Felhasználónév: Jelszó:

Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 231129 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

• Megszállott
  • Autó: '05 Toyota Avensis Wagon 1.8VVTi Sol Technic, MX5 NB
Re:Biztosítás
« Válasz #3285 Dátum: 2018.09.09 16:23:01 »
Bár még nem kaptam meg a biztosító ajánlatát, az összehasonlítás szerint nem kell biztosítót váltanom, legrosszabb esetben is felmondani-újrakötni. A KÖBE és a Waberer ugyan megelőzi, de az előbbi csak pár forinttal, és ott tagdíj is van, amivel meg már drágább, a Wáberernél meg ha bármi esemény van, elkezd szemétkedni, arról szívesen lemondok. A mostani biztosítónál a netrisk szerint kétszáz forinttal emelkedik a díjtétel a bónuszugrást is beleszámítva - ez az elmúlt egy-két évet tekintve jó ajánlat, mert korábban nagyobbak voltak az ugrások.
Viszont nem esett jól, hogy a figyelembe vett kedvezmények között már "az idős járművek kedvezménye" is szerepelt, pedig a COV 10 éves múlt csak a nyáron.
A biztosítósoknál kb. 8 év a határ. Egyszer egy kárfelmérő előadta nekem, hogy ha rendes kártérítést akarok, akkor vegyek szalonból autót 3 évente. Ránézésre egy huszonéves kis nyikhaj volt akinek max kenőpénzből fog összejönni egy használt kocsi is.

robi (Robi)

• Klubtag
  • Megszállott
  • Autó: Yaris'08+Verso'16
Re:Biztosítás
« Válasz #3286 Dátum: 2018.09.10 10:17:26 »
Olyan 6 év, szerintem. Amikor a Yaris fenekébe jöttek, 5 éves volt a kocsi, kb. 1M Ft.-ba került a márkaszervizes helyreállítás tokkal vonóval, de már értékvesztést nem akartak rá kicsengetni. Azt mondták, örüljek, hogy nem lett GTK a kalkuláció...