Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 584699 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #195 Dátum: 2006.04.30 00:58:00 »
Allianz árat csökkentett az új Corollák cascójára (lehet, hogy más Toyotára is, de ott nincs összehasonlítási alapom).

Például az én cascom (Corolla D4D Sol, 26 éves szegedi lakos, 10%200e,havi inkasszó) most 90.936 forint, míg szeptemberben 114.000-ért kötöttem és a netrisk is ezt hozta ki, egészen mostanáig. Ezzel a casco díja lecsökkent az eddigi kategóriavezetõ Ford Focus szintjére. Ez két dolgot jelent: nem nagyon lopják ezt a típust és a tulajdonosok vigyáznak rá, nem zúzzák szét a kocsijaikat (ld. pl. Honda Civic többszörös díjtételeit)

Már csak azt kell kitalálnom, hogy az új díjtételt hogyan tudom kiénekelni a biztosítómból. Azt már megtudtam, hogy a biztosítási évforduló elõtt nem sok esélyem van változtatni. Az se nyerõ ha felmondom a biztosítást és újrakötöm, hiszen akkor elbukom a 25%-os újautó kedvezményt. Abban reménykedem, hogyha módosítom a biztosítás feltételeit (önrész, fizetési gyakoriság) akkor talán az új díjjal fognak számolni. Arról álmodni se merek, hogy évfordulón maguktól megajánlják az alacsonyabb díjat.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Biztosítás
« Válasz #196 Dátum: 2006.05.01 18:51:59 »
sziasztok,

elméleti szinten érdekelne csak,hogy casco nélküli hitellel érdemes e foglalkozni? Mennyivel "kerül" többe a hitel, egyáltalán mennyire zárkóznak el ez elõl a kereskedõk?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #197 Dátum: 2006.05.01 19:04:57 »
Idézetet írta: "kuf"
sziasztok,

elméleti szinten érdekelne csak,hogy casco nélküli hitellel érdemes e foglalkozni? Mennyivel "kerül" többe a hitel, egyáltalán mennyire zárkóznak el ez elõl a kereskedõk?


Maga a kereskedõ nem igazán relaváns ebben a kérdésben, ugyanis a bank õt kifizeti, amég nála a kocsi... Csak akkor viheted el, ha a teljes vételár már nála van. Magyarán a bankkal lehetne egyezkedni. Nekem annó sikerült. A különbség 2E HUF plusz haviköltséget jelentett mindösszesen 5 évre vetítve.
Viszont relatíve nagyobb a kockázat, mint a Casco-s hitelnél, sajáthibás törés esetén.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Biztosítás
« Válasz #198 Dátum: 2006.05.01 19:44:39 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Trotter66"
Mindenki figyelmébe:
Jogvédelmi biztosítás

Igen, én be is léptem. Elég korrekek - szerintem. A családon belüli és az ingatlan vásárlási dolgokon kívül mindenben segítenek. De van csak autóval foglalkozó biztosítás is olcsóbban.

Én is készülök belépni. Ha minden igaz, akkor már kedden:

Azért a családi csomag ára alig haladja meg a havi 3000 Ft-ot - ez azért megéri egy komoly dologért, a sok minden más hülyesség mellet amire a családi kasszából havonta lapátol ki az ember.
Engem a Szociális és társadalombiztosítási-, Szerzõdéses-, Vezetõi engedéllyel kapcsolatos jogvédelem érdekel, nomeg a korlátlan mennyiségû, felár nélküli Jogi tanácsadás az, ami nem árt ha áll az ember rendelkezésére.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Biztosítás
« Válasz #199 Dátum: 2006.05.01 21:18:05 »
Idézetet írta: "kuf"
sziasztok,

elméleti szinten érdekelne csak,hogy casco nélküli hitellel érdemes e foglalkozni? Mennyivel "kerül" többe a hitel, egyáltalán mennyire zárkóznak el ez elõl a kereskedõk?

