Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 606411 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Biztosítás
« Válasz #960 Dátum: 2009.11.02 08:27:48 »
Gyerekek ez nem lehet!!! Ti okosabbak vagytok mint a PSZÁF?! Skandallum!!! [rohog] :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #961 Dátum: 2009.11.02 09:18:19 »
Tnet, ha megkötöd a Köbé-nél, akkor a közelembe se gyere kocsival.  :D :D :D

Viccet félretéve: A KÖBÉ-nél egyesületi tagdíjat IS kell fizetni. Ez benne van az apróbetűs részben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #962 Dátum: 2009.11.02 09:21:40 »
KÖBE, MÁV egy kutya. Szívtak miatta mások már nagyon sokan. Ha nem kenyérre kell...

u.i. Szóval azzal szúrsz ki, akinek a kárt okozod.
Wabard-ot kihagytad!! :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #963 Dátum: 2009.11.02 09:25:50 »
KÖBE, MÁV egy kutya. Szívtak miatta mások már nagyon sokan. Ha nem kenyérre kell...

u.i. Szóval azzal szúrsz ki, akinek a kárt okozod.
Wabard-ot kihagytad!! :D

A Wabard legalább biztosító, nem egyesület. Amúgy a moci náluk volt az idén, de váltok asszem K&H-ra. A Wabard 2E-ről felemelte 10E-re.  :censored: :censored:
A K&H pedig adott egy 2E ajánlatot.  :1eye:

A kocsik maradnak, ahol vannak. Genetrel illetve Allianzos regiszteres.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #964 Dátum: 2009.11.02 09:50:24 »
Tnet, ha megkötöd a Köbé-nél, akkor a közelembe se gyere kocsival.  :D :D :D
...aztán 2 hsz-el később írod, hogy a wabard-nál vagy (motorral).. :wacko:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Biztosítás
« Válasz #965 Dátum: 2009.11.02 09:58:29 »
Mint ahogy azt is írja, hogy ők biztosító, nem egyesület.  :flowers: Egy biztos, most senki nem megy hozzájuk...
Gabe 254.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #966 Dátum: 2009.11.02 10:01:31 »
Mint ahogy azt is írja, hogy ők biztosító, nem egyesület.  :flowers: Egy biztos, most senki nem megy hozzájuk...
De ugyan olyan labilis, fizetőképtelen "típusú" biztosító.....ebből a szempontból mindegy, egyesület vagy zártörűen működő rt..... :helpsmilie:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re: Biztosítás
« Válasz #967 Dátum: 2009.11.02 10:16:21 »
Én mindig a legolcsóbbat választom. Olyan ez mint az adó... Nekem semmi előnyöm nincs abból, ha többet fizetek.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #968 Dátum: 2009.11.02 10:22:48 »
Én mindig a legolcsóbbat választom. Olyan ez mint az adó... Nekem semmi előnyöm nincs abból, ha többet fizetek.
...más meg le van sz@rva. Na ja.  Évi 1-2 ezer + kiadás már romba döntene. De ez csak az én véleményem  :flowers:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #969 Dátum: 2009.11.02 10:25:11 »
Én mindig a legolcsóbbat választom. Olyan ez mint az adó... Nekem semmi előnyöm nincs abból, ha többet fizetek.
Sajnos ez a betegsége ennek a kgfb rendszernek, mert tulajdonképpen másnak veszel szolgáltatást, így minőséget. Az a korrekt, ha casco-t vesz az ember magának,és abból választja a legolcsóbbat, legNONAMEebb társaságot. Én bp.-i fiatal besorolásban vagyok évek óta, mégis Generali és Allianz-om volt mindig kgfb-ben.
Engem letört egy öreg bácsika másfél éve, baromi megnyugtató volt, hogy allianzos betétlapot adott....

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Biztosítás
« Válasz #970 Dátum: 2009.11.02 10:47:39 »
Nagy dilemma előtt vagyok. Az Avensis amit hajtok apám nevén volt amióta megvettük, de most átkerült az enyémre. Vagyis 14-15e Ft-ért az okmányirodában én lettem az üzembentartó. Majd 6e Ft-ért kaptam egy új forgalmit, amin már üzembentartóként szerepelek.
Igen ám, de mivel a fővárosban lakom, így a biztosítási díj majd a négyszerese egy hasonló adottságú, vidéken élő emberkéhez képest.
Egyébként a bónusz pontok miatt léptük meg ezt a "nagy" okosságot (édesapámnak is van egy Avensise, de mivel 2.-ik autó a nevén, így ezzel A0-ról indított vele az idén, a másikon meg amit én hajtok már B7 lesz), utólag már belátom nagy marhaság volt.

