Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609219 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #435 Dátum: 2007.02.19 00:08:16 »
Idézetet írta: "Hajni"
KGabe! Mire gondolsz???

Mi a héten vettünk egy új Yarist (1.3-as, Terra, klíma) és biztosítást kellene kötni rá...Tapasztalatunk nincs, elsõ kocsi!
Többen ajánlották, hogy kötelezõnek Máv, casconak meg valami "rendes" biztosító, pl Allianz.
Kiszámoltam netrisk.hu-n nekünk a kötelezõ 1/4 évre, ha Allianz, akkor kb 30e Ft, ah MÁV 10e Ft.
A Casco Allianz-zal szintén 30e körül van!

Mit tanácsoltok? Mi a helyzet a MÁV-val???????

Köszi


A legjobb ha bemész egy alkuszcéghez, ahol azt is meg tudják mondani, hogy ha pl. a Generalinál kötsz Cascot+ kötelezõt, akkor hogy jösz ki, mert van hogy a kettõvel együtt már jobb mint a külön- külön verzió.

A Mávval már nincs gond, Casconál meg az adott egyéb szolgáltatásokat is érdemes figyelni ( ár sose legyen rá szükség)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #436 Dátum: 2007.02.19 00:13:41 »
MÁV-tól nemrég jött egy törlési értesítõ, díjnemfizetésre hivatkozva. 2006. jan 1 és 2006 dec 31 közötti cca7000 forint elmaradást kérnek számon rajtam. egyelõre egy faxban elküldtem nekik a 2006 máj 18-tól napjainkig befizetett csekkek másolatát, meg fogalmaztam egy kis körítést, hogy szíveskedjenek idõben küldeni a csekekket, mert általában többszöri kérés után 1-2 hét késéssel küldenek csak nagy nehezen. A hiba valszeg ott van, hogy nem fér a kicsi agyukba, hogy a kocsi elsõ forgalomba helyezése május volt, õk pedig a jan-májusi pénzt kérik számon. Talán hétfõn jön válasz...
Gabe 254.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Biztosítás
« Válasz #437 Dátum: 2007.02.19 18:36:40 »
Idézetet írta: "Kgabe"
MÁV-tól nemrég jött egy törlési értesítõ, díjnemfizetésre hivatkozva. 2006. jan 1 és 2006 dec 31 közötti cca7000 forint elmaradást kérnek számon rajtam. egyelõre egy faxban elküldtem nekik a 2006 máj 18-tól napjainkig befizetett csekkek másolatát, meg fogalmaztam egy kis körítést, hogy szíveskedjenek idõben küldeni a csekekket, mert általában többszöri kérés után 1-2 hét késéssel küldenek csak nagy nehezen. A hiba valszeg ott van, hogy nem fér a kicsi agyukba, hogy a kocsi elsõ forgalomba helyezése május volt, õk pedig a jan-májusi pénzt kérik számon. Talán hétfõn jön válasz...


Hali,

Csak nyugi, ilyet én is kaptam, volt valami gubanc a számítógépes rendszerükben.

bár nekem ez 2006. szeptemberben volt, de szerintem ez ugyan az lesz.  :kacsint:
avid :toy: Fan

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #438 Dátum: 2007.02.20 09:29:04 »
Köszi szépen a válaszokat!  :szemez:

Azt szeretném még kérdezni, hogy hogy is megy ez a biztosítás dolog? Nekünk új autónk lesz, múlt héten befizettük az önrészt a Toyota Super-nél, azt mondták kb 1,5 hét és mehetünk a picikénkért...!  :kacsint:

Õk intézik addig a papírokat (rendszám, forgalmi...), viszont így addig nem is tudunk elõre biztosítást kötni, mivel nem tudunk adatokat!
A kötelezõnk úgy néz ki MÁV lesz, a casco meg Allianz. Ezekkel jövünk ki a legjobban a mi paramétereinkkel.

Ha pl azt mondják, hogy szerdán mehetünk érte, a szalonban akkor helyben megkötjük a cascot, az mikortól lép életbe? Napokig még biztosítás nélkül fogunk kocsikázni? Vagy mikor kijövünk, már érvényes lesz?  :hmm:

És a MÁV kötelezõ? Azt online szeretném megkötni. Azt is csak úgy tudom, hogy már hazavittük a kocsit, otthon neten megkötöm, akkor az mikortól lép életbe?