Pontosan, a kereskedõnek teljesen mindegy, hogy van-e cascod vagy nincs.
De egy 5 évnél fiatalabb autó esetében biztosan nem vállalnám be a casco nélküli hitelt... Túl nagy a kockázat, semmiféleképpen sem javaslom.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #200 Dátum: 2006.05.02 16:07:49 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "kuf"
sziasztok,

elméleti szinten érdekelne csak,hogy casco nélküli hitellel érdemes e foglalkozni? Mennyivel "kerül" többe a hitel, egyáltalán mennyire zárkóznak el ez elõl a kereskedõk?

Pontosan, a kereskedõnek teljesen mindegy, hogy van-e cascod vagy nincs.
De egy 5 évnél fiatalabb autó esetében biztosan nem vállalnám be a casco nélküli hitelt... Túl nagy a kockázat, semmiféleképpen sem javaslom.


Ha a felvett hitel összegét és az esetleges nagyobb töréskár javítást is bármikor ki tudod csengetni , akkor nem gond a casco-mentes hitel. A próbléma akkor van, ha ellopják, mert akkor a hátralékos tõketartozást egyben ki kell fizetned, vagy jól összetöröd és zsebbõl kell a javítást fizetni. Ezt neked kell mérlegelned, te ismered az anyagi helyzetedet. A legszélsõségesebb rossz esetben kifizettél valamennyi önerõt, 1 év törlesztést aminek a jelentõs része kamat, majd a verdát ellopják és még a majdnem teljes hitelösszeget is egyben kifizeted, autód meg nincs. A casco-s és a mentes finanszírozások között a különség kb. 2 - 5000 ft/hó. Azt is megteheted, hogy veszel egy olcsóbb casco-mentes hitelt és arra a kárra amitõl félsz kötsz egy nem teljeskörû biztosítást (pl. csak lopás, csak törés de kisebb térítéssel ...), ami olcsóbb mint a teljes körû casco. Persze ezzel is kompromisszumot kötöttél, de bizonyos esetekben tudod mérsékelni a károdat. De a legjobb ha nincs károd! :)
A kereskedõ azt adja el neked, amit még hajlandó vagy megfizetni. Ha valahol nem ajánlanak casco- mentes hitelt, akkor másutt találsz ha nagyon olyat akarsz.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Biztosítás
« Válasz #201 Dátum: 2006.05.02 20:35:18 »
DAS: Beléptem. 2 szerzõdéssel: egy teljes körû családi + egy az autóra ami a cég nevén van. Remélem nem lesz rá szükség...

A közelgõ lakásvásárlás perspektívájában viszont sose lehet tudni alapon nyugodtabban aszok havi 3000-ért.

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #202 Dátum: 2006.05.04 00:09:43 »
Egyetértek Istvánnal, a casco-mentes hitelnél a kár mindenképp a Tied, a finanszírozó nem fog belõle semmit se átvállalni.

Ha nincs káresemény, akkor is a magasabb törlesztõrészlet miatt csak néhány ezer forintot nyersz ahhoz képest, mintha kötnél egy rendes cascot.

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Biztosítás
« Válasz #203 Dátum: 2006.05.04 00:20:48 »
köszi a tippeket, gondolatokat! :)
Igazából barátnõm gondolkozik autócserén és ezzel kapcs merült fel a dolog.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #204 Dátum: 2006.05.04 09:15:56 »
Idézetet írta: "attila23"
...a casco-mentes hitelnél a kár mindenképp a Tied, a finanszírozó nem fog belõle semmit se átvállalni.

Ha nincs káresemény, akkor is a magasabb törlesztõrészlet miatt csak néhány ezer forintot nyersz ahhoz képest, mintha kötnél egy rendes cascot.

