Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 583955 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Biztosítás
« Válasz #120 Dátum: 2005.11.12 19:16:21 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "galland"
A gond a megkötés után volt...ha visszalapozol a fórumban ott elolvashatod leírtam, hogy mi volt velük a problémám.
Nekem CASCO megkötéskor az öregasszony elnézte a típust, így negyedévenként plusz 8k-val többet kell fizetnem a szerződésben foglaltakhoz.

Senkit nem akarnék megbántani, de ezek olyan dolgok, amiket az ember ha személyesen intéz el, akkor nem fordulhatnának elő. A szerződéskötés előtt mindig odaadják a kitöltött papírt átnézni.
Egyébként a biztosítóval az embernek nincs többet dolga elvileg, csak amikor elmegy onnan. Nekem ezzel nem volt gondom. Viszont az Astránál - mivel most én lettem az üzembentartó is - az Union jött ki 2. legolcsóbbnak a MÁV után, úgyhogy ezt fogom választani. A 30% online kedvezmény kicsit büdösnek tűnik...

Én annak idején személyesen intéztem a biztosítást. És több lett, mint a mit a neten kaptam. Szóval lehet, hogy a NetRisk, Biztositas.hu, stb. kap kedvezményt, amit te személyesen nem kapsz meg.
(Az online azért olcsó, mert azzal nem kell embert foglalkoztatni.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #121 Dátum: 2005.11.12 22:53:41 »
Idézetet írta: "afekete"

Én annak idején személyesen intéztem a biztosítást. És több lett, mint a mit a neten kaptam. Szóval lehet, hogy a NetRisk, Biztositas.hu, stb. kap kedvezményt, amit te személyesen nem kapsz meg.
(Az online azért olcsó, mert azzal nem kell embert foglalkoztatni.)

Erről van szó, hamarosan mindennek az ügyintézése át KELL, hogy térjen elektronikus útra, mert kötelezni fogják az okmányirodákat is, hogy ne kelljen sorbaállni, emiatt bővíteni az épületeket, hogy beférjen a sok ügyfél, stb. Az lenne az ideális, ha ilyen helyekre betennének 1 helpdeszkes-t, és 10 konzol pc-t, amiről lehet helyben intézni a dolgokat. Ja és a lényeg. A GÉP NEM TÉVED, CSAK AZ EMBER. Azért, mert nem megfelő dolgok kerülnek bizonyos helyekre, azért nem a szoftver a felelős, hanem aki beírja az adatokat, stb. Szal a PC-vel csökkenthető a hibák száma, és igazából mivel te írsz be minden adatot, ezért elvben nem lehet benne hiba. De a biztonság kedvéért kinyomtathatod magadnak, mit írtál be, és akkor ez alapján lehet reklamálni.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #122 Dátum: 2005.11.13 00:53:34 »
Idézetet írta: "PLacc"
Félreértettél, mert én személyesen mentem be, és kötöttem, de az Union-os saját táblázatukba nem pillantottam be, ahol már a kocsi típusa szerinti alapdíjat elnézte a vén csataló, azért reméli az ember, hogy egy táblázat megfelelő sorából értelmesen ki lehet olvasni egy számadatot... :( Hiába nézi át az ember...

Az valóban más. Viszont - most már ez műxik - a neten ki tudod számolni előre, és ha náluk nem annyi jön ki (több), akkor keményen rá kell kérdezni, hogy is van ez :idea:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #123 Dátum: 2005.11.13 00:56:34 »
Idézetet írta: "galland"
Hát persze :) semmi sem egyszerű! 2 ember nem tud annyit elintézni, hogy egy fénymásolt papírt átadni a másik meg átírni sorry! Különben meg igazad van ezentúl mindent személyesen fogok intézni, csak akkor felajánlották elfogadtam,de többet nem fordúl elő  :twisted:

