Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 584548 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Biztosítás
« Válasz #3390 Dátum: 2024.03.04 09:27:45 »
egyáltalán átmehetek az üzembentartó váltáskor másik biztosítohoz? gyerekem a tulaj, károkozó volt, én vagyok most az üzembentartó. Ezt raknám át asszonyra és az ő múltjára kötnék új kötelezőt.  itt az a kérdés hogy az okmányirodába menet előtt váltsak biztosítot?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Biztosítás
« Válasz #3391 Dátum: 2024.03.04 16:20:22 »
Ember. Ez ugyanaz mintha eladnád a kocsit az asszonynak.
Amikor veszel egy autót (használtan), mikor kötöd meg a biztit? Rögtön amint aláírtad a szerződést (lehetőleg ott helyben, mobilról a Netrisken pl.). Okmányirodába van 2 heted beballagni.
Gondolom az üzembentartó váltáshoz is kell vmi szerződés-féleség, na annak a dátumán kösd meg a biztit is, meg mondd le a régit. Ez lehet akár az okmányirodában is ott helyben az ügyintéző míg püföli a gépet te intézed külön a mobilodon.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Biztosítás
« Válasz #3392 Dátum: 2024.03.04 16:29:34 »
https://telex.hu/gazdasag/2024/03/04/bank360-lakasbiztositas-akcio

Érdemes ránézni, tényleg. Pl. még nem kaptam meg az értékkövetési értesítőt ezévre az Uniqától, de azt megfigyeltem, hogy az éves díj mindig lineáris arányosan növekszik a megállapított ingatlan értékével. Most ha a Netrisk-en kitöltöttem a kalkulátort, ugyanaz a díjcsomag amelyben az Uniqánál vagyok 12%-al olcsóbb, ha újrakötöm ugyanazt ugyanoda, megnövelt értékkövetéssel... (többel, mint ők növelnék, mert azóta felújitottunk stb).
Ki tudom hozni a kalkulátorral kb. ugyanannyira mint amennyi lenne elvileg újrakötés nélkül, de úgy, hogy vagy brutál megemelem a biztosított ingóságokat, vagy magasabb díjcsomagra váltok...
« Utoljára szerkesztve: 2024.03.04 16:51:20 írta robi (Robi) »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Biztosítás
« Válasz #3393 Dátum: 2024.03.04 19:06:50 »
Igen, megnéztem. köszi
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3394 Dátum: 2024.03.12 11:43:28 »
Kezdtem aggódni, hogy a NAV semmiféle infót vagy értesítést nem küldött, hogy lassan be kellene fizetni az adót a gépjármű(vek)re.
Nem tudom még mindig teljesítmény adó a gúnyneve ennek a lehúzásnak vagy sem, mindenesetre egy újabb sarc, amiért cserébe (utak állapota, kátyúmentesítés, felújítás, stb, stb) azért szinte az égvilágon semmit se kapunk.
Ugye eddig 2x kellett fizetni, Márc. 15 és Szept 15.-ei határidőkkel.

Aztán kicsit utána olvasva láttam, hogy az idei évtől csak 1x kell majd fizetni, azt is Ápr. 15.-ig, de azt viszont 1 összegben (lehet valamiféle fizetési könnyítést / törlesztést is kérni, de azt igényelni kell).
Erről nem tudom volt-e bármiféle tájékoztatás, mert azért az autós híreket el szoktam olvasni a neten, de ez valahogy nagyon nem rémlett, hogy ettől az évtől máshogyan lesz.  :hmmmm: Persze lehet csak én nem voltam elég tájékozott, ki tudja.  :innocent:

Akkor most legalább picit megnyugodhatok, mert egyelőre semmiféle tájékoztatás nem jött a NAV-tól, se arról, hogy sms-ben lehet sárga csekket igényelni, és persze magáról a fizetési tényről sem, meg a várható költségről sem.
Persze mindegyik autóm már az utolsó kategóriában van a kora miatt, ahol 140 Ft 1 db KW, így ki tudom számolni mennyi az annyi.

De elvileg a kérdésem az lenne, hogy ti kaptatok már bármiféle értesítőt erről a NAV-tól?  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Biztosítás
« Válasz #3395 Dátum: 2024.03.12 14:26:29 »
Hát nemtom a rádióba bemondták már 1-2 hete, és az online sajtó is kitért rá.
Részletfizetés automatikusan jár ha kéred magánszemélyként (nincs elbírálás, vagyis automatikusan elbírálódik pozitívan) egy gombnyomásra.

Én kifejezetten örülök ennek mert ez az évi 2x-es beszedés egy totál káosz volt. Vagy az volt hogy a szeptemberit elfelejtettem, vagy az volt utána hogy biztos ami tuti befizettem tavasszal az egészet majd még egyszer szeptemberbe is a második felet mert arra már nem emlékeztem. Mert hogy utaltam nem csekkeztem a régi számlakivonatokat meg csakemiatt nem kezdtem el böngészgetni.
Végül az lett hogy időzített utalásként belőttem évi 1x-re ugyanazt a fix összeget azt nem érdekelt ki hányszor mit értesít. Amikor hallottam a hírt ezt letiltottam.

Idén még nem jött értesítés de most ráérnek még 1 hónapig, majd szépen egyenesbe teszem akkor.
« Utoljára szerkesztve: 2024.03.12 14:29:40 írta robi (Robi) »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Biztosítás
« Válasz #3396 Dátum: 2024.03.12 19:39:42 »
Már tavaly jelezték, hogy idéntől így lesz, szóval szóltak előre korrekten.
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3397 Dátum: 2024.03.12 22:01:24 »
Kezdtem aggódni, hogy a NAV semmiféle infót vagy értesítést nem küldött, hogy lassan be kellene fizetni az adót a gépjármű(vek)re.
...
Már több mint fél éve közölték ezt, megjelent szinte az összes médiumban  :whistling: ;)

Már több mint 15 éve van ügyfélkapu regisztrációm. Én már azt sem értem, hogyan lehet léteni Mo-n enélkül. Mindenről kapok értesítést, pár kattintásra van a NAV egyenlegem, a szja-m, adónaptár, hátralék értesítő, ha van ilyen, Kormányablak időpont foglalás, jogosítvány hosszabbítás, dokumentumok letöltése, EESZT (minden orvosi lelet, e-recept), dokumentum digitális aláírása, meg még a franc sem tudja, mit lehet itt intézni anélkül, hogy megmozdulnék, nyugisan otthonról.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Biztosítás
« Válasz #3398 Dátum: 2024.03.12 22:27:25 »
Nemsoká kötelező lesz úgyis mindenkinek az ügyfélkapu.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3399 Dátum: 2024.03.12 23:40:41 »
Akkor lehet a munkám teszi, mert nagyon sokat vagyok 15:30-24:00 műszakban illetve többször éjszakás is, így a TV, rádió és egyéb médiumok figyelése kicsit háttérbe szorult.

Ügyfélkapum van nekem is, ott értesítettek már múlt évben is, hogy ha kérek sárga csekket a fizetéshez, akkor milyen sms számot kell bepötyögni. És persze a jármű platformon már megannyi autót lekérdeztem a rendszáma alapján.  ;)

Viszont ez a 2024-es változás tényleg kimaradt nekem, nekem is nehéz elhinnem, de ez van.  :innocent: :hmmmm:

Amúgy én is egyszerre befizettem a 2x összeget/csekket, mert tényleg akkor nem volt vele később macera.  :yes:

Viszont maga az adó lehet nem teljesen korrekt, úgy értem ha pl Jan 2.-án eladod az autót, akkor is a te sarad lesz az adó az egész évre. És persze fordítva, ha év elején veszed, akkor meg nem fizetsz semmit abban az évben.
Vagyis tudtommal nem térítik vissza a különbözetet egy adásvételi után, mint ahogy pl a biztosítók teszik.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Biztosítás
« Válasz #3400 Dátum: 2024.03.13 06:42:16 »
Anyukám autóját másfél éve adtuk el. Tavaly októberben jött egy levél a NAV-tól, hogy van néhányezer Ft az adószámláján, mi legyen vele. Visszaírtam a megadott címre, hogy mi. Erre jött a válasz, hogy nem ők az illetékesek (sic!), de továbbítják. Közben anyukám nagyon rossz állapotba került, majd meg is halt, és a pénz nég mindig náluk van. Kíváncsi vagyok, mikor adják ki...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3401 Dátum: 2024.03.13 11:05:46 »
No igen, a jó kis bürokrácia.  :whistling: :hmmmm:
Amikor Édesapám elhunyt, és még nem volt meg a hagyatéki tárgyalás, volt a nevén egy autó, aminek lejáró félben volt a műszakija. Nem akartam fél évre leállítani a fűre (febr. elején hunyt el és végül a hagyatéki csak szept. közepén volt, lévén Pesten lassabban mentek ezek a dolgok), szóval néha megjárattam a forgalomban, mert túl jó állapotban volt ahhoz, hogy annyi hónapnyi állás után egy romhalmaz váljon belőle.

Szóval a tulajdonos már nem élt, az örökös pedig még nem volt hivatalosan megnevezve... odamentem a műszaki állomásra a kocsival, ahol azt mondták az autó így nem tud levizsgázni...

Mit adj isten egy ismerős tanácsára aztán otthon "találtunk" egy visszadátumozott papírt, amiben édesapám meghatalmazott engem, hogy a nevében eljárhatok az autóval kapcsolatos műszaki/vizsgáztatási és szervizelési problémák és bármi féle ügyintézéssel kapcsolatban.
És micsoda véletlen, így már fogadták az autót a vizsgaállomáson, ahol természetesen csont nélkül át is ment a műszakin.  :otlet:  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Biztosítás
« Válasz #3402 Dátum: 2024.03.13 15:59:57 »
Jaj de ügyes. Most országvilág előtt bevallottál egy magánokirat hamisítást.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Biztosítás
« Válasz #3403 Dátum: 2024.03.13 16:16:04 »
Nyilván már elévült. ;)
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Biztosítás
« Válasz #3404 Dátum: 2024.03.13 23:37:34 »
Jaj de ügyes. Most országvilág előtt bevallottál egy magánokirat hamisítást.

Azzal, hogy bemutattam a meghatalmazást?  :innocent: :szemez:
Akkor rosszul fogalmaztam, mert bár ez volt szinte mindenki tanácsa a bürokrácia ellen  :eek: , de egyébként rendelkezett az autó egy ilyen okirattal, ugyanis jártam az autóval külföldön még olyan országban, ahol még volt útlevél ellenőrzés, azaz ehhez eleve kellett egy hivatalos - pecsételt és aláírt - okirat, amiben meg voltam hatalmazva a tulajdonos által az autó kül és belföldi használatára és bármiféle vele kapcsolatos eljárásra, és persze a mai napig megőriztem.  :hug: :yes:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61