Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 574023 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #135 Dátum: 2005.11.20 20:28:20 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Savaria"

A kérdésem, hogy szabad e szerintetek a MÁV biztosítót választani? Fizetni úgysem nekem fog. :oops:



Igen viszont azt se felejtsd el hogy az egy egyesület. Vagyis be kell lépned az egyesületbe ahhoz hogy kössenek veled kötelezőt. Viszont egy egyesületbe ha belépsz akkor ha gond van az egyesülettel akkor neked is fizetni kell mert tag vagy.

Láttad a Juszt műsorát?
Na abban volt erről szó, még sose volt olyan, hogy valakinek fizetnie kellett volna többet. Szal ez a nagy biztosítók ellenrekláma.


Igen láttam a műsort. De azért most nem mondanám egyértelműen hogy ez egy biztosítós ellenreklám. Az hogy valami még nem volt ebben az országban az nem jelenti azt hogy nem is lesz. Mindenesetre ha a jog lehetőséget ad rá akkor nem árt vigyázni vele.

Ha a MÁV-nál kötsz akkor egyböl mellékelheted a 2000ft-os tagsági díjjat a belépéshez. Addig nem is állnak szóba veled. Aztán meg hogy utána mi lesz az már egy más kérdés.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Biztosítás
« Válasz #136 Dátum: 2005.11.20 20:55:31 »
Na ja, de nézd meg mennyivel olcsóbbak a többieknél, szal ismerős is Mávnál van, nem volt vele gond, és ha igen, max jövőre megint vált az ember. Honnan tudod, hogy 1 nagy biztosító szerződésében mi van benne. Végigolvastad a 250 oldal üzleti szabályzatot, és a 30 oldal kisbetűs utalást?
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #137 Dátum: 2005.11.20 21:18:57 »
Idézetet írta: "KLaco"
Na ja, de nézd meg mennyivel olcsóbbak a többieknél, szal ismerős is Mávnál van, nem volt vele gond, és ha igen, max jövőre megint vált az ember. Honnan tudod, hogy 1 nagy biztosító szerződésében mi van benne. Végigolvastad a 250 oldal üzleti szabályzatot, és a 30 oldal kisbetűs utalást?



Igazad van nem olvas az ember el minden okiratot. Mindössze azt mondom hogy az hogy valamivel még nem volt gond az nem jelenti azt hogy nem is lesz.

Jelen esetben is azt hozták fel hogy egy két biztosító amelyik nagyon alá ment a díjaknak és rosszul járt ott az anyacégnek kellett utólag pénzt pumpálni bele. Viszont az egyesületeknél nincs anyacég csak egyesületi tagok. És a MÁV állítólag most nagyon aláment az áraknak. Bár annyira mégsem. A mostani helyemnél 1000ft-al lenne olcsóbb évente. Persze nincs két egyforma helyzet. Van aki többet spórol egy ilyen helyen. Az meg hogy ki döntött jól az meg úgyis utólag derül ki.

Például az Allianz mindíg azt hozza fel amikor a magas áraira panaszkodsz, hogy nade nézd meg a szolgáltatásainkat. Viszont egyenlőre olyan magasak az áraik hogy nem kockáztattam meg évi 14 ezer pluszt csak azért hogy jól járjak ha valaki összetöri a kocsimat. (Azt hiszem ingyenes elszállítás meg átvállalják az ügyintézést kis felárért) Hogy jól döntöttem e majd kiderül.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Biztosítás
« Válasz #138 Dátum: 2005.11.20 22:01:55 »
Nekünk TIR, MÁV, Uniqa a sorrend ha jól rémlik, és az Uniqáról se lehet jókat hallani, szal ha "nagy biztosítóra" váltanánk, akkor -2000 lenne, TIR esetén -5000 /negyedév  :!: Szal nagyon nem mind1
Laco 73 :D

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #139 Dátum: 2005.11.20 22:36:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
Nekünk TIR, MÁV, Uniqa a sorrend ha jól rémlik, és az Uniqáról se lehet jókat hallani, szal ha "nagy biztosítóra" váltanánk, akkor -2000 lenne, TIR esetén -5000 /negyedév  :!: Szal nagyon nem mind1


Abszolút nem mindegy az tény. Viszont az internetes számolgatás is csal. Annyira áttekinthetetlen az egész hogy szánni kell rá annyi időt hogy az ember beszéljen pár biztosítós emberrel mert annyi féle számítási rendszer van hogy csak úgy hiszem el hogy az adott biztosító tényleg ennyi hogyha beszéltem velük és kiszámították a táblázatuk alapján.

Példámra visszatérve van Allianz-os ismerősöm szánt rám egy negyed órát és kiszámolta. Azt onnantól tudtam hogy arra nem váltok.

Persze mindegyikkel beszélni senkinek sincs ideje. De ha valamelyik az internetes ajánlat szerint csak kevéssel van a másik fölött akkor már érdemes beszélni valakivel. Van olyan biztosító ahol például arra is adnak kedvezményt ha átutalással fizetsz ha van ott magánnyugdíjpénztárad ha van náluk lakás vagy életbiztosításod stb. ami nem minden internetes díjkalkulátorban van benne.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Biztosítás
« Válasz #140 Dátum: 2005.11.21 18:25:35 »
Ma bent voltam az UNION-ba,megkötni az új biztosításom. (Ne kövezzetek meg) :)
Elvoltam kb. másfél órát. Tumultus,rengeteg ember,jómagam a 911-es számmal :D
Miközben várakoztam,sorba jöttek az emberek,alig fértek be. Megdöbbentő,de nem hazudok: 10 emberből kilenc a szerződés felmondása gombot nyomta meg a sorszámkérő gépnél.