Ez így van, a bürokráciával csak megszívni lehet. Ha személyesen intézed el, akkor jobban résen tudsz lenni, ha valami nem stimmel, csak éppen rámegy a napod. Ha kényelmesen faxon, vagy neten, akkor meg sose tudhatod, hogy tényleg elintéződik az ügyed...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #124 Dátum: 2005.11.13 01:00:54 »
Idézetet írta: "afekete"
Én annak idején személyesen intéztem a biztosítást. És több lett, mint a mit a neten kaptam. Szóval lehet, hogy a NetRisk, Biztositas.hu, stb. kap kedvezményt, amit te személyesen nem kapsz meg.
(Az online azért olcsó, mert azzal nem kell embert foglalkoztatni.)

Ez adja a dilemmát. A neten sokszor olcsóbb (2 éve még nem volt az Unionnál online kedvezmény), csak éppen homokszem csúszhat a gépezetbe, meg az is megeshet - az Interware volt ilyen - hogy semmilyen visszajelzést nem ad arról, hogy elfogadta a jelentkezésedet, sőt később sem küldenek szerződést...
music     

A Csaszi

  • Vendég
Biztosítás
« Válasz #125 Dátum: 2005.11.15 10:14:57 »
A csodás Unionbiztosítót ezennel úgy otthagytam/om, mint a huzat. Az eddigi 18e, helyett 27e-t ajánlottak a jövőévre /negyedév. Az szerény számításaim szerint is 50%-os emelés, károkozás nélkül.  :evil: Nem kicsit lettem ám mérges, mikor kinyitottam a borítékot.

Netrisk befigyelt, s találtam 17e-s ajánlatot, nemsoká faxolom is a dolgokat nekik.

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Biztosítás
« Válasz #126 Dátum: 2005.11.15 11:23:02 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
A csodás Unionbiztosítót ezennel úgy otthagytam/om, mint a huzat. Az eddigi 18e, helyett 27e-t ajánlottak a jövőévre /negyedév. Az szerény számításaim szerint is 50%-os emelés, károkozás nélkül.  :evil: Nem kicsit lettem ám mérges, mikor kinyitottam a borítékot.

Netrisk befigyelt, s találtam 17e-s ajánlatot, nemsoká faxolom is a dolgokat nekik.


Szerintem nem leszel egyedül a döntéseddel! Én postán küldöm el tértivevényesen, úgy is elfogadják a lemondást ugye???!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Biztosítás
« Válasz #127 Dátum: 2005.11.15 12:05:47 »
Idézetet írta: "galland"
Szeintem nem leszel egyedül a döntéseddel! Én postán küldöm el tértivevényesen, úgy is elfogadják a lemondást ugye???!

El kellene minden írásos lemondást fogadni (levél, fax).
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Biztosítás
« Válasz #128 Dátum: 2005.11.15 20:46:07 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
A csodás Unionbiztosítót ezennel úgy otthagytam/om, mint a huzat. Az eddigi 18e, helyett 27e-t ajánlottak a jövőévre /negyedév. Az szerény számításaim szerint is 50%-os emelés, károkozás nélkül.  :evil: Nem kicsit lettem ám mérges, mikor kinyitottam a borítékot.

Netrisk befigyelt, s találtam 17e-s ajánlatot, nemsoká faxolom is a dolgokat nekik.

Nekem a Postánál 3e-rel csökkent az évesem (50e lett) igaz ugrottam is B1be :)
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Biztosítás
« Válasz #129 Dátum: 2005.11.20 16:30:37 »
Sziasztok!

Nálunk a helyzet a következő:

Yaris 1,0 Harmony 99' ,       magán,          jelenleg Allianz,        nyereség váltáskor: 4.900 Ft/év ,      Marad  

Hiace 4WD  00',        céges személy ,        jelenleg Allianz  ,        nyereség váltáskor: 1.010 Ft/év   ,  Marad    

OFFIveco 03,            céges teher,             jelenleg Allianz,        nyereség váltáskor: 51.000 Ft/év,    Váltás!

A kérdésem, hogy szabad e szerintetek a MÁV biztosítót választani? Fizetni úgysem nekem fog. :oops:
color=green]Savaria[/color] 91

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Biztosítás
« Válasz #130 Dátum: 2005.11.20 17:03:33 »
Idézetet írta: "Savaria"

A kérdésem, hogy szabad e szerintetek a MÁV biztosítót választani? Fizetni úgysem nekem fog. :oops:



Igen viszont azt se felejtsd el hogy az egy egyesület. Vagyis be kell lépned az egyesületbe ahhoz hogy kössenek veled kötelezőt. Viszont egy egyesületbe ha belépsz akkor ha gond van az egyesülettel akkor neked is fizetni kell mert tag vagy.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Biztosítás
« Válasz #131 Dátum: 2005.11.20 17:15:47 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Savaria"

A kérdésem, hogy szabad e szerintetek a MÁV biztosítót választani? Fizetni úgysem nekem fog. :oops:



Igen viszont azt se felejtsd el hogy az egy egyesület. Vagyis be kell lépned az egyesületbe ahhoz hogy kössenek veled kötelezőt. Viszont egy egyesületbe ha belépsz akkor ha gond van az egyesülettel akkor neked is fizetni kell mert tag vagy.


Vazze, erre nem is gondoltam!!! Nagyon köszönöm a figyelmeztetést. Hiába, az összeg nagyon csábító volt! :oops:
Hogy mi mindenre jó ez a Klub!!! :)
color=green]Savaria[/color] 91

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Biztosítás
« Válasz #132 Dátum: 2005.11.20 17:21:34 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "Savaria"

A kérdésem, hogy szabad e szerintetek a MÁV biztosítót választani? Fizetni úgysem nekem fog. :oops:



Igen viszont azt se felejtsd el hogy az egy egyesület. Vagyis be kell lépned az egyesületbe ahhoz hogy kössenek veled kötelezőt. Viszont egy egyesületbe ha belépsz akkor ha gond van az egyesülettel akkor neked is fizetni kell mert tag vagy.

Láttad a Juszt műsorát?
Na abban volt erről szó, még sose volt olyan, hogy valakinek fizetnie kellett volna többet. Szal ez a nagy biztosítók ellenrekláma.
Laco 73 :D

Savaria

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 413
    • http://www.park-asz.hu
Biztosítás
« Válasz #133 Dátum: 2005.11.20 17:29:31 »
Idézetet írta: "KLaco"

Láttad a Juszt műsorát?
Na abban volt erről szó, még sose volt olyan, hogy valakinek fizetnie kellett volna többet. Szal ez a nagy biztosítók ellenrekláma.


Na, most akkó........??? :pal1:
A döntés az enyém, igaz? :wink:  Az OTP-Garanciával is nyerek 38.000 Ft-ot/év. És nem egyesület. Valszeg ez lesz.
color=green]Savaria[/color] 91

cyberslider

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 112
    • http://wazzu.try.hu
Biztosítás
« Válasz #134 Dátum: 2005.11.20 17:55:36 »
Idézetet írta: "Savaria"
Idézetet írta: "KLaco"

Láttad a Juszt műsorát?
Na abban volt erről szó, még sose volt olyan, hogy valakinek fizetnie kellett volna többet. Szal ez a nagy biztosítók ellenrekláma.


Na, most akkó........??? :pal1:
A döntés az enyém, igaz? :wink:  Az OTP-Garanciával is nyerek 38.000 Ft-ot/év. És nem egyesület. Valszeg ez lesz.


Szia. Én akkor az OTP-t választanám. Lehet,hogy valamivel többa pénz,de legalább nem egyesület. Én is ezért megyek az unionhoz,és nem a TIR/v. MÁV-hoz. Pedig valamivel drágább lesz. Nabumm. 8500/negyedév :)