Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609221 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

leszilaci

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #450 Dátum: 2007.02.20 16:29:51 »
Idézetet írta: "Hajni"
Na, most már több "kötelezõ biztosítás online" oldalt is megnéztem, mindenhol kérik a rendszámot, amit ugyebár nem tudok, mert új autóról van szó. Ha üresen hagyom, akkor nem tudom folytatni, mert kitöltése kötelezõ....!
Ezek szerint új autóra nem köthetek online kötelezõt?????? :cry:

küldtem egy pü-t.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #451 Dátum: 2007.02.20 22:03:14 »
Nekem netrisk-en ment.
Gabe 254.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #452 Dátum: 2007.02.21 13:54:43 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Nekem netrisk-en ment.
Ha már az online oldalak között lehet választani, akkor én inkább a biztosítás.hu oldalait ajánlom, mert az évvégi kampányban nagyságrandekkel kevesebb gond volt velük, mint a netriskkel. És teljesen máshogy álltak a problémák kezeléséhez, megoldásához is.

Hajni
Rendszám helyett írd be pl. az alvázszám végét.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #453 Dátum: 2007.02.21 15:07:05 »
Köszi szépen!  :szemez:
Ismét felhívtam a Super-t, azt mondta a csajszi, hogy írjam be rendszámnak: ABC111.... Szerintem ez lesz....
Mikortól lesz érvényes a netes kötelezõ? Értem ez alatt azt, hogy ha pl szerdán mehetünk a kocsiért és akkor már vinnem kell, hogy van, mikor indítsam el a neten? Mert a párom nevén van a kicsike és õ majd csak pénteken jön haza....Nélküle is csinálhatom? Ha jól láttam a szig száma kell, azt meg tudom...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #454 Dátum: 2007.03.05 08:28:25 »
Néhány apró megjegyzés:

-Szalonoknak, kereskedõknek az átírást, a forgalombahelyezést ... megcsinálják érvényes kötelezõ nélkül is.
-A Casco esetében figyelni kell, mert több cégnél, csak a kötés követõ nap 0 órától él a biztosítás. ( és 2 hétig indok nélkül felmondhatják, amit egy esetleges sérülés esetén volt már hogy megtettek :( )
-Cascót sokszor érdemes a szalonban kötni, mert ott a kereskedés kedvezménye miatt sokkal jobb dijjakat is el lehet érni, mint egyénileg, vagy akár alkuszon keresztül. - kötelezõnél meg kell nézni, azt általában egy alkusznál érdemes megkötni.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #455 Dátum: 2007.07.11 20:03:17 »
Történt egy kis gubanc a kötelezõmmel!

Úgy kötöttem, hogy csoportos beszedési megbízással egyenlítsem és a bank visszautasította!
Úgy hogy én errõl még értesítést se kaptam a banktól. A biztosító küldött 2 levelet amiben felhív
erre és adott véghatáridõnek egy junius 30-as idõpontot azután felmondják. A leveleket most kaptam
meg mert a régi lakcímemre ment és ***tak szólni, hogy kaptam levelet.

Ilyenkor mit lehet tenni? Újra köthetem? Ha bifizetem az elmaradást akkor újra életre kelthetem
a biztosítást? Van valakinek errõl tapasztalata?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #456 Dátum: 2007.07.11 22:49:24 »
Idézetet írta: "Random_"
Úgy kötöttem, hogy csoportos beszedési megbízással egyenlítsem és a bank visszautasította!Úgy hogy én errõl még értesítést se kaptam a banktól. A biztosító küldött 2 levelet amiben felhív
erre és adott véghatáridõnek egy junius 30-as idõpontot azután felmondják. A leveleket most kaptam
meg mert a régi lakcímemre ment és *** szólni, hogy kaptam levelet.

Ilyenkor mit lehet tenni? Újra köthetem? Ha bifizetem az elmaradást akkor újra életre kelthetem
a biztosítást? Van valakinek errõl tapasztalata?
Én csak azt tudom elmondani, hogy a jogszabályok szerint minek kellene történni. Szóval a leírásod alapján a második negyedév be volt fizetve, a harmadikra pedig júni 30-ig lett volna lehetõséged. Ha ezt nem tetted meg, akkor a kötelezõs szerzõdésed automatikusan megszûnik az utolsó díjjal rendezett nap + 30. napon. Nem a biztosító mondja föl, hanem automatikusan szûnik meg díjnemfizetéssel! A kormányrendelet szerint a díjnemfizetés miatt megszûnt szerzõdést az adott biztosítási éven belül csak annál a biztosítónál kötheted meg, ahol az megszûnt. Az eddig megszerzett bónuszod ugrott, az új kötést csak A0-ban lehet megcsinálni.
Ez a 2 felszólítás valóban felszólítás, vagy csak tájékoztatás, hogy az inkasszó sikertelen volt és megpróbáljuk 10 nap múlva, addig tegyen lóvét a számlájára? Ha valóban felszólítások voltak, akkor mikor postázták? Melyik biztosító ez?
Én a helyedben ettõl függetlenül megpróbálnám egy kirendeltségen befizetni a pénzt, hátha mégis lekönyvelik.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #457 Dátum: 2007.07.11 23:36:06 »
Idézetet írta: "Random_"
Történt egy kis gubanc a kötelezõmmel!

Úgy kötöttem, hogy csoportos beszedési megbízással egyenlítsem és a bank visszautasította!
Úgy hogy én errõl még értesítést se kaptam a banktól. A biztosító küldött 2 levelet amiben felhív
erre és adott véghatáridõnek egy junius 30-as idõpontot azután felmondják. A leveleket most kaptam
meg mert a régi lakcímemre ment és *** szólni, hogy kaptam levelet.

Ilyenkor mit lehet tenni? Újra köthetem? Ha bifizetem az elmaradást akkor újra életre kelthetem
a biztosítást? Van valakinek errõl tapasztalata?


Attol függ mellik biztosító, közvetlenül( saját üzletkötõ), vagy alkuszon keresztül kötötted. stb.

mindenesetre meg kellene próbálni, ott ahol kötöted megbeszélni, hogy ezmegaz és légysz légysz légyszi....

elvileg vannak annyira rugalmasak - a többség legalábbis - , hogy megoldható a problem.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #458 Dátum: 2007.07.12 01:00:28 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Random_"
Történt egy kis gubanc a kötelezõmmel!

Úgy kötöttem, hogy csoportos beszedési megbízással egyenlítsem és a bank visszautasította!
Úgy hogy én errõl még értesítést se kaptam a banktól. A biztosító küldött 2 levelet amiben felhív
erre és adott véghatáridõnek egy junius 30-as idõpontot azután felmondják. A leveleket most kaptam
meg mert a régi lakcímemre ment és *** szólni, hogy kaptam levelet.

Ilyenkor mit lehet tenni? Újra köthetem? Ha bifizetem az elmaradást akkor újra életre kelthetem
a biztosítást? Van valakinek errõl tapasztalata?


Attol függ mellik biztosító, közvetlenül( saját üzletkötõ), vagy alkuszon keresztül kötötted. stb.

mindenesetre meg kellene próbálni, ott ahol kötöted megbeszélni, hogy ezmegaz és légysz légysz légyszi....

elvileg vannak annyira rugalmasak - a többség legalábbis - , hogy megoldható a problem.


Allianz és saját magam kötöttem úgy tervezem délben átugrok és elkezdek egyezkedni.
A Casco-t befizetem gyorsan mert arról nem kaptam ilyen levelet. A kötelezõt azért
nem mert nem, de ha tényleg rugalmasak akkor azt is azonnal. Aztán elmegyek a hülye
bankhoz és rájuk borítom az asztalt.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #459 Dátum: 2007.07.12 10:27:28 »
A harmadik negyedéves csekkem laza 2000 forinttal többre sikeredett :shock:  magyarázat a mávnál: megbüntette õket a mitoménki, mert 2005-ben eleve már B1-es tarifa szerint vették fel az ügyfeleket, így azt most szépen visszahajtják utólag az érintettekrõl :rolleyes: , korrekt társaság, miért nem nyelik be, bár még így is õk a legolcsóbbak, legalábbis nekem... :roll:

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #460 Dátum: 2007.07.12 11:16:22 »
Idézetet írta: "Peti500"
A harmadik negyedéves csekkem laza 2000 forinttal többre sikeredett :shock:  magyarázat a mávnál: megbüntette õket a mitoménki, mert 2005-ben eleve már B1-es tarifa szerint vették fel az ügyfeleket, így azt most szépen visszahajtják utólag az érintettekrõl :rolleyes: , korrekt társaság, miért nem nyelik be, bár még így is õk a legolcsóbbak, legalábbis nekem... :roll:


Valamit valamiért.
Egyébként az efféle cégek jellemzõen csak a balkáni piacokon képesek hosszútávon életben maradni. Remélem Magyarország idõvel nem fog ebbe a körbe tartozni és akkor a hasonló gixerek meg az elhúzódó, szarrágó kárrendezés végleg a múlt sötét emlékei közé veszhetnek. :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #461 Dátum: 2007.07.12 11:57:10 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
A harmadik negyedéves csekkem laza 2000 forinttal többre sikeredett :shock:  magyarázat a mávnál: megbüntette õket a mitoménki, mert 2005-ben eleve már B1-es tarifa szerint vették fel az ügyfeleket, így azt most szépen visszahajtják utólag az érintettekrõl :rolleyes: , korrekt társaság, miért nem nyelik be, bár még így is õk a legolcsóbbak, legalábbis nekem... :roll:


Valamit valamiért.
Egyébként az efféle cégek jellemzõen csak a balkáni piacokon képesek hosszútávon életben maradni. Remélem Magyarország idõvel nem fog ebbe a körbe tartozni és akkor a hasonló gixerek meg az elhúzódó, szarrágó kárrendezés végleg a múlt sötét emlékei közé veszhetnek. :)

