Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 583642 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Biztosítás
« Válasz #150 Dátum: 2005.11.29 11:59:31 »
Idézetet írta: "music"
Arra tud valaki módszert, hogy ha az ember autót vesz valahol, és ott helyben nincs annak a biztosítónak képviselője, akinél meg szeretné kötni a kötelezőt, hanem egy másikat kellene választani, - értsd: tukmálnak rád... - akkor hogy lehet elérni, hogy mégis az áhított biztosítónál legyen megkötve a szerződés?


Fogsz egy üzletkötőt; és magaddal viszed!  :kacag:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #151 Dátum: 2005.11.29 12:13:50 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Fogsz egy üzletkötőt; és magaddal viszed!  :kacag:

És hol teremnek ilyenek? :oops:  :roll:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #152 Dátum: 2005.11.29 12:18:09 »
Én ezt úgy intéztem, hogy a gépkocsi átvétele előtt elkértem a kocsi adatait, ezt elküldtem a biztosítómhoz, akik az átadás napjától érvényes biztosítási kötvényt visszafaxolták.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Biztosítás
« Válasz #153 Dátum: 2005.11.29 12:18:56 »
Idézetet írta: "whis"
Aki a Hungáriánál van biztosítva:
Ti is kaptatok ingyenes átvizsgálási kupont tőlük? Az Autóklub csinálja, most jelentkeztem be, holnap kell menni. Kíváncsi vagyok, mit adnak ingyen (elvileg futómű-fék-fagyálló-fényszóró ellenőrzés)... :roll:

Én is Hungáriás vagyok, de nekem olyant nem küldtek, csak egy elismerő mini oklevelet arról hogy több mint 10 éve balesetmentesen vezetek, amit szerintük a forgalmiba kellene tennem. :szomoru:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #154 Dátum: 2005.11.29 12:22:24 »
Idézetet írta: "music"
Arra tud valaki módszert, hogy ha az ember autót vesz valahol, és ott helyben nincs annak a biztosítónak képviselője, akinél meg szeretné kötni a kötelezőt, hanem egy másikat kellene választani, - értsd: tukmálnak rád... - akkor hogy lehet elérni, hogy mégis az áhított biztosítónál legyen megkötve a szerződés?

Fogsz 1 laptopot, és 1 gprs-es mobilt, a kettőd összekötöd valahogy és netrisken megkötöd :D
Laco 73 :D

bazsar

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 63
Biztosítás
« Válasz #155 Dátum: 2005.11.29 12:26:33 »
Idézetet írta: "music"
Arra tud valaki módszert, hogy ha az ember autót vesz valahol, és ott helyben nincs annak a biztosítónak képviselője, akinél meg szeretné kötni a kötelezőt, hanem egy másikat kellene választani, - értsd: tukmálnak rád... - akkor hogy lehet elérni, hogy mégis az áhított biztosítónál legyen megkötve a szerződés?

Ezt én úgy oldottam meg, hogy miután megvolt a kocsi átírása, a cég akitől a kocsit vettem elfaxolta a papírokat a biztosítási ügynökömnek. Az ügynök meg megcsinálta a kötvényt, és így amikor mentem a kocsit átvenni, már a megvolt a biztosítás.
'97 Toyota Carina E GLi Liftback

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #156 Dátum: 2005.11.29 12:31:26 »
Idézetet írta: "FLInt"
Én is Hungáriás vagyok, de nekem olyant nem küldtek, csak egy elismerő mini oklevelet arról hogy több mint 10 éve balesetmentesen vezetek, amit szerintük a forgalmiba kellene tennem. :szomoru:

Ugyanannak a lapnak az alján volt a kupon is, amelyiken az elismerés.  :roll:
Mondjuk nekem a Cascom is ott van, lehet ez is számít?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Biztosítás
« Válasz #157 Dátum: 2005.11.29 14:46:17 »
Idézetet írta: "whis"
Tegnap hallottam a PSZÁF közleményét, miszerint a Biztosító Egyesületekkel (gondolom KÖBE, MÁV, TIR) annyiban kell vigyázni, hogy az apróbetűs részben van egy ilyen kitétel: amennyiben egyszerre nagy mennyiségű kárigénnyel jelentkeznek a tagok, úgy az egyesület a fedezet érdekében pótdíjat szedhet be a megállpított díjon felül a tagoktól.
Erre is érdemes figyelni a váltás során. Nameg arra, hogy ezeknél a kötelező díján felül éves tagdíj is van!  :figyellek:

A TIR biztosító alapszabályzatából:

A biztosító egyesület a biztosítási díjakból a hatályos jogszabályok szerint tartalékot képez.
A biztosító egyesület vagyonával önállóan gazdálkodik.
A biztosító egyesület tartozásaiért saját vagyonával felel. A tagok a biztosító egyesület tartozásaiért saját vagyonukkal nem felelnek.
Biztosító egyesület nyereséget nem képez.
A biztosító egyesület a tagjai számára nem ír elő pótlólagos befizetési kötelezettséget arra az esetre, ha
- a biztosító egyesület vagyona várható kifizetéseire nem elegendő vagy
- a tőkekövetelményekhez képest (pl. jogszabályváltozás folytán) pótlólagos forrás, tőke szükséges.


