Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 584704 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #210 Dátum: 2006.05.11 08:23:33 »
Idézetet írta: "Simi72"
a hitel kifutásáig kell fizetnem a cascot, vagy hamarabb is befejezhetem?

Ha cascos a hitel, akkor fizetned kell a cascot a futamidõ végéig sajnos. Mondjuk ha már legalább a felét befizetted a hitelnek, akkor esetleg kérhetsz szerzõdésmódosítást nocascosra, de ugye ez is pénzbe kerül, meg egyedi elbírálás...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #211 Dátum: 2006.05.11 09:35:30 »
Igen, a hitelszerzõdésekben azt írod alá ilyenkor, hogy te a futamidõ végéig fizeted a casco-t is. Sõt, ha nem fizeted és tartozásod van vagy törlik a cascodat, akkor azt jelentik a finanszírozónak.
A casco-t nem csak azért érdemes megkötni, mert van 20 vagy 25% hiteled, hanem mert a többi, már egyszer megspórolt és befizetett összeget (önerõ) sem tudod elõkapni a zsebedbõl, ha nagy baj van.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Biztosítás
« Válasz #212 Dátum: 2006.05.11 22:37:52 »
Sokáig én is felesleges macerának tartottam a Cascot. Aztán az eésõ autómat totálkárra törték (ha nincs casco-m, kb. 6 hónap múlva láttam volna pénzt), a másodikat meg ellopták! A lényeg, eddig még mindig a casco húzott ki a slamasztikából!  :hmm:
Baromi magas a díj, szívom is a fogam rendesen, de amíg hitel van az autón, 100% lesz casco is!
oyota rulez

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #213 Dátum: 2006.05.11 22:56:11 »
Tanulságos történet arról, hogy az ember soha ne dobjon ki semmit, mert szüksége lehet rá...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #214 Dátum: 2006.05.13 00:34:38 »
Megint van néhány oktondi kérdésem.

Az alapszitu: adva van egy személy, aki elköltözik - eladja a régit és újat épít, de az új nincs kész, így fél évig valahol meghúzza magát. Két lehetõsége van: egy budapesti lakásban (ez 100%), vagy egy világvégi kis faluban, ahol a majd felépülõ háza is lesz (ez 80%).
Elsõ kérdés - némileg más vonatkozású: ideiglenes lakcíme (asszem, most tartózkodási helynek hívják) csak 1 db lehet valakinek, vagy több is tehát bejelentkezhet-e mindkét helyre - késõbb ugyanis szükség lenne a bp-i ideiglenes lakcímre.
Közben az illetõ autót vesz.
Második kérdés: hova jelentse be - hiszen azt a lakhely szerinti önkormányzatnál kell, ami per pillanat nincsen - és melyik címére kösse meg a kötelezõ biztosítást?
(Tudom, a vidék olcsóbb, csak ha nem tud oda bejelentkezni, akkor macerás.)
music     

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Biztosítás
« Válasz #215 Dátum: 2006.05.13 10:15:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Simi72"
a hitel kifutásáig kell fizetnem a cascot, vagy hamarabb is befejezhetem?

Ha cascos a hitel, akkor fizetned kell a cascot a futamidõ végéig sajnos. Mondjuk ha már legalább a felét befizetted a hitelnek, akkor esetleg kérhetsz szerzõdésmódosítást nocascosra, de ugye ez is pénzbe kerül, meg egyedi elbírálás...

Ez a kérdés megoldódott, mert 75%-nál több az önerõ, így semmi ráhatása nincs a casconak a törlesztõrészlet nagyságához, így no cascos lett a hitel, de kötök rá cascot, de bármikor felmondhatom. Viszont a Generali-Providenciánál 10% vagy 181 eFt önrész mellett havi 7500 Ft kötüli összért találtam cascot. Ennyit biztosan megér.
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #216 Dátum: 2006.05.13 10:26:11 »
Idézetet írta: "Simi72"
Ez a kérdés megoldódott, mert 75%-nál több az önerõ, így semmi ráhatása nincs a casconak a törlesztõrészlet nagyságához, így no cascos lett a hitel, de kötök rá cascot, de bármikor felmondhatom. Viszont a Generali-Providenciánál 10% vagy 181 eFt önrész mellett havi 7500 Ft kötüli összért találtam cascot. Ennyit biztosan megér.

 :shock: Apósod az elnök? A GP nem szeret cascot kötni csak olyan ügyfeleknek, akiknek több egyéb biztosítása is van náluk :vag2:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Biztosítás
« Válasz #217 Dátum: 2006.05.13 21:22:39 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Simi72"
Ez a kérdés megoldódott, mert 75%-nál több az önerõ, így semmi ráhatása nincs a casconak a törlesztõrészlet nagyságához, így no cascos lett a hitel, de kötök rá cascot, de bármikor felmondhatom. Viszont a Generali-Providenciánál 10% vagy 181 eFt önrész mellett havi 7500 Ft kötüli összért találtam cascot. Ennyit biztosan megér.

 :shock: Apósod az elnök? A GP nem szeret cascot kötni csak olyan ügyfeleknek, akiknek több egyéb biztosítása is van náluk :vag2:

Igazából a kereskedõnek is felszaladt a szemöldöke, mikor mondtam neki, hogy a netrisken ennyiért találtam ajánlatot (de voltam az allianz irodában is, ahol az ott dolgozó hölgy készítette az ajánlatot, neki 9500 Ft jött ki). Erre a kereskedésben is utánanéztek célirányosan a GP-nél, erre nekik is volt olyan a listában amit én találtam.
Ja, és nincs rokon sehol.
Csak egy ukrán rendszámú A6-tal álltam be a kereskedés elé :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #218 Dátum: 2006.05.13 22:39:11 »
Idézetet írta: "music"
Megint van néhány oktondi kérdésem.

Az alapszitu: adva van egy személy, aki elköltözik - eladja a régit és újat épít, de az új nincs kész, így fél évig valahol meghúzza magát. Két lehetõsége van: egy budapesti lakásban (ez 100%), vagy egy világvégi kis faluban, ahol a majd felépülõ háza is lesz (ez 80%).
Elsõ kérdés - némileg más vonatkozású: ideiglenes lakcíme (asszem, most tartózkodási helynek hívják) csak 1 db lehet valakinek, vagy több is tehát bejelentkezhet-e mindkét helyre - késõbb ugyanis szükség lenne a bp-i ideiglenes lakcímre.
Közben az illetõ autót vesz.
Második kérdés: hova jelentse be - hiszen azt a lakhely szerinti önkormányzatnál kell, ami per pillanat nincsen - és melyik címére kösse meg a kötelezõ biztosítást?
(Tudom, a vidék olcsóbb, csak ha nem tud oda bejelentkezni, akkor macerás.)


Valahol van egy állandó lakcímed, ami a lakcímkártyádban is szerepel. Erre a címre kell kötnöd a kgfb-t és ehhez az önkormányzathoz kell bejelentened az új autódat, ami alapján majd tõlük kapod a súlyadós csekket. Az ideiglenes lakcím senkit nem érdekel. A kgfb azonos autót és szerzõdõt feltételezve olcsóbb vidéken. Ha Pestrõl elköltözöl világvége külsõre, akkor évfordulóra kérheted a szerzõdés módosítását.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #219 Dátum: 2006.05.13 22:46:13 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Valahol van egy állandó lakcímed, ami a lakcímkártyádban is szerepel. Erre a címre kell kötnöd a kgfb-t és ehhez az önkormányzathoz kell bejelentened az új autódat, ami alapján majd tõlük kapod a súlyadós csekket.

Nem rólam van szó, de maradhatunk egyes szám elsõ személyben is. Mindenképpen kell lennie állandó lakcímemnek - hiszen ha kiköltözöm, akkor ott nem maradhatok, az új lakás meg még nincs kész?
Idézetet írta: "u_istvan"
Az ideiglenes lakcím senkit nem érdekel. A kgfb azonos autót és szerzõdõt feltételezve olcsóbb vidéken. Ha Pestrõl elköltözöl világvége külsõre, akkor évfordulóra kérheted a szerzõdés módosítását.

Az évforduló mit jelent: az év végi idõszakot, amikor általában lehet biztosítót váltani, vagy a szerzõdés megkötésétõl számított 1 évet?
music     

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #220 Dátum: 2006.05.13 22:48:29 »
Idézetet írta: "Simi72"
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Simi72"
Ez a kérdés megoldódott, mert 75%-nál több az önerõ, így semmi ráhatása nincs a casconak a törlesztõrészlet nagyságához, így no cascos lett a hitel, de kötök rá cascot, de bármikor felmondhatom. Viszont a Generali-Providenciánál 10% vagy 181 eFt önrész mellett havi 7500 Ft kötüli összért találtam cascot. Ennyit biztosan megér.

 :shock: Apósod az elnök? A GP nem szeret cascot kötni csak olyan ügyfeleknek, akiknek több egyéb biztosítása is van náluk :vag2:

Igazából a kereskedõnek is felszaladt a szemöldöke, mikor mondtam neki, hogy a netrisken ennyiért találtam ajánlatot (de voltam az allianz irodában is, ahol az ott dolgozó hölgy készítette az ajánlatot, neki 9500 Ft jött ki). Erre a kereskedésben is utánanéztek célirányosan a GP-nél, erre nekik is volt olyan a listában amit én találtam.
Ja, és nincs rokon sehol.
Csak egy ukrán rendszámú A6-tal álltam be a kereskedés elé :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:


Mi ez a marhaság - már bocs - hogy egy biztosító nem akar cascot kötni valakinek. Ilyet még soha nem hallottam. Van kockázatelbírálás bizonyos esetekben (törött és kijavított autó, rendkívül drága vagy egyedi autó, nagyon alacsony önerõ a hitelnél ...) de ezen kívül bármire lehet kötni szinte automatikusan.

A kereskedõknek sokszor fogalmuk sincs a pillanatnyi casco díjakról, mert azok rendszeresen változnak föl - le. A kereskedésekben a Hungi jelenléte erõs, ezért ahhoz a legegyszerûbb nyúlni.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #221 Dátum: 2006.05.13 22:53:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "u_istvan"
Valahol van egy állandó lakcímed, ami a lakcímkártyádban is szerepel. Erre a címre kell kötnöd a kgfb-t és ehhez az önkormányzathoz kell bejelentened az új autódat, ami alapján majd tõlük kapod a súlyadós csekket.

Nem rólam van szó, de maradhatunk egyes szám elsõ személyben is. Mindenképpen kell lennie állandó lakcímemnek - hiszen ha kiköltözöm, akkor ott nem maradhatok, az új lakás meg még nincs kész?
Idézetet írta: "u_istvan"
Az ideiglenes lakcím senkit nem érdekel. A kgfb azonos autót és szerzõdõt feltételezve olcsóbb vidéken. Ha Pestrõl elköltözöl világvége külsõre, akkor évfordulóra kérheted a szerzõdés módosítását.

Az évforduló mit jelent: az év végi idõszakot, amikor általában lehet biztosítót váltani, vagy a szerzõdés megkötésétõl számított 1 évet?


Elvileg lehetsz hontalan (vagy az a valaki, akirõl szó van), de ez egy "modern" embernek nem nagyon mûködik. Kérik az állandó lakcímet a lakáshitelhez, az autó hiteléhez, meg szinte mindenhez. Ha nincs, lóvé sincs.

Kgfb esetén az évforduló mindig a naptári év vége. A többi biztosításnál jellemzõen a kötést követõ 1, 2 ... év.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Biztosítás
« Válasz #222 Dátum: 2006.05.14 20:39:36 »
Kérdés: lehet, hogy volt már téma, de: hamarosan új autó érkezik, és azon gondolkodtam, hogy kgfb kötésekor már kell-e rendelkeznem a jelenlegi biztosítótól kártörténeti igazolással, vagy ha maradok a régi biztosítónál, és az elõzõ kocsit eladom, akkor símán átvezetik? Mi ennek a menete?
Szeke: ha esetleg olvasod: nálatok (Kmét) lehet bármely biztosító ajánlatából szemezgetni, vagy csak bizonyos nagyobbakéból?
Gabe 254.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #223 Dátum: 2006.05.15 00:37:39 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Kérdés: lehet, hogy volt már téma, de: hamarosan új autó érkezik, és azon gondolkodtam, hogy kgfb kötésekor már kell-e rendelkeznem a jelenlegi biztosítótól kártörténeti igazolással, vagy ha maradok a régi biztosítónál, és az elõzõ kocsit eladom, akkor símán átvezetik? Mi ennek a menete?
Szeke: ha esetleg olvasod: nálatok (Kmét) lehet bármely biztosító ajánlatából szemezgetni, vagy csak bizonyos nagyobbakéból?

Ha a kötéskor még nem adtad el az autód, akkor nem lesz kártörténetid mert még él a régi szerzõdésed. Az eladás után ha viszed az adásvételit, a régi autód kgfg-jét töröltetni kell és utána kapsz igazolást. Amíg nincs igazolásod, addg A0 alapdíjon tudsz csak kötni, de utána a régi autó eladásának dátumától visszamenõleg módosítják az új szerzõdésedet az igazolásnak megfelelõen. Az igazolást ki kell adni minden biztosítónak és azt bármelyik másik biztosító elfogadja.
Arra figyelj, hogy sok kereskedésben és használtautósnál is egy bizományos szerzõdést, vagy valamilyen nehezen értelmezhetõ biankó doksit akarnak aláíratni az ügyféllel. Ha nincs egy egyértelmû adásvételid, akkor neked kell továbbra is fizetned a kgfb-t. Ha nem fizeted és mondjuk egy próbaúton lezúznak egy kocsit a te régi verdáddal, akkor az a te károd lesz és neked kell kicsengetni vagy a te bonus-odat rontja (hivatalosan a te tulajdonod a kocsi, még akkor is ha bizonyos összeget már beszámítottak az új vásárlásába!!) és még a bonus-od is ugrik ha a díjnemfizetéssel szûnik meg a szerzõdésed.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #224 Dátum: 2006.05.15 08:45:52 »
Idézetet írta: "Kgabe"
nálatok (Kmét) lehet bármely biztosító ajánlatából szemezgetni, vagy csak bizonyos nagyobbakéból?

Úgy tudom, nagyjából mindbõl lehet szemezgetni. De miért is akarnál egy szép új autót egy sufnibiztosítónál biztosítani  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D