Szerző Téma: Biztosítás  (Megtekintve 602326 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #1065 Dátum: 2010.01.22 20:37:15 »
Én szerencsére jól jártam, A0-ban, Bp-i lakosként az Ave negyedéves biztosítása 15e Ft az Allianznál, mégsem annyi, mint 1 évvel korábban lett volna...  :whistling:
Akor még a vidéki lakcímen és egyebeken agyaltam, de szerencsére jókor jött a nyitás a fiatalok felé.

Mondjuk szerintem bele lehetne venni a díjak elbírálásába a jogosítványokat is, úgy értem aki elboldogul a 40t-ás kamionnal, az elbír egy 1,5t autóval is. És persze nem csak azért szorgalmaznám a dolgot, mert nekem is megvan az E.  :innocent:  :D  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #1066 Dátum: 2010.01.22 22:20:37 »
Ez meredek téma. Attól, hogy van jogsid, még nem biztos, hogy használod is. :excl:
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #1067 Dátum: 2010.01.22 23:01:03 »
Viszont valamennyit számít a jogosítvány megszerzésének az éve is, vagyis a Netrisken számolgattam, és kevesebb összeg jött ki az évek haladtával.

A lényeg itt azon van, hogy azért egy C, D vagy E-s jogsit letenni (rutin, forgalom, stb.) azért már igényel némi többlet rutint és tapasztalatot, most nem nagyképűségből mondom. Aki elboldogul egy sokkal nagyobb szerelvénnyel, annak azért egy személygépkocsi terelgetése sem lehet olyan nehéz feladat.

Hivatásos jogsit most nem is veszem ide, mert pl annak az érvényessége csak 5 évre szól. De ezeket a dolgokat sehol sem "honorálják", illetve eddig 1 kalkulátornál sem láttam ezeket az opciókat.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #1068 Dátum: 2010.01.22 23:12:08 »
Viszont valamennyit számít a jogosítvány megszerzésének az éve is, vagyis a Netrisken számolgattam, és kevesebb összeg jött ki az évek haladtával.
Pedig valahol ez is rizikós. Édesanyám majd 40 éve szerezte a jogsiját, csak éppen ebből 30-at nem vezetett...
music     

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #1069 Dátum: 2010.01.22 23:37:22 »
Sajnos semmivel sem lehet bizonyítani, hogy ki vezet rendszeresen illetve ki nem vezetett már évek óta. A vezetési stílus sem mindig mérvadó.

Az Ötödik Elem című filmben volt valami kütyü, ami Bruce W. taxijában volt. Bedugtad a jogsit a leolvasóba, és kiderültek az okosságok.

Lehetne valamilyen levezetett km és vezetési dátum nyilvántartó rendszert építeni az autókba, nem is tudom miért nem állt elő még ezzel senki sem. Ha a teherautókban van tachográf, akkor ez a jogsileolvasó és adatrögzítő kütyü sem lehet akkora kunszt.

És a bónuszt is akkor a levezetett (illetve balesetmentesen levezetett) km-ekhez lehetne igazítani. Mert manapság ha 10 évig nem vezetsz, csak fizeted a biztosítást, máris megvan a B10-ed (a biztosítós haverról, aki meg elintézi kapásból a B10-et nem tudok nyilatkozni, mert nekem ilyen haverom/ismerősöm nincsen). Ez is egy igencsak rizikós tényező...  :whistling:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Biztosítás
« Válasz #1070 Dátum: 2010.02.15 20:25:36 »
Sziasztok! a minap hátolról belém jött egy autó, de nekem igazából nem történt semmi azon kivül, hogy a lökhárítom egy kicsit elmozdult a helyéről. szerintetek érdemes bejelenteni a biztosítónak, és érdemes kárfelmérőt kihívni? fognak ezzel foglalkozni? Vagy a biztosító ilyenkor nem fizet? szemmel nem lehet látni semmit, csak a lökhárító kicsit elmozdult.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #1071 Dátum: 2010.02.15 20:27:28 »
A Corimba egyszer beletolattak (benne ültem az autómban). Nem látszott semmi kár, de azért töltöttünk ki papírt. Végül 136 ezer forint lett a kár...
         

nIKI7777

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re: Biztosítás
« Válasz #1072 Dátum: 2010.02.15 20:29:40 »
és ez hogy működik.a biztosítónak bejelentem, kiküldenek egy kárszakértőt,megállapítja mi a kár, és?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Biztosítás
« Válasz #1073 Dátum: 2010.02.15 20:33:19 »
Én a papírral együtt bevittem a kocsit a Toyota Reálaszisztémához és ők intéztek mindent.
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Biztosítás
« Válasz #1074 Dátum: 2010.02.15 20:35:50 »
Beviszed egy olyan szervizbe, amink van kapcsolata a biztosítókkal. Akkor egy helyen elintézik a kárfelvételt és a javítást is.

tutinet

  • Vendég
Re: Biztosítás
« Válasz #1075 Dátum: 2010.02.15 20:40:02 »
Sajnos semmivel sem lehet bizonyítani, hogy ki vezet rendszeresen illetve ki nem vezetett már évek óta. A vezetési stílus sem mindig mérvadó.


Lehetne valamilyen levezetett km és vezetési dátum nyilvántartó rendszert építeni az autókba, nem is tudom miért nem állt elő még ezzel senki sem. Ha a teherautókban van tachográf, akkor ez a jogsileolvasó és adatrögzítő kütyü sem lehet akkora kunszt.


És mivel mérnéd ki mennyit vezetett ??? Van aki egész nap céges autt vezet sajátot csak hétvégén. Sőt a cégest is naponta 5-en vezetik több kevesebb km-t de hétvégén is megy eleget sokszor. Dugdosni kéne egy kártyát valamibe ??? És ha az anyósülésen is dugna egy kártyát a söfőr után , akkor ő is vezetne. Kivitelezhetetlen ötlet.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10712
Biztosítás
« Válasz #1076 Dátum: 2010.02.15 22:45:16 »
Azért hangosan gondolkodni csak szabad.  :whistling:  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Biztosítás
« Válasz #1077 Dátum: 2010.02.15 23:19:03 »
Sziasztok! a minap hátolról belém jött egy autó, de nekem igazából nem történt semmi azon kivül, hogy a lökhárítom egy kicsit elmozdult a helyéről. szerintetek érdemes bejelenteni a biztosítónak, és érdemes kárfelmérőt kihívni? fognak ezzel foglalkozni? Vagy a biztosító ilyenkor nem fizet? szemmel nem lehet látni semmit, csak a lökhárító kicsit elmozdult.
Más valaki kárt okozott neked, ne vállald át a felelősséget. Vidd el megnézetni, csak hogy biztosra menj.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26341
Re: Biztosítás
« Válasz #1078 Dátum: 2010.02.15 23:44:31 »
Sziasztok! a minap hátolról belém jött egy autó, de nekem igazából nem történt semmi azon kivül, hogy a lökhárítom egy kicsit elmozdult a helyéről. szerintetek érdemes bejelenteni a biztosítónak, és érdemes kárfelmérőt kihívni? fognak ezzel foglalkozni? Vagy a biztosító ilyenkor nem fizet? szemmel nem lehet látni semmit, csak a lökhárító kicsit elmozdult.
Ha a másik autó vezetője nem adott papírt, akkor nem tanácsos.
music     

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Biztosítás
« Válasz #1079 Dátum: 2010.02.17 12:01:04 »
Kivancsisagbol ( :sorcerer: ) kiszamoltam mennyi lenne a kotelezo biztositas egy 10eves 85ezer merfoldet futott IS200 Sport-ra, magyar jogositvannyal, 0km jobbkormanyos multtal, szeptember ota Angliaban tartozkodva viszonylag belvarosi cimmel 23evesen, egy testverrel, 5en lakva a lakasba, az autot utcan a haz mogotti parkoloban tartva,  evente 3-4kulfoldi (magyar) uttal, kb 15ezer merfold eves futassal, meg meg a fene tudja milyen hulye kerdesekkel..... Sok oldal es sok szotarazas utan a szomorusag kerulget....

12 biztositotol kaptam ajanlatot, masik kb 30 nem biztositana :D
£3726.28 es £5294.65 kozti eves ajanlatok jottek.

Van valakinek ralatasa, otlete, tanacsa hogy lehet-e lejjebb faragni ezt valahogy? Melyik tenyezo lehet ennyire "erteknovelo"?
Mr. MajorTom? Neked hogy van biztositva az MR2?


kisa
born to ride