Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 574032 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Dátum: 2004.11.12 13:04:59 »
Sziasztok!
Úgy gondoltam, helye lehet egy ilyen topicnak is, hogy ne kelljen a Beszélgessünkben beszélni erről - illetve ne tűnjön el a sokezer hozzászólás között.
Ki fog váltani idén? Én váltok. Aegonról Unionra. 60000 forintról 29000 forintra.
http://www.netrisk.hu   itt intéztem az egészet, már várom a postát, visszaküldöm aláírva, és ők MINDENT elintéznek, a régi felmondásától az új megkötéséig. Nekem bejött (és ez nem reklám).
Várok esetleges egyéb véleményeket, tapasztalatokat!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Biztosítás
« Válasz #1 Dátum: 2004.11.12 13:12:47 »
Hi!

Ugye nem kapkodtad el a dolgot? Ugyanis tegnap hallottam a hiradóba, hogy 12 biztosítóból 10 megtévesztő adatokat adott meg...  :punch:
Vagy ez ilyen netes kalkulátornál nem számít :?:
Amúgy én megnéztem az általad ajánlott oldalt, bevittem több ember/autó adatait, és mindig az jött ki, hogy az a legolcsóbb, ahol eddig is biztosítva volt! Azért ez elég furcsa...  :?
Xanyi

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #2 Dátum: 2004.11.12 13:18:06 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Hi!

Ugye nem kapkodtad el a dolgot? Ugyanis tegnap hallottam a hiradóba, hogy 12 biztosítóból 10 megtévesztő adatokat adott meg...  :punch:
Vagy ez ilyen netes kalkulátornál nem számít :?:
Amúgy én megnéztem az általad ajánlott oldalt, bevittem több ember/autó adatait, és mindig az jött ki, hogy az a legolcsóbb, ahol eddig is biztosítva volt! Azért ez elég furcsa...  :?

Ez nem megtévesztő. Újságban közzétett adatok alapján is kiszámoltuk többször is, ugyanigy 29000 jött ki ott is (Klub Kötelező az Unionnál).
Az meg, hogy ugyanannyi jött ki Neked, az vagy azért van, mert pont olyan kort/helyet stb. adtál meg, amiben pont az eddigi volt a legkedvezőbb. Nekem a korom miatt (<25) a legtöbb helyen 50e fölött van az éves. A Klub kötelezőnél viszont 0,6-os szorzót jelent az, hogy nem Pesti vagyok, így jött ki a kedvező ajánlat. Az eddigim, az Aegon, az én ajánlati listámon a 6.-7. helyen volt kb, majdnem minden jobb nála...  
De ugye nagyon sok mindentől függ a dolog, csak egyénenként lehet nézni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Biztosítás
« Válasz #3 Dátum: 2004.11.12 15:04:42 »
Kiszámoltattam a biztosításomat és lehet, hogy váltani fogok. Bár nekem nem nem túl nagy a különbség 19 eHUF helyett 12,5 eHUF/ év.
Majd még átgondolom. Bár akivel a jelenlegit kötöttem, éjjel-nappal rendelkezésemre áll. Amit egyszer már igénybe is kellett venni amikor pénteken este kitaláltam, hogy szombaton reggel át szeretném lépni az országhatárt. Persze azonnal kiállította a zöldkártyát.
Ez néha megérheti azt a pár eHUF többletet.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #4 Dátum: 2004.11.12 15:49:04 »
Idézetet írta: "Rozsomák"
Kiszámoltattam a biztosításomat és lehet, hogy váltani fogok. Bár nekem nem nem túl nagy a különbség 19 eHUF helyett 12,5 eHUF/ év.

Na igen, kicsi a különbség. Jó Neked, gondolom már nem a <25-ös korosztály vagy  :wink:  Minket szinte büntetnek :(
Ha nem 30.000 huf lenne a különbség, hanem mondjuk 5.000, akkor én se váltanék...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Biztosítás
« Válasz #5 Dátum: 2004.11.12 16:17:03 »
en nem valtok. nekem 17khuf/ev a kotelezo. amit itt kiadott legolcsobb az 15k/ev lett volna. 2k/ev nekem nem eri meg.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Biztosítás
« Válasz #6 Dátum: 2004.11.12 16:18:55 »
Idézetet írta: "Szeke"
a <25-ös korosztály vagy  :wink:  Minket szinte büntetnek :(


ezert kell a nagyonmesszevideken elo edesapa nevere venni autot :)
vagyis megjelolni uzembentartokent..

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #7 Dátum: 2004.11.12 18:13:43 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Szeke"
a <25-ös korosztály vagy  :wink:  Minket szinte büntetnek :(


ezert kell a nagyonmesszevideken elo edesapa nevere venni autot :)
vagyis megjelolni uzembentartokent..

De én csakazértis akarom az autót a saját nevemen és csak az enyém legyen  :twisted:   Meg hogy elinduljon valamikor a bónuszom...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Biztosítás
« Válasz #8 Dátum: 2004.11.12 20:59:49 »
A Netrisk – tudtom szerint – viszonteladó, vagy hogy hívják ezt a boztosításoknál.
Ezen az oldalon is lehet árakat nézni.
Nekem az Euroriskkel volt kellemetlen tapasztalatom. Kb 20e Ft /év plusz amit ráraknak és egy hónapig ülnek a pénzen. Így mikor meg akartam szüntetni – mivel eladtam a roncsot – a pénzügyi rész még nem volt rendezve.
Az Uniqa-nál voltam, ahol kp-ben a pénztárnál befizettem a utolsó adagot. Erre küldtek egy csekket, mikor én a bonus igazolásra várok.   :x
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #9 Dátum: 2004.11.12 21:42:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ez nem megtévesztő. Újságban közzétett adatok alapján is kiszámoltuk többször is, ugyanigy 29000 jött ki ott is (Klub Kötelező az Unionnál).
Az meg, hogy ugyanannyi jött ki Neked, az vagy azért van, mert pont olyan kort/helyet stb. adtál meg, amiben pont az eddigi volt a legkedvezőbb. Nekem a korom miatt (<25) a legtöbb helyen 50e fölött van az éves. A Klub kötelezőnél viszont 0,6-os szorzót jelent az, hogy nem Pesti vagyok, így jött ki a kedvező ajánlat. Az eddigim, az Aegon, az én ajánlati listámon a 6.-7. helyen volt kb, majdnem minden jobb nála...  
De ugye nagyon sok mindentől függ a dolog, csak egyénenként lehet nézni.


Nekem is korom miatt hatalmas összegeket fizetnék évente a biztosítónak, szintén 25év alatti voltam, mikor a kocsit vettem.
Szerencsére van biztosítós ismerős, kapásból B6. Igy "csak" 24 e Ft a kötelezőm. Marad a jelenlegi biztosító, bonusigazolást megkaptam, de máshol sem alacsonyabb a díj.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #10 Dátum: 2004.11.12 21:54:00 »
Idézetet írta: "afekete"
A Netrisk – tudtom szerint – viszonteladó, vagy hogy hívják ezt a boztosításoknál.
Ezen az oldalon is lehet árakat nézni.
Nekem az Euroriskkel volt kellemetlen tapasztalatom. Kb 20e Ft /év plusz amit ráraknak és egy hónapig ülnek a pénzen. Így mikor meg akartam szüntetni – mivel eladtam a roncsot – a pénzügyi rész még nem volt rendezve.
Az Uniqa-nál voltam, ahol kp-ben a pénztárnál befizettem a utolsó adagot. Erre küldtek egy csekket, mikor én a bonus igazolásra várok.   :x

Alkusznak hívják, de lényegében viszonteladó.
Viszont plusz költséget nem számolnak fel, a visszaküldendő dokumentumokon ott van, hogy a Szerződő felé teljesen díjmentes a szolgáltatás. Megkapják ők a százalékukat a biztosítótól  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Biztosítás
« Válasz #11 Dátum: 2004.11.12 23:08:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Szeke"
a <25-ös korosztály vagy  :wink:  Minket szinte büntetnek :(


ezert kell a nagyonmesszevideken elo edesapa nevere venni autot :)
vagyis megjelolni uzembentartokent..

De én csakazértis akarom az autót a saját nevemen és csak az enyém legyen  :twisted:   Meg hogy elinduljon valamikor a bónuszom...


A tulajdonos en vagyok, csak az uzembentarto edesapam. Engem nem zavar.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Biztosítás
« Válasz #12 Dátum: 2004.11.13 16:20:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Viszont plusz költséget nem számolnak fel, a visszaküldendő dokumentumokon ott van, hogy a Szerződő felé teljesen díjmentes a szolgáltatás. Megkapják ők a százalékukat a biztosítótól  :wink:

Az Eurorisknél nem egészen így van. Az Uniqa elküldte az elszámolást, szerintük volt 72 556 Ft hátralékom év végéig. Ez szerintem 36 278 negyed évre, én az első két negyedévre 39 796-ot számláztak. Ráadásul amit július 2-án fizettem be, azt szeptember 1-én a biztosító még mindig nem kapta meg. Na ennyit az Eurorisk-ről.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re: Biztosítás 2005
« Válasz #13 Dátum: 2004.11.14 00:13:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
Aegonról Unionra. 60000 forintról 29000 forintra.
http://www.netrisk.hu   itt intéztem az egészet, már várom a postát, visszaküldöm aláírva, és ők MINDENT elintéznek, a régi felmondásától az új megkötéséig. Nekem bejött (és ez nem reklám).
Várok esetleges egyéb véleményeket, tapasztalatokat!

Én tavaly váltottam Unionra. Mellesleg az Európáról, amely 2005-re már eltúnt erről a piaci szegmensről. Tapasztalat 0, merthogy nem volt káresemény, idén is a legolcsóbb volt, jövőre is az lesz - nekem... legalábbis.
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Biztosítás
« Válasz #14 Dátum: 2004.11.15 07:34:44 »
Idézetet írta: "Szeke"

De én csakazértis akarom az autót a saját nevemen és csak az enyém legyen  :twisted:   Meg hogy elinduljon valamikor a bónuszom...

Én is ugyanezért döntötttem így. Éves szinten 45K körül fizetek a KÖBE-nél, de láttam biztosítót, amelyik kétszer ennyit akarna lehúzni rólam egy évben :shock: