Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 610284 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #285 Dátum: 2006.06.20 09:29:36 »
Idézetet írta: "squiddy"
Én már profi módon B1-ben játszom  :faradt:  Hatalmas összegeket takarítok meg negyedévente. :ordog:
Arról nem beszélve, hogy nem Pesten lax, mert az is nagyon sokat számít.
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #286 Dátum: 2006.06.20 11:25:42 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "squiddy"
Én már profi módon B1-ben játszom  :faradt:  Hatalmas összegeket takarítok meg negyedévente. :ordog:
Arról nem beszélve, hogy nem Pesten lax, mert az is nagyon sokat számít.


"Nem hízelgünk edzõ sporttárs. Mindenkinek ott kell gólt lõni ahová a párt állította." :kacsint:
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #287 Dátum: 2006.06.20 11:30:19 »
Idézetet írta: "ATIS"
"Nem hízelgünk edzõ sporttárs. Mindenkinek ott kell gólt lõni ahová a párt állította." :kacsint:

Ja, 1 km-el kellene messzebb laknom, mert az már nem Pest.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #288 Dátum: 2006.06.20 16:50:47 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ATIS"
"Nem hízelgünk edzõ sporttárs. Mindenkinek ott kell gólt lõni ahová a párt állította." :kacsint:

Ja, 1 km-el kellene messzebb laknom, mert az már nem Pest.


És ott is ugyanannyit fizetnél, mint Pesten. Az agglomerációban is annyit kell fizetni, mint Pesten.... Ki van ám ez találva......... Én is annyit fizetek..... :sir:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #289 Dátum: 2006.06.20 17:12:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
És ott is ugyanannyit fizetnél, mint Pesten. Az agglomerációban is annyit kell fizetni, mint Pesten.... Ki van ám ez találva......... Én is annyit fizetek..... :sir:
Akkor elköltözök Debrecenbe  :twisted:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #290 Dátum: 2006.06.20 17:16:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
És ott is ugyanannyit fizetnél, mint Pesten. Az agglomerációban is annyit kell fizetni, mint Pesten.... Ki van ám ez találva......... Én is annyit fizetek..... :sir:
Akkor elköltözök Debrecenbe  :twisted:

Szerintem, az se jobb, nagyváros. Inkább akkor Jászkarajenő, az nincsen messze, vagy Karancslapujtő, esetleg Bakonysárkány, vagy Kemendollar..  :rohog:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Biztosítás
« Válasz #291 Dátum: 2006.06.20 17:25:13 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Szerintem, az se jobb, nagyváros. Inkább akkor Jászkarajenõ, az nincsen messze, vagy Karancslapujtõ, esetleg Bakonysárkány, vagy Kemendollar..  :rohog:
Kemendollar-ban már voltam kb 12 éve :D Amúgy olcsóbb Debrecenben, kiszámoltam a netriskkel, de nem minden biztosítónál, van amelyik 10-el olcsóbb 1/4-éves viszonylatban. Amúgy nem véletlen írtam Debrecent, mert erre van lehetõség úgy néz ki.
Laco 73 :D

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Biztosítás
« Válasz #292 Dátum: 2006.06.24 09:02:09 »
Sziasztok!

Tegnap elõtt történt esetet mesélnék el röviden (hosszú változat a Carina topivban megtalálható).

Egerben parkoltam, amikor hátulról belém tolattak. Én az autóban ültem. S bár az illetõ csikorgó kerekekkel elhajtott a rendszám és a kocsi tipusát megjegyeztem. Beszoltam a rendõrségnek. De mire õk kiértek egy segítõkész pár visszahozta õket a helyszínre. A felelõségét teljes mértékben elismert. Túl nagy baja nem lett az autónak, leginkább a lökhárító sérült, de az a kasznis szerint cserés lesz. A biztosító viszont csak javítást hajlandó fizetni, vagy csere esetén 50%-ot, hivatkozva az autó korára.
Kérdem én, azért mert én 14 éven át vigyáztam az autómra és egy barom összetöri miért fosztanak meg attól, hogy tökéletes új alkatrésszel pótóljam a sérült rész. Nekem nem javítot, hanem új lökös kell.
Mit tehetek ezügyben?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

