Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609773 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #390 Dátum: 2006.10.21 00:06:06 »
Idézetet írta: "u_istvan"

A te esetedben az is a te malmodra hajtotta a vizet, hogy kicsi kár volt. Leszilaci esetében meg már nagy a kár, azon már érdemes huzakodni és elirányítani a károsultat egy készpénzes kifizetéssel más irányba.


Szerintem nem annak kéne szégyenkeznie aki ne adj' elfogad egy ilyen "megegyezkedõs" történetet...

Sajnos elég szomorú, hogy nagy valószínûséggel csak egy részét fizeti a biztosító a károdnak, ha mondjuk egy új(abb) autót mszervizbe akarsz vinni... :?  
Mondom :nana:  nagyon sok ilyen eset van...
Nem írok linket, de könnyen rátalálsz a mávos topikra a neten, vannak fura és vérlázító dolgok, még ha csak a fele igaz akkor is durva... :|

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #391 Dátum: 2006.10.21 22:25:36 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"

A te esetedben az is a te malmodra hajtotta a vizet, hogy kicsi kár volt. Leszilaci esetében meg már nagy a kár, azon már érdemes huzakodni és elirányítani a károsultat egy készpénzes kifizetéssel más irányba.
Szerintem nem annak kéne szégyenkeznie aki ne adj' elfogad egy ilyen "megegyezkedõs" történetet...

Sajnos elég szomorú, hogy nagy valószínûséggel csak egy részét fizeti a biztosító a károdnak, ha mondjuk egy új(abb) autót mszervizbe akarsz vinni... :?  
Mondom :nana:  nagyon sok ilyen eset van...
Nem írok linket, de könnyen rátalálsz a mávos topikra a neten, vannak fura és vérlázító dolgok, még ha csak a fele igaz akkor is durva... :|
Félre ne érts, nem téged személyesen akarlak elítélni azért, mert egy logikus döntést hoztál. Csak amikor beszélünk olcsó biztosítóról meg drága biztosítóról, akkor célszerû egy kicsit a hátteret is megnézni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #392 Dátum: 2006.10.22 11:35:41 »
Idézetet írta: "u_istvan"

Csak amikor beszélünk olcsó biztosítóról meg drága biztosítóról, akkor célszerû egy kicsit a hátteret is megnézni.


Ebben 100%-ig igazad van!

Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?

A cascóm nem véletlen van egy másik "neves" társaságnál...

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #393 Dátum: 2006.10.22 18:31:31 »
Idézetet írta: "Peti500"
Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?


Ebben tévedsz, van olyan "drága" biztosító, amelynek az egyik többletszolgáltatása megvéd az ebbõl fakadó hátrányoktól...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #394 Dátum: 2006.10.22 18:53:51 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?


Ebben tévedsz, van olyan "drága" biztosító, amelynek az egyik többletszolgáltatása megvéd az ebbõl fakadó hátrányoktól...

üdv

R.
Ha visszaolvasol, van kiskapu ezt meg a biztosító játsza ki.  :szomoru:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #395 Dátum: 2006.10.25 23:37:39 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?


Ebben tévedsz, van olyan "drága" biztosító, amelynek az egyik többletszolgáltatása megvéd az ebbõl fakadó hátrányoktól...


Ezzel mire célzol...??? :hmm:

Kötelezõnél a másik fél biztosítójával kell bizniszelned, hiába vagy akár a legfaxább biztosítónál, ha másik fél mondjuk mávos... (bár én a Máv-nál az egész folyamattal maximálisan megvoltam elégedve :nana: )  

Vagy valamirõl lemaradtam...
Van valami okosság??? :figyellek:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #396 Dátum: 2006.10.25 23:43:43 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?


Ebben tévedsz, van olyan "drága" biztosító, amelynek az egyik többletszolgáltatása megvéd az ebbõl fakadó hátrányoktól...


Ezzel mire célzol...??? :hmm:

Kötelezõnél a másik fél biztosítójával kell bizniszelned, hiába vagy akár a legfaxább biztosítónál, ha másik fél mondjuk mávos... (bár én a Máv-nál az egész folyamattal maximálisan megvoltam elégedve :nana: )  

Vagy valamirõl lemaradtam...
Van valami okosság??? :figyellek:

Létezik olyan, hogy elintézik neked a kötelezõs balhét. Asszem aktív kárrendezésnek hívják. Ha jól tudom, pl Allianznál.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #397 Dátum: 2006.10.25 23:54:09 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?


Ebben tévedsz, van olyan "drága" biztosító, amelynek az egyik többletszolgáltatása megvéd az ebbõl fakadó hátrányoktól...


Ezzel mire célzol...??? :hmm:

Kötelezõnél a másik fél biztosítójával kell bizniszelned, hiába vagy akár a legfaxább biztosítónál, ha másik fél mondjuk mávos... (bár én a Máv-nál az egész folyamattal maximálisan megvoltam elégedve :nana: )  

Vagy valamirõl lemaradtam...
Van valami okosság??? :figyellek:

Létezik olyan, hogy elintézik neked a kötelezõs balhét. Asszem aktív kárrendezésnek hívják. Ha jól tudom, pl Allianznál.



Ja, de akkor nem lehet okoskodni... :ordog:  :nagymosoly:  8)

Amúgy aszem pont az Allianz volt ahol 2,5x-ese lett volna a kötelezõm... :?  :shock:
Viszont a cascónál nagyon jó ajánlatuk volt, meg jó bizt. feltételek voltak/vannak... :hmm:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #398 Dátum: 2006.10.26 00:07:15 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "Peti500"
Viszont én hiába megyek egy drága biztosítóhoz, hiába fizetek min. 1,5x annyit ha aztán engem megtörnék, és 10bõl 7 autónak ugye mávos kötelezõje van... :?

Ebben tévedsz, van olyan "drága" biztosító, amelynek az egyik többletszolgáltatása megvéd az ebbõl fakadó hátrányoktól...
Ezzel mire célzol...??? :hmm:

Kötelezõnél a másik fél biztosítójával kell bizniszelned, hiába vagy akár a legfaxább biztosítónál, ha másik fél mondjuk mávos... (bár én a Máv-nál az egész folyamattal maximálisan megvoltam elégedve :nana: )
Én 2 lehetõséget ismerek a piacon (lehet van több is!). Az AHB esetében kiegészítõ szolgáltatás az aktiv kárrendezés, amit meg lehet venni, de volt fentebb egy negatív példa is. A Generalinál ha ott van a kgfb és a casco is, akkor önrész nélkül(!) lerendezik a kárt és elintézik a másik biztosítóval. Itt hátrány hogy casco is kell.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #399 Dátum: 2006.10.26 00:18:34 »
Idézetet írta: "u_istvan"
...lerendezik a kárt és elintézik a másik biztosítóval.


Kérdés hogy mit takar a "lerendezik a kárt..."
Elviszik az autót egy szerzõdött javítóba... :hmm:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #400 Dátum: 2006.10.26 00:59:30 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"
...lerendezik a kárt és elintézik a másik biztosítóval.


Kérdés hogy mit takar a "lerendezik a kárt..."
Elviszik az autót egy szerzõdött javítóba... :hmm:

Azt jelenti, hogy te bejelented nekik a kárt, aztán te elmész oda javítani ahová akarsz. Ha akarod, szerzõdött márkakereskedésbe leadod az autót és készen visszakapod (ott van helyben kárfelvétel is), ha akarod akkor a garázsmûhelyben is javíthatod kárfelvétel után. Pesten megbeszélt helyre kimennek szemlézni, ha neked az a kényelmesebb.
Javítás után a kész autóddal elsöpörsz, a biztosító meg elballag a vétkes biztosítójához és igyekszik behajtani a kinnlévõségét. Persze ennek feltétele, hogy a szitu egyértelmû legyen és ilyenkor is meg kell várni a rendõrségi végzést ha volt intézkedés. Elvileg minden szíveségi kárfelvételnek így kell mûködnie.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #401 Dátum: 2006.10.26 10:28:06 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"
...lerendezik a kárt és elintézik a másik biztosítóval.


Kérdés hogy mit takar a "lerendezik a kárt..."
Elviszik az autót egy szerzõdött javítóba... :hmm:

Azt jelenti, hogy te bejelented nekik a kárt, aztán te elmész oda javítani ahová akarsz. Ha akarod, szerzõdött márkakereskedésbe leadod az autót és készen visszakapod (ott van helyben kárfelvétel is), ha akarod akkor a garázsmûhelyben is javíthatod kárfelvétel után. Pesten megbeszélt helyre kimennek szemlézni, ha neked az a kényelmesebb.
Javítás után a kész autóddal elsöpörsz, a biztosító meg elballag a vétkes biztosítójához és igyekszik behajtani a kinnlévõségét. Persze ennek feltétele, hogy a szitu egyértelmû legyen és ilyenkor is meg kell várni a rendõrségi végzést ha volt intézkedés. Elvileg minden szíveségi kárfelvételnek így kell mûködnie.


Ez nem valami meggyõzõ... :hmm:

Ugyanaz a folyamat, az összes buktatójával, mondjuk legalább nem Neked/nekem kell eljárnom...
A pénzedre gari így sincs ha linkeskedik a biztosító... :?  

Mondom: max. annyiban jobb, hogy nem Te mászkálsz, de fizetned így is úgy is kell, +még a saját biztosítódnak is ezért a szolgáltatásért...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #402 Dátum: 2006.10.26 11:51:49 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"
...lerendezik a kárt és elintézik a másik biztosítóval.


Kérdés hogy mit takar a "lerendezik a kárt..."
Elviszik az autót egy szerzõdött javítóba... :hmm:

Azt jelenti, hogy te bejelented nekik a kárt, aztán te elmész oda javítani ahová akarsz. Ha akarod, szerzõdött márkakereskedésbe leadod az autót és készen visszakapod (ott van helyben kárfelvétel is), ha akarod akkor a garázsmûhelyben is javíthatod kárfelvétel után. Pesten megbeszélt helyre kimennek szemlézni, ha neked az a kényelmesebb.
Javítás után a kész autóddal elsöpörsz, a biztosító meg elballag a vétkes biztosítójához és igyekszik behajtani a kinnlévõségét. Persze ennek feltétele, hogy a szitu egyértelmû legyen és ilyenkor is meg kell várni a rendõrségi végzést ha volt intézkedés. Elvileg minden szíveségi kárfelvételnek így kell mûködnie.


Ez nem valami meggyõzõ... :hmm:

Ugyanaz a folyamat, az összes buktatójával, mondjuk legalább nem Neked/nekem kell eljárnom...
A pénzedre gari így sincs ha linkeskedik a biztosító... :?  

Mondom: max. annyiban jobb, hogy nem Te mászkálsz, de fizetned így is úgy is kell, +még a saját biztosítódnak is ezért a szolgáltatásért...
:?:  :?:  :?: Akkor már nem tudom mit szeretnél. Bemész a saját biztosítódhoz akinek van "hitele" márkakereskedésnél is és kis javítónál is. A létezõ több lehetõségbõl kiválasztod melyik neked a szimpatikus és annak megfelelõen megcsinálod a kárfelvételt és a javítást. Ha akarod kihívod a kárszakértõt és mászkálsz javító után, ha akarod leadod a verdát egy márkaszervizben és visszakapod készen. Mindkét esetben a te biztosítód kifizeti az általad választott javítónak a javítást, majd a kifizetett összeggel a te biztosítód (és nem te :!: ) elmegy a károkozó biztosítójához behajtani, felvállalva ezzel az egyre növekvõ kinnlévõség veszélyét is. Közben te autózol vidáman a márkakereskedésben gyári alkatrésszel, gyári technológiával megjavított autóddal. Persze így nem kapsz kézbe lóvét és nincs lehetõség ügyeskedésre.
A rendõrségi ügy lezárását soha sehol nem tudod megúszni, ez már csak ilyen.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #403 Dátum: 2006.10.26 20:15:53 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Akkor már nem tudom mit szeretnél. Bemész a saját biztosítódhoz akinek van "hitele" márkakereskedésnél is és kis javítónál is. A létezõ több lehetõségbõl kiválasztod melyik neked a szimpatikus és annak megfelelõen megcsinálod a kárfelvételt és a javítást. Ha akarod kihívod a kárszakértõt és mászkálsz javító után, ha akarod leadod a verdát egy márkaszervizben és visszakapod készen. Mindkét esetben a te biztosítód kifizeti az általad választott javítónak a javítást, majd a kifizetett összeggel a te biztosítód (és nem te :!: ) elmegy a károkozó biztosítójához behajtani, felvállalva ezzel az egyre növekvõ kinnlévõség veszélyét is. Közben te autózol vidáman a márkakereskedésben gyári alkatrésszel, gyári technológiával megjavított autóddal. Persze így nem kapsz kézbe lóvét és nincs lehetõség ügyeskedésre.
A rendõrségi ügy lezárását soha sehol nem tudod megúszni, ez már csak ilyen.


Bocsánat, félreértettem!  :oops:
Így már tiszta a kép... :10:

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Biztosítás
« Válasz #404 Dátum: 2006.11.01 22:30:05 »
UNION-osok: ti is kaptatok ingyenes wizzair repülõjegyet???? :D
(Persze csak akkor,ha jan. 1-én érvényes szerzõdésetek lesz!) Kezdõdik a  :nyelv: ! Na mit szóltok? :D

Persze nem felhõtlen az öröm,mint ahogy az égbolt sem,az illetéket/adókat azért majd fizetni kell.... Szóval spórolhatunk ahogy elnézem hm.. kb. 2 rugót :D