Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 573920 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Biztosítás
« Válasz #3240 Dátum: 2018.01.30 13:27:15 »
A lány ott volt a hunyó, hogyha egy kicsit továbbszámol az orránál, rájön, jobban jár a 63ezer forint átvállalásával. Ugyanis A0-ban van. Innen a B10 10 lépcsőfok, tehát 10 évig 3 fokozattal magasabbat kell fizetnie, aztán egy évig kettővel, aztán egy évig 1-gyel. Ha visszaosztod, akkor ez évi 4-5ezer forintos különbség. Ha kiszámolja, hogy most a káreset nélküli paraméterekkel mennyiért kötne B3-at A0 helyett, nem ekkora lenne a különbség, hanem sokkal nagyobb. És akkor most úgy számoltunk, hogy a következő 13 évben nem lesz újabb káreseménye, ami azért hordoz magában némi rizikót.
Értem a felháborodást, de ő meg hülye volt. A mai világ ilyen. Közgáz tananyagban van, hogy csak a profit számít, az emberi tényező nem. Lehet ezt nem szeretni, de attól a biztosító még profitorientált, tehát a saját hasznát védi, nem téged.
Nem volt tapasztalata és nem is tájékoztatták. A biztosító ráadásul érdekelt volt abban, hogy ne tájékoztassa. Az lenne a meglepő ha ezek után nem iratná át anyuka nevére az egész miskulanciát.
BTW nekem már a 96.000ft/év díj is elég vastagnak tűnik, jóval erősebb az árérzékenységem. Allianztól azért fogok eljönni évfordulókor, mert a törvényesnél magasabb díjat adtak az évre, 45k helyett 60k-t . MNB el is meszelte őket a gyakorlat miatt, de közölték, hogy nincs kompenzáció, menni meg majd egy év múlva lehet. Második kocsi kötelezőjét már nem is náluk kötöttem. Több mint 20 éve voltunk ügyfelek, most elhozunk minden családi kocsit, lakásbiztosítást, egyebet.


Nem értem, hogy miért kell kiakadni egy ilyen híren?
Azt sem értem (értem, csak nem nézem jó szemmel), hogy a vezess.hu-ból miért lett Blikk kategóriájú ócska oldal?


"Pár másodpercig tartott Málna nyugalma, mikor meglátta pár sorral lejjebb az áprilisi évfordulótól fizetendő összegét, majd’ kiesett kezéből a levél. Az új, éves biztosítási díja 292 ezer 455 forint lesz."


A biztosító nem akarja megtartani a káros ügyfelet, ezért emelte meg irreálisan a következő évi díjat.
Évfordulótól nyugodtan lehet menni másik biztosítótásasághoz, ahol nem 292e Ft az éves díja.
Ennyi a történet.
Ez nem olyan biztos, ilyen előtörténettel 5 éven belül sehol nem fog normális ajánlatot kapni. M-es ügyfél az olyan mint a BAR listás hiteligénylő.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #3241 Dátum: 2018.01.31 17:58:22 »
Hi!

KGFB évfordulóra történő díjváltozás/ biztosító váltás témához szólnék.

Márciusban lesz évforduló váltás. (Allianz) Díjértesítőt megkaptam: ~20.300- ról   ~27800.- Ft/év lenne :eek:
Neten nézegettem, kalkulálgattam... csak úgy sacc/ kb. jópár ezressel alacsonyabb díjak "jöttek ki" Allianznál is és máshol is.  :otlet:
Hogy lehet ez!
Nem azt hirdették, hogy aki felmondja és újraköti, az nem járhat JOBBAN ??? Pedig úgy néz ki, hogy jobban jár...
 :hmmmm:

Gondoltam tisztázzuk ezt személyesen "face to face" az ügyfélszolgálaton... :cool2:

Bementem... sorszám automatánál: "kgfb felmondás" gombot nyomtam... :innocent:
-jó napot...megkaptam... sokallom...neten kalkuláltam, nézegettem... nem úgyvan hogy nem lehet több a régi ügyfeleknek...???
- Háát a mai világban minden megtörténhet... de megnézzük....
pity puty....egy két rutin kérdes, éves díj fizetés...egyedül vezetem?...(NEM)....
- ~ 17.000 Ft/év...  Áll az alku?
- Őőőő, izééé, háááát.... IGEN  :otlet:  :clap:
Biztos valami "rejtett kapcsolót" nyomott meg a kompjúteren  :sorcerer:

Nem kellett felmondani, újrakötni, marad a szerződés szám...ez csak öt kérdés volt....   
Nem kell új otp díjlehívás megbízás sem...semmi további teendőm nincs :flowers:

Azért pár nap múlva Emailon kapok véglegesítést, akkor lesz érvényes....

Ilyen is van... :flowers:
Piros pont az Allianznak!



« Utoljára szerkesztve: 2018.01.31 18:12:31 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3242 Dátum: 2018.01.31 18:38:12 »
Hi!

KGFB évfordulóra történő díjváltozás/ biztosító váltás témához szólnék.

Márciusban lesz évforduló váltás. (Allianz) Díjértesítőt megkaptam: ~20.300- ról   ~27800.- Ft/év lenne :eek:
Neten nézegettem, kalkulálgattam... csak úgy sacc/ kb. jópár ezressel alacsonyabb díjak "jöttek ki" Allianznál is és máshol is.  :otlet:
Hogy lehet ez!
Nem azt hirdették, hogy aki felmondja és újraköti, az nem járhat JOBBAN ??? Pedig úgy néz ki, hogy jobban jár...
 :hmmmm:

Gondoltam tisztázzuk ezt személyesen "face to face" az ügyfélszolgálaton... :cool2:

Bementem... sorszám automatánál: "kgfb felmondás" gombot nyomtam... :innocent:
-jó napot...megkaptam... sokallom...neten kalkuláltam, nézegettem... nem úgyvan hogy nem lehet több a régi ügyfeleknek...???
- Háát a mai világban minden megtörténhet... de megnézzük....
pity puty....egy két rutin kérdes, éves díj fizetés...egyedül vezetem?...(NEM)....
- ~ 17.000 Ft/év...  Áll az alku?
- Őőőő, izééé, háááát.... IGEN  :otlet:  :clap:
Biztos valami "rejtett kapcsolót" nyomott meg a kompjúteren  :sorcerer:

Nem kellett felmondani, újrakötni, marad a szerződés szám...ez csak öt kérdés volt....   
Nem kell új otp díjlehívás megbízás sem...semmi további teendőm nincs :flowers:

Azért pár nap múlva Emailon kapok véglegesítést, akkor lesz érvényes....

Ilyen is van... :flowers:
Piros pont az Allianznak!

:yes: :yes:
Nekem KGFB 15 000 alatti értéket számoltak ki/év, bár féléves díjfizetést vállaltam.
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.31 18:39:46 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #3243 Dátum: 2018.01.31 18:38:35 »
Kiegészítésképpen..

Ez sajnos egyszeri dolog.
Egy éve a Suzukit vittem EL az Allianztól a Grupamához, mert túl drágák voltak... akkor nem marasztaltak...
Idén a Grupamától jöttem vissza az Allianzhoz...a Grupamánál sem marasztaltak...
Szóval 18 év alatt ez az első ilyen MEGLEPETÉS...
Tehát továbbra is az a "marketinges" hozzáállás működik, hogy aki nem foglalkozik a dolgaival és nem lép, az TÖBBET fizet! Korábban fel kellett mondani és váltani a díjcsökkentéshez... most a "szándék" is elég volt... :wacko:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #3244 Dátum: 2018.01.31 18:40:26 »
:yes: :yes:
Nekem 15 000/év KGFB díjat hoztak ki, bár féléves díjfizetést vállaltam.

