Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 584272 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10253
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Biztosítás
« Válasz #3405 Dátum: 2024.03.14 05:21:05 »
Nyilván már elévült. ;)
De ha az is lett volna (nem volt az) és nem évült volna el, önmaga ellen senki sem kötelezhető terhelő vallomás megtételére. Ha mégis megtette volna, bármikor visszavonhatja.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3406 Dátum: 2024.03.14 10:47:23 »
Szerintem ha a valóságban történne is ilyen eset, én inkább azt tartanám felháborítóbbnak és elítélendőnek, aki mondjuk pár 10e Ft kenőpénz után átengedi a már messziről is láthatóan alkalmatlan gépkocsit a vizsgán, ezzel veszélyeztetve a saját és akár a mi életünket.  :censored: :innocent: :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Biztosítás
« Válasz #3407 Dátum: 2024.03.14 14:53:53 »
Mester,én is most voltam okmányirodában a biztosítóváltás miatt és a gyerekem+asszonytól is vittem meghatalmazást. Komolyan veszik, minden családtag full személyi , anyakönyvi minden cucc kell. Az ügyintéző előtt  alig engedtek belejavítani stb.
Mondanom se kell a gyerekem károkozó volt, el kellett ismerni,  az öreg telibeverte oldalról és  a 20 éves szar kocsijára  több mint 500at számoltak el, alig volt baja, rendberakatta a kocsiját az én pénzemen  rohadjon meg. nyilván kimenekültem a biztosításból , elegem is lett.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3408 Dátum: 2024.03.15 13:02:04 »
Mester,én is most voltam okmányirodában a biztosítóváltás miatt és a gyerekem+asszonytól is vittem meghatalmazást. Komolyan veszik, minden családtag full személyi , anyakönyvi minden cucc kell. Az ügyintéző előtt  alig engedtek belejavítani stb.
Mondanom se kell a gyerekem károkozó volt, el kellett ismerni,  az öreg telibeverte oldalról és  a 20 éves szar kocsijára  több mint 500at számoltak el, alig volt baja, rendberakatta a kocsiját az én pénzemen  rohadjon meg. nyilván kimenekültem a biztosításból , elegem is lett.
Miért tefizetted ki, miért nem hagytad a biztosítóra?  :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Biztosítás
« Válasz #3409 Dátum: 2024.03.15 16:01:06 »
Dehogy fizettem ki. A biztositó írt levelet hogy vagy kifizetem vagy Bonus vissza kettőt. váltottam.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3410 Dátum: 2024.03.15 16:44:11 »
És a váltással nem esel vissza 2 fokozatot a bónuszban? Úgy értem ha lekérdezik a kártörténetet, és ott lesz a károkozás, akkor gondolom ők is "lefokoznak" majd.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Biztosítás
« Válasz #3411 Dátum: 2024.03.15 17:28:29 »
És a váltással nem esel vissza 2 fokozatot a bónuszban? Úgy értem ha lekérdezik a kártörténetet, és ott lesz a károkozás, akkor gondolom ők is "lefokoznak" majd.

üzembentartót váltottan. asszony lett az új üzembentartó rá kötöttem új biztosítást.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3412 Dátum: 2024.03.16 14:20:37 »
Dehogy fizettem ki. A biztositó írt levelet hogy vagy kifizetem vagy Bonus vissza kettőt. váltottam.
Akkor miért azt írod, hogy te pénzedből rakta rendbe a 20 éves szarát?  :whistling: :hmmmm:  G
Ha 100e Ft vagy 2M Ft a kár, te akkor is pontosan ugyanannyivel fizetnél többet a biztosítónak (de te azt is kikerülted, egy fillért nem tettél bele). Totál mindegy, hogy mit számolt el a biztosító a tulajnak,az az ő baja.
Most komolyan. A fiad megtörte az autóját és te haragszol a fószerra?  Vagy csak én nem értem ezt? :nonono:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3413 Dátum: 2024.03.16 16:23:16 »
Jó magyar szokás szerint én arra gyanakszom, hogy a fószernak volt egy ismerőse a kárfelmérőknél, és kölcsönösen jól járva, összehoztak egy "ál" 2M Ft-s kárt egy 20 éves!!! autón. Ahogy gondolom az a 20 éves autó is természetesen tip-top állapotban volt, és mindig költöttek rá, ahogy az a nagy könyvben meg van írva...  :whistling: :hmmmm:
Szóval ha ettől bűzlik a történet, akkor én is kikérném magamnak - mert azért 20 éves autón nem volt még led lámpa meg egyéb szenzorokkal és radarokkal teleaggatott lökhárító meg tükör, szóval mire fel a 2M Ft? Ha durrant a lufi, akkor elvileg úgy is totálkárra veszik az autót, pláne ennyi idősen.

Mert nyílván én se szeretnék zsebből kifizetni 2M ft-t, csak hogy megmaradjon a bónuszom, de ha esetleg 2-300e Ft lenne csak a "valós kár", akkor azért már meggondolnám.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Biztosítás
« Válasz #3414 Dátum: 2024.03.16 16:46:25 »
Akkor miért azt írod, hogy te pénzedből rakta rendbe a 20 éves szarát?  :whistling: :hmmmm:  G
Ha 100e Ft vagy 2M Ft a kár, te akkor is pontosan ugyanannyivel fizetnél többet a biztosítónak (de te azt is kikerülted, egy fillért nem tettél bele). Totál mindegy, hogy mit számolt el a biztosító a tulajnak,az az ő baja.
Most komolyan. A fiad megtörte az autóját és te haragszol a fószerra?  Vagy csak én nem értem ezt? :nonono:

Képletesen értettem. Ilyenkor az van hogy van egy karc a lökhárítón és kicseréltetnek mindent. Márkaszerviz, 3szoros ár. Nem a gyerek törte meg hanem forditva, elmondása szerint a fiam nem adta meg a jobbkezet és telibeverte oldalról. Kivédhette volna. 50-50% hibás. de hagyjuk nem érdekel már.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Biztosítás
« Válasz #3415 Dátum: 2024.03.16 16:47:39 »
Jó magyar szokás szerint én arra gyanakszom, hogy a fószernak volt egy ismerőse a kárfelmérőknél, és kölcsönösen jól járva, összehoztak egy "ál" 2M Ft-s kárt egy 20 éves!!! autón. Ahogy gondolom az a 20 éves autó is természetesen tip-top állapotban volt, és mindig költöttek rá, ahogy az a nagy könyvben meg van írva...  :whistling: :hmmmm:

jól sejted mester ilyenkor vastagon fog a toll! Szakadt 20 éves tragacs , 500feletti csekk jött ki.  fizessen a fa.om annyit. 6e ft ért átírta az okmányiroda és kész.
« Utoljára szerkesztve: 2024.03.16 16:49:27 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3416 Dátum: 2024.03.16 21:51:04 »
Jó magyar szokás szerint én arra gyanakszom, hogy a fószernak volt egy ismerőse a kárfelmérőknél, és kölcsönösen jól járva, összehoztak egy "ál" 2M Ft-s kárt egy 20 éves!!! autón. Ahogy gondolom az a 20 éves autó is természetesen tip-top állapotban volt, és mindig költöttek rá, ahogy az a nagy könyvben meg van írva...  :whistling: :hmmmm:
Szóval ha ettől bűzlik a történet, akkor én is kikérném magamnak - mert azért 20 éves autón nem volt még led lámpa meg egyéb szenzorokkal és radarokkal teleaggatott lökhárító meg tükör, szóval mire fel a 2M Ft? Ha durrant a lufi, akkor elvileg úgy is totálkárra veszik az autót, pláne ennyi idősen.

Mert nyílván én se szeretnék zsebből kifizetni 2M ft-t, csak hogy megmaradjon a bónuszom, de ha esetleg 2-300e Ft lenne csak a "valós kár", akkor azért már meggondolnám.  :hmmmm:

  ... a 20 éves szar kocsijára  több mint 500at számoltak el ...
  ;)   :nono:
Tájékozodtál, hogy mostanában csak egy elem festése mennyi? Egy frontális ütközés egy 20 éves Corollán mennyi lenne most? Te mennyiből raknád tisztességesen rendbe?

Szóval ha ettől bűzlik a történet, akkor én is kikérném magamnak
Miért? Akkor nekem jobb? Ami engem érint, azon nem változtat.
A gyakorlatot nézve, egy 20 éves autó esetén sosem fizetnek annyi, amiből ténylegesen rendbe tudod hozni tisztességesen. Avulás, meg miegymás. Új karosszéria elem sosem fér bele a költségvetésbe. Azt meg nem fizetik, mert "növelned az autó baleset előtti értékét"  :censored:.  Tehát vagy gányolsz/ügyeskedsz vagy buksz a történeten sajnos. Az értékcsökkenésről nem is beszélve, mert törött lett az autód.
Törték már az autómat úgy, hogy ránézésre nem sok baja volt. Csak mikor megbontották, akkor kiderült, hogy kell még egy nulla az összeg végére.  :whistling:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9391
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3417 Dátum: 2024.03.16 23:17:08 »
Képletesen értettem. Ilyenkor az van hogy van egy karc a lökhárítón és kicseréltetnek mindent. Márkaszerviz, 3szoros ár. Nem a gyerek törte meg hanem forditva, elmondása szerint a fiam nem adta meg a jobbkezet és telibeverte oldalról. Kivédhette volna. 50-50% hibás. de hagyjuk nem érdekel már.
Szerintem ha "telibeverte az oldalát", az nem karcolás a másik autón. Gondolom.

Mondanom se kell a gyerekem károkozó volt, el kellett ismerni,  az öreg telibeverte oldalról és  a 20 éves szar kocsijára  több mint 500at számoltak el, alig volt baja, rendberakatta a kocsiját az én pénzemen  rohadjon meg. nyilván kimenekültem a biztosításból , elegem is lett.
Én itt elvesztettem a fonalat. Akkor ki a hibás, ha ott jobbkezes utca volt?  :hmmmm: Ha nem a fiad, akkor miért ismerte al a felelősséget? Hívj rendőrt. Bár rizikós, mert ha mégis ő a hibás, akkor még egy büntit is benyeltek.

Az, hogy a fiad balesetet okozott és összetörte a fél éve kapott autója oldalát, az senkinek nem esne jól. Nekem sem.
Én csak azon akadtam fent, hogy miért kell ebbe a történetbe bekavarni a vétlen autóst és annak a 20 éves autóját. Sokaknak van itt 20+ autója. Ha az sérül, akkor a történet rögtön úgy néz ki, hogy a "20 éves suhanc összetörte a féltett autómat és a biztosító meg csak a töredékét fizeti ki a kárnak, amiből rendberaknám".  ;)

Azzal, hogy átetted a gyerekről az asszonyra biztosítást, pillanatnyikag megmenekültél egy magasabb biztosítási díjtól. Viszont nem lehet a végtelenségig a Feleséged nevén az autó. Amikor visszakerül a fiadra, kezdhetitek előről a bónusz gyüjtögetését magasabb díjszabással. :whistling:

Mindegy.
Másként látunk dolgokat és másként kezeljük a problémát. Nem akartam kötekedő paraszt lenni, csak nem értelek. Tudom, legyen ez az én problémám  :flowers:


murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12155
Re:Biztosítás
« Válasz #3418 Dátum: 2024.03.17 07:36:35 »
Hagyjuk, itt mindenkinek igaza van.  :flowers:
Béke.  :innocent:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3419 Dátum: 2024.03.17 14:47:21 »
  ;)   :nono:
Tájékozodtál, hogy mostanában csak egy elem festése mennyi? Egy frontális ütközés egy 20 éves Corollán mennyi lenne most? Te mennyiből raknád tisztességesen rendbe?
 Miért? Akkor nekem jobb? Ami engem érint, azon nem változtat.
A gyakorlatot nézve, egy 20 éves autó esetén sosem fizetnek annyi, amiből ténylegesen rendbe tudod hozni tisztességesen. Avulás, meg miegymás. Új karosszéria elem sosem fér bele a költségvetésbe. Azt meg nem fizetik, mert "növelned az autó baleset előtti értékét"  :censored:.  Tehát vagy gányolsz/ügyeskedsz vagy buksz a történeten sajnos. Az értékcsökkenésről nem is beszélve, mert törött lett az autód.
Törték már az autómat úgy, hogy ránézésre nem sok baja volt. Csak mikor megbontották, akkor kiderült, hogy kell még egy nulla az összeg végére.  :whistling:

No, ez az, amitől szinte rettegek, hogy a tényleg végig megóvott, vigyázott és rendesen, mindig gyári alkatrészekkel szervizelt Avensisemet egyszer egy köcsög elteszi TK-ra, és vétlenként max kapok majd pár száz ezer Ft-t meg a roncsot, és viszontlátásra.  :whistling: :wacko:

Csak kell lennie valamilyen módszernek, ami védi az ilyen esetben a vétleneket, még Magyarisztánban is...  :helpsmilie:
Aláíratni az autóssal valamilyen papírt, hogy megfizeti a károkozás előtti piaci értékét az autónak, hiszen ő azt tönkre tette, rosszabb esetben járóképtelenné téve azt, ami pár órával előtte még tökéletesen működött.
Miért mindig az ártatlanok szívják a nagyobbat?

No mindegy, ahogy mondják nem lehet rettegésben élni, a kocsival meg menni kell, és minden út után megköszönni a sorsnak, hogy nem durrantottak beléd.  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61