Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 609792 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #315 Dátum: 2006.07.10 07:43:52 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Ja és az üvegkár esetében mindegy, hogy mennyi az önrészed, az egyséegsen 10%. Ha kitörik a szélvédõd és pl 100.000 az önrész, akkor nem fizettetik ki veled az üveget ha az pl 98.000 Ft. Hanem 10%-át, vagyis minden esetben 10.000 Ft-ba kerül Neked. Asszem mindenhol így van, de ezt kérdezd meg azért. Én így tudom.

Szerintem pedig külön kell kérni a 10%-os üvegönrészt, az nem feltétlen jár alapból.
Mindenképpen rá kell kérdezni!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #316 Dátum: 2006.07.10 11:01:18 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "SZegecs"
Ja és az üvegkár esetében mindegy, hogy mennyi az önrészed, az egyséegsen 10%. Ha kitörik a szélvédõd és pl 100.000 az önrész, akkor nem fizettetik ki veled az üveget ha az pl 98.000 Ft. Hanem 10%-át, vagyis minden esetben 10.000 Ft-ba kerül Neked. Asszem mindenhol így van, de ezt kérdezd meg azért. Én így tudom.

Szerintem pedig külön kell kérni a 10%-os üvegönrészt, az nem feltétlen jár alapból.
Mindenképpen rá kell kérdezni!

Az üveg önrész általában 20% szokott lenni, az attól eltérõt választhatód és feláras. (Valamelyik biztosítónál láttam olyat is, ahol volt az üvegre is forintos minimál önrész, de már nem emlékszem kinél úgyhogy célszerû erre mindig rákérdezni.)
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #317 Dátum: 2006.07.10 11:16:35 »
Idézetet írta: "Renwick"
Köszi az infót,
Ez alapvetõen jól hangzik, de én a Generaliról ezt is olvastam (netrisk.hu):
Idézet
Fontos tudni, hogy van olyan biztosító (Generali-Providencia Biztosító Rt.) ahol az egy biztosítási éven belül kifizetett károk összegével csökken a biztosítási összeg, kivéve ha a biztosított az éves díjat megfelelõen kiegészíti. Mit jelent ez a gyakorlatban: pl. a biztosítási év 3. hónapjában a biztosító töréskárra kifizetett 500eFt-ot, a kár helyre lett állítva. Ugyanennek a biztosítási évnek a 10. hónapjában ellopják a gépkocsit. A biztosító az önrész levonása után megalapította a gépkocsi káridõponti értéke példánkban 3 millió Ft, elvileg a biztosítónak ezt az összeget kellene kifizetni, de mivel korábban már nyújtott szolgáltatást ezért csak 2,5 millió Ft-ot fog kifizetni, kivéve ha az elsõ kár után a biztosított az éves díjat megfelelõen kiegészítette.

Ez tényleg így van? Mert ez így annyira azért talán nem nyerõ...

Igen, van ilyen. Ez a ptk-ban van leszabályozva és gyakorlatilag úgy mûködik, hogy ha biztosítási éven belül több károd van, akkor ha a kárkifizetések összege eléri a gépjármû káridõponti értékét (mínusz önrész), akkor az azon felüli rész nem kerül kifizetésre. Van egyébként lehetõség ezt a részt is díjfeltöltéssel kiváltani. Ez a szummázás minden biztosítási évben újra indul.
Ennek az egész szabályozásnak a gyökere még a régi vad idõszakból maradt itt, amikor elõfordult hogy egy autót megpróbáltak évente kétszer - háromszor eladni a biztosítónak. Jelenleg szinte egyáltalán nem fordul elõ ilyen eset.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #318 Dátum: 2006.07.10 11:59:26 »
Tehát akkor mindegyik biztosító ezt a gyakorlatot követi jelenleg?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #319 Dátum: 2006.07.10 12:58:37 »
Idézetet írta: "Renwick"
Tehát akkor mindegyik biztosító ezt a gyakorlatot követi jelenleg?

üdv

R.

"Kizárt dolog mert nem tudom." :) De komolyra fordítva a szót: a jogszabályi háttér lehetõvé tenné, de tudtommal nem mindenki él ezzel. Mivel a szabályozás a ptk alapján született, elvileg bárki bármikor elõkaphatja.
Érdemes elolvasni a feltételeket alaposan, mert vannak meglepõ dolgok. Pl. ha a gyereked vezeti az autót és károd van, akkor nagy önrész mert õ fiatal ...
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #320 Dátum: 2006.07.10 13:53:37 »
Idézetet írta: "u_istvan"

Érdemes elolvasni a feltételeket alaposan, mert vannak meglepõ dolgok. Pl. ha a gyereked vezeti az autót és károd van, akkor nagy önrész mert õ fiatal ...


Egyelõre csak feleségem van, de õ ma megy elõször KRESZ-tanfolyamra...  :nagymosoly:

Szal majd erre is rá fogok azért kérdezni (lassan jegyzetelnem kellene). :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #321 Dátum: 2006.07.11 18:36:09 »
Vigyázzatok, nekem az Allianz nemrégiben utasította el az aktív kárrendezési igényemet!  :nene:

Aktív kárrendezés csak akkor van, ha:
-tiszta a jogalap (megvan a károkozó, elismerte a felelõsséget, és a biztosító szerint is õ volt a hibás)
-nem történt személyi sérülés

Nekem egy parkolási balesetem volt, egy tréler lekapta a kocsi sarkát. Kiderítettem a tréler minden adatát (a közeli márkakereskedésben volt dolga), feljelentést tettem a rendõrségen, jártam szakértõnél (aki megállapította, hogy mi összeütköztünk), és most arra várok, hogy a Pesti Központi Kerületi Bíróság vagy micsoda hozzon egy határozatott. Még június végén azt a tájékoztatást adták, hogy július 17-tõl ítélkezési szünet van és nem gondolják, hogy elõtte határozatott hoznának. (a káreset december 14-én történt).

Nemrég megcsináltattam az autót Cascora, és az Allianz azt a tájékoztatást adta, hogyha kezemben lesz a jogerõs határozat õk akkor sem fognak segíteni behajtani a pénzt (kivéve ha a másik félnek Allianz GFB-je van  :rohog: ), azaz számomra NINCS aktív kárrendezés.   :banging:

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #322 Dátum: 2006.07.11 21:03:56 »
Idézetet írta: "attila23"
Vigyázzatok, nekem az Allianz nemrégiben utasította el az aktív kárrendezési igényemet!  :nene:

Aktív kárrendezés csak akkor van, ha:
-tiszta a jogalap (megvan a károkozó, elismerte a felelõsséget, és a biztosító szerint is õ volt a hibás)
-nem történt személyi sérülés

Nekem egy parkolási balesetem volt, egy tréler lekapta a kocsi sarkát. Kiderítettem a tréler minden adatát (a közeli márkakereskedésben volt dolga), feljelentést tettem a rendõrségen, jártam szakértõnél (aki megállapította, hogy mi összeütköztünk), és most arra várok, hogy a Pesti Központi Kerületi Bíróság vagy micsoda hozzon egy határozatott. Még június végén azt a tájékoztatást adták, hogy július 17-tõl ítélkezési szünet van és nem gondolják, hogy elõtte határozatott hoznának. (a káreset december 14-én történt).

Nemrég megcsináltattam az autót Cascora, és az Allianz azt a tájékoztatást adta, hogyha kezemben lesz a jogerõs határozat õk akkor sem fognak segíteni behajtani a pénzt (kivéve ha a másik félnek Allianz GFB-je van  :rohog: ), azaz számomra NINCS aktív kárrendezés.   :banging:



Hát sajnos mindenre nincs megoldás. MOndhatjuk, hogy lehetne rosszabb is. Nekem amikor volt egy majdnem frontális ütközésem és csak a szerencsén múlt, hogy a tükrök értek össze és az beverte az ablakomat illetve az oldala a kocsinak tiszta karcolás lett de a vétkes cserbenhagyott. Na ilyenkor aztán tök mindegy mi van, ha nincs meg az okozó, akkor senki nem fizet neked. A MABISz alap is csak akkor, ha az elkövetõ megvan de esetleg nincs kötelezpje.
Tipikus eset, ha parkolóban reggelre összetörik a kocsidat és sosem derül ki, hogy ki a tettes.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #323 Dátum: 2006.07.13 15:11:29 »
Na, voltak itt nemrég a D.A.S-tól, megkötöttük a szerzõdést a kocsira (pedig csak holnap lesz átadás :)), 10 800 forintot fizettem egy évre elõre, és holnap 0 órától él a védelem a kártérítéses esetekre, illetve három hónap múlva belép a szerzõdésekkel kapcsolatos jogvédelem is.

Köszi a tippet.

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #324 Dátum: 2006.07.13 16:43:12 »
Idézetet írta: "Renwick"
Na, voltak itt nemrég a D.A.S-tól, megkötöttük a szerzõdést a kocsira (pedig csak holnap lesz átadás :)), 10 800 forintot fizettem egy évre elõre, és holnap 0 órától él a védelem a kártérítéses esetekre, illetve három hónap múlva belép a szerzõdésekkel kapcsolatos jogvédelem is.

Köszi a tippet.

üdv

R.


Akkor még olcsóbb is volt mint nekem. Nem tudod, hogy mi alapján kalkulálnak? VAgy milyen adatokat kérnek? Kor, autó, ccm, Le, stb? Mert nekem 14500 volt egy évre.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #325 Dátum: 2006.07.13 17:50:53 »
Idézetet írta: "SZegecs"


Akkor még olcsóbb is volt mint nekem. Nem tudod, hogy mi alapján kalkulálnak? VAgy milyen adatokat kérnek? Kor, autó, ccm, Le, stb? Mert nekem 14500 volt egy évre.


Csak gyártási idõt, típust és hengerûrtartalmat írtak be a szerzõdésbe, gyanítom utóbbi lehet a mérvadó...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #326 Dátum: 2006.07.13 21:24:48 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "SZegecs"


Akkor még olcsóbb is volt mint nekem. Nem tudod, hogy mi alapján kalkulálnak? VAgy milyen adatokat kérnek? Kor, autó, ccm, Le, stb? Mert nekem 14500 volt egy évre.


Csak gyártási idõt, típust és hengerûrtartalmat írtak be a szerzõdésbe, gyanítom utóbbi lehet a mérvadó...

üdv

R.


az nekem 1497 ccm.

Hacsak a tiéd nincs 1000 alatt, akkor az ugyanaz a kategória.

Vagy lehet, hogy olcsób lett a szolgáltatás. Asszem újrakötöm, mert már nem érvényes az enyém.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #327 Dátum: 2006.07.13 23:21:00 »
Idézetet írta: "SZegecs"


az nekem 1497 ccm.

Hacsak a tiéd nincs 1000 alatt, akkor az ugyanaz a kategória.

Vagy lehet, hogy olcsób lett a szolgáltatás. Asszem újrakötöm, mert már nem érvényes az enyém.


1000 alatt van. 1 literes NG Yaris az illetõ... :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #328 Dátum: 2006.07.14 15:09:30 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "SZegecs"


az nekem 1497 ccm.

Hacsak a tiéd nincs 1000 alatt, akkor az ugyanaz a kategória.

Vagy lehet, hogy olcsób lett a szolgáltatás. Asszem újrakötöm, mert már nem érvényes az enyém.


1000 alatt van. 1 literes NG Yaris az illetõ... :)

üdv

R.


Akkor mégis csak ez a különbség. MIndegy, 15 ezret is megér
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Les0130

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 354
Biztosítás
« Válasz #329 Dátum: 2006.07.26 09:42:55 »
Sziasztok,
Páromnak vennénk kocsit. Mivel Édesanyám vidéki az Õ nevére kötnénk a KGFB. Melyik a jobb megoldás, ha a párom a tulajdonos, vagy ha Õ az üzembentartó? anyagilag teljesen mindegy, mert így is, úgy is 56e.Ft helyett 28 az éves költség. Csak nem tudom melyik a biztonságosabb megoldás?
Mi a jogi és gyakorlati különbség az üzembentartó és tulajdonos között?  :hmm:
Válaszokat elõre is köszönve:
Les