Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 580911 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Biztosítás
« Válasz #165 Dátum: 2005.11.30 09:55:55 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "robi"
Más biztosító egyesületek szabályait nem néztem meg, de ez pont ellentétes a PSZÁF közleményével.

Nos, akkor a média ismét csak a feleigazságot közölte, ezzel gondolom elég negatív reklámot keltve az egyesületi biztosítóknak  :shock:


Nana, azért mert a TIR szabályzatában benne van, hogy akkor sem szed be plusz pénzt, ha kellene, az egy dolog. De ÁLTALÁBAN az Egyesületeknek van ilyen lehetősége a tv. alapján. Kíváncsi lennék, hogy a KÖBE és a MÁV szabályzatában is benne van-e ez a paszus. Mondjuk a MÁV éves tagdíjat szed, mindentől függetlenül.

A TIR is szed évi tagdíjat, 2000 Ft-ot, de csak jogi személyektől. Ez az összeg már benne van a Netrisk által kiszámított kalkulációban.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #166 Dátum: 2006.01.20 14:45:42 »
Egy pici jogi háttér:
Mo-n kötelezős károkozás esetén egyaránt perelhető a biztosító és a károkozó is. A biztosítok mögött van tulajdonos megfelelő vagyoni biztosítékokkal, míg az egyesületek mögött nincs komoly tőke, ott a tagok felelnek az egyesület működéséért. Ha valami pénzügyi krakk miatt az egyesület a befolyt biztosítási díjakból és a tagdíjakból nem bírja tovább a károkat fizetni (csőd), akkor ott a tagokra ki lehet vetni külön sarcot rendkívüli tagdíj befizetés formájában. És ezzel párhuzamosan még a károkozót is lehet üldözni hogy fizessen. Mivel ilyen csődre még nem volt példa, nehéz megjósolni hogy mi lenne a folyamat. Gyanítom egy ilyen esetben az alapszabályt semmi perc alatt módosítanák, ha szükség van rá és a tagok már kapnák is a csekket.
A média ezt a lehetséges forgatókönyvet szinezi, torzítja és adják elő minden évben. Az egyesületek meg élénken tiltakoznak még a gondolat ellen is.
Nem tudom egyébként, hogy ki van nagyobb szarban egy ilyen szituációban, a károsult aki nem kap lóvét az esetleg több millás kárára, vagy a károkozó akit üldöznek hogy csengesse ki ezt a pénzt.
ui. Jogász nem vagyok de a biztosításokhoz szoros közöm van. És az teljesen természetes, hogy mindenki oda megy ahol neki a legjobb, mert senki nem ellensége a saját pénzének.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #167 Dátum: 2006.01.21 01:59:22 »
Most vettem észre, hogy a biztosítási sávokban változás állt be: 1501 és 2000cm3 közt a eddigi egy helyett két sáv lett - 1700-ig, és afölött!!!
Így már nem olyan egyértelműek az 1.6 kontra 2.0 moci eldöntendő kérdések,
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #168 Dátum: 2006.01.21 14:57:25 »
Idézetet írta: "music"
Most vettem észre, hogy a biztosítási sávokban változás állt be: 1501 és 2000cm3 közt a eddigi egy helyett két sáv lett - 1700-ig, és afölött!!!
Így már nem olyan egyértelműek az 1.6 kontra 2.0 moci eldöntendő kérdések,


Hát igen, idáig az egyhatosok szívtak..... Így viszont az egynégyes helyett az egyhatos már inkább megéri.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #169 Dátum: 2006.01.22 00:26:02 »
Idézetet írta: "music"
Most vettem észre, hogy a biztosítási sávokban változás állt be: 1501 és 2000cm3 közt a eddigi egy helyett két sáv lett - 1700-ig, és afölött!!!
Így már nem olyan egyértelműek az 1.6 kontra 2.0 moci eldöntendő kérdések,


Ez egyenlőre csak egy biztosító önkéntes kedvezménye a 1,6-1,8 közötti gépekre!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #170 Dátum: 2006.01.22 01:08:40 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Ez egyenlőre csak egy biztosító önkéntes kedvezménye a 1,6-1,8 közötti gépekre!

Nem tudod, melyiknél van ez, és mennyi?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Biztosítás
« Válasz #171 Dátum: 2006.01.22 09:44:39 »
Idézetet írta: "u_istvan"
...Gyanítom egy ilyen esetben az alapszabályt semmi perc alatt módosítanák, ha szükség van rá és a tagok már kapnák is a csekket...

Ezt azért kétlem.
Ha egy ilyen lépést meg mernének tenni, akkor az direkt csődbe vezetne, azért annyira nem lennének hülyék.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #172 Dátum: 2006.01.22 10:08:09 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Ez egyenlőre csak egy biztosító önkéntes kedvezménye a 1,6-1,8 közötti gépekre!

Nem tudod, melyiknél van ez, és mennyi?


     Groupama Biztosító Rt.    1501-1700 ccm közötti személygépkocsi kategória     
     Kedvezménye ;   3% Hibrid üzemű gépjármű kedvezmény
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #173 Dátum: 2006.01.22 18:34:36 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Groupama Biztosító Rt.    1501-1700 ccm közötti személygépkocsi kategória     
     Kedvezménye ;   3% Hibrid üzemű gépjármű kedvezmény

Megnéztem a netrisken, ez az egyik legdrágább biztosító, szóval van miből engedniük...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #174 Dátum: 2006.01.22 23:46:22 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Groupama Biztosító Rt.    1501-1700 ccm közötti személygépkocsi kategória     
     Kedvezménye ;   3% Hibrid üzemű gépjármű kedvezmény

Megnéztem a netrisken, ez az egyik legdrágább biztosító, szóval van miből engedniük...


Ez így igaz, de valamivel kell csalogatni az ügyfeleket :)  mellesleg nekem pestmegyei lévén már 2 éve a legjobb ajánlatot adták! - a broker is csodálkozott rajta, hogy nekem ez jött ki a legjobbnak!!!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #175 Dátum: 2006.01.23 00:00:16 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "u_istvan"
...Gyanítom egy ilyen esetben az alapszabályt semmi perc alatt módosítanák, ha szükség van rá és a tagok már kapnák is a csekket...

Ezt azért kétlem.
Ha egy ilyen lépést meg mernének tenni, akkor az direkt csődbe vezetne, azért annyira nem lennének hülyék.


Miért? Képzeld magad a főnök helyébe. Most kaptad meg a pénzügyestől a táblázatot: tagdíj ennyi, díj ennyi, kár annyi ..., az egész szumma mínusz valamennyi. Ki küld pénzt, honnan lehet szerezni? A szerződőt meg év végéig köti a szerződés.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Biztosítás
« Válasz #176 Dátum: 2006.01.23 00:07:39 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Tamás69"
Groupama Biztosító Rt.    1501-1700 ccm közötti személygépkocsi kategória     
     Kedvezménye ;   3% Hibrid üzemű gépjármű kedvezmény

Megnéztem a netrisken, ez az egyik legdrágább biztosító, szóval van miből engedniük...


Ez így igaz, de valamivel kell csalogatni az ügyfeleket :)  mellesleg nekem pestmegyei lévén már 2 éve a legjobb ajánlatot adták! - a broker is csodálkozott rajta, hogy nekem ez jött ki a legjobbnak!!!


Csak ők bontották ketté ezt az 1500 - 2000 ccm kategóriát. Eddig másnak nem jutott eszébe, mert a kormányrendeletben ami szabályozza a kgfb-t, így van megadva ez a kategória. De a PSZÁF nem szólt érte, tehát megy a dolog.
Olyan meg nincs hogy legolcsóbb meg legdrágább biztosító. A tarifák annyira bonyolultak, hogy biztos lesz olyan ember, akinek a "legdrágább" lesz a legolcsóbb és fordítva. Max azt lehet elmondani, hogy ez vagy az gyakrabban jön ki olcsónak.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Biztosítás
« Válasz #177 Dátum: 2006.01.23 07:46:13 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "u_istvan"
...Gyanítom egy ilyen esetben az alapszabályt semmi perc alatt módosítanák, ha szükség van rá és a tagok már kapnák is a csekket...

Ezt azért kétlem.
Ha egy ilyen lépést meg mernének tenni, akkor az direkt csődbe vezetne, azért annyira nem lennének hülyék.

Miért?

Következő évbe senki sem kötne már velük. Az egyesületek általános hírneve is hirtelen esne, a többi egyesület is azért figyelmeztetné őket, nekik sem érné meg hogy lavinaszerűen őket is lehúzzák.
Egyéb megoldás is van pénzügyek rendezésére.
Legrosszabb esetben a többi egyesület átvenné a teher egy-egy részét - megérné nekik, a kérdésben lévő pedig szépen csendben megszünne, a következő évtől.

Külömben is, a nagy biztosítók esetében is előfordulhat bármi. Hiába a nagy tulajdonos a "megfelelő" vagyoni biztosítékkal. Az sem lesz becsületes fizetni a saját vagyonából, ne félj. Ha gáz van, menti amit lehet - persze nem a saját bőrén fogja elrendezni a dolgot. A vagyon akár 99%-a másodpercek alatt eltünhet ha valaki ezt meg akarja menteni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #178 Dátum: 2006.01.23 12:35:32 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Olyan meg nincs hogy legolcsóbb meg legdrágább biztosító. A tarifák annyira bonyolultak, hogy biztos lesz olyan ember, akinek a "legdrágább" lesz a legolcsóbb és fordítva. Max azt lehet elmondani, hogy ez vagy az gyakrabban jön ki olcsónak.

Az én paramétereimmel a legdrágábbak közt van.
music     

Andris

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 207
Biztosítás
« Válasz #179 Dátum: 2006.02.25 00:44:33 »
Azért elég durva, hogy a 3 havi Casco az autómra majdnem annyi, mint a havi törlesztés. Pedig Anyu nevén van a verda és így sokkal, de sokkal kevesebbet fizetek, mintha a saját nevemre vettem volna.  :szomoru:
oyota rulez