Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609783 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #330 Dátum: 2006.07.26 10:35:27 »
Idézetet írta: "Les0130"
Sziasztok,
Páromnak vennénk kocsit. Mivel Édesanyám vidéki az Õ nevére kötnénk a KGFB. Melyik a jobb megoldás, ha a párom a tulajdonos, vagy ha Õ az üzembentartó? anyagilag teljesen mindegy, mert így is, úgy is 56e.Ft helyett 28 az éves költség. Csak nem tudom melyik a biztonságosabb megoldás?
Mi a jogi és gyakorlati különbség az üzembentartó és tulajdonos között?  :hmm:
Válaszokat elõre is köszönve:
Les


Ha az asszony a forgalmiban bejegyzett üzembentartó, akkor az õ nevére kell kötni a KGFB-t is...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Biztosítás
« Válasz #331 Dátum: 2006.07.26 10:57:41 »
Ez tuti?
.......tehát, ha a kevesebb költséget akarom választani, akkor Anyunak kell lennie az üzemeltetõnek????  :mivan:
Csak azért értetlenkedem, mert a netrisken vagy a biztositas.hu-n is a dijkalkulátor nem hoz különbséget, ha a párom az üzemeltetõ vagy tulajdonos...Fel is teszik a kérdést, hogy a szerzõdés kötõje a jármû tulajdonosa vagy az üzemeltetõje :nana: és tök mindegy melyiket választom, az a lényeg, hogy a muter legyen a szerzõdés kötõ... :rolleyes:

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #332 Dátum: 2006.07.26 11:29:07 »
Érdemes lehet egy biztosítási szakértõt megkérdezni, de nekem a vonatkozó kormányrendelet szövegébõl ez derül ki. Esetleg nézzétek át ti is, itt található: http://www.mabisz.hu/informacio/1902004.html

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Biztosítás
« Válasz #333 Dátum: 2006.07.26 11:57:20 »
Hááááááááááááát...okosabb nem lettem, hogy végig olvastam, de a legvégén is ottvan egy formanyomtatvány, ahol be kell X-elni, hogy a szerzõdõ a gépjármû tulajdonosa vagy üzemeltetõje :hmm:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #334 Dátum: 2006.07.26 14:35:51 »
Idézetet írta: "Renwick"
Érdemes lehet egy biztosítási szakértõt megkérdezni, de nekem a vonatkozó kormányrendelet szövegébõl ez derül ki. Esetleg nézzétek át ti is, itt található: http://www.mabisz.hu/informacio/1902004.html
R.

Szakértõnek nem nevezném magam, de azért próbálok segíteni. A belinkelt Mabisz oldal a hatályos kormányrendelet, ami szabályozza az egész kgfb-t. Az 1§ b pont definiálja hogy ki az üzembentartó. Itt a rendelet kicsit megkavarja a mezei laikus ügyfeleket, mert a nagy jogászkodásban üzembentartónak nevezi a tulajdonost és a forgalmi engedélybe bejegyzett üzembentartót is. Tehát ha a forgalmiban be van jegyezve a jármû vásárlásakor az üzembentartó is, akkor szabadon megválasztható hogy a tulaj vagy õ köt kgfb-t.

Jelenelg 2 biztosító van, aki a most leírt esetben a tulajra tarifál (az õ adataiból számol díjat), függetlenül ki a szerzõdõ, a többi mindig a szerzõdõre. Szerintem a következõ kérdések alapján kell választanod, ha a díj mindkét személyre azonos (amit egyszerûen nem tudok elhinni!!!):
- Hol olcsóbb a súlyadó (ha van egyáltalán különbség)?
- Tud-e a 2 személybõl valamelyik bonus igazolást hozni, mert az is csökkenti a díjat?
- Az autó eladása után a következõt ki veszi majd meg és ott ki lesz a szerzõdõ? Ha szeretnél magasabbb bonus-t elérni, akkor célszerû már most is ugyanannak kötni.
- Az ingyenes parkolás miatt nem kell trükközni?

A rendeletben az utolsó oldal egy igazolás, amit kötéskor kapsz meg, tehát innen fölösleges letölteni, mert nem ér semmit.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #335 Dátum: 2006.07.26 14:43:31 »
Bocsánat, azt hiszem félreértettem valamit. Ha jól olvasom, akkor azt írtad, hogy a feleséged üzembentartó vagy tulaj, akkor is mindig ugyanazaz a díj jön ki. Ez szomorú, mert 2 biztosítónál változnia kellett volna a díjnak.
Nyilván így már az idõsebb vidéki személyre célszerû kötni a biztosítást, ha neki jelentõsen olcsóbb a díja. Az hogy õ tulaj vagy üzembentartó legyen, majdnem mindegy. Csak kényelmi okok maradnak, amik a döntést befolyásolják.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Biztosítás
« Válasz #336 Dátum: 2006.07.26 15:50:44 »
köszi.
Pont erre a kényelmi okora lettem volna kíváncsi. pl. ha késõbb elakarom adni a kocsit akkor a tulajdonosnak kell a adás-vételi aláírni, vagy üzemeltetõnek is stb.
Les

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #337 Dátum: 2006.07.26 16:21:22 »
Csak ne a MÁV biztosítónál kössed !!!!!!! :-)

Másokkal nagyon kibabrálsz akkor és az nem szép :-)
Sajnos ezt tapasztalatból mondom.
MOst majdnem 200 ezrembe fáj, hogy nem én voltam a hibás és még b.nõm korházba is került.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Biztosítás
« Válasz #338 Dátum: 2006.07.26 16:51:26 »
Uniqua és Aegon a 2 lehetséges delikvens. MÁV, TIR, KÖBE stb. no choice  :kacsint:
Gondolok én másokra is :nana:
Les

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Biztosítás
« Válasz #339 Dátum: 2006.07.26 16:52:33 »
Bocsi UNIQA helyesen

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #340 Dátum: 2006.07.26 17:54:39 »
Én most kötöttem TIR-nél, anyunak is ott van, a kocsit apu nevére vettem meg, és most õ a tulaj, és az üzembentartó 1 személyben :D Ja és nem mellesleg, ha lesz céges kocsija, akkor megkapom a B10-esét :D
Laco 73 :D

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #341 Dátum: 2006.07.26 18:30:41 »
Van vkinek a postánál kötelezõje, nekem küldtek egy csekket, hogy nem tudták levonni a számlámról ( a többszöröse volt rajta), felhívtam õket, visszahívást ígértek, aszt baxtak felhívni, bankot megkérdeztem azt mondja nem is próbálkoztak :hmm: , szabadságra ment az ész tõlük :crazy: , ha holnap nem hívnak nagy ordibálást rendezek, pénteken megyek külföldre 3 hónapra, nem szeretnék megszûnt kötelezõre hazajönni :evil:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #342 Dátum: 2006.07.26 19:13:52 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Csak ne a MÁV biztosítónál kössed !!!!!!! :-)


MÁV-nál most ha jól tudom nem kötheti...  :vag2:

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Biztosítás
« Válasz #343 Dátum: 2006.07.26 20:30:40 »
Idézetet írta: "Les0130"
Sziasztok,
Páromnak vennénk kocsit. Mivel Édesanyám vidéki az Õ nevére kötnénk a KGFB. Melyik a jobb megoldás, ha a párom a tulajdonos, vagy ha Õ az üzembentartó? anyagilag teljesen mindegy, mert így is, úgy is 56e.Ft helyett 28 az éves költség. Csak nem tudom melyik a biztonságosabb megoldás?
Mi a jogi és gyakorlati különbség az üzembentartó és tulajdonos között?  :hmm:
Válaszokat elõre is köszönve:
Les

Szerintem hosszútávon jobban járnál, ha az asszony nevére kötitek és elkezditek gyûjtögetni a bonust.
mesti

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #344 Dátum: 2006.07.26 20:31:00 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "SZegecs"
Csak ne a MÁV biztosítónál kössed !!!!!!! :-)


MÁV-nál most ha jól tudom nem kötheti...  :vag2:

üdv

R.


Igen és ez a számukra bevételkiesés nem fogja gyorsítani a kifizetést, merthogy én arra várok.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS