Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609233 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #480 Dátum: 2007.10.08 21:28:57 »
Halihó! Szerintetek meg lehet azt tenni, hogy elmegyek kárfelvételre (casco, Allianz) de csak pl pár hónap múlva csináltatom meg a kocsit? :hmm:
Gabe 254.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Biztosítás
« Válasz #481 Dátum: 2007.10.08 21:48:28 »
Szerintetek érdemes az én kis 8 éves Yarisomra cascot kötni?
Édesapám nevén van az autó, megérdeklõdte, és nagyon kedvezõ ajánlatott kapott rá 20 Ft-os önrésszel (üvegkárnál 10%).

Egy ennyi idõs autónál mennyi avulással kalkulálnak? Vagy pl. van-e olyan kikötés, hogy hol kell megjavítatni, és pl. csak bontott alkatrészekkel???!! Vagy mindig a gyári alkatrészekkel kalkulálnak?
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #482 Dátum: 2007.10.08 23:01:07 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Szerintetek érdemes az én kis 8 éves Yarisomra cascot kötni?

Elõrebocsátom, hogy nekem ilyen dolgokban az átlaghoz képest szélsõséges nézeteim vannak. Szerintem minden biztosítás pénzkidobás, (én csak akkor kötök, ha muszáj, vagy ha más fizeti), nem véletlen, hogy a biztosítók milyen jól elvannak. 8 éves autóra végképp nem kötnék.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #483 Dátum: 2007.10.08 23:12:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Xanyi"
Szerintetek érdemes az én kis 8 éves Yarisomra cascot kötni?

Elõrebocsátom, hogy nekem ilyen dolgokban az átlaghoz képest szélsõséges nézeteim vannak. Szerintem minden biztosítás pénzkidobás, (én csak akkor kötök, ha muszáj, vagy ha más fizeti), nem véletlen, hogy a biztosítók milyen jól elvannak. 8 éves autóra végképp nem kötnék.

Nekem eddig 1x jött jól, és valszeg most is jól fog. Elsõ üvegkár volt: 140e helyett csak 14e-t lellett fizetni, most pedig max 100 lesz egy esetleg 400e-es javítás. Ettõl függetlenül, ha vki meg tudja tenni, lehet félrepakolni a malacperselybe az esetleges károk kijavítására.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #484 Dátum: 2007.10.08 23:23:49 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Xanyi"
Szerintetek érdemes az én kis 8 éves Yarisomra cascot kötni?
Nekem eddig 1x jött jól, és valszeg most is jól fog. Elsõ üvegkár volt: 140e helyett csak 14e-t lellett fizetni, most pedig max 100 lesz egy esetleg 400e-es javítás. Ettõl függetlenül, ha vki meg tudja tenni, lehet félrepakolni a malacperselybe az esetleges károk kijavítására.

Rövid távon kiszámíthatatlan, lehetséges, hogy megéri - de ez mindig csak utólag derül ki, és hosszú távon biztosan Te jársz rosszul, arról gondoskodik a biztosító. :ordog:  :ordog:  :ordog:
music     

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #485 Dátum: 2007.10.09 00:27:13 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Szerintetek érdemes az én kis 8 éves Yarisomra cascot kötni?
Édesapám nevén van az autó, megérdeklõdte, és nagyon kedvezõ ajánlatott kapott rá 20 Ft-os önrésszel (üvegkárnál 10%).

Egy ennyi idõs autónál mennyi avulással kalkulálnak? Vagy pl. van-e olyan kikötés, hogy hol kell megjavítatni, és pl. csak bontott alkatrészekkel???!! Vagy mindig a gyári alkatrészekkel kalkulálnak?
Sokfajta casco létezik a piacon. Van olyan is, amit akkor érdemes megkötni, ha javításnál kp-ra akarsz megegyezni és te viszed haver lakatoshoz, meg utángyártott alkatrészeket használsz. Létezik csak lopásra is. Létezik fullos, 0% üvegönrésszel és javításnál nem vonnak avulást. Minden van, csak elõször magaddal tisztázd, hogy pontosan milyen kárra akarsz védelmet és várhatóan hol akasz javíttatni, meg persze hogy mennyit tudsz rászánni. Ha ezek megvannak, akkor érdemes nekiállni keresni valamit.
Amíg nincs baj addig nem hiányzik a biztosítás, de ha egyszer szükség lenne rá, akkor már késõ bánat, csengetni kell a kasszánál. Így nekem pl. van cascom a 9 éves autómra.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #486 Dátum: 2007.10.09 08:24:05 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Amíg nincs baj addig nem hiányzik a biztosítás, de ha egyszer szükség lenne rá, akkor már késõ bánat, csengetni kell a kasszánál. Így nekem pl. van cascom a 9 éves autómra.