Félek, hogy nehogy addig történjen valami, míg nincs biztosítás....!

Köszi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Biztosítás
« Válasz #439 Dátum: 2007.02.20 09:52:32 »
Hajni,
Kötelezõ biztosítás nélkül egy métert sem mehetsz!
Ha a szalonban kötöd meg a Cascódat, az az aláírás pillanatában érvényes lesz.
A neten kötött biztosításnál is kell, hogy legyen egy kinyomtatott példány nálad a kötvénybõl.
(A Supernél nem tudod azt is megkötni?)
A biztosítás megkötéséhez elõre is elkérheted az adatokat a Supertõl és akkor így elõre megkötheted máshol, akár neten akár személyesen.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #440 Dátum: 2007.02.20 10:14:47 »
Hajni
Jó a kérdésed! Megpróbálom összefoglalni a gyakorlatban elõforduló lehetséges variációkat.
1. Te kiválasztod az alkuszt vagy valamelyik biztosító tanácsadóját és vele megkötöd a biztosításodat. Ehhez adat kell a kereskedõtõl, ami az adásvételibõl és az autó forgalomba helyezéséhet szükséges papírokból, finanszírozási szerzõdésbõl összeszedhetõ. Ezeket (a másolatát) a kereskedõnek ki kell adnia neked. Utána a casco biztosításról egy igazolást kell visszaadnod, amit csatolnak a finanszírozóhoz leadott doksikhoz. Elég macerás, sok utánajárást igénylõ verzió, a laikusok nem nagyon szoktak ebbe belekezdeni. Sok a macera, viszont a tiéd a választás lehetõsége. A kereskedések sem szeretik.
2. A vásáláskor a sok papír között aláírsz egy olyat is, amivel megbízol egy alkusz céget is. Innentõl õ képvisel téged a biztosítók felé. Sajnos az újautó vásárás lázában a vevõk ennek nem tulajdonítanak jelentõséget és nem tudják ki az alkusz, ki a biztosító, kinek milyen megbízást adtak, csak automatikusan aláírnak mint a gép. Jellemzõen ez az alkusz valamelyik finanszírozóhoz kapcsolódik. Ilyenkor a vásálóknak sokszor lövésük sincs, hogy kinél kötötték meg a biztosítást, egyszer csak kapnak valahonnan csekket. Elõnye, hogy szinte nincs is vele külön gond, de hátránya, hogy nem te választasz biztosítót és a sok kedvezmény közül nem biztos hogy mindent megkapsz, mert meg sem kérdezik tõled.
3. A kereskedésben ül egy alkusz (jobbanmondva egy alkalmazottja), aki az átadáskor vagy ha nagyon erõsködsz és mész utána akkor már elõtte köt neked biztosításokat. Itt abból választhatsz, akikkel õ (az alkusz) kapcsolatban van. Jellemzõen a Posta, MÁV, TIR nincs a listán, mert a Posta nem dolgozik alkuszokkal a MÁV, TIR meg nem fizet (vagy igencsak akadozva) nekik jutalékot (ingyen meg senki nem szeret dolgozni). Ez kicsit jobb megoldás, mert van választék, megkérdezik a kedvezményeket tõled. Hátránya, hogy sokszor az autó átadás elõtt kell egy órácskát ezzel is szerencsétlenkedni.