Más biztosító egyesületek szabályait nem néztem meg, de ez pont ellentétes a PSZÁF közleményével.


Abban az esetben, ha a biztosító egyesület vagyona a teljesítési kötelezettségeire nem elegendő, a biztosító egyesület Közgyűlése – a felelősségbiztosítási szerződések kivételével - jogosult a biztosítási szolgáltatások csökkentésére.

Mivel én csak kötelezőt kötöttem, ez a paragrafus csöppet sem érdekel.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Biztosítás
« Válasz #158 Dátum: 2005.11.29 16:15:57 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "FLInt"
Én is Hungáriás vagyok, de nekem olyant nem küldtek, csak egy elismerő mini oklevelet arról hogy több mint 10 éve balesetmentesen vezetek, amit szerintük a forgalmiba kellene tennem. :szomoru:

Ugyanannak a lapnak az alján volt a kupon is, amelyiken az elismerés.  :roll:
Mondjuk nekem a Cascom is ott van, lehet ez is számít?

Az bizony lehetséges, mert nekem nincs cascom, valószínűleg ezért nem érkezett kupon sem. Hja én másodrendű ügyfél vagyok a Hungáriának. :elkeseredett:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

A Csaszi

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #159 Dátum: 2005.11.29 16:20:05 »
Netrisk-ileg, megírtak emailben, hogy lemondták a Unionnál a szerződést s majd küldik a további okosságokat.
Én ennek örülök  :nagymosoly:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #160 Dátum: 2005.11.29 21:51:36 »
HELP

Most beszéltem apósomékkal. Kora este - a Belvárosban parkolt szabályosan - hátulról valaki rendesen belerohant. Részleteket nem tudok, csak annyit, hogy az egyik hátsó kerék kitört, szóval nem kis sebességgel mehettek bele. Minden bizonnyal ezt a kocsit (2001-es Corolla liftback) nem érdemes megtartani, vagy azért mert amúgy is totálkárra veszik, vagy azért, mert túl nagy lenne az értékcsökkenése (és a passzív biztonsága is jelentőset romlott).
Mi történik ilyenkor: beveszi-e a roncsot valamelyik Toyota-kereskedő vagy valaki, és beszámítja-e egy másik kocsiba? A biztosító által majdan fizetendő összeg és a roncsérték összege milyen viszonyban van a piaci árral? (Néztem az előbb: 1,5 és 2,1 között kínálnak ilyen korú kocsikat, tehát az 1,8M-t lehet középértéknek venni. Kérdés, mennyi az eladási ár most tél és regadó-változás előtt...)
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Biztosítás
« Válasz #161 Dátum: 2005.11.30 00:26:29 »
Azóta megtudtam néhány részletet. Az Alkotmány utcában egy Legacy akart balra fordulni, és valszeg nem adta meg az elsőbbséget a szemből nem éppen 50-nel érkező kombi Mercinek, és összecsókolóztak. Ennek következtében a motorházuk gyakorlatilag megszűnt, és a Merci nekicsapódott egy, az út szélén szabályosan parkoló dzsip vezetőajtajának, - a tulaj kb. 5-6 m-re volt az esettől, és éppen beszállt volna, ha odaér... - a Subaru meg a Corolla bal hátuljának, nekilökvén a kocsit a járdaszegélynek, amitől kitört a jobb hátsó kerék. Mivel mindkét kocsi sofőrje megsérült, és a rendőri intézkedés előtt kórházba szállították, így azt sem tudni, hogy volt- e biztosításuk. S mivel a Mercedes sem szabályosan közlekedett, nem biztos, hogy 100%-ban a Subaru sofőrje a hibás, szóval nem lesz egy egyszerű dolog, mire ebből pénz lesz.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #162 Dátum: 2005.11.30 08:01:48 »
Music, részvétem, ez tényleg nem egyszerű eset. És a két barom miatt két vétlen autós is hónapokig törheti a fejét, hogy mi legyen a kocsival  :evil:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #163 Dátum: 2005.11.30 08:03:49 »
Idézetet írta: "robi"
Más biztosító egyesületek szabályait nem néztem meg, de ez pont ellentétes a PSZÁF közleményével.

Nos, akkor a média ismét csak a feleigazságot közölte, ezzel gondolom elég negatív reklámot keltve az egyesületi biztosítóknak  :shock:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #164 Dátum: 2005.11.30 09:17:09 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "robi"
Más biztosító egyesületek szabályait nem néztem meg, de ez pont ellentétes a PSZÁF közleményével.

Nos, akkor a média ismét csak a feleigazságot közölte, ezzel gondolom elég negatív reklámot keltve az egyesületi biztosítóknak  :shock:


Nana, azért mert a TIR szabályzatában benne van, hogy akkor sem szed be plusz pénzt, ha kellene, az egy dolog. De ÁLTALÁBAN az Egyesületeknek van ilyen lehetősége a tv. alapján. Kíváncsi lennék, hogy a KÖBE és a MÁV szabályzatában is benne van-e ez a paszus. Mondjuk a MÁV éves tagdíjat szed, mindentől függetlenül.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.