Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 610280 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #300 Dátum: 2006.07.08 11:25:08 »
Idézetet írta: "PParker"
Havi beszedéssel még olcsóbb.... :hmm:


Ez nekem új, nem a hosszabb periódusokra jár a kedvezmény? A kgfb az Allianznál tuti olcsóbb féléves-éves befizetés esetén (5 százalék, plusz 5 százalék a díjlehívás miatt), ha jól rémlik írják valahol, hogy a casco is olcsóbb így, csak náluk nincs online kalkulátor, így nem tudom pontosan kiszámolni...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Biztosítás
« Válasz #301 Dátum: 2006.07.08 16:14:25 »
Idézetet írta: "Renwick"
Idézetet írta: "PParker"
Havi beszedéssel még olcsóbb.... :hmm:


Ez nekem új, nem a hosszabb periódusokra jár a kedvezmény? A kgfb az Allianznál tuti olcsóbb féléves-éves befizetés esetén (5 százalék, plusz 5 százalék a díjlehívás miatt), ha jól rémlik írják valahol, hogy a casco is olcsóbb így, csak náluk nincs online kalkulátor, így nem tudom pontosan kiszámolni...

üdv

R.


Múlthét szerdán vettem át a Paripát, akkor kötöttük a KFB-t, és a CASCO-t. Nekem a KFB az Uniqa-nál volt a legkedvezõbb, havi, csoportos beszedési megbízás esetén. Budapesti, 1,4-es, B10, havi 1740 Ft.

Üdv!
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

AA.Lipi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Biztosítás
« Válasz #302 Dátum: 2006.07.09 10:12:16 »
Idézetet írta: "PParker"

Nekem a KFB az Uniqa-nál volt a legkedvezõbb, havi, csoportos beszedési megbízás esetén. Budapesti, 1,4-es, B10, havi 1740 Ft.



Ez jól hangzik, aminek azért igen nagyon utána olvasnék az az, hogy milyen értékhatárig fizetik ki az okozott kárt.
Nem kevés olyan KFB-s szerzõdés van, általában a kis biztósítóknál, ahol limitált a felsõértékhatár.
Én nem nagyon olvastam utána, mert nem érint, de agy kollégám aki nem régen vett autót, pesti huszonéves így nem túl olcsó a kötelezõje majdnem beleugrott egy hasonlóba. Szerencsére elõtte érdeklõdött és olvasott egy kicsit.

Szóval, mint tudjuk a biztosító az csak biztosító marad.
Lipi

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #303 Dátum: 2006.07.09 10:50:37 »
Idézetet írta: "Renwick"
Sziasztok,

Van körülbelül egy hetem rá, hogy eldöntsem melyik biztosítónál kötöm meg az új autónk kötelezõjét és cascóját. Budapesti vagyok, tizenkét éve van jogsim, idén leszek harminc és nincs semmilyen bónuszom. Az ajánlatokat átböngészve az Allianz tûnik a legszimpatikusabbnak (bár tény, hogy nem õk a legolcsóbbak), sikerült náluk kikalkulálni vagy 25 százalék kedvezményt a kgfb-re, meg most az elsõ három hónap cascót nem kell fizetni.

Ez az Allianz Aktív Plusz jó dolognak tûnik, jól értem, ez arról szól, hogy a kárrendezéssel nekem semmi dolgom nincs, nem kell a balesetet okozó fél biztosítójával kapcsolatba kerülnöm? Ez ugye automatikusan jár casco+kgfb együttes kötésénél?

Van bárkinek esetleg ellenvetése, kifejezetten rossz tapasztalata az Allianz-zal kapcsolatban?

Köszi,

üdv

R.



Én mindenképpen javaslom az Allianz-t cascora és kötelezõre egyben (az aktív kárrendezés miatt). Még ha drágább is.
Én is átviszem a kötekezõmet oda amint lehet (a cascom ott van) mert szívok a mai napig.
Összetörtek elöl-hátul és a vétkes MÁV-os.
Szóval szívás és egyetlen választásom, hogy elõzetes cascora csináltatom és majd egyszer visszakapom.
Aktív kárrendezésnél nem szívnék, nem kellene fizetnem önrészt (amit persze egyszer majd visszakapok) és nem kell semmivel foglalkoznom.
Bárcsak elõbb tettem volna, most nem kelleen közel 200 ezret kifizetnem elõre önrészként, amit majd egyszer az életben amikor a MÁV visszautalja, visszakapok. Ráadásúl csereautót sem fizeti a casco (metr az elõzetes casconál a casco szabályai szerint fizetnek) hanem ezt is ki kellene fizetnem elõre a szervíznek és majd egyszer visszakapom.