baru

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 512
Biztosítás
« Válasz #293 Dátum: 2006.06.25 11:37:15 »
Sziasztok!
A nagy felhőszakadásban a XVIII. kerületben diónyi jegek estek, kissé elverték Dudut :sir: . No nem lett "akkora" baja, inkább esztétikai, hogy a megfelelő szögből és fénynél kis kráterek látszanak elszórva a motorháztetőn meg a tetőlemezen. Meg persze biztosan csökkent az értéke.  :robbanfej: Van e valakinek tapasztalata:
1. Mit mond a biztosító, hogyan fizet, megnézik-e, van-e önrész stb.? Casco 252, elemi kárral. Elvileg két munkanapig be kell jelenteni, úgyhogy holnap mennék.
2. Hogyan csinálják meg? Egyáltalán meg lehet? Elég macerásnak tűnik. (Fényezésnek nincs baja, mondom, elsőre észre se venni.)
Köszi
Yaris Blue Ice 1.0

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #294 Dátum: 2006.06.25 22:32:55 »
Idézetet írta: "cujethu"

A felelõségét teljes mértékben elismert. Túl nagy baja nem lett az autónak, leginkább a lökhárító sérült, de az a kasznis szerint cserés lesz. A biztosító viszont csak javítást hajlandó fizetni, vagy csere esetén 50%-ot, hivatkozva az autó korára.
Kérdem én, azért mert én 14 éven át vigyáztam az autómra és egy barom összetöri miért fosztanak meg attól, hogy tökéletes új alkatrésszel pótóljam a sérült rész. Nekem nem javítot, hanem új lökös kell.
Mit tehetek ezügyben?

Te magad írod hogy nem lett túl nagy baja, akkor biztos hogy új kell? Amit itt neked leírtak, azt azzal magyarázzák, hogy te a biztosításból nem gazdagodhatsz, viszont egy pont ugyanolyan 14 éves lököst sehol nem tudsz venni. Ha újat teszel fel, akkor azzal elvileg növekedik a verda értéke. Hogy ez mennyire igaz és miért pont 50%-kal, azon lehet vitázni, de ez az általános gyakorlat.
Szerintem huzakodj még egy kicsit hogy magasabb összeget hozzanak ki, azt fogadd el, vedd fel a pénzt és javíttasd meg az autót bontott vagy utángyártott alkatrészből. Ezzel az elemcsere meglesz és lehet hogy még pénzednél is maradsz.
Ki a biztosító?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #295 Dátum: 2006.06.25 22:42:48 »
Idézetet írta: "baru"
Sziasztok!
A nagy felhőszakadásban a XVIII. kerületben diónyi jegek estek, kissé elverték Dudut :sir: . No nem lett "akkora" baja, inkább esztétikai, hogy a megfelelő szögből és fénynél kis kráterek látszanak elszórva a motorháztetőn meg a tetőlemezen. Meg persze biztosan csökkent az értéke.  :robbanfej: Van e valakinek tapasztalata:
1. Mit mond a biztosító, hogyan fizet, megnézik-e, van-e önrész stb.? Casco 252, elemi kárral. Elvileg két munkanapig be kell jelenteni, úgyhogy holnap mennék.
2. Hogyan csinálják meg? Egyáltalán meg lehet? Elég macerásnak tűnik. (Fényezésnek nincs baja, mondom, elsőre észre se venni.)
Köszi

1. Először is vedd elő az ajánlatot, amit aláírtál és alaposan olvasd el! Abban benne van, hogy mire fizetnek és mekkora önrésszel. Utána keress egy olyan márkaszervizt, aminek van kárfelvételi joga is és mindent elintéznek neked. Ilyen friss autót én csak márkaszervizbe vinnék. Egyébként ez melyik biztosító? (Ha ez velem történt volna, én bemennék az Emil-Frey -be és véleményt kérnék a lakatosok vezetőjétől, Mártitól. Mondjuk nekem könnyű, mert ott lakom közel és ismerem őt valamennyire.)
2. Ezt csak egy javító tudja neked megmondani. Meg a biztosítód a kárfelvétel utám, hogy mit fizet. Látatlanba semmit nem lehet mondani, mert lehet ami neked kicsi kráter, az nekem tankcsapda és fordítva.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #296 Dátum: 2006.07.08 09:42:07 »
Sziasztok,

