Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609769 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #360 Dátum: 2006.08.29 11:31:36 »
Valszeg ez biztosítónként is eltérhet hogy mit miért kérnek. Amit én ismerek az a Generali, de ott a kiadott ész szerint casco kár esetén ha nem finanszírozott az autó, csak totálkárnál kell bekérni a törzskönyvet.
A törzskönyv egy dologra jó, igazolod vele hogy te vagy a tulaj és szabadon rendelkezel a jármûvel. Így te vagy jogosult a kifizetésre, amirõl persze egybõl le is mondasz a szerviz javára.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #361 Dátum: 2006.08.31 19:28:18 »
Ha az ember bejelentkezik nagyon vidékre rokonhoz, ahol alacsony a kötelezõ tarifája, majd kijelentkezik, de a biztosítóval ezt az apró tényt nem közli, mire számíthat?
music     

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #362 Dátum: 2006.09.01 01:07:00 »
A baj ott kezdõdik, hogy mindezt a forgalmiban is köteles vagy átvezettetni. Ettõl a pillanattól már hatóságilag fognak s***berúgni, ha kiderül, ráadásul ott kell súlyadózni.  Baleset esetén a biztosító minden esetben kér az okmányokról fénymásolatot, szóval ha a forgalmiban átjelented, de náluk nem, akkor szintén kiderülhet.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #363 Dátum: 2006.09.01 10:16:32 »
Idézetet írta: "attila23"
A baj ott kezdõdik, hogy mindezt a forgalmiban is köteles vagy átvezettetni. Ettõl a pillanattól már hatóságilag fognak s***berúgni, ha kiderül, ráadásul ott kell súlyadózni.  Baleset esetén a biztosító minden esetben kér az okmányokról fénymásolatot, szóval ha a forgalmiban átjelented, de náluk nem, akkor szintén kiderülhet.

A forgalmit meg lejet oldani törvényesen, a bizti az érdekes. Ezek szerint a biztosításnál elvileg csak akkor derülhet ki, ha káresemény van?
music     

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #364 Dátum: 2006.09.01 13:32:03 »
A forgalmit hogy lehet megoldani?

A BM amikor bemész átjelentkezni, a személyi adataidat átfrissíti a gépjármû nyilvántartásba is. Innen tudja pl. az önkormányzat, hogy a súlyadóról küldjön neked csekket. Errõl a változásról az aktuális kgfb biztosítónak is küldenek jelentést elektronikus formában. Ennek a feldolgozása azonban elégé gyenge hatásfokkal mûködik. Az biztos, hogy ha károd történik vagy bármilyen okból be kell menni a BM-be megnézni a szerzõdésedet, akkor kiderül. Ha valamelyik kicsi biztosítónál vagy egyesületnél kötsz, akkor kicsi a lebukás veszélye, hiszen még azt is nehezen oldják meg a PSZÁF szerint, hogy a befizetett díjat lekönyveljék.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #365 Dátum: 2006.09.01 23:22:20 »
Idézetet írta: "u_istvan"
A forgalmit hogy lehet megoldani?

Nos, a dolog úgy nézne ki elvben, hogy elmész vidéken a helyi hivatalba, a személyit átiratni. Ha ez megvan, akkor elmész a biztosítóhoz, azt is átiratod, majd a személyit pár nap múlva vissza az eredeti állapotba, esetleg ideiglenesre betenni a vidéki címet. A forgalmi kimarad az egészbõl.
music     

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #366 Dátum: 2006.09.01 23:42:30 »
Amikor KGFB-t kötöttem, akkor a jogosítvány (ez lehet, hogy csak az öt éve vezet kedvezményhez kellett) és a forgalmi másolatára volt szükség, nem hiszem, hogy a szerzõdésmódosításnál ne kérnék legalább a forgalmit.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #367 Dátum: 2006.09.02 16:11:39 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "u_istvan"
A forgalmit hogy lehet megoldani?

Nos, a dolog úgy nézne ki elvben, hogy elmész vidéken a helyi hivatalba, a személyit átiratni. Ha ez megvan, akkor elmész a biztosítóhoz, azt is átiratod, majd a személyit pár nap múlva vissza az eredeti állapotba, esetleg ideiglenesre betenni a vidéki címet. A forgalmi kimarad az egészbõl.

Ja, értem. De ezzel nem teszel eleget valami jogszabálynak, ami szerint a forgalmit is át kell íratni. Ha jól tudom van ilyen, de teljesen nem vagyok benne biztos. Valami módosítás volt ezzel kapcsolatban kb. 2 -3 éve, amikor az okmányirodák is megkapták a jogot arra, hogy a BM gépjármû adatbázisból szedjék le az adatokat a súlyadóhoz.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #368 Dátum: 2006.09.02 21:37:25 »
Idézetet írta: "u_istvan"
De ezzel nem teszel eleget valami jogszabálynak, ami szerint a forgalmit is át kell íratni.

Én??? Nekem ilyen eszembe sem jutna... :ordog:  :ordog:  :rohog:  :rohog:
music     

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #369 Dátum: 2006.09.25 21:14:09 »
Nem akarom elkiabálni: :roll:  :arrow:  de elsõ körbe csak jót tudok írni a MÁVról, bár a java még hátra van, :|  de eddig tényleg csak tapasztalatok...
Korrekt, gyors, udvarias ügyfélszolgálat...
6an voltak elõttem, cirka 1óra múlva már jöhettem haza a papírokkal... :10:

Nem bohóckodtak, cserére felírták az elemet+fényezés,  futómûell.
Kíváncsi vagyok a cash utalás is ilyen folyékony lesz... :lovetta:  
Elvégre az a lényeg, nem az ügyfeles csajszi megnyerõ mosolya... :szivecske:
Bizakodunk... :ima:

Mindenesetre amíg ott voltam :arrow:  volt "néhány" problémás ügyfél... :pal3:
Szegény csajszik, nem irigylem Õket, tipisch golyófogó effektus, Õk "talán" semmirõl se tehetnek, mégis kapják az ívet rendesen... :stabbing:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #370 Dátum: 2006.09.26 13:13:44 »
Ott helyben megcsinálták a kárfelvételt is, meg ki is számolták hogy mennyi lóvét fogsz kapni? Mindezt egy óra alatt?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #371 Dátum: 2006.10.18 23:01:48 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Ott helyben megcsinálták a kárfelvételt is, meg ki is számolták hogy mennyi lóvét fogsz kapni? Mindezt egy óra alatt?



Bocs hogy most válaszolok, de nem vettem észre... :oops:

Helyben megcsinálták a kárfelvételt, a kalkulációt két nap múlva lehetett megkérdezni...

Amúgy tegnap megjött a lóvé... 8)  
2-3hetet mondtak, a 3. hét 2. napján megjött... :nagymosoly:

Úgyhogy maximálisan elégedett vagyok a MÁVal. :10:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #372 Dátum: 2006.10.19 08:14:04 »
Hol csináltad a javítást, márkakereskedésben vagy kis mûhelyben? Igazándiból arra vagyok kíváncsi hogy a megkapott pénzbõl egy normál számlás márkakereskedõi javítás gyári alkatrészekkel teljesen kijött-e?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Peti

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #373 Dátum: 2006.10.19 21:26:10 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Hol csináltad a javítást, márkakereskedésben vagy kis mûhelyben? Igazándiból arra vagyok kíváncsi hogy a megkapott pénzbõl egy normál számlás márkakereskedõi javítás gyári alkatrészekkel teljesen kijött-e?



Én megegyeztem a biztosítóval, mivel elemcserére vették fel a sérülést, így jól fizettek, még egy kis bánatpénz is maradt... :wink:
Egy mszervizes javítatáshoz ez a pénz tuti nem lett volna elég...
Ha mégis ezt választom akkor az már egy másik történet, ugyanis ilyenkor a biztosító felveszi a kapcsolatot az általad kiválasztott szervizzel, árajánlatot kérnek meg ilyenek.
Rengeteg idõ mire pénzt látsz... :?
Ha kész a kocsi behívhatják utószemlére, sõt akár bele is köthetnek a végösszegbe...
Ebbõl én nem kértem, kész a kocsi pénz is maradt, a többi nem érdekel...

Amúgy ennyi volt a történet:


music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Biztosítás
« Válasz #374 Dátum: 2006.10.20 02:33:43 »
Egy kérdés ahhoz, aki ismeri a jövõ évtõl esedékes, valamennyi autóval kapcsolatos jogszabály-változást: mikor érdemesebb (használt) autót venni, január 2-a után, vagy még az idén.
music