Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609229 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Biztosítás
« Válasz #420 Dátum: 2006.11.04 19:09:20 »
Idézetet írta: "murray"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Savaria"
Idézetet írta: "afekete"
De ha a Posta és a Signal gáz,


Mit tudsz a Signalról, mi a gáz vele? Egy rokon igen agitál, hogy kössek át!


Én sem tudok semmit róla, ezért kérdezek. Viszont ez már nem egyesület - bár a Posta sem.


én tuti nem mennék a postához, signálhoz, stb
ezek most ügyfélgyüjtési szakaszban vannak. belépsz , jövöre emel...vagy tönkremegy
baj van kutya nem veszi fel a telefont...
én argoszos vagyok és elégedett vagyok.  eccer volt egy hátulrol beleszálltam egy vwbe elismertem kifizették szépen a palit nekem meg -2 bonus oszt joccakat de akkor meg aegonos voltam
sztem most az aegon éri meg nagyon.


Szerintem most az Uniqa is igen kedvezõ... :vag2:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Biztosítás
« Válasz #421 Dátum: 2006.11.04 20:13:36 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Simi72"
Idézetet írta: "cyberslider"
Évente +1
Az elején kell asszem az A0-ról való ugrásra várni 2 évet talán? Passz... Én most vagyok B8-ban,jövõre B9...

Ez így nem pontos, ám a lényeg mégis majdnem ugyanaz. Az elsõ teljes naptári év után lépsz A0-ból B1-be.
Egy pontosabb definíció: Akkor lépsz következõ bonus fokozatba, ha az évfordulót megelõzõ keresztfélévben (ez jelenleg 2005.07.01. és 2006.06.30. között van) nem volt elsõ kifizetéssel járó károd és ebben az idõszakban legalább 9 hónapig volt élõ kgfb szerzõdésed. Ha bármelyik nem stimmel, akkor helyben maradsz vagy a károk számától függõen elindulsz visszafelé malus irányba.

Hát, ezt így egészen pontosan nem tudtam. Kösz.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

A Csaszi

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #422 Dátum: 2006.11.05 07:02:50 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Egy pontosabb definíció: Akkor lépsz következõ bonus fokozatba, ha az évfordulót megelõzõ keresztfélévben (ez jelenleg 2005.07.01. és 2006.06.30. között van) nem volt elsõ kifizetéssel járó károd és ebben az idõszakban legalább 9 hónapig volt élõ kgfb szerzõdésed. Ha bármelyik nem stimmel, akkor helyben maradsz vagy a károk számától függõen elindulsz visszafelé malus irányba.
S mi a hejzet olyankor, ha a fent említett idõszakban volt 1 károkozásom (konkrétan 2005. december nemtommennyiedikén), amit kifizettem a biztosítónak, s kaptam róla remek papírt, hogy "rendben-nem-leszel-malusos". Csak mert most a netrisken számolgattam vala, s ott van ojan kérdés, hogy okozott-e kárt s ha igen mennyit. Na itten ugye ha aszondom, hogy igen, egyet, akkor drágább eredményeket hoz ki. Viszont szerintem ha én aztat jól kifizettem vala, akkor nehogymár többet kelljen fizetnem.. nem?

Némileg tanácstalan vagyok, no. :-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Biztosítás
« Válasz #423 Dátum: 2006.11.05 09:30:09 »
Idézetet írta: "murray"
...belépsz , jövöre emel...vagy tönkremegy
baj van kutya nem veszi fel a telefont...

Ha jövõre emel, akkor váltani kell. A váltási lehetõség mindig megvan.
Ha baj van, úgysem az én biztosítómmal kell tárgyaljak, hanem azéval aki nekem jött. Innentõl kezdve hülye lennék én többet fizeni azért hogy másnak jó legyen. Bocs.
(persze mindez csak a kötelezõ kapcsán, cascora nem érvényes, de az kösz nem kell)

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #424 Dátum: 2006.11.05 15:19:32 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Idézetet írta: "u_istvan"
Egy pontosabb definíció: Akkor lépsz következõ bonus fokozatba, ha az évfordulót megelõzõ keresztfélévben (ez jelenleg 2005.07.01. és 2006.06.30. között van) nem volt elsõ kifizetéssel járó károd és ebben az idõszakban legalább 9 hónapig volt élõ kgfb szerzõdésed. Ha bármelyik nem stimmel, akkor helyben maradsz vagy a károk számától függõen elindulsz visszafelé malus irányba.
S mi a hejzet olyankor, ha a fent említett idõszakban volt 1 károkozásom (konkrétan 2005. december nemtommennyiedikén), amit kifizettem a biztosítónak, s kaptam róla remek papírt, hogy "rendben-nem-leszel-malusos". Csak mert most a netrisken számolgattam vala, s ott van ojan kérdés, hogy okozott-e kárt s ha igen mennyit. Na itten ugye ha aszondom, hogy igen, egyet, akkor drágább eredményeket hoz ki. Viszont szerintem ha én aztat jól kifizettem vala, akkor nehogymár többet kelljen fizetnem.. nem?
Hát ez már egy minõsített eset :)! Ha okoztál kárt és azt teljesen visszafizetted, majd a biztosító leigazolta hogy ok ez már nem bonus-t érintõ kár, akkor ez a bonus visszaléptetés szempontjából olyan mintha meg sem történt volna. Erre a visszafizetésre minden károkozónak lehetõsége van a kár lezárása után. Akkor célszerû vele élni, ha a kár kicsi és többet buknál a malus visszaléptetés miatt az évek alatt.
A mindenféle összehasonlító oldalakon ezt a kárt ne add meg, mert a biztosítód sem fog vele számolni és a bonusodat nem fogja befolyásolni!
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Biztosítás
« Válasz #425 Dátum: 2006.11.08 22:11:35 »
Én úgy tudom évente ugrik a bónusz egyet, ha nem volt önhibás baleseted. Minden kifizetés kettõt vet vissza a sorban. Azt hiszem B10 a maximum amit el lehet érni. Legalábbis a Generalinál nekem eddig így volt.
oyota rulez