Amúgy rendesek voltak,megnézték a jövő évi díjjamat is,és pontosan úgy jött ki,mint nekem a neten. Jövőre bonus8-ban 28 évemmel budapestiként 94-es jogsival 8400 Ft körül lesz.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #141 Dátum: 2005.11.21 18:43:40 »
Idézetet írta: "cyberslider"
Ma bent voltam az UNION-ba,megkötni az új biztosításom. (Ne kövezzetek meg) :)
Elvoltam kb. másfél órát. Tumultus,rengeteg ember,jómagam a 911-es számmal :D
Miközben várakoztam,sorba jöttek az emberek,alig fértek be. Megdöbbentő,de nem hazudok: 10 emberből kilenc a szerződés felmondása gombot nyomta meg a sorszámkérő gépnél.

Amúgy rendesek voltak,megnézték a jövő évi díjjamat is,és pontosan úgy jött ki,mint nekem a neten. Jövőre bonus8-ban 28 évemmel budapestiként 94-es jogsival 8400 Ft körül lesz.


Nézd a mai világban oda kell menni ahol olcsóbb, és ennyi!!! Én Nagykanizsán lakom, nálam még az is fontos ha valami gond lenne be tudjak menni személyesen, tehát legyen itt is kirendeltsége...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Biztosítás
« Válasz #142 Dátum: 2005.11.21 21:07:01 »
SOS-HELP

Figyeljetek, van itt valaki, aki jogilag nagyon profi kötelező-biztosítási ügyekben? Ugyanis van egy szitu, amire nincs jelenleg megoldás, és november 30-ig kellene találni. :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Biztosítás
« Válasz #143 Dátum: 2005.11.22 11:59:17 »
Idézetet írta: "music"
SOS-HELP
Figyeljetek, van itt valaki, aki jogilag nagyon profi kötelező-biztosítási ügyekben? Ugyanis van egy szitu, amire nincs jelenleg megoldás, és november 30-ig kellene találni. :!:

Megoldódott nem kevés telefonálással - mármint a munkatársak egymás közt, és némi jóindulattal - talán az ügyfél megtartása is motiválólag hatott...
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #144 Dátum: 2005.11.22 12:40:53 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "music"
SOS-HELP
Figyeljetek, van itt valaki, aki jogilag nagyon profi kötelező-biztosítási ügyekben? Ugyanis van egy szitu, amire nincs jelenleg megoldás, és november 30-ig kellene találni. :!:

Megoldódott nem kevés telefonálással - mármint a munkatársak egymás közt, és némi jóindulattal - talán az ügyfél megtartása is motiválólag hatott...


Hát profi nem vagyok, de egy PÜ-t megért volna, ha küldessz.... De örülök, hogy +oldódott a dolog.... :-)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Biztosítás
« Válasz #145 Dátum: 2005.11.22 12:57:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Hát profi nem vagyok, de egy PÜ-t megért volna, ha küldessz.... De örülök, hogy +oldódott a dolog.... :-)

Elég kacifántos volt, majd személyesen elmesélem, mert leírni nehéz.
music     

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Biztosítás
« Válasz #146 Dátum: 2005.11.22 14:08:18 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Trotter66"
Hát profi nem vagyok, de egy PÜ-t megért volna, ha küldessz.... De örülök, hogy +oldódott a dolog.... :-)

Elég kacifántos volt, majd személyesen elmesélem, mert leírni nehéz.


Jóóó. rendben. :wink:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #147 Dátum: 2005.11.29 11:36:53 »
Aki a Hungáriánál van biztosítva:
Ti is kaptatok ingyenes átvizsgálási kupont tőlük? Az Autóklub csinálja, most jelentkeztem be, holnap kell menni. Kíváncsi vagyok, mit adnak ingyen (elvileg futómű-fék-fagyálló-fényszóró ellenőrzés)... :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Biztosítás
« Válasz #148 Dátum: 2005.11.29 11:43:30 »
Megküldte a biztosító a kötelezőre vonatkozó jövő évi díjamat, 20226 Ft/év. Felhívtam az ügynököt, hogy lehetne-e kevesebbért, mire az a válasz jött, hogy persze  :pofa:

Tegnap hallottam a PSZÁF közleményét, miszerint a Biztosító Egyesületekkel (gondolom KÖBE, MÁV, TIR) annyiban kell vigyázni, hogy az apróbetűs részben van egy ilyen kitétel: amennyiben egyszerre nagy mennyiségű kárigénnyel jelentkeznek a tagok, úgy az egyesület a fedezet érdekében pótdíjat szedhet be a megállpított díjon felül a tagoktól.
Erre is érdemes figyelni a váltás során. Nameg arra, hogy ezeknél a kötelező díján felül éves tagdíj is van!  :figyellek:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Biztosítás
« Válasz #149 Dátum: 2005.11.29 11:54:45 »
Arra tud valaki módszert, hogy ha az ember autót vesz valahol, és ott helyben nincs annak a biztosítónak képviselője, akinél meg szeretné kötni a kötelezőt, hanem egy másikat kellene választani, - értsd: tukmálnak rád... - akkor hogy lehet elérni, hogy mégis az áhított biztosítónál legyen megkötve a szerződés?
music