Szóval van-e esetleg valami épkézláb ötlet, hogy ne kelljen a gatyámat is kifizetnem kötelezőre (A0)? Ez a kiskapút kijátszós, vidéki lakcímre bejelentkezős dolog nem igazán az én világom, de ha netán nincs más megoldás, akkor marad ez.
Azért vicc ez az egész, nem sokat számít a 10 éves hivatásos B-C-E jogosítványom, csupán azért kell 3-4x többet fizetnem, mert Bp a lakhelyem...  :whistling:

Szóval nincs-e esetleg a fórumon valakinek biztosítós ismerőse, aki tudna ajánlani egy kedvezményes biztosítást? A netrisken az ajánlatok közötti szórás, ha jól rémlik, 92-240e Ft között volt, kicsit sokallom...
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Biztosítás
« Válasz #971 Dátum: 2009.11.02 10:59:11 »
Tnet, ha megkötöd a Köbé-nél, akkor a közelembe se gyere kocsival.  :D :D :D
...aztán 2 hsz-el később írod, hogy a wabard-nál vagy (motorral).. :wacko:

Most nem védeni akarom a Wabardot, mert nem ismerem milyen, de amögött Mo. egyik legnagyobb vállalata, a Wáberers Holding áll. Fuvarozásban utaznak(gyk. ez az egykori Hungarocamion), valószínű ezért is alapították, mert így "maguknak" fizetik ki a biztosítási díjakat. Tőkeerős cég, nem hinném, hogy gagyiznának, de mondom, nem ismerem, nincs velük tapasztalatom. Nemrég hallottam egy hírt velük kapcsolatban, hogy olyan sok ügyfelük van már, hogy fel kell emelniük az alaptőkét, vagy valami ilyesmi.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Biztosítás
« Válasz #972 Dátum: 2009.11.02 11:04:23 »
Nagy dilemma előtt vagyok. Az Avensis amit hajtok apám nevén volt amióta megvettük, de most átkerült az enyémre. Vagyis 14-15e Ft-ért az okmányirodában én lettem az üzembentartó. Majd 6e Ft-ért kaptam egy új forgalmit, amin már üzembentartóként szerepelek.
Igen ám, de mivel a fővárosban lakom, így a biztosítási díj majd a négyszerese egy hasonló adottságú, vidéken élő emberkéhez képest.
Egyébként a bónusz pontok miatt léptük meg ezt a "nagy" okosságot (édesapámnak is van egy Avensise, de mivel 2.-ik autó a nevén, így ezzel A0-ról indított vele az idén, a másikon meg amit én hajtok már B7 lesz), utólag már belátom nagy marhaság volt.

Szóval van-e esetleg valami épkézláb ötlet, hogy ne kelljen a gatyámat is kifizetnem kötelezőre (A0)? Ez a kiskapút kijátszós, vidéki lakcímre bejelentkezős dolog nem igazán az én világom, de ha netán nincs más megoldás, akkor marad ez.
Azért vicc ez az egész, nem sokat számít a 10 éves hivatásos B-C-E jogosítványom, csupán azért kell 3-4x többet fizetnem, mert Bp a lakhelyem...  :whistling:

Szóval nincs-e esetleg a fórumon valakinek biztosítós ismerőse, aki tudna ajánlani egy kedvezményes biztosítást? A netrisken az ajánlatok közötti szórás, ha jól rémlik, 92-240e Ft között volt, kicsit sokallom...

A megoldás egyszerű: keresel egy vidék rokont, ismerőst, és üzembentartóira ráiratod a forgalmit, és az ő nevére kötitek a biztosítást. Mást nem tudok.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #973 Dátum: 2009.11.02 11:13:37 »

Szóval van-e esetleg valami épkézláb ötlet, hogy ne kelljen a gatyámat is kifizetnem kötelezőre (A0)? Ez a kiskapút kijátszós, vidéki lakcímre bejelentkezős dolog nem igazán az én világom, de ha netán nincs más megoldás, akkor marad ez.


Apád vidéki lakcímen van? Ha igen, akkor érdemes lenne a te kocsid esetében a tulajdonost (apádat) megjelölni szerződőnek.
Egyéb esetben nem nagyon van más választás, bp.-i vagy, itt nagyobb a törési kockázat. Szóval marad a 'csalás'.


Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #974 Dátum: 2009.11.02 11:15:38 »
A megoldás egyszerű: keresel egy vidék rokont, ismerőst, és üzembentartóira ráiratod a forgalmit, és az ő nevére kötitek a biztosítást. Mást nem tudok.
ez az, ebben az országban mindenki lop csal hazudik..... :wacko: