Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 583463 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Biztosítás
« Válasz #3300 Dátum: 2019.01.25 09:36:37 »
Nekünk is az Allianz adta a legjobbat.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3301 Dátum: 2019.01.25 10:12:25 »
kösz, csináltam egy köt+casco kalkulációt.
kötelezőre most évi 28at fizetek  (b10)
ez jött ki. jó lenne ha a köt+casco egy évi 100ba beleférne


 Évek óta velük váltok, mindig jó ajánlatokat küldene. Együtt a két biztosítási forma, -  a vasparipám esetén - megáll  41 000 Ft-ban. :yes: :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2019.01.25 10:40:35 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Biztosítás
« Válasz #3302 Dátum: 2019.01.25 11:43:49 »
Együtt a két biztosítási forma, -  a vasparipám esetén - megáll  41 000 Ft-ban. :yes: :yes:

a köt+casco egy évre 41e?  :eek:
ez durva
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3303 Dátum: 2019.01.25 11:48:38 »
a köt+casco egy évre 41e?  :eek:
ez durva

A casco 2167 Ft/hó  ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Biztosítás
« Válasz #3304 Dátum: 2019.01.25 16:59:09 »
A casco 2167 Ft/hó  ;)

Az nem teljes Casco nulla önrésszel, inkább csak lopáscasco, nem Maestro?

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3305 Dátum: 2019.01.26 08:19:39 »
Az nem teljes Casco nulla önrésszel, inkább csak lopáscasco, nem Maestro?



Hááát, szélvédő cseréhez csak időt kértek, mást neeeeem. Big Kahuna!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Biztosítás
« Válasz #3306 Dátum: 2019.02.04 15:53:20 »
Egy kérdésem lenne biztosítás ügyileg:
Édesapám sajnos ma hajnalban elhunyt  :cry: , és gyakorlatilag a nevén lévő autóval kapcsolatban kellene majd intézkedni.

A nevemre kell(ene) majd vennem az autót, van ennek valamiféle eljárása, vagy majd a halotti bizonyítvánnyal kell okmányirodába menni (hiszen nincsen adásvételi szerződés, csak max egy tulajdonos váltás)?

A biztosító felé is majd intézkedni kell, mivel ki lett fizetve az éves díj (még a jó öreg jan 1.-ei séma alapján) de az talán egyszerűbbnek tűnik.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #3307 Dátum: 2019.02.04 17:41:22 »
Fogadd őszinte részvétem Xtrem!

Sajnos én is túl vagyok két ilyen hagyatéki eljáráson... én autót nem örököltem, de szerintem ugyan az vonatkozhat rá, mint bármi másra...
Szóval lesz hónapok múlva egy hagyatéki tárgyalás egy kijelölt közjegyzőnél...ott fog születni egy "Hagyatéki végzés", amiben benne lesz, hogy TE mit örököltél... ez a hivatalos dokumentum. Ezzel lehet menni átíratni a pl.: autót... szerintem.
De addig is ha az autón van műszaki és kgfb, talán lehet használni... :hmmmm: ki nézi, hogy ki a tulaj... Ha épp addig kellene műszakiztatni, akkor merülhet fel, hogy hogyan is kellene.. :whistling: vagy meg kell várni a hagyatéki végzést...
Én felívnám a biztosítót és az okmányirodát, de szerintem végzés nélkül nehéz ügy.
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Biztosítás
« Válasz #3308 Dátum: 2019.02.04 19:20:59 »
Rittyenteni kell egy egy ajándékozási szerződést mondjuk tegnapi keltezéssel. Aláírja tanúként tesó, feleség, akárki családtag, szomszéd/haver, aki képben van.
Aztán lehet menni átíratni az okmányirodába a törzskönyvvel forgalmival.
Egyenes ágon ráadásul még illeték mentes is.

Egyébként ráér a dolog a normál úton is. Én évekig használtam tesóm kocsiját, amikor nekem adta. KGFB-t fizettem a nevében. (Gyorshajtást is.  :whistling: ) Vizsgán még meghatalmazást se kértek sose, pedig már vagy 4x édesapám vitte. Azt ott helyben valahogy rittyentettek... Nem vacakol azzal senki, ha családban marad.

« Utoljára szerkesztve: 2019.02.04 19:26:07 írta Kalmi »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3309 Dátum: 2019.02.04 19:27:10 »
Rittyenteni kell egy egy ajándékozási szerződést mondjuk tegnapi keltezéssel. Aláírja tanúként tesó, feleség, akárki családtag, szomszéd/haver, aki képben van.
Aztán lehet menni átíratni az okmányirodába a törzskönyvvel forgalmival.
Egyenes ágon ráadásul még illeték mentes is.

Egyébként ráér a dolog a normál úton is. Én évekig használtam tesóm kocsiját, amikor nekem adta. KGFB-t fizettem a nevében. (Gyorshajtást is.  :whistling: ) Vizsgán még meghatalmazást se kértek sose, pedig már vagy 4x édesapám vitte. Azt ott helyben valahogy rittyentettek... Nem vacakol azzal senki, ha családban marad.

 :yes: :yes: :yes: :yes:
Sebesen mint a szél!!

de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3310 Dátum: 2019.02.04 22:17:59 »
Részvétem!

A legegyszerűbb, amit itt már leírtak, mert a hagyatéki eljárás mégha teljesen sima ügy, a kitűzése akkor is elhúzódhat több hónappal későbbre. A biztosítóknál azért lehet bízni az ügyintéző hozzá nem értésében és az ebből fakadó jóindulatban. Nekünk anno, mikor apám meghalt, úgy volt az Astra, hogy én voltam a tulaj (de nem volt rávezetve a forgalmira a megváltozott lakcímem, még a szüleimé szerepelt rajta), ő volt az üzembentartó, tehát az ő nevére szólt a kötelező biztosítás, és azt szerettem volna elérni, hogy a meghalt apám B10-es bónuszfokozatát átvigyék a nevemre (sic!!!). Mikor az ügyintéző felfogta ezt az egészet, csak annyit mondott: megcsinálja, de soha többet ne kerüljek a szeme elé...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3311 Dátum: 2019.02.04 22:21:35 »
Egyébként ráér a dolog a normál úton is. Én évekig használtam tesóm kocsiját, amikor nekem adta. KGFB-t fizettem a nevében. (Gyorshajtást is.  :whistling: ) Vizsgán még meghatalmazást se kértek sose, pedig már vagy 4x édesapám vitte. Azt ott helyben valahogy rittyentettek... Nem vacakol azzal senki, ha családban marad.
Kérik azt, csak ahogy írod, megoldják helyben...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10678
Biztosítás
« Válasz #3312 Dátum: 2019.02.05 00:18:41 »
Köszönöm mindenkinek!  :yes:

Hagyatéki eljárás gondolom a nagyon leterhelt jogi akármik miatt nem mostanában lesz majd, illetve tudtommal végrendelet sem volt, ott van anyukám és a testvérem, és mi nem szándékozunk egymással pereskedni. Mi már régen a magunk útját járjuk a tesómmal, szóval ilyen tekintetben nagyon nincs is szükségünk semmire. Illetve tesómnak se jogsija, anyukám pedig a gyógyszerei miatt már nem vezethet. Szóval nagyon nem is lenne, aki hajtaná az autót.
Én pedig éppen sajnos ezért is tettem le a másik topicban korábban felvetett erős (élmény)autó (Saab 9-5 Aero vagy hasonló) vásárlásáról, mert utána 1 héten belül apukám kórházba került, és sajnos ott már csak az volt a kérdés, hogy szegénynek a szervezete meddig fogja bírni.  :cry:
Nekem pedig az Avensis, és majd ezen autó mellé most tényleg nem hiányozna egy 3.-ik is a nevemre, az már tényleg felesleges lenne.  :hmmmm:
Ahogy néztem májusban jár le az autón a műszaki, addig meg szerintem nem lesz még hivatalos végzés a dologból.  :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2019.02.05 00:21:18 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3313 Dátum: 2019.02.05 09:16:28 »
A májusi tárgyalás egyáltalán nem reménytelen, ha a testvéred nem külföldön él, mert az le tudja lassítani. Nálunk úgy volt bő 3 hónap, - igaz, ennek már tizenéve - hogy ebben még annak az időtartama is benne volt, amíg a föld túlsó felén élő testvéremtől kaptunk egy a helyi magyar konzul által hitelesített papírt, hogy hozzájárul, hogy távollétében folytassák le a tárgyalást.
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re:Biztosítás
« Válasz #3314 Dátum: 2019.02.05 09:52:04 »
Rittyenteni kell egy egy ajándékozási szerződést mondjuk tegnapi keltezéssel. Aláírja tanúként tesó, feleség, akárki családtag, szomszéd/haver, aki képben van.

ehhez ügyvéd nem kell? mert ingatlannál kell. és az ügyvéd ezt nem fogja aláírni.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002