üdv

R.
:10:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #462 Dátum: 2007.07.12 16:38:04 »
Kezdek aggódni a kötelezõm miatt.
Február 17-én vettem az autót. Úgy kértem, hogy bankszámláról menjen a kötelezõ. Mondták, hogy jó, de az elsõrõl még sárga csekk jön, másképp ez nem megy. Mivel március 31-ig nem jött, rájuk (bróker) telefonáltam, hogy mi van. Azt válaszolták, hogy lassú a feldolgozás, nyugodjak meg, semmi baj, és a biztosításom él. Május 7-én(!!!) meg is kaptam a csekket, amin a II. 17-tõl III. 31-ig tartó idõszaknak megfelelõ biztosítási összeg szerepel, valamint egy matricás kártyát, rajta a kötvényszámommal, és hogy június 30-ig(!) biztosítva vagyok. Azóta viszont semmi nem jött, és egy árva fityinget nem vontak le a bankszámláról. Próbáltam már telefonon is érdeklõdni - remélhetõleg ennek megmarad a nyoma - de persze a megfelelõ ügyintézõ soha nincsen benn. Augusztusban meg a nyaraláshoz nem ártana a biztosítási zöldkártya, meg hát B7-ben vagyok szóval kemény tízezreket lehet veszteni, ha gáz van.
music     

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #463 Dátum: 2007.07.12 19:48:40 »
Idézetet írta: "music"
Kezdek aggódni a kötelezõm miatt.
Február 17-én vettem az autót. Úgy kértem, hogy bankszámláról menjen a kötelezõ. Mondták, hogy jó, de az elsõrõl még sárga csekk jön, másképp ez nem megy. Mivel március 31-ig nem jött, rájuk (bróker) telefonáltam, hogy mi van. Azt válaszolták, hogy lassú a feldolgozás, nyugodjak meg, semmi baj, és a biztosításom él. Május 7-én(!!!) meg is kaptam a csekket, amin a II. 17-tõl III. 31-ig tartó idõszaknak megfelelõ biztosítási összeg szerepel, valamint egy matricás kártyát, rajta a kötvényszámommal, és hogy június 30-ig(!) biztosítva vagyok. Azóta viszont semmi nem jött, és egy árva fityinget nem vontak le a bankszámláról. Próbáltam már telefonon is érdeklõdni - remélhetõleg ennek megmarad a nyoma - de persze a megfelelõ ügyintézõ soha nincsen benn. Augusztusban meg a nyaraláshoz nem ártana a biztosítási zöldkártya, meg hát B7-ben vagyok szóval kemény tízezreket lehet veszteni, ha gáz van.


Szerintem nagyon gyorsan nézz utánna! Mi is augusztusban megyün külföldre és ezért is félek.
K&H bankkal tele a hócipõm sose sikerül semmit rendesen elintézniük pedig nem ez volt a jellemzõ rájuk. Az a baj hogy a végén mindent
megoldanak csak az elején idegelnek agyon. Holnap nyitok egy számlát az OTP-nél nincs mese. Beleuntam a K&H-ba.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #464 Dátum: 2007.07.12 20:36:36 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "music"
Kezdek aggódni a kötelezõm miatt.
Február 17-én vettem az autót. Úgy kértem, hogy bankszámláról menjen a kötelezõ. Mondták, hogy jó, de az elsõrõl még sárga csekk jön, másképp ez nem megy. Mivel március 31-ig nem jött, rájuk (bróker) telefonáltam, hogy mi van. Azt válaszolták, hogy lassú a feldolgozás, nyugodjak meg, semmi baj, és a biztosításom él. Május 7-én(!!!) meg is kaptam a csekket, amin a II. 17-tõl III. 31-ig tartó idõszaknak megfelelõ biztosítási összeg szerepel, valamint egy matricás kártyát, rajta a kötvényszámommal, és hogy június 30-ig(!) biztosítva vagyok. Azóta viszont semmi nem jött, és egy árva fityinget nem vontak le a bankszámláról. Próbáltam már telefonon is érdeklõdni - remélhetõleg ennek megmarad a nyoma - de persze a megfelelõ ügyintézõ soha nincsen benn. Augusztusban meg a nyaraláshoz nem ártana a biztosítási zöldkártya, meg hát B7-ben vagyok szóval kemény tízezreket lehet veszteni, ha gáz van.


Szerintem nagyon gyorsan nézz utánna! Mi is augusztusban megyün külföldre és ezért is félek.
K&H bankkal tele a hócipõm sose sikerül semmit rendesen elintézniük pedig nem ez volt a jellemzõ rájuk. Az a baj hogy a végén mindent
megoldanak csak az elején idegelnek agyon. Holnap nyitok egy számlát az OTP-nél nincs mese. Beleuntam a K&H-ba.
Miért nem mégy inkább Raiffeisenbe? Olcsó, van netbank, normálisak, mindenütt vannak fiókok...
Gabe 254.