Egyéb érdekességek:
A forgalomba helyezéshez igazolni kell a kötelezõ meglétét. Furcsa módon minden autót forgalomba helyeznek valahogy. :) Szóval ha neten akarsz kötni kgfb-t, akkor be kell szerezned a szükséges adatokat és hogy mikor akarják forgalomba helyezni az autót. Ettõl a dátumtól kell kgfb-t kötnöd és a szerzõdésrõl vissza kell vinned vinni egy igazolást a kereskedõnek, hogy a forgalombahelyezéshez felhasználják. (Egyébként szinte biztos hogy nem ezzel az igazolással fognak elmenni az okmányirodába.) A neten ne akkor kösd meg, amikor már nálad az autó és bóklászol vele, hanem elõtte!
A casco attól az idõponttól érvényes, amit beírtok az ajánlatra kockázatviselés kezdetnek. Persze ha idõben befizeted a díjat és az ajánlaton minden szerepel, amit a biztosító megkövetel.
Elõfordul, hogy az alkusz napokig üldögél a kereskedésben a papírokon, majd az alkusz központjában is pihen kicsit, így mire elér hozzád a csekk, akár hetek is eltelhetnek az autó átvételétõl számítva. És hiába érdeklõdsz a biztosítónál, náluk nincs a szerzõdésed a rendszerben, mert még meg sem kapták. Ha ilyenkor van károd, az izgis, mire megtalálod hol tekereg az ajánlatod.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #441 Dátum: 2007.02.20 12:50:06 »
Kedves Misi és István! Köszönöm szépen a gyors és kimerítõ válaszokat!  :pofa:

A kötelezõt nem tudom a Supernél kötni, mert MÁV-ot szeretnék (nekem sokat számít, hogy pl az Allianz-os évi 120e Ft helyett csak évi 40e Ft lenne így a kötelezõm).
A cascot viszont meg fogom tudni kötni az autó átvételekor ott helyben Allianz-ra, ezt mondta a kereskedõ. Gondolom, mivel febr. 28-márc.1. körülre várjuk, így akkor csak a március havit kell ott helyben befizetni és majd küldenek egy csekket a következõ 1/4 évre!
Szóval akkor szerintetek csinálhatom azt, hogy pl hétfõn felhívom a kereskedõt, hogy hogy állnak a papírok és ha van már valami konkrét (átadás pontos napja, rendszám stb), elkérem tõle az adatokat és úgy ki tudom tölteni neten a Máv kötelezõt?  :hmm:
És ha igen, akor azt nyomtassam ki és azzal a papírral menjek az átadásra? Nem baj, hogy ez "csak" egy netrõl kinyomtatott papír, nem pedig ügyfélszolgálaton kitöltött, aláírt példány?

Köszi

Hajni


 :toy:

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Biztosítás
« Válasz #442 Dátum: 2007.02.20 13:11:51 »
Idézetet írta: "Hajni"

Gondolom, mivel febr. 28-márc.1. körülre várjuk, így akkor csak a március havit kell ott helyben befizetni és majd küldenek egy csekket a következõ 1/4 évre!

Szerintem helyben nem kell fizetned semmit a kötelezõre, én 3 héttel azután kaptam csekket, h átvettük az autót. A szerzõdést kell addig magadnál tartanod, ha kérnék a csekket azt kell mutogatni.
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #443 Dátum: 2007.02.20 13:16:35 »
Ha már van rendszáma, akkor annak már kell lennie elvileg kötelezõjének is, ugyanis a kgfb szerzõdés igazolása nélkül nem ad ki az okmányiroda rendszámot. Elvileg! Én megpróbálnám már ma (a lehetõ leghamarabb) összeszedni az adatokat és a várható forgalombahelyezés napját, majd ezek alapján kötnék kgfb-t a neten. Fogalmam sincs milyen igazolást lehet nyomtatni a neten és hogy azt elfogadja-e az okmányiroda, de lehet az igazolásból vissza is kellene adni a forgalombahelyezéshez a kereskedésnek. Kicsit nehéz ebben jó tanácsot adni, mert a jogszabályi elõírások és a valóság elég rendesen elszakadtak egymástól a napi ügyintézés során.

díjfizetés:
Ez legtöbbször attól is függ, hogy a helyi ügyintézõ mire van felkészülve. Lehetõséged van halasztott díjfizetést választani, amikor majd küldik a csekket, átvehetnek tõled a helyszínen díjelõleget, amirõl nyugtát kapsz, vagy kapsz egy csekket, amit majd befizetsz te magad.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #444 Dátum: 2007.02.20 13:47:45 »
Huhh, akkor az lesz a legjobb, ha felhívom a kereskedõt és megkérdezem tõle, hogy mi náluk a gyakorlat....
Mert most ezt így nem nagyon értem....Addig nem adnak ki papírokat, forgalmit, míg nincs kötelezõ biztosítás, viszont kötelezõt meg úgy köthetek, ha van rendszám stb. ????

