Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609774 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #345 Dátum: 2006.07.26 22:01:26 »
Kötekednek, hogy ezért-azért nem fizetünk, vagy megmondták kerek-perec, hogy nincs lóvé, várólistán vagy?

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #346 Dátum: 2006.07.26 23:09:45 »
Idézetet írta: "Les0130"
köszi.
Pont erre a kényelmi okora lettem volna kíváncsi. pl. ha késõbb elakarom adni a kocsit akkor a tulajdonosnak kell a adás-vételi aláírni, vagy üzemeltetõnek is stb.
Les

Ilyen kényelmi okok pl.
- Az üzembentartó beíratás és kivezetés a forgalmiból idõ és pénz. A pontos költséget nem ismerem.
- Az adásvételit mindig a tulajnak kell aláírni, tehát ha 200 km-mel odébb van, akkor az nem szerencsés.
- Ha a következõ autónál más lesz a szerzõdõ, akkor az itt gyûjtött bonus elveszett.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #347 Dátum: 2006.07.26 23:18:00 »
Idézetet írta: "attila23"
Kötekednek, hogy ezért-azért nem fizetünk, vagy megmondták kerek-perec, hogy nincs lóvé, várólistán vagy?

Amiket hallottam eddig, az elég gáz.
Pl. lassít a sor és valaki elmélázik, belédrohan hátúlról, erre kiküldenek egy levelet hogy te vagy a hibás mert nagyot fékeztél.
Meg nem fizetnek, amíg nem tudnak összehozni károkozói szemlét, de azzal nem igyekeznek túlságosan, meg a szituáció is egyértelmû, tehát tiszta idõhúzás.
Megcsináltatod a verdát casco-ra, mert a szerviz máshogy nem hajlandó kiadni az autót (pénzt meg nem akarsz annyit beletenni, épp elég az önrész), erre kijelentik hogy a munkadij sok, csak kisebb óradíjat hajlandók fizetni, miért nem máshol csináltattad.
Persze ezek lehet hogy mind rosszindulatú pletykák!
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #348 Dátum: 2006.07.27 00:15:25 »
Idézetet írta: "u_istvan"

Persze ezek lehet hogy mind rosszindulatú pletykák!


Nem azok sajnos.

Amúgy még nincsenek a számlák sem náluk, még csak tegnap kezdték javítani elõzetes cascora.

De a szituval nem tudnak szívózni, pont ezért kértem heyszinelést, irattam jegyzõkönyvet, tehát volt rendõri intézkedés, ahol egyértelmûen megálapították, hogy az volt a hibás, aki belémjött.

Szóval evvel nem tudnak szivatni, de ha esetleg mégis, akkor felszámoltatom a céget komolyan.  :ordog:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #349 Dátum: 2006.07.27 11:30:57 »
Ismerõst valamikor márciusban törte össze egy mávos, akkor még a szerelõ elvállalta, de most a szerelõ kért pénzt, mert még mindig nem kapott a mávtól semmit. A máv azt mondja, hogy nem zárták le az ügyet, mert a vétkes féllel nem sikerült felvenni a kapcsolatot. Ennyi idõ alatt sztem a föld túloldaláról is elõáshatták volna  :crazy:  :banging:
Laco 73 :D

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #350 Dátum: 2006.07.27 11:40:57 »
Ez a posta biztosító nem normális: kb5 hónapja megváltozott a számlaszámom, azóta csak egyszer az elején nem látták át  a helyzetet, 4 hónapja vonják az újról, erre most vmelyik sokeszû megint a régi számról próbálta levonni a havi díjjat, s meglepõ módon a megszüntetett számláról nem sikerült, erre felháborodtak, s küldték a csekket, most nem tom, hogy sírjak v. nevessek: 21.század EU rulez :rohog:  :cry:
Ja és kedd óta telefonálgatok, mindíg visszahívást ígértek, de csak a mai ügyintézõ hívott vissza, mert úgy indítottam, hogy a kövi telefonom a fogyasztóvédelemre, meg egy ügyvédhez megy, ha nem oldják meg rövidtávon :nana: , miért kell agressssszííív kismalacnak lenni ahoz, hogy foglalkozzanak az emberrel :banging:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #351 Dátum: 2006.07.27 11:47:12 »
Nekünk a telefonszámlát simán leveszik a számláról, de a kábeltévét ugyanaz a cég (TCSoda) nem tudta levonni sok ideig, pedig minden stimmelt, fél év telefonálgatás + személyes utánnajárás volt, most le tudják vonni  :banging:
Laco 73 :D

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #352 Dátum: 2006.07.27 13:11:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ennyi idõ alatt sztem a föld túloldaláról is elõáshatták volna  :crazy:  :banging:


Ha akarták volna és érdekük lenne. De sajnospont ellentétesek az érdekeik, minél tovább húzzák az idõt, annál késõbb kell kifizetniük, addig is õk használják a pénzt.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #353 Dátum: 2006.07.27 15:42:34 »
OFF de nekem tetszik. Magyarország vezetõ bankjának oldalán kitöltöttem egy ûrlapot, kb. 3 oldalon át mindent megkérdeztek rólam + elérhetõséghez telefonszámot. A végén az üzenet, regisztrálták a kérésem és rövidesen hív egy ügyintézõ. Tegnap du. mobil csörög, újra személyes adatok végigkérdez, majd végül az utolsó kérdés: És milyen számra küldjük az értesítõ sms-t? Kicsit gondolkoztam  :hmm:  :crazy: , majd mondtam hogy erre, amin fölhívott.
(Vagy csak nekem evidens, hogy amin felhívnak, arra jöjjön az üzenet is?!)
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #354 Dátum: 2006.08.01 22:55:00 »
Inkább kérdezzenek, mint önhatalmúlag helyettem döntsenek. Többször is elõfordult, hogy az ügyintézõ szépen kitöltötte a papírt, ahelyett, hogy kérdezett volna, ez a legdurvábban természetesen az OTP-nél fordult elõ.

Beírta az ATM limitnek a 100.000 forintot, mert szerinte az pont jó, lefénymásolta a személyimet (személyi számmal együtt!!), kérdés nélkül. A fénymásolatok mentek a kukába :D, aztán mehetett a vezetõjéhez engedélyeztetni ezt az apró eltérést a normál ügymenettõl...  :D

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #355 Dátum: 2006.08.03 12:49:07 »
Idézetet írta: "attila23"

Beírta az ATM limitnek a 100.000 forintot, mert szerinte az pont jó, lefénymásolta a személyimet (személyi számmal együtt!!), kérdés nélkül. A fénymásolatok mentek a kukába :D, aztán mehetett a vezetõjéhez engedélyeztetni ezt az apró eltérést a normál ügymenettõl...  :D


Bár nem szép, hogy nem kérdezték meg ezt a személyi-fénymásolgatós dolgot, de azt azért tegyük hozzá, hogy ez általában azoknak szokott csak problémát okozni, akiknek vaj van a fülük mögött, úgyhogy ne csodálkozzon senki, hogy a másolás megtagadása után kissé gyanakvóbban állnak hozzá...  :sunyi:

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #356 Dátum: 2006.08.29 09:04:35 »
Hali!

Megzúztam az autót ma reggel. Casco-s elvittük a szalonba és valami törzskönyvet akarnak rajtam behajtani.
Az auto 2002-ben lett vásárolva és 2003-ra lett kifizetve a Lombardos lízing. Én azonban nem találkoztam még
soha a törzskönyvel azt se tudom hogy néz ki. Amikor 2003-ban volt káreset kötelezõs akkor nem kért a
szalon semmi ilyesmit. Most ez hogy van?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #357 Dátum: 2006.08.29 09:45:23 »
Idézetet írta: "Random_"
Hali!
Megzúztam az autót ma reggel. Casco-s elvittük a szalonba és valami törzskönyvet akarnak rajtam behajtani.
Az auto 2002-ben lett vásárolva és 2003-ra lett kifizetve a Lombardos lízing. Én azonban nem találkoztam még
soha a törzskönyvel azt se tudom hogy néz ki. Amikor 2003-ban volt káreset kötelezõs akkor nem kért a
szalon semmi ilyesmit. Most ez hogy van?

A casco szerzõdésekben általában nyilvántartják ki a kedvezményezett. Ha a Lombardos hitelt kifizetted és te vagy a tulaj, akkor kellett volna kapnod a finanszírozótól egy papírt, ami igazolja hogy már nincs tartozásod. Ezzel az okmányirodában törlik a forgalmiból a tulajdonjog fenntartás bejegyzést és kiadják neked a törzskönyvet. A biztosító pedig ugyanerre a papírra a casco szerzõdésedbõl kivezeti a finanszírozót mint kedvezményezettet. A kárrendezésnél ha te azt állítod, hogy az autón nincs hitel, a casco szerzõdésben meg benne van, akkor lehet hogy azért kérik a törzskönyvet mert ha az nálad van, akkor tényleg már teljesen tiéd az autó. Totálkárnál minden esetben bekérik a törzskönyvet, de remélem nem ekkora a megzúzás.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #358 Dátum: 2006.08.29 10:15:05 »
Akkor még nem volt Casco mikor lízingeltük a kocsit. No Casco opcióval vettük. A lízingelés 1 év volt az autó már 3 éves elmúlt.
Az autóra most 1 hónapja kötöttem CASCO-t mert fölköltöztem Pestre és itt kell. Az autó nem az én nevemen van hanem az anyámén.
Lehet, hogy õk megkapták a törzskönyvet csak nem tudok róla.

A barátnõmnek is tört már a kocsija elöl hátul volt CASCO-s is és mégse kértek törzskönyvet.
Nem értem ez kötelezõ? Vagy csak most szívatnak mert ha Szegeden van a papír ezzel is csak
idõ megy mire elõkerül.

Amúgy bal eslõ fényszóró és sárvédõ meg motorház sérült és a lökhárító nem hiszem, hogy ez
totálkár lenne saját kerekén ment el a szervízig.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Biztosítás
« Válasz #359 Dátum: 2006.08.29 11:30:29 »
A törzskönyv megkerült szóval az megvan, de attól még mindig kérdés miért kell az egy autó
javításához.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]