Az jó ár!  :yes:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3245 Dátum: 2018.01.31 18:46:05 »
Az jó ár!  :yes:

A hsz-ed előtt módosítottam az enyémet, de azt is pontosítva 7488 Ft/fév a díj
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Biztosítás
« Válasz #3246 Dátum: 2018.01.31 18:51:08 »
A hsz-ed előtt módosítottam az enyémet, de azt is pontosítva 7488 Ft/fév a díj

Nem "kevés" az egy kicsit?  :devil:

jaa . most látom, hogy FÉLÉVENTE ennyi... de akkor is jó díj... :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2018.01.31 18:57:23 írta andras69 »
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Biztosítás
« Válasz #3247 Dátum: 2018.01.31 20:56:08 »
Nem azt hirdették, hogy aki felmondja és újraköti, az nem járhat JOBBAN ???
De, elvileg jogszabály is van rá, mégis csinálják. MNB meg is "büntette" őket 10 millió forintra. Azért írtam idézőjelbe a büntetést, mert ez szvsz olyan, mintha azt mondanák bármelyikünknek, hogy tisztességtelenül keres havonta 500.000 forintot, ezért megbüntetnek 200 forintra.
Piros pont akkor járna, ha 40-ről nem emeltek volna 65-re úgy, hogy előtte bőszen hirdették, hogy ők aztán nem csinálnak ilyet. Ja, persze...
Mikor az MNB határozatot kérdeztem, simán nem nyilatkoztak.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3248 Dátum: 2018.01.31 22:34:10 »


A hsz-ed előtt módosítottam az enyémet, de azt is pontosítva 7488 Ft/       "fév"       a díj

he!! sokhajú...mit akartál ide büfizni?? fényév vagy mit??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Biztosítás
« Válasz #3249 Dátum: 2018.02.01 08:03:17 »

he!! sokhajú...mit akartál ide büfizni?? fényév vagy mit??

Félév szardzs! :yes: ::) :flowers:
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Biztosítás
« Válasz #3250 Dátum: 2018.02.01 11:45:48 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Biztosítás
« Válasz #3251 Dátum: 2018.02.04 13:41:05 »
Biztos valami "rejtett kapcsolót" nyomott meg a kompjúteren  :sorcerer:

Nem kellett felmondani, újrakötni, marad a szerződés szám...ez csak öt kérdés volt....   
Nem kell új otp díjlehívás megbízás sem...semmi további teendőm nincs :flowers:

Azért pár nap múlva Emailon kapok véglegesítést, akkor lesz érvényes....

Ilyen is van... :flowers:
Piros pont az Allianznak!

Nincs rejtett gomb, ugyanazt a kalkulátort használják az ügynökök is, csak ők bejelentkeznek hogy a jutalékukat egyből rájuk írja a rendszer.
Nálam is ugyanez történt: 55% (!!!) díjnövekedés volt az éves KGFB értesítőben. Nosza, "onlány" megadod a fennálló szerződésed adatait a honlap gyorstartifálójában - és hoppááá, 10% al kevesebb díjat ad ki.
"Elfogad?" - mivel "naná" gomb nincs így az "igen"-re böksz, és már küldi is a levelet az ügyfélportálra a "szerződés átdolgozás"ról. 2 perc alatt "kerestél" kb 20e petákot, ami nem rossz órabér.  :flowers:

Az egyetlen gondom a dologgal csak az, hogy nem szívesen kötök üzletet olyan hozzáállású partnerrel, hogy "ha nem nézel utána, át***unk"  :nonono:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Biztosítás
« Válasz #3252 Dátum: 2018.03.05 22:24:35 »
Megjött a Yarisra a jövő évi ajánlat. Bónusz feljebb lépés ellenére drágult majd 3.000 Ft-tal, de még így is 4.000-rel olcsóbb a következő legolcsóbb ajánlatnál.
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Biztosítás
« Válasz #3253 Dátum: 2018.06.29 14:29:27 »
urak!
vásároltam egy autót.
még nincs rajta magyar rendszám.
hogyan kell kötelezőt kötni rá? azt a magyar rendszám előtt vagy után lehet rá megkötni?
köszi

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Biztosítás
« Válasz #3254 Dátum: 2018.06.29 17:28:19 »
urak!
vásároltam egy autót.
még nincs rajta magyar rendszám.
hogyan kell kötelezőt kötni rá? azt a magyar rendszám előtt vagy után lehet rá megkötni?
köszi
Alvázszámmal online meg tudod kötni bárhol 3 perc alatt, nem gond ha még nincs rendszám.