Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 583652 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Re:Biztosítás
« Válasz #3270 Dátum: 2018.07.05 15:38:46 »
így van. egyetértek Xtrem kollégával.
hagy ne jelentkezgessek már vidékre, meg  a rég nem élő nagyanyáim nevén meg stb.

a sok bmws hűlyegyereket (30alatt) kéne megmázsálni évi 150-200e- köt biztosítással mindjárt nem lenne ennyi bmw
mi fizetjük a fasságaikat meg a baleseteiket. 
a biztosítók is elmennek a q. annyukba.
sztem minden leírtam.  ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3271 Dátum: 2018.07.05 15:52:48 »
te hovajársz állatorvoshoz gömbhal komám?? ??? [emoji847][emoji847][emoji847]


A tiéd kirúgott és most ajánlót akarsz, maci? [emoji847][emoji847][emoji847]
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3272 Dátum: 2018.07.05 17:57:35 »
Még egy dolog, leírtam már vagy ötször, de leírom hatodszor is. Már legalább 3-4 éve kongatták a vészharangot, hogy a kötelezők tarifái annyira alacsonyak, hogy a tendencia meg fog fordulni. De mivel sem abban az évben, sem a következőben nem fordultak meg, senki nem vette komolyan. Aztán 2016-ban az évközi biztiken már látszott, de a január 1-jével fordulóknál is, hogy bizony elkezdtek emelkedni a tarifák. Semmi más nem történik, mint amit jeleztek előre. Inkább örüljünk annak, hogy addig lementek, amíg...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9388
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Biztosítás
« Válasz #3273 Dátum: 2018.07.05 19:01:05 »
Azért itt is illene valahogy jutalmazni azokat, akik nem okoznak kárt, azaz nem vesznek ki semmit a biztosító kalapjából, csak fizetnek minden évben "a semmiért". Miért kellett végig B10-ben maradva 4 év alatt majdnem a duplájára emelni a kötelező összegét? Mit vétettem én azon kívül, hogy vezettem az autót, tankoltam, fizettem a biztosítást meg az egyéb adókat? A B10 ugyan nem tud már emelkedni sehova, de azért a balesetmentesen levezetett évek száma, no és persze a megtett km-ek száma is növekszik közben... :hmmmm:

Illetve miért nem számít bele a kedvezménybe pl az, akinek van C, D és E-s jogsija is? Mert azért aki elmanőverezik 40 tonnácskával, az csak kisebb rizikót fog jelenteni az utakon is egy nyamvadt 1,5 tonnás kis autóval, vagy nem?... ;)

Ameddig nem lesz jogos(abb) a rendszer, addig mindig lesznek, akik keresik a kiskaput.
Én speciel bp-re vagyok bejelentve, még mielőtt valaki rákérdezne.  :devil: ;) És sajnos már egyik nagyszülő sem él, ez van.  :cry: :no:
Itt keverednek a dolgok.
Az, hogy a biztosítások általában emelkednek, mert már évek óta tudni, hogy irreálisan alacsonyak az kgfb árak. Ennek semmi köze, ahhoz, hogy te B10-ben vagy, nem ezért "büntetnek".
Abban igazad van, hogy pl a németeknél folyamatosan felértékelődik egy biztosítás, ha nem okoz kárt, nálunk van egy plafon. Ja, és ott akár örökölheted is a nagyi 40 éves biztosítását.
Én arról írtam, hogy a biztosítók kalkulálnak egy bizonyos bevétellel és kárkifizetéssel. Ha ez az olló záródik, emelni fognak (mert ebből élnek). Ha senki nem lakik a fővárosban és mindenki a nagypapa falusi biztosítását használja, akkor szintén az lesz, hogy emelik az árat. Mindenkinek.
Szóval én csak a klasszikus magyar sportot említettem, hogy mindenki igyekszik okos lenni.
De nem akartam érzékeny vitát nyitni  :flowers: :flowers: :flowers:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3274 Dátum: 2018.07.06 07:19:52 »
Itt keverednek a dolgok.
Az, hogy a biztosítások általában emelkednek, mert már évek óta tudni, hogy irreálisan alacsonyak az kgfb árak. Ennek semmi köze, ahhoz, hogy te B10-ben vagy, nem ezért "büntetnek".

Abban igazad van, hogy pl a németeknél folyamatosan felértékelődik egy biztosítás, ha nem okoz kárt, nálunk van egy plafon. Ja, és ott akár örökölheted is a nagyi 40 éves biztosítását.
Én arról írtam, hogy a biztosítók kalkulálnak egy bizonyos bevétellel és kárkifizetéssel. Ha ez az olló záródik, emelni fognak (mert ebből élnek). Ha senki nem lakik a fővárosban és mindenki a nagypapa falusi biztosítását használja, akkor szintén az lesz, hogy emelik az árat. Mindenkinek.
Szóval én csak a klasszikus magyar sportot említettem, hogy mindenki igyekszik okos lenni.
De nem akartam érzékeny vitát nyitni  :flowers: :flowers: :flowers:

 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Az elvárt! (nem remélt ) haszonhoz képest talán. Mennyien is állnak sorban az előzőért?
« Utoljára szerkesztve: 2018.07.06 07:21:33 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3275 Dátum: 2018.07.06 17:26:49 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Biztosítás
« Válasz #3276 Dátum: 2018.07.06 22:14:04 »
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/belenyul_az_autosok_zsebebe_a_kormany_erre_keszulhetunk.665702.html
költsék gyógyszerre, genyók.
Ha hatna ez a kívánság, mind valami orvoshiányos vidéki kórház elfalazott alagsorának a legvégén óbégatna.  :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3277 Dátum: 2018.07.06 23:36:11 »
Ha hatna ez a kívánság, mind valami orvoshiányos vidéki kórház elfalazott alagsorának a legvégén óbégatna.  [emoji317]
vagy stadionban...abbol lassan több van...
de ámen,legyen úgy....
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3278 Dátum: 2018.07.09 20:21:21 »
vagy stadionban...abbol lassan több van...
de ámen,legyen úgy....

Monnya ezt egy "köténykirál" sulchuszár, maci!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3279 Dátum: 2018.07.10 12:11:45 »
Monnya ezt egy "köténykirál" sulchuszár, maci!
inkább legyen egy jó kórház...kötényt meg tedd le a konyhába... ahhoz nemkö stadion. elég egy kis gyep...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3280 Dátum: 2018.07.10 18:19:01 »
 :offtopic: :offtopic: :offtopic: :nono:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3281 Dátum: 2018.09.08 16:09:00 »
Bár még nem kaptam meg a biztosító ajánlatát, az összehasonlítás szerint nem kell biztosítót váltanom, legrosszabb esetben is felmondani-újrakötni. A KÖBE és a Waberer ugyan megelőzi, de az előbbi csak pár forinttal, és ott tagdíj is van, amivel meg már drágább, a Wáberernél meg ha bármi esemény van, elkezd szemétkedni, arról szívesen lemondok. A mostani biztosítónál a netrisk szerint kétszáz forinttal emelkedik a díjtétel a bónuszugrást is beleszámítva - ez az elmúlt egy-két évet tekintve jó ajánlat, mert korábban nagyobbak voltak az ugrások.
Viszont nem esett jól, hogy a figyelembe vett kedvezmények között már "az idős járművek kedvezménye" is szerepelt, pedig a COV 10 éves múlt csak a nyáron.
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.08 16:11:00 írta music »
music     

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3282 Dátum: 2018.09.08 19:55:41 »
Bár még nem kaptam meg a biztosító ajánlatát, az összehasonlítás szerint nem kell biztosítót váltanom, legrosszabb esetben is felmondani-újrakötni. A KÖBE és a Waberer ugyan megelőzi, de az előbbi csak pár forinttal, és ott tagdíj is van, amivel meg már drágább, a Wáberernél meg ha bármi esemény van, elkezd szemétkedni, arról szívesen lemondok. A mostani biztosítónál a netrisk szerint kétszáz forinttal emelkedik a díjtétel a bónuszugrást is beleszámítva - ez az elmúlt egy-két évet tekintve jó ajánlat, mert korábban nagyobbak voltak az ugrások.
Viszont nem esett jól, hogy a figyelembe vett kedvezmények között már "az idős járművek kedvezménye" is szerepelt, pedig a COV 10 éves múlt csak a nyáron.

Az még fiatal?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Biztosítás
« Válasz #3283 Dátum: 2018.09.08 22:27:23 »
Az még fiatal?
...ha azt vesszük hogy az USA elnöke egy 28 éves 747-essel furikázik, igen :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Biztosítás
« Válasz #3284 Dátum: 2018.09.08 23:18:58 »
Az még fiatal?
Nem fiatal, de nem is idős. Amúgy a Toyotánál a Eurocare is 12 éves korig jár...
De még ha nem is Toyota lenne, évekkel a magyar autópark átlagéletkora alatt van. Ismétlem: átlagéletkora alatt. Évekkel. És még csak nem is kettővel.
De végtére is örülnöm kellene, hogy ezen a jogcímen kedvezmény jár.
« Utoljára szerkesztve: 2018.09.08 23:20:37 írta music »
music