:) :)
A finanszírozó nem fog a kárból semmit átvállalni ... Ez jó! A finanszírozó nem jótékonysági intézmény. Az un. casco mentes hiteleknél sokan azt hiszik, hogy a finanszírozó úgyis köt biztosítást és majd tõlem nem kéri a pénzt. (Ezt egyébként már szalonban is hallottam értékesítési beszélgetés közben halvány utalásként elhangzani!) De ez nem így van!!! Mindenképpen ki kell csengetned a hátralékos tõketartozást! El kell olvasni a hitelszerzõdés minden pontját, mert érdekes dolgok derülhetnek ki. Gyakran az egyik papír amit aláírsz egy biankó adásvételi, ami azonnal érvénybe lép ha nem fizetsz (mondjuk ez törés vagy lopás esetén nem ér semmit, mert az autó akkor már nem fedezi a tartozást).
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #205 Dátum: 2006.05.04 18:42:33 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "attila23"
...a casco-mentes hitelnél a kár mindenképp a Tied, a finanszírozó nem fog belõle semmit se átvállalni.

Ha nincs káresemény, akkor is a magasabb törlesztõrészlet miatt csak néhány ezer forintot nyersz ahhoz képest, mintha kötnél egy rendes cascot.

:) :)
Az un. casco mentes hiteleknél sokan azt hiszik, hogy a finanszírozó úgyis köt biztosítást és majd tõlem nem kéri a pénzt. (Ezt egyébként már szalonban is hallottam értékesítési beszélgetés közben halvány utalásként elhangzani!)


Igen, kötnek biztosítást de csak a reziduális kockázatokra. Magyarul arra a veszteségre, ami azután maradt, hogy õk mindent megtettek azért, hogy behajtsák az összeget, és végül 10-15%-on eladták a követelést egy külsõ cégnek. Nos, ami veszteség ezekután marad, azt szokta a biztosító megtéríteni a cégnek. Megjegyzem a néhány százalékos kamatfelárból másra nem is nagyon futja.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #206 Dátum: 2006.05.05 08:37:47 »
"reziduális kockázatok"

Ezt a kifejezést nem hallottam még. Ez a hitelfedezeti biztosítás tudományos neve?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

attila23

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 224
Biztosítás
« Válasz #207 Dátum: 2006.05.05 22:47:47 »
Bocs az idegen kifejezésért. Ez csak annyit jelent, hogy fennmaradó/maradék kockázat.

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Biztosítás
« Válasz #208 Dátum: 2006.05.10 20:48:42 »
Eddig úgy gondoltam, nincs szükség az új autó vásárlásánál cascora, eddig sem volt még soha (igaz hitelre sem vettem még autót). Viszont az itt olvasottak hatására mégis be kell látnom nagy kockázat van a hitelre (is) vásárolt kocsik esetében. Bár a hitelösszeg csak 25%-a a vételárnak, de azt sem szeretném egy összegben kicsengetni baj esetén. Felmerült egy kérdés közben, lehet Ti megtudjátok válaszolni. Mivel már a hitelösszeg igénylésekor választani kell, hogy lesz casco, vagy sem (mert ugye érinti a törlesztõ összeget), a hitel kifutásáig kell fizetnem a cascot, vagy hamarabb is befejezhetem?
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #209 Dátum: 2006.05.11 06:54:36 »
Idézetet írta: "Simi72"
Eddig úgy gondoltam, nincs szükség az új autó vásárlásánál cascora, eddig sem volt még soha (igaz hitelre sem vettem még autót). Viszont az itt olvasottak hatására mégis be kell látnom nagy kockázat van a hitelre (is) vásárolt kocsik esetében. Bár a hitelösszeg csak 25%-a a vételárnak, de azt sem szeretném egy összegben kicsengetni baj esetén. Felmerült egy kérdés közben, lehet Ti megtudjátok válaszolni. Mivel már a hitelösszeg igénylésekor választani kell, hogy lesz casco, vagy sem (mert ugye érinti a törlesztõ összeget), a hitel kifutásáig kell fizetnem a cascot, vagy hamarabb is befejezhetem?

Én is kp.-ért casco nélkül vetten az autót :nagymosoly:  :kacsint:  :nyelv:
Egyébként, ha lenne bõséggel bevételem: 2-3 havi vizuból pótólni tudnám az új autót, nem kötnék biztosítást, különben mindenképpen.
Édesanyám mondta mindíg, hogy biztosítást nem annak kell kötnie, akinek van pénze, hanem annak, akinek nincs :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)