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #426 Dátum: 2006.11.28 19:50:40 »
Nos akinek esetleg Aegon biztosítása van érdemes megnéznie a 2007-es Aegon kedvezményeket. Mert nekem is kiküldték a jövõ évi díjkalkulációt. Majd felhívtam õket, hogy nem látok benne bizonyos kedvezményeket. Erre felajánlották, hogy kössük újra a szerzõdést és így spórolhatok némi pénzt.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #427 Dátum: 2006.11.28 20:00:44 »
Idézetet írta: "ATIS"
Nos akinek esetleg Aegon biztosítása van érdemes megnéznie a 2007-es Aegon kedvezményeket. Mert nekem is kiküldték a jövõ évi díjkalkulációt. Majd felhívtam õket, hogy nem látok benne bizonyos kedvezményeket. Erre felajánlották, hogy kössük újra a szerzõdést és így spórolhatok némi pénzt.


Én épp ma mondtam fel náluk és kötöttem meg online szintén náluk. Így egy csomó kedvezmény jár, ami nem járt volna, ha csak úgy nem csinálok semmit, vagyis továbbra is az ügyfelük maradok.

Az eredmény: ha minden marad a rágiben, 45000/év, most, hogy újrakötöttem ugyanott ugyanarra az idõszakra, 33000/év

SZintén Aegon
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #428 Dátum: 2006.11.30 15:42:24 »
Idézetet írta: "SZegecs"

Én épp ma mondtam fel náluk és kötöttem meg online szintén náluk. Így egy csomó kedvezmény jár, ami nem járt volna, ha csak úgy nem csinálok semmit, vagyis továbbra is az ügyfelük maradok.

Az eredmény: ha minden marad a rágiben, 45000/év, most, hogy újrakötöttem ugyanott ugyanarra az idõszakra, 33000/év

SZintén Aegon


Rohadjak meg, ha értem mi ennek az értelme, hacsak nem az, hogy lehet vele munkát adni a bürokráciának...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #429 Dátum: 2006.11.30 16:23:01 »
Idézetet írta: "Renwick"


Rohadjak meg, ha értem mi ennek az értelme, hacsak nem az, hogy lehet vele munkát adni a bürokráciának...

üdv

R.


Szerintem arra játszanak, hogy nem nézel utána mit juttatnak jövõ évre. Max Neten megnézed mi a helyzet és az Aegon még akkor sem rosz. Viszont a meglévõ biztosítottak csekély töredéke hívja fel õket egy újraszámolásra ha most lépne be címmel. Ez van. Aki már megvan annak minek adjak kevesebbet ha nem muszáj. Fõleg ha nem is kapar érte?
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #430 Dátum: 2006.12.21 14:24:25 »
Hétmilliárdos brutálbírság biztosítói kartellért

Nagyon helyes, nagyon helyes...  :10: :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #431 Dátum: 2007.02.14 23:29:23 »
Lehet, hogy lesz egy kis MÁV-os viccelõdés. Majd írok... :D
Gabe 254.

Hajni

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Biztosítás
« Válasz #432 Dátum: 2007.02.18 22:51:11 »
KGabe! Mire gondolsz???

Mi a héten vettünk egy új Yarist (1.3-as, Terra, klíma) és biztosítást kellene kötni rá...Tapasztalatunk nincs, elsõ kocsi!
Többen ajánlották, hogy kötelezõnek Máv, casconak meg valami "rendes" biztosító, pl Allianz.
Kiszámoltam netrisk.hu-n nekünk a kötelezõ 1/4 évre, ha Allianz, akkor kb 30e Ft, ah MÁV 10e Ft.
A Casco Allianz-zal szintén 30e körül van!

Mit tanácsoltok? Mi a helyzet a MÁV-val???????

Köszi

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #433 Dátum: 2007.02.18 22:57:42 »
Há azé én nem kötnék MÁV-nál, inkább TIR  :kacsint: Bár 1 kutya. Casco nekünk Generali van, eddig bejött  :szomoru:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #434 Dátum: 2007.02.18 23:05:25 »
Idézetet írta: "Hajni"


Mit tanácsoltok? Mi a helyzet a MÁV-val???????

Köszi


Tavaly jött belém egy mávos, (amúgy én is az vagyok :wink: ), teljesen korrekt módon jártak el, kedvesek, aranyosak és idõben utalták a pénzt... :lovetta:  
Sztem most már helyén vannak a dolgok, jönnek a csekkek, nincs késedelem fejetlenség...
Nekem eszembe se jutott váltani bár a Casco nekem is máshol van... :roll: