Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602440 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re: Biztosítás
« Válasz #975 Dátum: 2009.11.02 11:27:35 »
Én mindig a legolcsóbbat választom. Olyan ez mint az adó... Nekem semmi előnyöm nincs abból, ha többet fizetek.
...más meg le van sz@rva. Na ja.  Évi 1-2 ezer + kiadás már romba döntene. De ez csak az én véleményem  :flowers:
Figyi, ha lenne valami garanciám arra, hogy aki nekem jön, az tutira rendes biztosítónál kötötte, akkor igen. Erre egyszerű lenne a megoldás: csak rendes biztosítók legyenek. De ez nem az én hatáskörömbe van... nem tudom befolyásolni.
Nem az a pár ezer forint - az elv!
Az, hogy az állam nem vállal garanciát, az egyébként törvényben előirt, állampolgár által kifizetett (azaz 100%-ban teljesített) szolgáltatásért, egy nonszensz. És nem az én problémám! Így hát ha netán én okozok kárt, és a biztosításom rendben volt, de a biztosítóm nem fizet, nem az én gondom. Hiába verik rám, akkor sem fizetek - megyek Strassbourg-ba.
(hozzáteszem, ez már nem fordulhat elő, mert 2010-től az állam előírta minden biztosítónak, hogy alapot hozzon létre arra az esetbe, ha nem tud fizetni, tehát még annál inkább sem izgat az ügy)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #976 Dátum: 2009.11.02 11:34:41 »
Apád vidéki lakcímen van? Ha igen, akkor érdemes lenne a te kocsid esetében a tulajdonost (apádat) megjelölni szerződőnek.
Egyéb esetben nem nagyon van más választás, bp.-i vagy, itt nagyobb a törési kockázat. Szóval marad a 'csalás'.

Ő is a fővárosban lakik.
Igazából a biztosítónál mondták azt (bezsongattak), hogy ha ugyanott van szerződve mind2 autó, akkor ha én leszek az egyik autó üzembentartója, akkor édesapám adataival lehetett volna megkötni a biztosítást, de a bónusz-besorolás az én nevemre lett volna jóváírva. Szóval ez így akkor jól hangzott, bele is vágtunk. Elvégre ezt egy biztosításokkal foglalkozó hölgy mondta a Generali ügyfélszolgálatán, természetes volt, hogy elhittük neki, hogy létezik ilyen, és szépen meg is csináltuk az üzembentartóit az autóra (az is volt vagy 25e Ft az okmányirodában összesen).

Ha pedig nem lépünk semmit, és édesapám nevén marad mind2 autó, akkor is olcsóbban megúsztuk volna a dolgot, hiszen ő a 2.4-es Avensisre A0-besorolásban is csak 18e valahány Ft-t fizet most negyedévre, nekem meg a legolcsóbb gagyi-biztosítás is jóval drágább lenne ennél.

Visszacsinálni a dolgokat megint nagy kiadás lenne (gondolom megint új forgalmi, és tulajdonos-bejegyzés az autóra).
Ez van akkor, ha az ember nem ért a dolgokhoz, és vakon hisz másoknak, akiknek meg az a szakterületük...  :no: :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #977 Dátum: 2009.11.02 11:36:16 »
Figyi, ha lenne valami garanciám arra, hogy aki nekem jön, az tutira rendes biztosítónál kötötte, akkor igen.
Arra sincs biztosíték, hogy más nem szemetel, én mégsem teszem....de most kb 100hasonló példát tudnék mondani :D

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Biztosítás
« Válasz #978 Dátum: 2009.11.02 11:38:15 »
KÖBE, MÁV egy kutya. Szívtak miatta mások már nagyon sokan. Ha nem kenyérre kell...

u.i. Szóval azzal szúrsz ki, akinek a kárt okozod.
Wabard-ot kihagytad!! :D
Tudtom szerint a Wabard elég komoly biztosító, de eddig csak vontatókkal foglalkozott - leginkább sajátjaival. Most akar betörni a személyautó piacra és ezért nyomottak az árak. Hát majd meglátjuk milyen, szerintem nem annyira gáz mint a KÖBE. De ha hallottatok róla, hogy a Wabard nem fizetett, akkor visszavonom.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #979 Dátum: 2009.11.02 11:39:35 »
,
Igazából a biztosítónál mondták azt (bezsongattak), hogy ha ugyanott van szerződve mind2 autó, akkor ha én leszek az egyik autó üzembentartója, akkor édesapám adataival lehetett volna megkötni a biztosítást, de a bónusz-besorolás az én nevemre lett volna jóváírva. ,
ez így baromira logikátlan..
Én a tulajdonost (apádat) szerződtetném A0-ra oszt kész.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9523
Re: Biztosítás
« Válasz #980 Dátum: 2009.11.02 11:42:26 »
Figyi, ha lenne valami garanciám arra, hogy aki nekem jön, az tutira rendes biztosítónál kötötte, akkor igen.
Arra sincs biztosíték, hogy más nem szemetel, én mégsem teszem....de most kb 100hasonló példát tudnék mondani :D
Nem értem, hogy ez milyen viszonyba jöhet egy teherrel, amit rám szabnak, hogy kifizessek.
Ilyen alapon mondható az is, hogy "én garantálom azt, hogy nem fogok balesetet okozni, ezért nem akarok biztosítást fizetni". Vagy megint az örök-vita: "én sosem leszek aids-es", "nem kötöm be a biztonsági övet, mert én sosem ütközöm", stb...

tutinet

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #981 Dátum: 2009.11.02 11:51:35 »
Tnet, ha megkötöd a Köbé-nél, akkor a közelembe se gyere kocsival.  :D :D :D

Viccet félretéve: A KÖBÉ-nél egyesületi tagdíjat IS kell fizetni. Ez benne van az apróbetűs részben.

A tagdíj 150 ft.
De a kötelezőt ott köti az ember ahol olcsóbb. Nem az én bajom ha a biztosító nem fizet. Ha a KÖBE ilyen problémás lenne akkor miért lehet választani?? A PSZÁF is azért van mert felügyeletet gyakorol. Ha meg nem, akkor minek van az is ?

De a jóhiszemű polgár fölmegya netriskre és beüti az adatait mikoris kiadják a biztositók ajánlatait és olyanok is vannak amik szerintetek "gagyik" . Najó de ezt honnan kéne tudnia a polgárnak ???

Nincs odaírva, hogy ezzel ne kösd mert nem jó. Eleve csak ellenőrzött szerv lehetne ott, bárki nem.
Mivel kiadja hol olcsob könnyen elcsábíthat bárkit.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #982 Dátum: 2009.11.02 11:52:21 »
ez így baromira logikátlan..
Én a tulajdonost (apádat) szerződtetném A0-ra oszt kész.

Utólag már valóban az. De akkor ott a Generali ügyfélirodájában ülve, a biztosításokat kötő hölgy ezt tanácsolta nekünk. Mi meg gondoltuk csak tudja mit beszél, ezek szerint nem tudta...  :whistling:

Apám most a 2.4-es Avensisen van A0-án szerződve, a másikon meg B6-on van, de kb 1 hónapja kapott az autó egy új forgalmit és én lettem az üzembentartó. Nem tudom, az én nevemre szóló üzembentartói forgalmival ő maradhat-e a biztosított fél az autóval? Mert ha igen, akkor nincs miről beszélni, marad így minden ahogy volt.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

szkaresz27

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #983 Dátum: 2009.11.02 11:56:11 »
Alianztól kaptam a legjobb ajánlatot... 8670Ft/ negyedév B2-ben vidék 3000ccm-es autó!! :D
Szerintem nem rossz!! :D

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Biztosítás
« Válasz #984 Dátum: 2009.11.02 12:36:54 »
Apám most a 2.4-es Avensisen van A0-án szerződve, a másikon meg B6-on van, de kb 1 hónapja kapott az autó egy új forgalmit és én lettem az üzembentartó. Nem tudom, az én nevemre szóló üzembentartói forgalmival ő maradhat-e a biztosított fél az autóval? Mert ha igen, akkor nincs miről beszélni, marad így minden ahogy volt.

Tudtommal a tulajdonos is köthet biztosítást, nem csak az üzembentartó. De nem 100%, esetleg kérdezz rá valamelyik alkusz telefonos ügyfélszolgálatán.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #985 Dátum: 2009.11.02 13:08:57 »
Nem tudom, az én nevemre szóló üzembentartói forgalmival ő maradhat-e a biztosított fél az autóval? Mert ha igen, akkor nincs miről beszélni, marad így minden ahogy volt.
Ha a tulajdonos maradt az apád, akkor a tulajdonos szerződik, és kész. A kalkulátorok mindig megkérdezik, hogy ki a biztosítás szerződője, az üzembentartó vagy a tulajdonos.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #986 Dátum: 2009.11.02 13:33:06 »
Figyi, ha lenne valami garanciám arra, hogy aki nekem jön, az tutira rendes biztosítónál kötötte, akkor igen. Erre egyszerű lenne a megoldás: csak rendes biztosítók legyenek. De ez nem az én hatáskörömbe van... nem tudom befolyásolni.
Nem az a pár ezer forint - az elv!
Az, hogy az állam nem vállal garanciát, az egyébként törvényben előirt, állampolgár által kifizetett (azaz 100%-ban teljesített) szolgáltatásért, egy nonszensz. És nem az én problémám! Így hát ha netán én okozok kárt, és a biztosításom rendben volt, de a biztosítóm nem fizet, nem az én gondom. Hiába verik rám, akkor sem fizetek - megyek Strassbourg-ba.
(hozzáteszem, ez már nem fordulhat elő, mert 2010-től az állam előírta minden biztosítónak, hogy alapot hozzon létre arra az esetbe, ha nem tud fizetni, tehát még annál inkább sem izgat az ügy)
Itt arról van szó, hogy 1-2e Ft megspórolásával egy estleges károkozáskor a másik fél nyakába 10X akkora gondot varrsz. Nem elég, hogy megsérült a kocsija, még hónapokig levelezhet, telefonálhat, vitatkozhat, hogy a saját zsebből kifizetett javítási költségéhez jusson. Ja és Te voltál a károkozó és a sóher, aki minimális spórolásért ezt ajándékoztad neki. De én balek vagyok és konkrétan + 1.080,- Ft-ot fizetek a következő évben a normális autós társadalomnak (valahogy csak túlélem  :D).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #987 Dátum: 2009.11.02 13:58:28 »
Tnet, ha megkötöd a Köbé-nél, akkor a közelembe se gyere kocsival.  :D :D :D
...aztán 2 hsz-el később írod, hogy a wabard-nál vagy (motorral).. :wacko:

Látom már, hogy lereagálták.  Tudtommal a Wabard még mindenkinek fizetett.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Biztosítás
« Válasz #988 Dátum: 2009.11.02 14:05:45 »
Tnet, ha megkötöd a Köbé-nél, akkor a közelembe se gyere kocsival.  :D :D :D

Viccet félretéve: A KÖBÉ-nél egyesületi tagdíjat IS kell fizetni. Ez benne van az apróbetűs részben.

A tagdíj 150 ft.
De a kötelezőt ott köti az ember ahol olcsóbb. Nem az én bajom ha a biztosító nem fizet. Ha a KÖBE ilyen problémás lenne akkor miért lehet választani?? A PSZÁF is azért van mert felügyeletet gyakorol. Ha meg nem, akkor minek van az is ?

De a jóhiszemű polgár fölmegya netriskre és beüti az adatait mikoris kiadják a biztositók ajánlatait és olyanok is vannak amik szerintetek "gagyik" . Najó de ezt honnan kéne tudnia a polgárnak ???

Nincs odaírva, hogy ezzel ne kösd mert nem jó. Eleve csak ellenőrzött szerv lehetne ott, bárki nem.
Mivel kiadja hol olcsob könnyen elcsábíthat bárkit.

150.- HUF valóban, havonta.
Aztán, ha bajban van az egyesület, akkor egy közgyűléssel megemeli a befizetendőt akármennyire. Akkor aztán lehet zsebbe nyúlni.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

tutinet

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #989 Dátum: 2009.11.02 15:11:40 »
Ez tiszta sor ezzel nincs bajom. Nem ennél fogom kötni de nem ezért.
De  ha teszem azt ennél kötöm akkor ne én legyek már a hibás abban ha valakinek kárt okozok akkor az emiatt szív.
Én törvényesen választok egy biztosítót az ő díját befizetem és ennyi. Én eleget teszek a kötelezettségnek. a többi a biztosítóé meg az őt felügyelő szerveké. Azért vannak.
Mindent nem lehet a legatyásított állampolgár nyakába varrni, főleg nem egy egyesület vagy egy társaság vagyongazdálkodásának, könyvelésének átlátását. Sokan még a saját adóbevallásukat se tudják egyedül kitölteni. Mások meg abból élnek, hogy a kiskapukat ismerik.

De nincsenek illuzióim a nagy , rendes biztosítók is csődbe mehetnek , volt már ilyen.
« Utoljára szerkesztve: 2009.11.02 15:17:39 írta kleingy »