Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 584785 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #225 Dátum: 2006.05.15 09:42:09 »
A kötelzõ lenne egy kisebbnél a CASCO pedig valszeg marad az Allianznál. (tudom, nem szimpi hozzáállás, hogy kötelezõt olcsónál, jó az...:) )
Gabe 254.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #226 Dátum: 2006.05.15 12:37:17 »
Idézetet írta: "Kgabe"
A kötelzõ lenne egy kisebbnél a CASCO pedig valszeg marad az Allianznál. (tudom, nem szimpi hozzáállás, hogy kötelezõt olcsónál, jó az...:) )

Ha Szeged környéki vagy, akkor én azért tarifáltatnék egy Generalit is kgfb-re és cascora is. Azon a környéken elég jó a díj. Mondjuk kgfb díj csak akkor lesz jó, ha valamilyen kedvezményt igénybe tudsz venni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #227 Dátum: 2006.05.15 22:12:31 »
Már eldöntve: MÁV kötelezõ, Allianz Casco. Ez utóbbihoz meglepõen jó árat mondott a kméti biztosítós hölgy. Magam is meglepõdtem. Csak igaz legyen!
Gabe 254.

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #228 Dátum: 2006.05.17 00:34:41 »
Allianz ad 20% díjkedvezményt a kötelezõbõl, ha van náluk Casco-d is. +15% kedvezmény jár, ha féléves díjfizetést választasz csoportos beszedéssel. Persze a Máv ennél is olcsóbb, de ha neked megy egy másik Mávos, akkor megnézheted magad...

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #229 Dátum: 2006.05.17 07:44:17 »
Idézetet írta: "attila23"
Allianz ad 20% díjkedvezményt a kötelezõbõl, ha van náluk Casco-d is. +15% kedvezmény jár, ha féléves díjfizetést választasz csoportos beszedéssel. Persze a Máv ennél is olcsóbb, de ha neked megy egy másik Mávos, akkor megnézheted magad...

K... sok kedvezményt adnak a biztosítók, szinte lehetetlen normálisan összehasonlítani a díjakat anélkül hogy ne tarifáld végig minden biztosítót külön-kükön. Én erre pl. le tudom írni, hogy a Generali meg ad a kgfb-bõl 10% kedvezményt a casco miatt, 15%-ot ha kármentes voltál az elõzõ években és errõl van bonus igazolásod, 5%-ot ha van gyereked, ha még van egy 3. szerzõdésed is náluk akkor +5% és így tovább.
A cascoban meg felár nélkül jár új autóra az a szolgáltatás, hogy kár esetén nincs avultatás, ami adott esetben nem kis tétel lehet az önrészen felül.
Kgabe, szoktál külföldre menni? Mert ha igen, akkor gondolkozz el azon, hogy egy egyesülettõl hogy fogsz zöld kártyát kicserkészni, amikor 1 ügyfélszolgálatuk van Pesten, amit felhívni nem tudsz és ha odamész, akkor a dühös károsultakkal kell egy sorba beállnod.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #230 Dátum: 2006.05.17 10:13:17 »
Eu-n belüli utazáshoz nem szükséges zöldkártyát kiváltani.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #231 Dátum: 2006.05.17 10:27:00 »
Bár igen ritkán megyek külföldre (akkor is EU-n belül), azért ez elgondolkodtató... :hmm:
Gabe 254.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #232 Dátum: 2006.05.17 12:50:54 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Bár igen ritkán megyek külföldre (akkor is EU-n belül), azért ez elgondolkodtató... :hmm:

Ajánlom figyelmedbe a MÁV-val kapcsolatban a tékozló homár idekapcsolódó cikkeit:
1. cikk , 2. cikk , 3. cikk.
Érdemes a fórum hozzászólásokat is végigolvasni, sok tanulság leszûrhetõ.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #233 Dátum: 2006.05.17 14:53:24 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Kgabe"
Bár igen ritkán megyek külföldre (akkor is EU-n belül), azért ez elgondolkodtató... :hmm:

Ajánlom figyelmedbe a MÁV-val kapcsolatban a tékozló homár idekapcsolódó cikkeit:
1. cikk , 2. cikk , 3. cikk.
Érdemes a fórum hozzászólásokat is végigolvasni, sok tanulság leszûrhetõ.

Ezek károsult ügyfelek, akik rosszkor voltak rossz helyen.  :ordog:  :ordog: Nyilván aki szerzõdõ lesz ennél az egyesületnél, azt ez nem érdekli. Bár ha mindenki ott lesz szerzõdõ, akkor a kör lassan bezárul.

Európában elvileg nem kell a zöld kártya, mert ha eu-s rendszámod van akkor az jó helyette. Gondolom Szegedrõl azért egy szabadkai bevásárlás is elõfordul, ami nem eu, meg tudtommal pl. az olaszok is elõszerettel szokták kérni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #234 Dátum: 2006.05.17 15:07:54 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Nyilván aki szerzõdõ lesz ennél az egyesületnél, azt ez nem érdekli.

Mivel egyesületi tag lesz, ezáltal felelõsséget és anyagi hozzájárulást vállal az egyesület tartozásai ügyében...
Olcsó húsnak híg a leve, itt sincs másként. Kívánom annak, aki a MÁVhoz köti, hogy egy MÁVos menjen neki :ordog:

Félreértés ne essék, én is szeretek spórolni. De azért ez a MÁVos dolog túlzás. Egy esetben tudnám megérteni: ha feleannyiba kerülne, mint az utána következõ legolcsóbb.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #235 Dátum: 2006.05.17 20:11:29 »
Én tuti Mávos leszek, hacsak nem csökkentik a többiek az árakat. Nekem most kb 17ezret kellene fizetnem, ha 1.6-os kocsim lenne, és 40-et, ha a következõ biztosítót választanám. Na srácok, ki fizeti ki a különbséget helyettem? Addig meg ne szóljunk be a Mávosoknak, nem õk tehetnek arról, ha szar a biztosító. Ismerõsnek 3 hónapja nem fizetnek, Mávos kötelezõs széttörte a kocsija elejét, õ megcsináltatta, mert volt KP-ja, de azóta se fizetnek.
Laco 73 :D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #236 Dátum: 2006.05.17 20:58:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Én tuti Mávos leszek, hacsak nem csökkentik a többiek az árakat. Nekem most kb 17ezret kellene fizetnem, ha 1.6-os kocsim lenne, és 40-et, ha a következõ biztosítót választanám. Na srácok, ki fizeti ki a különbséget helyettem? Addig meg ne szóljunk be a Mávosoknak, nem õk tehetnek arról, ha szar a biztosító. Ismerõsnek 3 hónapja nem fizetnek, Mávos kötelezõs széttörte a kocsija elejét, õ megcsináltatta, mert volt KP-ja, de azóta se fizetnek.

És biztos hogy mindenhol minden kedvezményt figyelembe vettél?

Nem õk tehetnek róla?! Akkor ki? Az egyesületi tagok a közgyûlésen jogosultak kifejteni a véleményüket és határozatot hozni ha valami nem tetszik nekik. Szólt már valaki az egyesület választott vezetõinek a tagok közül, hogy hé, kárt okoztam fizessétek ki, ne csak a díjat zsebeljétek be!
Jó, ez elég populista képmutató szöveg volt, mert a károsultak egységes és szervezett fellépésére is szükség lenne, valamint a felügyeleti szervek sincsenek a topon.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #237 Dátum: 2006.05.17 21:22:06 »
Idézetet írta: "u_istvan"
És biztos hogy mindenhol minden kedvezményt figyelembe vettél?

Szal huszonéves, budapesti, 2003-as jogsival A0-ás kategóriával, gyerek nélkül, õsök nem közszolgálati dolgozók, és még csak véletlen sincs olyan biztosítónál senkinek biztosítása a családból, amire kedvezményt adnának. Netrisk szerint vannak az adatok amúgy.
Laco 73 :D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #238 Dátum: 2006.05.18 10:56:37 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "u_istvan"
És biztos hogy mindenhol minden kedvezményt figyelembe vettél?

Szal huszonéves, budapesti, 2003-as jogsival A0-ás kategóriával, gyerek nélkül, õsök nem közszolgálati dolgozók, és még csak véletlen sincs olyan biztosítónál senkinek biztosítása a családból, amire kedvezményt adnának. Netrisk szerint vannak az adatok amúgy.

Nyertél, kgfb szempontjából halmozottan hátrányos helyzetû vagy, mi meg irigylünk téged ezért a fiatal független létért.  :kacsint:  :kacag:
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #239 Dátum: 2006.05.18 16:22:44 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Nyertél, kgfb szempontjából halmozottan hátrányos helyzetû vagy, mi meg irigylünk téged ezért a fiatal független létért.  :kacsint:  :kacag:
Ja, ennek is meg van az ára  :nagymosoly:
Laco 73 :D