Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 608470 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Biztosítás
« Válasz #495 Dátum: 2007.10.09 22:33:29 »
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Akkor ahogy tanácsoltátok mielött megkötjük részletesen elolvasunk és ha szükséges kérdezünk mindent édesapámmal.
Remélem mihamarabb lesz idõ rá...
Utána jelentkezem  :kacsint:
Xanyi

leszilaci

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #496 Dátum: 2007.10.10 10:59:49 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Köszi mindenkinek a hozzászólást!

Akkor ahogy tanácsoltátok mielött megkötjük részletesen elolvasunk és ha szükséges kérdezünk mindent édesapámmal.
Remélem mihamarabb lesz idõ rá...
Utána jelentkezem  :kacsint:


ez lopáskor is fizet, vagy csak egyéb károkozásra?

yarisomon teljeskörû casco van, kénytelen voltam megkötni, mivel hitelre vettem az autót.
ez havi 10-11.000 ft-ot jelent :elkeseredett: nem kevés.
4és fél év alatt kifizettem már kb félmilliót  :arrow: a semmire......... még van hátra másfél év a hitelbõl.

nem tudom,h mennyire érdemes megbojgatni a casco-szerzõdést, esetleg újat kötni :hmm:
mivel kárt eddig...kopkopkop...nem okoztam, ezért térítenek vissza minden év végén 0,5-1-1,5-2hónapnyi díjnak megfelelõ összeget (halmozottan növekszik a károkozás nélküli idõszakkal-évekkel arányosan)
szóval bónuszban vagyok, vagy micsoda :nagymosoly:

azt viszont mindenképpen eldöntöttem,h a hitel lejárta után a biztosítás szerzõdését módosítani fogom(vagy lemondom és újat kötök)...csak lopásra, ami ennek a tizenezer forintnak a töredéke, és mégiscsak nyugodtabban hagyom egy parkolóban az autót :faradt: (bár az esetek 80-90%-ban zárt garázsban pihen)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Biztosítás
« Válasz #497 Dátum: 2007.10.10 14:58:36 »
Idézetet írta: "leszilaci"
..yarisomon teljeskörû casco van, ...ez havi 10-11.000 ft-ot jelent ...


Szerintem rossz a Cascod. Nekem a zsir uj Yarisra 5-6ezer/hó, 10%, minimum 50 ezer önrésszel. Ez is mindent lefed. Uniqa, mert ott van ismerõsöm, de ettõl még nem ocsóbb mint bárki másnak.
A Corollára is hasonló paraméterû a Cascóm, az 9ezer/hó.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Biztosítás
« Válasz #498 Dátum: 2007.10.10 17:19:18 »
Idézet
ez lopáskor is fizet, vagy csak egyéb károkozásra?


Mivel még nem volt idõm normálisan megérdeklõdni, ezért nem tudom pontosan, de édesapámnak azt mondták teljeskörû casco, amibe sztem a lopás is beletartozik.
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #499 Dátum: 2007.10.24 10:24:44 »
Csak kérdezem, hogy jól számolok-e.
Ha ezt a "koccanást" a kötelezõ biztosításom terhére számoljuk el, akkor ebbõl nekem annyi károm lesz, hogy 3 fokozattal rosszabbat fogok kapni, mint károkozás nélkül kapnék, és ezt a 3 fokozat hátrányt cipelem egy ideig. Tehát a mosatni B7 jövõre nem B8 lenne, hanem B5, 2 év múlva B9 helyett B6, 3 év múlva B10 helyett B7, 4 év múlva B10 helyett B8, 5 év múlva B10 helyett B9, és 6 év múlva utoléri,  ha addig más esemény nincsen. Ez forintosítva úgy néz ki (kerekítve, és idei adatokkal számolva), hogy jövõre és még két évig minimum 9000-rel, aztán egy évig 6000-rel, és még egy évig 3000-rel kell többet fizetnem. Összesen 36000. Persze ha becsúszik még egy károkozás, akkor már halmozódik az összeg, de ott annál valószínûbb a zsebbõl fizetés.
Vagyis ha ekörüli az okozott kár megcsináltatása, akkor érdemes inkább zsebbõl kifizetni, ha ennél jelentõsen magasabb, akkor nem.
Illetve még egy kérdés, nekem van-e jogom vitatni a helyrehozás becsült/tényleges költségét - azaz mondhatom-e, hogy feleslegesen drága volt, ennél olcsóbban is meg lehetett volna csinálni ezt a munkát ugyanilyen minõségben?
music     