Amióta élek, egyszer volt szükség az autóinknál erre, frissen (1 év alatt) megszerzett jogsival koccantam apám Daciájával, és ki kellett cserélni az elsõ lökhárítót, meg a hûtõrácsot. Akkor pont visszajött az, amit addig befizetett a Dacia cascojára. Azóta semmi káresemény nem volt. Ha összeadnám, hogy mit fizettünk volna a semmire az azóta eltelt idõ alatt, abból egy új autót lehetne venni :!:  :!:
Nekem az Avéra a legolcsóbb teljeskörû casco 164ezer lenne. Csak eddig 110ezer ment volna el rá.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Biztosítás
« Válasz #487 Dátum: 2007.10.09 09:12:53 »
atyám, nincs cascod az ave-ra? :mivan:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Biztosítás
« Válasz #488 Dátum: 2007.10.09 16:47:48 »
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

Azért gondoltam a cascora, mert havi 2600 Ft-ot simán kifizetek, viszont egyben egy nagyobb összeget nem biztos  :szomoru:

u_istvan

Édesapám az Allianzhoz ment be megérdeklõdni (ott van mindkét autónkról a kötelezõ is), és ott adták ezt az ajánlatot, hogy havi 2600-ért köthetünk rá 20 ezer Ft önrésszel (üvegkárnál 10%). Fizet elemi károkra (szél nekifúj valamit, jégesõ) és törésre.
Ennyit tudok róla.
Ne kelljen, de ha úgy adódna javítatni mindenképpen gyári alkatrészekkel szeretném, hisz hiába 8 éves a kocsi, aki látta tudja hogy olyan mint egy új. Nem akarnám adott esetben, hogy egy utángyártott sárvédõ miatt pl. rosszabb legyen mint elötte volt.  :oops:

Mit javasolsz?
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #489 Dátum: 2007.10.09 18:48:33 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

Azért gondoltam a cascora, mert havi 2600 Ft-ot simán kifizetek, viszont egyben egy nagyobb összeget nem biztos  :szomoru:

u_istvan

Édesapám az Allianzhoz ment be megérdeklõdni (ott van mindkét autónkról a kötelezõ is), és ott adták ezt az ajánlatot, hogy havi 2600-ért köthetünk rá 20 ezer Ft önrésszel (üvegkárnál 10%). Fizet elemi károkra (szél nekifúj valamit, jégesõ) és törésre.
Ennyit tudok róla.
Ne kelljen, de ha úgy adódna javítatni mindenképpen gyári alkatrészekkel szeretném, hisz hiába 8 éves a kocsi, aki látta tudja hogy olyan mint egy új. Nem akarnám adott esetben, hogy egy utángyártott sárvédõ miatt pl. rosszabb legyen mint elötte volt.  :oops:

Mit javasolsz?


Ennyiért meg kell kötni, de alaposan el kell olvasni az apróbetûket is, kerül amibe kerül, idõre nem számolnak fel semmit. :kacsint:  Mondjuk a firnyákosabb biztosító kikötheti, hogy csak a névszerinti tulaj, vagy üzembentartó vezetheti, vagy mittomén még 2-3 fix ember.... stb, stb.. Szóval aláírás elõtt OLVASNI!!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #490 Dátum: 2007.10.09 18:57:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "u_istvan"
Amíg nincs baj addig nem hiányzik a biztosítás, de ha egyszer szükség lenne rá, akkor már késõ bánat, csengetni kell a kasszánál. Így nekem pl. van cascom a 9 éves autómra.

Amióta élek, egyszer volt szükség az autóinknál erre, frissen (1 év alatt) megszerzett jogsival koccantam apám Daciájával, és ki kellett cserélni az elsõ lökhárítót, meg a hûtõrácsot. Akkor pont visszajött az, amit addig befizetett a Dacia cascojára. Azóta semmi káresemény nem volt. Ha összeadnám, hogy mit fizettünk volna a semmire az azóta eltelt idõ alatt, abból egy új autót lehetne venni :!:  :!:
Nekem az Avéra a legolcsóbb teljeskörû casco 164ezer lenne. Csak eddig 110ezer ment volna el rá.


Én is így voltam, leszartam a Casco-t, mondván, hogy én nem okozok balesetet. Aztán beütött a frász, összetoltak a Nissannal. Ugye Casco nincsen, de lóvé nincsen, mivel ötös differenciált kocc volt, így az szokásos "ügymenet" 10 (!!!) hónapba  került.  Addig jártam a törött kocsival, gondolom emlékezel még, hogy milyen xar volt szinte lámpa nélkül közlekedni, még jó, hogy járóképes maradt a vas... Közben meg fizetgettem a lízingdíjat, és drukkoltam, hogy a biztosító ne nagyon siettesse az ügymenetet, az amúgy gtk-ra vett autót. Még jó, hogy a lízingcég nem bolygatta a dolgot. Elmúlt a 10 hónap, megjött a rendõrségi határozat - havaj-dizsi - biztosító fizetett,  kifizettem a lízingdíjat, eladtam a roncsot. Phû... Vége.

Ha lett volna Casco-m, akkor sokkal egyszerûbben lezajlott volna a dolog, ráadásul nem került volna 10 hónapomba a dolog.
A mostani vasra 5E HUF-ért teljeskörû CASCO-van, a lizigdíjba beleépítve. Megéri? Nekem bizonyosan.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #491 Dátum: 2007.10.09 19:31:21 »
Ha részletre veszed a kocsit, az persze más, a kondíciók is mások olyankor.
Én ilyet viszont nem csinálok, az az elvem, csak akkor veszek meg valamit, ha ki tudom egyben fizetni, ha nem tudom, akkor nem. Ha más nem így gondolkozik, azt természetesen elfogadom, hisz nem vagyunk egyformák. Ettõl függetlenül a cascot rablásnak tartom, mint ahogyan általában a biztosításokat is, hiszen pont arra tereli a figyelmedet, amit el akarsz kerülni.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #492 Dátum: 2007.10.09 19:47:02 »
Idézetet írta: "music"
Ha részletre veszed a kocsit, az persze más, a kondíciók is mások olyankor.
Én ilyet viszont nem csinálok, az az elvem, csak akkor veszek meg valamit, ha ki tudom egyben fizetni, ha nem tudom, akkor nem. Ha más nem így gondolkozik, azt természetesen elfogadom, hisz nem vagyunk egyformák. Ettõl függetlenül a cascot rablásnak tartom, mint ahogyan általában a biztosításokat is, hiszen pont arra tereli a figyelmedet, amit el akarsz kerülni.


Igazad van, de nekünk sohasem lesz annyi pénzünk egybe, hogy megvegyünk egy 3 milliós kocsit, és valamit venni kellett, mert kocsi nélkül halál.

Tudod jól, hogy rengeteget fut a kocsi alattunk. Már március óta 20E km.-t mentünk csak a Sceniccel.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #493 Dátum: 2007.10.09 20:00:06 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "music"
Ha más nem így gondolkozik, azt természetesen elfogadom, hisz nem vagyunk egyformák.
Igazad van, de nekünk sohasem lesz annyi pénzünk egybe, hogy megvegyünk egy 3 milliós kocsit, és valamit venni kellett, mert kocsi nélkül halál.

Lásd a kiemelést :kacsint: . Abszolút nem ítélek el senkit, aki másképp gondolja, teljesen megértem, hogy Te így gondolkozol, nálunk más (volt) a helyzet, könnyen megengedhettük magunknak, hogy 6 évig ne legyen saját autónk, mert az én szüleimnek is volt, apósoméknak meg kettõ, ha kellett, odaadták valamelyiket, és mivel elég bent laktunk, nem volt rá szükség a hétköznapokban. Azóta azért sok minden megváltozott, az alaptézisem nem.
music     

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #494 Dátum: 2007.10.09 21:25:13 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.

Azért gondoltam a cascora, mert havi 2600 Ft-ot simán kifizetek, viszont egyben egy nagyobb összeget nem biztos  :szomoru: u_istvan
Édesapám az Allianzhoz ment be megérdeklõdni (ott van mindkét autónkról a kötelezõ is), és ott adták ezt az ajánlatot, hogy havi 2600-ért köthetünk rá 20 ezer Ft önrésszel (üvegkárnál 10%). Fizet elemi károkra (szél nekifúj valamit, jégesõ) és törésre.
Ennyit tudok róla.
Ne kelljen, de ha úgy adódna javítatni mindenképpen gyári alkatrészekkel szeretném, hisz hiába 8 éves a kocsi, aki látta tudja hogy olyan mint egy új. Nem akarnám adott esetben, hogy egy utángyártott sárvédõ miatt pl. rosszabb legyen mint elötte volt.  :oops:

Mit javasolsz?
Havi 2600 Ft nem pénz egy jó cascoért, de valóban elõbb alaposan végig kell olvasni a feltételt, hogy kiderüljön minden kizárás, spéci elõírás. Nem ismerem a terméküket részletesen, mert kb. 1 - 2 hónapja hoztak ki egy újat és elégé furmányosan elbonyolították a régihez képest. Kérd el a feltételt és olvasd át, ha valamit nem értesz akkor kérdezz. Szívesen válaszolok ha tudok, és esetleg másoknak is jó tapasztalat lehet, ha itt látják a nehezen értelmezhetõ részeket. Esetleg ha neten is fenn van a feltétel, akkor linkeld be.
A 20e Ft-os önrész jó, csak kellene mellé a %-os önrész is.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98