Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 601541 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Biztosítás
« Válasz #1020 Dátum: 2009.11.05 14:50:14 »
Ujrakotom az Allianznal. Igy 8 ezerrel kevesebb lesz egy evre mint tavaly  :D  :clap: Majdnem eleri a KOBE arat  :clap:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #1021 Dátum: 2009.11.05 15:22:07 »
Az hogy lehet, h különböző kalkuláló oldalaknál más-más összeg jön ki? Nem mintha egetverő lenne a különbség, csak érdekes.
Nekem marad a Magyar Posta úgy látom, mindenhol az a legolcsóbb a KÖBE után.
Esélyes, hogy nem 100%-ban jók a "számoló motorok" az egyes kalkulátoroknál még.
Szerintem inkább az van, hogy a biztosítók az egyes alkuszoknak más kedvezményt adnak. Nem mindegy hogy 1000 vagy 10.000 ügyfelet hoz. (Nem netes alkuszoknál ez így van.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1022 Dátum: 2009.11.05 15:54:48 »
Ujrakotom az Allianznal. Igy 8 ezerrel kevesebb lesz egy evre mint tavaly  :D  :clap: Majdnem eleri a KOBE arat  :clap:
Én is az Allianz-nál vagyok, és most az Allianz kalkulátora ad egy ilyen opciót:
Az éves díj bankkártyás fizetése esetén kedvezményes díj!   
Neked is ezt írta? Remélem ez bármely bank bankkártyájára értik, és nem az allianzos banki szolgáltatásra :hmmmm:

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Biztosítás
« Válasz #1023 Dátum: 2009.11.05 16:07:44 »
En csak netrisken neztem eddig. Viszont az Allianz oldalan 2 ezerrel meg olcsobb ajanlatot ad.  :hmmmm: A bankartyas fizetes sztem barmely bankkartyaval mukodik (az 'i'-re kattintva legalabbis en ugy ertelmeztem).
Mivel en nem tudok a biztositohoz bemenni felmondani es ujramegkotni, igy netriskkel fogom vegeztetni a piszkos munkat  :szemez:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Biztosítás
« Válasz #1024 Dátum: 2009.11.05 21:08:09 »
Genertel-lel van valakinek tapasztalata?
Azt látom, hogy a Generali csoport tagja, de semi egyebet nem tudok róla.
Nem tudom, hogy évi 3.500,-Ft-ért érdemes-e váltanom... Az is pénz, de elégedett vagyok a K&H-val...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1025 Dátum: 2009.11.05 21:45:15 »
En csak netrisken neztem eddig. Viszont az Allianz oldalan 2 ezerrel meg olcsobb ajanlatot ad.  :hmmmm: A bankartyas fizetes sztem barmely bankkartyaval mukodik (az 'i'-re kattintva legalabbis en ugy ertelmeztem).
Mivel en nem tudok a biztositohoz bemenni felmondani es ujramegkotni, igy netriskkel fogom vegeztetni a piszkos munkat  :szemez:
Nálam meg az allianz 3600Ft-al ad olcsóbbat mint a Netrisk. Én lehet megpróbálom a Netrisk nélkül. Lemondom faxon, megkötöm neten közvetlenül az Allianznál. na majd meglátom.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #1026 Dátum: 2009.11.06 11:28:59 »
Genertel-lel van valakinek tapasztalata?
Azt látom, hogy a Generali csoport tagja, de semi egyebet nem tudok róla.
Nem tudom, hogy évi 3.500,-Ft-ért érdemes-e váltanom... Az is pénz, de elégedett vagyok a K&H-val...


Énb náluk vagyok, amióta megnyíltak. A Generali biztosító ún. direktbiztosítója. Nincsenek ügyfélcentrumai, csak telón, neten keresztül lehet ügyet intézni.  Gyors, kényelmes.
 Nekem bejött.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

leszilaci

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #1027 Dátum: 2009.11.06 13:23:27 »
5 éve a K and H nál vagyok. árak jók , pontosan küldik a zöld EU s cuccot is sztem OK  :yes:
én idén ráfaragtam a k&h-val.

márciusig vártam,h küldjenek csekket, de nem tették.
bementem az alkuszhoz, és kiállítottak egy csekket az éves díjról, amit kicsengettem a postán.

szeptemberben jött az okmányirodából egy levél,h beidéznek,m nincsen a renccerbe' , h lenne kötelező biztosításom.
elmentem az alkuszhoz, és megkérdeztem,h mia :censored: van. telefonálgatás, faxolgatás...hát..hiába van látszólag érvényes szerződésem és bizonylatom, mégsem találnak a renccerben, de ne aggódjak, nem lesz baj.
aztán beslattyogtam az okmányba, és virítottam a még márciusban befizetett befizetési  nyilatkozatot, meg a szerződés másolatát. az ügyintéző hümmögött, majd beikszelte a számítógépen,h minden rendben, és a biztosítónál van a bibi.

ezek után októberben jön 4db csekk k&h-tól (negyedéves kötelezők),h 1héten belül fizessem be.
gondoltam,h az a 20 pénz nem vág földhöz. befizetem, aztán az előző befizetést visszakérem.
levelezés kezdődik, h oké, befizettem újra, de most duplán kellene,h szerepeljek náluk, ezért kérem a "márciusi pénzem"
jön vissza levél,h a márciusban befizetett összeget még áprilisban visszaküldték  :eek: óóóó....jeeee.
Édesanyámat hívom,h emlékszik-e ilyesmire (esetleg faterom átvette, m a nevünk egyforma :) ) áttúrtuk a lakást, és valóban visszaküldték, csak szüleim azt hitték,h a cascóm "bónuszát" küldték vissza, ezért nem is mutogatták nekem a bizonylatot.

szóval a történet lényege,h márciustól októberig volt egy "fantom" biztosításom, ami igazából élt is, meg nem is.
ha ne'adjisten történt volna vmi balesetem, akkor szopta... izé, térdelhettem volna rendesen.

postához kötjük át mind a három yarist. így 20.00 helyett vmi 16.000 lesz az éves díjam b10-ben

a celicára pedig emelkedett a hobbi biztosítási díj: 35.880éves díj + 1000 bogárklub külsős tagdíj + a toyotaklub tagdíj (amit egyébként is befizetnék :flowers: )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Biztosítás
« Válasz #1028 Dátum: 2009.11.06 17:36:47 »
Egy jóbarátom az Allianznál dolgozik, kértem a családi verdákra ajánlatot. Én ugyan nem kaptam alapból a legolcsóbb ajánlatot a netriskhez képest, de addig matekoltunk míg mind három autóra összesen ~42 ezerből biztosítjuk úgy hogy ezekből 2 B10 1 pedig a0 :). Szerintem teljesen vállalható ja a Yaris(1,3) biztosítása pont 10 ezer lesz hiába megyeszékhely. Carina (1,6)  15e. Suzuki (1,3) 16.6e Ugye nem is rossz?

ferke

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 461
    • http://www.ferke.hu
Re: Biztosítás
« Válasz #1029 Dátum: 2009.11.09 22:39:24 »
Én Allianzos vagyok, ha újrakötöm ugyanitt, megspórolok 16 ezret az éves díjból. Úgyhogy újrakötöm Netrisken :)
Fontos hogy válasszatok éves csoportos beszedési megbízást ha megtehetitek, úgy még kedvezőbb díj jön ki, nekem 3e-el olcsóbb volt egy évre mintha negyedévente vonnák le a lét.
Carina, a több mint 10 éve tartó szerelem:)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #1030 Dátum: 2009.11.10 08:12:14 »
Nálam marad a Posta.  :)
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Biztosítás
« Válasz #1031 Dátum: 2009.11.10 08:42:25 »
"én idén ráfaragtam a k&h-val."

há nem semmi...részvétem. én még argoszos voltam 2002ből így emeltek át oda.
most kaptam tőlük levelet csökkent a biztim 26eről évi 21re  :clap:


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Re: Biztosítás
« Válasz #1032 Dátum: 2009.11.10 17:45:56 »
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődöm, hogy van-e valakinek tapasztalata az Uniqa biztosítóval kapcsolatban casco biztosítással. Persze érdekelnek a tapasztalatok kötelezővel kapcsolatban is. Főleg Allianz-al összehasonlítva érdekel a dolog, mivel a kalkulátorok nagyon jelentős árkülönbözetet produkáltak.

Köszönettel:
béla
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1033 Dátum: 2009.11.10 18:05:45 »
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődöm, hogy van-e valakinek tapasztalata az Uniqa biztosítóval kapcsolatban casco biztosítással. Persze érdekelnek a tapasztalatok kötelezővel kapcsolatban is. Főleg Allianz-al összehasonlítva érdekel a dolog, mivel a kalkulátorok nagyon jelentős árkülönbözetet produkáltak.

Köszönettel:
béla
A cascoval nincs, de KGFB-em volt náluk évekig és okozott nekem kárt uniqa-s. Gyorsan, macera nélkül rendezték a kárt, semmi bajom nem volt velük.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #1034 Dátum: 2009.11.11 08:01:39 »
Üdv Mindenkinek!

Érdeklődöm, hogy van-e valakinek tapasztalata az Uniqa biztosítóval kapcsolatban casco biztosítással. Persze érdekelnek a tapasztalatok kötelezővel kapcsolatban is. Főleg Allianz-al összehasonlítva érdekel a dolog, mivel a kalkulátorok nagyon jelentős árkülönbözetet produkáltak.

Köszönettel:
béla
Milyen Casco?
Mert van például a Reál Casco náluk, ami nekem évi 45e Ft évente a 8 éves Avensis-re, de csak lopásnál és gazdasági totálkárnál fizeti a teljes árat, egyébként csak 50%-ot.
Attila 31
  - Avensis
- Prius