Van körülbelül egy hetem rá, hogy eldöntsem melyik biztosítónál kötöm meg az új autónk kötelezõjét és cascóját. Budapesti vagyok, tizenkét éve van jogsim, idén leszek harminc és nincs semmilyen bónuszom. Az ajánlatokat átböngészve az Allianz tûnik a legszimpatikusabbnak (bár tény, hogy nem õk a legolcsóbbak), sikerült náluk kikalkulálni vagy 25 százalék kedvezményt a kgfb-re, meg most az elsõ három hónap cascót nem kell fizetni.

Ez az Allianz Aktív Plusz jó dolognak tûnik, jól értem, ez arról szól, hogy a kárrendezéssel nekem semmi dolgom nincs, nem kell a balesetet okozó fél biztosítójával kapcsolatba kerülnöm? Ez ugye automatikusan jár casco+kgfb együttes kötésénél?

Van bárkinek esetleg ellenvetése, kifejezetten rossz tapasztalata az Allianz-zal kapcsolatban?

Köszi,

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

AA.Lipi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 35
Biztosítás
« Válasz #297 Dátum: 2006.07.08 10:46:51 »
Idézetet írta: "Renwick"
Sziasztok,

Van bárkinek esetleg ellenvetése, kifejezetten rossz tapasztalata az Allianz-zal kapcsolatban?



Szia

Én a kötelezõmet nyolc éve és most a Casco-t is náluk kötöttem meg.
Casco 100 eFt örész >>> 8300 Ft/hó. (Toyota Yaris ÚÚÚÚJJJJJJJ)
Én egy tizessel több vagyok nálad, BP.-i családos (erre is van kis kedvezmény),
A0-ban kötöttem (Még meg volt a régi autóm) >>> 12.300 Ft/negyedév
Most voltam a bónuszt átiratni (B10), kb. 5 perc volt nem volt kifogás >>> így kb. a fele lesz a kötelezõm.
Ja az autó 1 literes, ez nagyon sokat számít.

Nem volt velük problémám.
Lipi

Renwick

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 355
Biztosítás
« Válasz #298 Dátum: 2006.07.08 10:57:13 »
Idézetet írta: "T.Y.Lipi"
Idézetet írta: "Renwick"
Sziasztok,

Van bárkinek esetleg ellenvetése, kifejezetten rossz tapasztalata az Allianz-zal kapcsolatban?



Szia

Én a kötelezõmet nyolc éve és most a Casco-t is náluk kötöttem meg.
Casco 100 eFt örész >>> 8300 Ft/hó. (Toyota Yaris ÚÚÚÚJJJJJJJ)
Én egy tizessel több vagyok nálad, BP.-i családos (erre is van kis kedvezmény),
A0-ban kötöttem (Még meg volt a régi autóm) >>> 12.300 Ft/negyedév
Most voltam a bónuszt átiratni (B10), kb. 5 perc volt nem volt kifogás >>> így kb. a fele lesz a kötelezõm.
Ja az autó 1 literes, ez nagyon sokat számít.

Nem volt velük problémám.


Köszi,

Az autó nálunk is ugyanez lesz (1.0-s Yaris), én olyan havi 11-12 000 forintra számítok a cascónál (minimális önrésszel), és olyan 4500-5000-re a kgfb-nél. Féléves periódusokban fizetném, díjlehívással, így lényegesen olcsóbb...

üdv

R.
i]Don't become a monster in order to defeat a monster[/i]
Csatlakozz az AI-hoz most!

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Biztosítás
« Válasz #299 Dátum: 2006.07.08 11:15:25 »
Havi beszedéssel még olcsóbb.... :hmm:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!