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #445 Dátum: 2007.02.20 14:16:42 »
Nem nem, kötelezõt ilyen esetben köthetsz még rendszám nélkül, hiszen a járgánynak vannak egyéb azonosító adatai is. A rendszámot elég utólag is bejelenteni a biztosítónak. A kockázatviselés kezdete lehet a kötés idõpontjánál jóval késõbbi is (pl. ma megkötöd a szerzõdést 03.01. kocviskezdettel).
A gyakorlat az, hogy van egy un. elõfedezeti igazolás, amit kitöltenek és mellékelnek a forgalombehelyezéshez, majd utána ebbõl soha nem lesz szerzõdés. Pedig hivatalosan ezt is le kell jelenteni a biztosítónak, erre is díjat kellene szedni 30 napra, utána 30 napon belül helyette meg kellene kötni a végleges szerzõdést ... Ilyen bianko nyomtatványok vannak sok kereskedésben és ezeket használják. Ha egyszer az a biztosító, akinek a nevében ezeket a bianko elõfedezeti igazolásokat kiállítják, elkezdi a díjat és a végleges szerzõdést követelni a szerzõdõtõl, lesz nagy kapkodás. Erre azonban jelenleg nincs gyakorlat.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #446 Dátum: 2007.02.20 14:31:21 »
Na, szóval, felhívtam a kereskedést!
Azt mondták, hogy ha a cascot ott helyben szeretném megkötni, akkor aznap ott kitöltjük, megírjuk, kapok egy csekket, amit 8 napon belül kell befizetnem, de a biztosítás már a szerzõdéskötéstõl él! Ez jó!    :kacsint:
A kötelezõt meg nyugodtan megköthetem neten, bediktálta a kocsi pontos típusát, alvázszámát és motorszámát (remélem ennyi elég), csak nyomtassam ki majd a visszaigazolást és azt vigyem magammal. Elvileg kötéstõl számítva 24 óra múlva lép érvénybe a biztosítás, így azt 1-2 nappal az átadás elõtt kell megkötni!

Köszönöm a segítségeket!

Mindenkinek puszi!  :szivecske:

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #447 Dátum: 2007.02.20 14:44:11 »
Idézetet írta: "Hajni"
Na, szóval, felhívtam a kereskedést!
Azt mondták, hogy ha a cascot ott helyben szeretném megkötni, akkor aznap ott kitöltjük, megírjuk, kapok egy csekket, amit 8 napon belül kell befizetnem, de a biztosítás már a szerzõdéskötéstõl él! Ez jó!    :kacsint:
A kötelezõt meg nyugodtan megköthetem neten, bediktálta a kocsi pontos típusát, alvázszámát és motorszámát (remélem ennyi elég), csak nyomtassam ki majd a visszaigazolást és azt vigyem magammal. Elvileg kötéstõl számítva 24 óra múlva lép érvénybe a biztosítás, így azt 1-2 nappal az átadás elõtt kell megkötni!

Köszönöm a segítségeket!

Mindenkinek puszi!  :szivecske:


Ha a TFSH finanszírozza az autót, akkor az elsõ három hónap CASCO ingyenes az Allianznál (ha az Eurorisk, azaz a TFSH partnercége az alkusz), ezt nem árt, ha tudod. :nana:

Egyébként ha a finanszírozás nem cascómentes, akkor a szerzõdés szerint elvileg egy métert sem mehetsz az autóval érvényes CASCO biztosítás nélkül (akárcsak a KGFB-nél).

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #448 Dátum: 2007.02.20 15:50:29 »
Hát ez tök jó....!
Gondoltam, csak megnézem, hogy milyen adatok kellenek a netes kötelezõhöz és írja:
"Forgalmi rendszáma:......"
????  :hmm:
De azt még nem tudom, csak az alváz- és a motorszámot.....!!!!

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #449 Dátum: 2007.02.20 16:13:01 »
Na, most már több "kötelezõ biztosítás online" oldalt is megnéztem, mindenhol kérik a rendszámot, amit ugyebár nem tudok, mert új autóról van szó. Ha üresen hagyom, akkor nem tudom folytatni, mert kitöltése kötelezõ....!
Ezek szerint új autóra nem köthetek online kötelezõt?????? :cry: