Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609771 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #375 Dátum: 2006.10.20 08:55:02 »
Idézetet írta: "music"
Egy kérdés ahhoz, aki ismeri a jövõ évtõl esedékes, valamennyi autóval kapcsolatos jogszabály-változást: mikor érdemesebb (használt) autót venni, január 2-a után, vagy még az idén.


Nagyon sokminden nem változik, a sulyadó -Teljesítményadóra történõ változásán kívül, így max az idei súlyadóval fizetsz többet, mint januártól.

( Az enyém még mindíg eladó, szeretném jó kezekben tudni :) )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #376 Dátum: 2006.10.20 09:12:14 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nagyon sokminden nem változik, a sulyadó -Teljesítményadóra történõ változásán kívül, így max az idei súlyadóval fizetsz többet, mint januártól.

Ezek szerint a súlyadóból az megmarad, hogy akié a kocsi jan. 1-jén, az fizeti az egész évre.
Bár, ha találok egy jó ajánlatot, akkor az a 25-30e forint aligha fog visszatartani...
music     

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #377 Dátum: 2006.10.20 10:10:20 »
Egy buta kérdés (ez az elsõ ilyen biztosítós periódusom): a jövõ évi idõszakokra (hónap/negyedév/félév/év) szóló biztosítási összegek (casco, kgfb) befizetése még decemberben esedékes, vagy csak januárban?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #378 Dátum: 2006.10.20 10:29:44 »
Attól függ: ha pl számláról vonják, mint nekem is, akkor a Cascot tárgy hó 4, 5 körül viszik el. A kötelezõ (ha csekkes) viszont elméletileg meg kellene, hogy jöjjön még az elõzõ idõszak végén, lévén, hogy asszem a rendõr már figyelmeztethet, ha már benne vagy az adott idõszakban, de még nem virít ott a befizetést igazoló csekszelvény. Azért mondom, hogy elméletileg, mert pl nekem (a MÁV) csak okt 12-én küldték a 4. negyedéves csekket. Egészen pontosan a Netrisk küldte...
Gabe 254.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #379 Dátum: 2006.10.20 11:52:12 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Attól függ: ha pl számláról vonják, mint nekem is, akkor a Cascot tárgy hó 4, 5 körül viszik el. A kötelezõ (ha csekkes) viszont elméletileg meg kellene, hogy jöjjön még az elõzõ idõszak végén, lévén, hogy asszem a rendõr már figyelmeztethet, ha már benne vagy az adott idõszakban, de még nem virít ott a befizetést igazoló csekszelvény. Azért mondom, hogy elméletileg, mert pl nekem (a MÁV) csak okt 12-én küldték a 4. negyedéves csekket. Egészen pontosan a Netrisk küldte...


Csakhogy a befizetés lejárata után, még 30 napig él a biztosításod ( ugyanis hiába fizeted be 31-én a rendszernek kb 2 hét átfutása van) - vagyis ha kötözködik a rendõr, akor el kell küldeni a hóhér f@...ra -a többség tudja, csak kötözködik!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #380 Dátum: 2006.10.20 12:13:20 »
Ahm, akkor ezért van, hogy nekem az Allianz által küldött igazoláson (díjlehívásos) már eleve január 30. szerepel, a casco csekkjén (az elsõ még csekkes volt) meg január 31. szerepel végdátumként...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

leszilaci

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #381 Dátum: 2006.10.20 12:29:58 »
Idézetet írta: "Peti500"
Egy mszervizes javítatáshoz ez a pénz tuti nem lett volna elég...
Ha mégis ezt választom akkor az már egy másik történet, ugyanis ilyenkor a biztosító felveszi a kapcsolatot az általad kiválasztott szervizzel, árajánlatot kérnek meg ilyenek.
Rengeteg idõ mire pénzt látsz... :?
Ha kész a kocsi behívhatják utószemlére, sõt akár bele is köthetnek a végösszegbe...

nyáron jártam úgy,h céges kocsival homokbánya területén parkoltam....már 3 órája ugyan ott állt az autó, mikoris indultam volna (tök feleslegesen mentem a telepre, mert az agregátor megadta magát, és áram nélkül a számítógép nem megy :nyelv: )
jön a telepvezetõ,h bocsi, de összetörték az ótó :shock:

és mivel törték össze? kib*szott nagy rakodógéppel, amivel esõs idõben a megpakolt nyerges kamionokat is szoktak kiráncigálni, ha elsüllyednek...
feltúrta a motorháztetõt, behajlította a hûtõt, összetörte a lámpát :szomoru:
a motorháztetõ felnyitása után nem lehetett bezárni a tetõt...nem kattant 2-t, csak 1-et....háááát balatonlelle magasságából visszakocsikázni az m7esen....kicsit gáz volt :)
visszarángatták a zárat, lekötözték még acéldróttal...fogott rendesen, csak billegett picit 140-et vitte autópályán  :kacsint:
vagány volt végigmenni a fél déli parton agyontört kocsival :vag2: nem néztek ám teljesen hülyebénagyereken :kacag: áááá,dehogy
a rakodógépnek semmi baja nem lett :ordog: csak egy fehér csík árulkodott a kanalának a hegyén :twisted:

milyen biztosítása volt????? MÁV :elkeseredett:

3 skodamárkaszervíz hajtott el, mikor megemlítettem a 3 betûs szót :evil:
nagyon szívesen megjavítják, csak a kárszakértést, és a pénzbehajtást én intézzem el...nawazzeg.......pffff :robbanfej:

ezek után ûrgolyhós filmhõs felkiáltással: "mit nekem öv?!" nekiveselkedtem....telefont nem veszik fel....hmmm...akkor majd személyesen! asszem a XIV. kerben van ügyfélszolgálatuk...a pontos címre nem emlékszem :oops: de a lényeg,h délelõtt fél9 körül kb 30 vártak. inkább nem álltam sorba :turelmetlen:

kb 3 hétig állt az autó, mire a biztosítási osztályról egy "kedves" kollegám hajlandó volt kezelésbe venni az ügyet-aki persze elõbb átpasszolta nekem,h intézzem én el...nekem meg jobb dolgom is volt,minthogy saját magamat szivassam a szaros cégautó miatt, amihez mindenféle megbízás-meghatalmazás kellene,h eljárjak ez ügyben (olyan f*sza,h egy akkora cégnél, ahol én is dolgozom, még ilyen osztályt is üzemeltetnek....de minek :szemforgat: )

aztán kijött egy kárszakértõ...fogalmam sincsen,h hogyan sikerült kirángatni, m a márkakereskedõk esküdöztek,h a máv kárszakértõi olyan nagy urak,h nem hajlandóak kimenni márkaszervízhez....a munkahelyem zárt parkolójához meg kijön? hogy is van ez?
aztán a kárszakival lezsírozták,h miután a porsche pest helyrepakolta a kocsit, akkor õ  hagyja jóvá,h ezek a javításokat valóban fizeti-e a máv.
hogy mikor utalták a pénzt, azt nem tudom...de a számla végösszege 700k feletti volt (klímahûtõ,hûtõ, 2 lámpa, motortetõ, stb)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #382 Dátum: 2006.10.20 12:50:51 »
Az elején kicsit túlvállalták magukat, kevés volt az emberük, de ez mostmár egy kicsit jobb. Kezdenek felnõni a feladathoz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #383 Dátum: 2006.10.20 14:41:11 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Csakhogy a befizetés lejárata után, még 30 napig él a biztosításod ( ugyanis hiába fizeted be 31-én a rendszernek kb 2 hét átfutása van) - vagyis ha kötözködik a rendõr, akor el kell küldeni a hóhér f@...ra -a többség tudja, csak kötözködik!
Nekem még mindig nem küldték a KGFB csekket, felhívtam a biztosítót, okt 13. án kinyomtatták, mert hogy nem fért bele a feldolgozásukba idõben (júli eleje-szept30ig). Elvben jövõ héten megkapom, remélem, már ideje lenne, ezeknek ennyire nem kell a pénzem?   :hmm:
Laco 73 :D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #384 Dátum: 2006.10.20 17:28:05 »
Minden szerzõdésnek van egy esedékessége, amikor fizetni kell. Ez kgfb esetén a díjfizetési ütemnek megfelelõ hónap 1-e. 1/4 éves díjfizetésnél ez október 1, vagyis a 4. 1/4 évet eddig kell befizetni. A jogszabályok szerint van 30 nap "türelmi idõ" a befizetésre, addig jó igazolásnak az elõzõ csekk vagy igazolás. Utána viszont a szerzõdés automatikusan megszûnik, kivéve ha kapsz halasztást! És ezt nem befolyásolja hogy kaptál csekket vagy nem, mert a kgfb esetén a szerzõdõnek kötelessége a díj rendezésérõl gondolkodni. A befizetés dátuma számít, nem a könyvelés dátuma.
Casco esetén az esedékesség biztosítónként változik, van ahol a kocvis. kezdet, van ahol az ezt követõ elseje. Itt a "türelmi idõ" alapból 30 nap, amit a biztosítási feltételben minden biztosító úgy szabályozhat ahogy akar.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #385 Dátum: 2006.10.20 17:41:57 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Az elején kicsit túlvállalták magukat, kevés volt az emberük, de ez mostmár egy kicsit jobb. Kezdenek felnõni a feladathoz.
Ja, ezért tiltotta le õket a PSZÁF. Szerintem egyszerûen az emberek kapzsiságára játszanak. Ha van egy károd, akkor dobj föl az ügyfélnek valamennyi lóvét, amibõl a sufniban számla nélkül utángyártott alkatrészekkel már meg tudja javítani az autót. Az ügyfél szeme felcsillan és lecsap a lóvéra, aztán lehet meg sem javítja az autót, a pénzt meg elkölti. Így jóval olcsóbban lehet üzemeltetni a kgfb-t, mert a kárkifizetések alacsonyan tarthatók. És ezért nem áll szóba márkakereskedéssel, mert ott rendes számlás ügymenetben rendes óradíjon gyári alkatrészekkel kellene kárt fizetnie. Arra meg messze nem elég a beszedett díj.
Rövid távon ez talán jó, de hosszú távon akinek újszerû autója van, az nem fog örülni ha a márkakereskedésben nem tud javítani. Én pl. még a saját öreg autómnál is ragaszkodnék a normális márkakereskedõi szintû ellátáshoz. És akkor ne moralizáljunk azon, hogy ezzel a fekete gazdaságot erõsítjük ...
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #386 Dátum: 2006.10.20 20:05:50 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Szerintem egyszerûen az emberek kapzsiságára játszanak. Ha van egy károd, akkor dobj föl az ügyfélnek valamennyi lóvét, amibõl a sufniban számla nélkül utángyártott alkatrészekkel már meg tudja javítani az autót. Az ügyfél szeme felcsillan és lecsap a lóvéra, aztán lehet meg sem javítja az autót, a pénzt meg elkölti.


Ezzel rám célzol wazzeg??? :turelmetlen:

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #387 Dátum: 2006.10.20 20:19:37 »
Idézetet írta: "leszilaci"


...milyen biztosítása volt????? MÁV :elkeseredett:



Ha megnézted a fotót akkor láthatod, hogy nekem nem volt olyan vészes a sérülés...

Egyszerûen nem éri meg mszervizt vagy független szervizt fölkeresni azzal, hogy akkor itt a kulcs és tessék megcsinálni...
Az általad is említett okokból:
1, 99.9%-ban szóba se állnak veled ha a mávról van szó,
2, hónapok telhetnek el mire pénzt láthatsz, és hangsúlyozóm! :arrow:  Lehet hogy a máv beadja az unalmast és azt mondja ennyit fizet ki a kárból mert ezértazért+amazért... Nagyon sok ilyen story van! :?

Így 2 hét múlva vége lett a történetnek, már csak egy rossz emlék, és még maradt is egy kis lóvé, hogy a kapzsi klubba este megihassak egy piát, aztán csillogó szemekkel vehessek magamnak egy skótszoknyát, a másik mellé... :lovetta:

leszilaci

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #388 Dátum: 2006.10.20 20:35:56 »
Idézetet írta: "Peti500"

Ha megnézted a fotót akkor láthatod, hogy nekem nem volt olyan vészes a sérülés...

Egyszerûen nem éri meg mszervizt vagy független szervizt fölkeresni azzal, hogy akkor itt a kulcs és tessék megcsinálni...
Az általad is említett okokból:
1, 99.9%-ban szóba se állnak veled ha a mávról van szó,
2, hónapok telhetnek el mire pénzt láthatsz, és hangsúlyozóm! :arrow:  Lehet hogy a máv beadja az unalmast és azt mondja ennyit fizet ki a kárból mert ezértazért+amazért... Nagyon sok ilyen story van! :?

Így 2 hét múlva vége lett a történetnek, már csak egy rossz emlék, és még maradt is egy kis lóvé, hogy a kapzsi klubba este megihassak egy piát, aztán csillogó szemekkel vehessek magamnak egy skótszoknyát, a másik mellé... :lovetta:

naja....szoknyát még nem próbáltam hordani :kacag:
bizony hónapok....a skoda mentestõl is azt kaptam,h bevállaltak 1 ilyet, és már 2 hónapja várják,h fizessenek nekik :crazy:
pedig bepróbálkoztam azzal is,h  4 autó szervizelése nekik sem lenne olyan rossz...fõleg,h évente kb 60.000km-t futnak/db, és 4bõl 1 tuti megtörik évente..... :torsziv: nem hatotta meg õket :mrgreen:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #389 Dátum: 2006.10.20 22:59:46 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "u_istvan"
Szerintem egyszerûen az emberek kapzsiságára játszanak. Ha van egy károd, akkor dobj föl az ügyfélnek valamennyi lóvét, amibõl a sufniban számla nélkül utángyártott alkatrészekkel már meg tudja javítani az autót. Az ügyfél szeme felcsillan és lecsap a lóvéra, aztán lehet meg sem javítja az autót, a pénzt meg elkölti.


Ezzel rám célzol wazzeg??? :turelmetlen:
Nem, nem konkrétan rád céloztam. Bár valóban úgy jött ki, bocs.
A te esetedben az is a te malmodra hajtotta a vizet, hogy kicsi kár volt. Leszilaci esetében meg már nagy a kár, azon már érdemes huzakodni és elirányítani a károsultat egy készpénzes kifizetéssel más irányba.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98