Szóval engem nem érdekel, ha dupla annyit is fizetek havonta, de legalább most nem kellene költségekbe vernem magam. Ráadásúl én csak áltam, nem is én vagyok a hibás, hanem hátulról jövõ "elfelejtett" megállni és az elõttem lévõre is rátolt. Ja plusz az agyrázkódással kórházban töltött nap.

Szóval a helyedben én az Allianzt váasztanám mindkettõre az aktív kárrendezés miatt.

OLyan mindegy, hogy inkább oda fizeted és kevesebbet iszol 20 pohár Whiskyvel vagy a spórolt pénzt eliszod :-) Aztáp majd jól jönne, ha semmirúõl sem tehetsz de rommá törik az autódat (remélem sosem tapasztalod meg, de jobb az óvatosság)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #304 Dátum: 2006.07.09 11:25:06 »
Idézetet írta: "SZegecs"

Én mindenképpen javaslom az Allianz-t cascora és kötelezõre egyben (az aktív kárrendezés miatt)...


Meggyõzõ érvek, számomra is ez jelenti a legnagyobb vonzerejét a dolognak. :)

Hacsak nem javasolnak kifejezetten mást a szalonban (gyanítom nem fognak), akkor Allianznál kötöm meg mindkettõt, és féléves periódusokban fizetek. Már nyitottam is egy második bankszámlát külön az autós kiadásoknak, erre megy majd az X összeg havonta a fõ bankszámláról, és innen majd a biztosító félévente lehívja szépen a díjakat. Így biztosan nem fogjuk felélni a pénzt, és nem fog akkora kiadást jelenti a féléves díj egyszeri befizetése. :)

Önrészt cascónál ugye nem nagyon érdemes többet vállalni a minimálisnál?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #305 Dátum: 2006.07.09 13:04:05 »
Idézetet írta: "Renwick"


Önrészt cascónál ugye nem nagyon érdemes többet vállalni a minimálisnál?



R.



Az önrész nagysága a biztosítási díjat tudja változtatni. Minél nagyobb az önrész, elvileg annál alacsonyabb a biosítási díj.
Sztem nézd meg, hogy mennyi önrésszel mennyit változik a díj és mérlegelj.

Ha mindkettõ biztosításod ott van, akkor csak az általad okozott vagy saját káraid esetében számít. De nem kell kárt okozni magadnak :-)
Ja és az üvegkár esetében mindegy, hogy mennyi az önrészed, az egyséegsen 10%. Ha kitörik a szélvédõd és pl 100.000 az önrész, akkor nem fizettetik ki veled az üveget ha az pl 98.000 Ft. Hanem 10%-át, vagyis minden esetben 10.000 Ft-ba kerül Neked. Asszem mindenhol így van, de ezt kérdezd meg azért. Én így tudom.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #306 Dátum: 2006.07.09 13:17:46 »
Ez világos, dehát ugye lehetnek olyan helyzetek (cserbenhagyás, rongálás, vis major, neadj' Isten lopás), amikor a cascót kell igénybevenni.
Lopásnál is levonják amúgy az önrészt?
Meg mi a helyzet akkor (konkrétan az Allianznál), ha nem én (azaz a szerzõdõ), hanem egy családtagom vezet, amikor a kár történik? Ugye a szerzõdés alapból nem zár ki senkit a vezetõk körébõl?

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Biztosítás
« Válasz #307 Dátum: 2006.07.09 14:07:53 »
Idézetet írta: "Renwick"
Ez világos, dehát ugye lehetnek olyan helyzetek (cserbenhagyás, rongálás, vis major, neadj' Isten lopás), amikor a cascót kell igénybevenni.
Lopásnál is levonják amúgy az önrészt?
Meg mi a helyzet akkor (konkrétan az Allianznál), ha nem én (azaz a szerzõdõ), hanem egy családtagom vezet, amikor a kár történik? Ugye a szerzõdés alapból nem zár ki senkit a vezetõk körébõl?

üdv

R.