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #500 Dátum: 2007.10.24 10:31:29 »
Idézetet írta: "music"

Vagyis ha ekörüli az okozott kár megcsináltatása, akkor érdemes inkább zsebbõl kifizetni, ha ennél jelentõsen magasabb, akkor nem.


Ha annyi a sérülés amit láttatok akkor az maszeknál kb. 20-25lesz, ha teszem azt lízingelt autó akkor mszervizzel fogják megcsináltatni, tehát kb. a duplája.

Tehát most az a kérdés hogy cirka 25-öt egybe kicsengess vagy 5-6év alatt 36-ot... :roll:

Ui.: Nem 2õt ugrik a bonuszod vissza???

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #501 Dátum: 2007.10.24 10:37:32 »
Idézetet írta: "music"

Illetve még egy kérdés, nekem van-e jogom vitatni a helyrehozás becsült/tényleges költségét - azaz mondhatom-e, hogy feleslegesen drága volt, ennél olcsóbban is meg lehetett volna csinálni ezt a munkát ugyanilyen minõségben?


Persze hogy vitathatod, mehettek néhány hónapig bíróságra, szakértõt rendelnek ki, aki majd megmondja a tutit, és ha mégis kafa minden akkor minden költség Téged terhel majd... :?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #502 Dátum: 2007.10.24 10:52:33 »
Idézetet írta: "Peti500"
Ui.: Nem 2õt ugrik a bonuszod vissza???

Kettõt ugrik, de az ideihez képest. Ha viszont nincs káresemény, akkor egyet feljebb lépnék, tehát 2+1=3.
(Ha mégis rosszul számolnék, és csak 2 a különbség, akkor viszont 24e forint az inkriminált összeg.)
Én is afelé hajlanék, hogy menjen csak a kötelezõ terhére - ezért fizetjük, nem? - mert nem is egyben kell kifizetni, meg történhet akármi.
Kb. 15 évvel ezelõtt egy jártam úgy, hogy belecsorogtam valakibe, mert azt hittem, hogy addigra kifordul elõlem. Ugyanígy a kötelezõ terhére ment az egész, és a kisasszonyok az irodában valamit elbénáztak, mert elfelejtettek visszasorolni, szépen mentem feljebb a bonusszal egy fillér kifizetése nélkül...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #503 Dátum: 2007.10.24 11:01:08 »
Viszont felvetõdik még egy kérdés, és ehhez már szakik segítsége kell.
Most lesz a biztosítóváltás idõszaka, és szinte biztos, hogy fogok váltani, mert van jobb a mostaninál. Amikor az ember kitölti az ajánlatkérõlapot az új biztosítónál, akkor az egyik kérdés, hogy okoztam-e káreseményt az elmúlt egy évben. Ide most be kell ezt írni - ha nem zsebbõl fizetem majd ki -, vagy nem, mert addigra még nem ér el odáig az ügy, hogy az adminisztráció szintjén is jelentkezzen - hiszen elõször felmérik a kárt, elküldik csináltatni, aztán kijön majd valamikor egy számla, amit 6 hétig jogomban áll kifizetni, és csak utána megy el az egész az én biztosítómhoz, addigra meg valszeg már erõsen 2008 lesz - és esetleg kétszer számolják el: egyszer az én adatokkal alá nem támasztott "bevallásom"-ként, egyszer pedig amikor megérkezik az eset dokumentációja.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #504 Dátum: 2007.10.24 13:18:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Peti500"
Ui.: Nem 2õt ugrik a bonuszod vissza???

Kettõt ugrik, de az ideihez képest. Ha viszont nincs káresemény, akkor egyet feljebb lépnék, tehát 2+1=3.
(Ha mégis rosszul számolnék, és csak 2 a különbség, akkor viszont 24e forint az inkriminált összeg.)
Én is afelé hajlanék, hogy menjen csak a kötelezõ terhére - ezért fizetjük, nem? - mert nem is egyben kell kifizetni, meg történhet akármi.
Kb. 15 évvel ezelõtt egy jártam úgy, hogy belecsorogtam valakibe, mert azt hittem, hogy addigra kifordul elõlem. Ugyanígy a kötelezõ terhére ment az egész, és a kisasszonyok az irodában valamit elbénáztak, mert elfelejtettek visszasorolni, szépen mentem feljebb a bonusszal egy fillér kifizetése nélkül...


Miért vacilálsz?
Ha megvan a helyreállítási összeg, akkor a biztosítód, úgyis megkeres, hogy kicsengeted - és akkor a bonus-malus nem változik -, vagy a GKF terhére akarod rendezni. Akkor látod az összeget, mirõl is van szó, akkor untig elég eldönteni, hogy mit választassz.
Más kérdés, hogy nyilván jobban jársz, ha maszekba csináltatják meg. Lehet, hogy beszélned kellene a vétlen flottásával, hátha belemegy a nem márkaszervízes helyreállításba. Akkor meg kifizeted a számlát, oszt jól van.
Elmondom, hogy a mi flottánkat sem mindíg a márkaszervízben csináltatják, hanem független szervízbe, ahol normálisan dolgoznak, elsõsorban kasztnizásra gondolok.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Biztosítás
« Válasz #505 Dátum: 2007.11.05 19:36:58 »
Srácok, vacilál valaki biztosító váltáson? Megmondom õszintén én eddig nem foglalkotam ezzel a témával, mert biztos voltam benne, hogy a KÖBE a legolcsóbb, erre a www.biztositas.hu oldalon a 12 biztosítóból a 9. lett az áraival :mivan:
Az oldal szerint anyagilag legkedvezõbb nekem a MÁV, majd a Generali lenne. A kérdés immár nem kérdés, váltani fogok, de szerintetek melyikre váltsak?

A Csaszi

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #506 Dátum: 2007.11.05 22:16:44 »
Idézetet írta: "squiddy"
Srácok, vacilál valaki biztosító váltáson? Megmondom õszintén én eddig nem foglalkotam ezzel a témával, mert biztos voltam benne, hogy a KÖBE a legolcsóbb, erre a www.biztositas.hu oldalon a 12 biztosítóból a 9. lett az áraival :mivan:
Az oldal szerint anyagilag legkedvezõbb nekem a MÁV, majd a Generali lenne. A kérdés immár nem kérdés, váltani fogok, de szerintetek melyikre váltsak?
Én immáron második éve vagyok a MÁVnál, most a Netriskkel kiszámolva, ha náluk maradnék, akkor kb. 1 ezressel lenne jövõre olcsóbb, viszont ha újra kötöm náluk, akkor meg 7ezerrel !  (16e helyett 9e/negyedév), úgyhogy rákattintottam, ma el is faxoltam mán ami kell, s visszaigazolást is megkaptam pár órával késõbb, hogy feldolgozták. Úgyhogy MÁVos voltam s leszek, csak jóval olcsóbban.  :kacsint:  :nagymosoly: Persze lehet ám, hogy biztosítóilag nem egy nagy cég, úgyhogy ha ez Téged zavarna, akkor inkább a Generali-t ajánlom.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #507 Dátum: 2007.11.05 22:45:05 »
Idézetet írta: "squiddy"
Srácok, vacilál valaki biztosító váltáson? Megmondom õszintén én eddig nem foglalkotam ezzel a témával, mert biztos voltam benne, hogy a KÖBE a legolcsóbb, erre a www.biztositas.hu oldalon a 12 biztosítóból a 9. lett az áraival :mivan:
Az oldal szerint anyagilag legkedvezõbb nekem a MÁV, majd a Generali lenne. A kérdés immár nem kérdés, váltani fogok, de szerintetek melyikre váltsak?
Én fosnék a MÁV-tól. Gyakorlatilag nem fizetnek károkat, csak igen elvétve. Tudom ez téged nam érdekel, hiszen nem te leszel/lennél az, aki a pénzére vár, de adott esetben kínos lehet a szitu. A KÖBE ilyen szempontból sokat fejlõdött az utóbbi években, ami már a díjképzésén is látszik. Ahhoz hogy fizetni tudjon, normális díjakat is kell szednie.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #508 Dátum: 2007.11.05 22:58:33 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "music"

Illetve még egy kérdés, nekem van-e jogom vitatni a helyrehozás becsült/tényleges költségét - azaz mondhatom-e, hogy feleslegesen drága volt, ennél olcsóbban is meg lehetett volna csinálni ezt a munkát ugyanilyen minõségben?
Persze hogy vitathatod, mehettek néhány hónapig bíróságra, szakértõt rendelnek ki, aki majd megmondja a tutit, és ha mégis kafa minden akkor minden költség Téged terhel majd... :?
Hát ez nehéz ügy. Itt ugye a saját felelõsségbiztosítódat kellene perelni, mert kárt okozott neked azzal, hogy valamit túl engedékenyen bírált el, engedett javítani. Biztosan volt már ilyen, de még soha nem hallottam hogy valaki ezt perre vitte. A káraktát megnézheted, de azon vitázni, hogy ezt elég lett volna javítani, miért cserélték, miért a drága szervízben csináltatja a tulaj számlára és miért nem viszi le olcsó vidéki maszekhoz számla nélkül megegyezésre, miért nem utángyártott alkatrészt használnak egy régi autóba, hát ezt szerintem teljesen reménytelen, felesleges. És hogy ebbõl neked mennyi károd van, azt még nehezebb kimutatni. Fordított esetben ha téged törnek meg, te is igyekeznél mindenbõl a legjobbat megadni az autódnak.
Természetesen ha valamilyen jogellenes ügyre (rátörnek az autóra, régi sérüléseket is neked tulajdonítanak ...) figyelsz fel, akkor az más szitu!
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #509 Dátum: 2007.11.05 23:02:58 »
Union-nál volt Cascom és gond nélkül korrektül fizettek GTK-ra is.
Most Allianz van mindkettõ egy helyen így elég jó kedvezményt adnak. Érdmes azért egy helyren kötni a Cascot és a kötelezõt. Volt egy balesetem ahol aláírtam, hogy én voltam a hibás. (Kiscsajt elõztem szerintem nem indexelt õ tanúkkal állította, hogy igen a lényeg, hogy belém kanyarodott miközben haladtam el mellette) Azt dontoltam vesztes ügy, de azért 70-30 arányban megosztott felelõsség lett a javamra a csaj biztosítóka TIR volt.

Én nem kötnék TIR, Posta meg MÁV biztosítókkal. Valahogy félek tõlük fõleg mert szeretem egy helyen tudni a két biztosítást az már kínosabb ha a casco esetben nem fizetnek.

Allianznál rendesek voltak bár tudták, hogy Pesten van az ideiglenes lakcímem mégse vették figyelembe és a papíron lévõt nézték. Sõt mondták, hogy a postázási cím is legyen vidék mert különben emelnek. Az év közben újra is lett kötve a biztosításom és megspóroltam vele pár ezret éves szinten.

Feltétlen javaslom, hogy azért a 3 kiszemelt biztosítót élõben is nézzétek meg nem tudom mi lehetett, de nekem kedvezõbb lett mintha neten kötöttem volna.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]