Lopásnál is levonják az önrészt. Sõt, mivel az autó is amortizálódott addigra, ezért még nem is egy új autó árát kapod - azt hiszem 6 hónapig vagy meddig még új autónak számít, addig a teljes árat kapod, de van valami km korlát is.
Az hogy ki vezette, az tudtom szerint nem korlátozott, de benne van a szerzõdésben - nekem nem is apró betüvel volt.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #308 Dátum: 2006.07.09 14:08:40 »
Idézetet írta: "Renwick"
Ez világos, dehát ugye lehetnek olyan helyzetek (cserbenhagyás, rongálás, vis major, neadj' Isten lopás), amikor a cascót kell igénybevenni.
Lopásnál is levonják amúgy az önrészt?
Meg mi a helyzet akkor (konkrétan az Allianznál), ha nem én (azaz a szerzõdõ), hanem egy családtagom vezet, amikor a kár történik? Ugye a szerzõdés alapból nem zár ki senkit a vezetõk körébõl?

üdv

R.


Egy biztos. Olyan biztosítás sehol sincs, ahol ha ellopják, tornádó elviszi, terrorcseekmény áldozata lesz (mondjuk ez a legnagyobb szívás, talán erre nem is fizet senki) a pénzednél leszel. Biztosan ráfizetsz és kellemetlen. Jól nem tudsz járni, kivéve ha csalsz. De az más kateória.

Nem tudom, hogy lopásnál vonnak-e önrészt, sztem igen. Plusz eleve máshogy állapítják meg az értékét a kocsinak, mint amennyit te szeretnél. Még nagyobb szívás, ha hitelre van, mert fõleg az elején csak a kamatokat fizeted. De ezek a kockázatok mindenhol megvannak.

Családtagnál nem tudom mi a helyzet, sztem a biztosítás az autóra van, nem pedig a személyekre, tehát ha családtagod tör össze mást vagy töri össze magát, attól a casco vagy KGFB fizet.
Angliában pl a személy van biztosítva és nem vezethetsz, ha nincs biztsításod. (Asszem)

De a legbiztosabb, ha végigbogarászod a kizáró okokat (pl ha a forgalmi vagy kulcs az autóban marad, nem fizet, ha járó motorral hagytad ott, nem fizet, stb) amik szintén változóak.
Én azt tenném, hogy összeírnám a kérdéseket és mialõtt aláírod, kérdezd meg vagy kérd, hogy mutassák meg, hogy melyik pont vonatkozik arra.

Ha biztosra akarsz menni és nem sajnálsz évi 15 ezer forintot, kössél még egy DAS jogvédelmi biztosítást is.

De olyan akkor sem lesz, hogy 0-ra kihozol mindent (ha minden utánajárást, szabit, szt beleszámolsz meg a kellemetlenségeket)

REmélem tudtam segíteni
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #309 Dátum: 2006.07.09 14:21:08 »
Köszi, sokat segítettél,

Az említett szempontokat természetesen felvetem majd a biztosítás megkötésekor.
Ez a DAS jogvédelem pontosan micsoda? Az Allianznál valami EURO kár- és jogvédelmi biztosítást látok, 3-4000 forintos éves díjjal, és az a külföldi káresetekkel kapcsolatos jogvédelemre vonatkozik csak. Amúgy azt terveztem, hogy ezt mindenképpen megkötöm, elég ha csak egyszer üt be a baj valami kevésbé barátságos környezetben, és máris garantált a minimum tíz év öregedés. :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Biztosítás
« Válasz #310 Dátum: 2006.07.09 14:46:55 »
Idézetet írta: "Renwick"
Köszi, sokat segítettél,

Az említett szempontokat természetesen felvetem majd a biztosítás megkötésekor.
Ez a DAS jogvédelem pontosan micsoda? Az Allianznál valami EURO kár- és jogvédelmi biztosítást látok, 3-4000 forintos éves díjjal, és az a külföldi káresetekkel kapcsolatos jogvédelemre vonatkozik csak. Amúgy azt terveztem, hogy ezt mindenképpen megkötöm, elég ha csak egyszer üt be a baj valami kevésbé barátságos környezetben, és máris garantált a minimum tíz év öregedés. :)

üdv

R.


www.das.hu

Böngészd át. Nekem vmi 14000 volt évente. AZ vhavi kb egy ezres. KÉt kori sör a Liszt F. téren :-)

Meg kell nézni, mert biztos van más is. Én csal a DAS-t ismerem.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #311 Dátum: 2006.07.09 15:13:12 »
Köszönöm, ennek utánajárok.. :)

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #312 Dátum: 2006.07.09 18:38:18 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Idézetet írta: "Renwick"
Köszi, sokat segítettél,

Az említett szempontokat természetesen felvetem majd a biztosítás megkötésekor.
Ez a DAS jogvédelem pontosan micsoda? Az Allianznál valami EURO kár- és jogvédelmi biztosítást látok, 3-4000 forintos éves díjjal, és az a külföldi káresetekkel kapcsolatos jogvédelemre vonatkozik csak. Amúgy azt terveztem, hogy ezt mindenképpen megkötöm, elég ha csak egyszer üt be a baj valami kevésbé barátságos környezetben, és máris garantált a minimum tíz év öregedés. :)

üdv

R.


www.das.hu

Böngészd át. Nekem vmi 14000 volt évente. AZ vhavi kb egy ezres. KÉt kori sör a Liszt F. téren :-)

Meg kell nézni, mert biztos van más is. Én csal a DAS-t ismerem.

Más ilyen volumenû nincsen per pillanat, mint a DAS. Aki nem jártas a jogi csûrcsavarásban, vagy nincsen pénze minden téren profi módon jártas ügyvéd, ügyvédi team megfizetésére, akkor csak ajánlhatom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #313 Dátum: 2006.07.09 23:28:13 »
Idézetet írta: "Renwick"
Sziasztok,
Van körülbelül egy hetem rá, hogy eldöntsem melyik biztosítónál kötöm meg az új autónk kötelezõjét és cascóját. Budapesti vagyok, tizenkét éve van jogsim, idén leszek harminc és nincs semmilyen bónuszom. Az ajánlatokat átböngészve az Allianz tûnik a legszimpatikusabbnak (bár tény, hogy nem õk a legolcsóbbak), sikerült náluk kikalkulálni vagy 25 százalék kedvezményt a kgfb-re, meg most az elsõ három hónap cascót nem kell fizetni.
Ez az Allianz Aktív Plusz jó dolognak tûnik, jól értem, ez arról szól, hogy a kárrendezéssel nekem semmi dolgom nincs, nem kell a balesetet okozó fél biztosítójával kapcsolatba kerülnöm? Ez ugye automatikusan jár casco+kgfb együttes kötésénél?
Van bárkinek esetleg ellenvetése, kifejezetten rossz tapasztalata az Allianz-zal kapcsolatban?

Szia!
Szerintem 2 dolgot tehetsz, vagy díjra vagy szolgáltatásra optimalizálsz. Ha a díj a fontos, akkor a kgfb-re és a casco-ra is találsz valami olcsó megoldást, de a casco esetén ezzel magaddal is kibabrálsz. A jó szolgáltatás nem lesz a legolcsóbb, de a döntés a tiéd. Tudtommal kgfb és casco együttkötésnél a Hungi és a Generali ad un. aktív kárrendezést önrész nélkül, ami a Generalinál ingyenes. Persze ezek csak lemezkárokra vonatkoznak, személyi sérülésre nem.
A kárrendezés mindkét helyen jó, a Generali telefonos egyeztetés után akár házhoz is megy Bp. területén. Náluk kár kifizetésnél az autó 1/2 éves koráig a jármû új értéke, 1/2 és 1 éves kora között az új érték 90 százaléka térül. Fontos, hogy nem vonnak avulást semmire! Választhatsz 0% üvegönrészt is 2% casco felár ellenében.
Bocs a marketingért, de én az õ terméküket ismerem jobban.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #314 Dátum: 2006.07.09 23:58:09 »
Köszi az infót,

Ez alapvetõen jól hangzik, de én a Generaliról ezt is olvastam (netrisk.hu):

Idézet
Fontos tudni, hogy van olyan biztosító (Generali-Providencia Biztosító Rt.) ahol az egy biztosítási éven belül kifizetett károk összegével csökken a biztosítási összeg, kivéve ha a biztosított az éves díjat megfelelõen kiegészíti. Mit jelent ez a gyakorlatban: pl. a biztosítási év 3. hónapjában a biztosító töréskárra kifizetett 500eFt-ot, a kár helyre lett állítva. Ugyanennek a biztosítási évnek a 10. hónapjában ellopják a gépkocsit. A biztosító az önrész levonása után megalapította a gépkocsi káridõponti értéke példánkban 3 millió Ft, elvileg a biztosítónak ezt az összeget kellene kifizetni, de mivel korábban már nyújtott szolgáltatást ezért csak 2,5 millió Ft-ot fog kifizetni, kivéve ha az elsõ kár után a biztosított az éves díjat megfelelõen kiegészítette.


Ez tényleg így van? Mert ez így annyira azért talán nem nyerõ...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!