Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837536 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #240 Dátum: 2006.02.10 20:31:47 »
Idézetet írta: "Profy"

Ez 11 euró volt. :D Számgép bótba megkapod kb 2500Ft-ért. :D
A bomboastikba kérdezd már meg hogy valami carina cuccos van-e nekik. :D


Mivan? :hmm:  Okíccsál csak!  :crazy:  :otlet: Számgépbóttba??? Mijértis???? :kacsint: Nyíregyen a számgépbótba aggyák a zizzóledes diszkónyeonyt is???? :hmm:  :nagymosoly:  :nagymosoly: Mit kell venni, nyomjad az infót!!!!
Megkérdezem, de nézd meg a neten, mi van, mi kell...- :toy:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #241 Dátum: 2006.02.10 20:36:27 »
A számítógépeket is szokták neoncsővel felszerelni, hogy szépek legyenek, ez hidegkatódcsöves, vagy mi a csuda, hogy ne melegítse a dolgot. Ilyeneket tényleg számtek bótba lehet kapni ócsóért  :nagymosoly:
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #242 Dátum: 2006.02.10 20:43:01 »
Akkor +kérdezem Tamás69 urat, Ő itt a nagy számtekguru..... Igaz is, nekem meg 3 kék led adja a diszkófényt a toronyban. most néztem éppen rá..... :-) :nagymosoly:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden ami világít
« Válasz #243 Dátum: 2006.02.10 20:49:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
A számítógépeket is szokták neoncsővel felszerelni, hogy szépek legyenek, ez hidegkatódcsöves, vagy mi a csuda, hogy ne melegítse a dolgot. Ilyeneket tényleg számtek bótba lehet kapni ócsóért  :nagymosoly:

Nekem is van (volt) ilyen a sz.gépemben, de már vagy fél éve nem használom. El is gondolkodtam rajta, hogy be kellene építeni a kocsiba. Valószínűleg csomagtér világítás lesz belőle.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #244 Dátum: 2006.02.10 20:50:40 »
Ja, az jó 5let, a csomagtérben úgysincs soha elég fény, mert úgyis a lámpa elé pakol az ember, mármint a Yarisban.
Laco 73 :D

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden ami világít
« Válasz #245 Dátum: 2006.02.10 20:53:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ja, az jó 5let, a csomagtérben úgysincs soha elég fény, mert úgyis a lámpa elé pakol az ember, mármint a Yarisban.

Ja, már amelyik Yaris-ban van eredetileg egy kis lámpa :)
Mert ha jól tudom csak a faceliftes Yarisokban van ilyen.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #246 Dátum: 2006.02.10 20:56:08 »
Idézetet írta: "Deep Rush"
Idézetet írta: "KLaco"
Ja, az jó 5let, a csomagtérben úgysincs soha elég fény, mert úgyis a lámpa elé pakol az ember, mármint a Yarisban.

Ja, már amelyik Yaris-ban van eredetileg egy kis lámpa :)
Mert ha jól tudom csak a faceliftes Yarisokban van ilyen.

Ez valahogy mindig elkerüli a figyelmem  :banging: De tényleg.
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #247 Dátum: 2006.02.10 22:33:10 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Valami ilyet gondoltam én is, annyi extrával, hogy kékes színűre cserélném a plafonlámpát (japán szofita 5W) valamint a napellenzők közötti mennyezetarmatúra két irányított spotját is. Normál fénye van, és az alsó kék területvilágítással nagyon gagyiul nézne ki. Ezt a projktet csak tavasszal kívánom előadni, mert ilyenkor a fene sem csúszkál-mászkál a trutyis kocsi mellett a pár fokban...
Holnap megyek a Lurdyhoz - talizunk a Nissanos cimbikkel -, ott van a Boombastik shop, és megtekintem a választékot.
Állítólag van olyan is, amiben egy LED adja a fényt és egy optika csőben fut a fény, amit állítólag lehet hajlítani is... Meg van normál beltéri neon is.
Meg tehetnél egy ilyet is.
Neked még tán szabad is vóna.
http://www.work4web.hu/nagyito.php?URL=pic/prod_big/5719.jpg
És itt a ledes cső beltérre:
http://aruhaz.totalcar.hu/index.php?module=product&ps_id=323653&category=2812,2825&prodfilter=

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden ami világít
« Válasz #248 Dátum: 2006.02.11 16:54:29 »
Ja számító gép nejoncső. :D

Így néz ki a carinya csomagtér világításába átrakva. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden ami világít
« Válasz #249 Dátum: 2006.02.11 23:39:45 »
Újabban azon filózok , hogy be lehetne építeni a Camrybe a belső kilincsek házába egy-egy kis zöld LED-et , hogy háttérvilágítást adjon a kilincseknek . Szvsz jól mutatna , mert amúgy elég sötét az autó belseje , nem olyan mint a modern autók , amelyekben mindenféle gomb meg kapcsoló világít . Itt csak a kombinált műszernek és a középkonzolon a fűtés/szellőzés szabályozásnak van világítása , oszt' csókolom  :szemforgat: ... szóval elkelne még néhány fény .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #250 Dátum: 2006.02.11 23:50:27 »
laser led uv,kék,vörös,tri color                                1 944 Ft
 fénycső hideg katódcső buborékos kék,vörös,zöld   2 424 Ft
 fénycső hideg katódcső uv,kék,vörös,zöld,tri color      2 304 Ft
 fénycső hideg katódcső dupla-szett  uv,kék,vörös,zöld   2 904 Ft
 cooler 8cm 4x kék led                                                 1 704 Ft
 cooler 8cm 4x vörös led                                        1 704 Ft
 cooler 12cm 4x kék led                                                3 288 Ft
 cooler 12cm 4x vörös led                                        3 288 Ft
 Ata 66/133 ide kerek kábel UV                                     2 184 Ft

Hirtelen ezeket a fénytuning árakat találtam, ebből az első 4 db érdekes van más típus is, az árak kb hasonlóak, a fénycsöveket egy vékony műanyag cső védi, de kalapáccsal nem kell tesztelni az ütésállóságukat! :) 12V-ról működnek, tehát kocsiba is simán rakhatók!


Érdekes lehet az UV cső+ UV-re világító festék kombinációja!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #251 Dátum: 2006.02.11 23:55:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Újabban azon filózok , hogy be lehetne építeni a Camrybe a belső kilincsek házába egy-egy kis zöld LED-et , hogy háttérvilágítást adjon a kilincseknek . Szvsz jól mutatna , mert amúgy elég sötét az autó belseje , nem olyan mint a modern autók , amelyekben mindenféle gomb meg kapcsoló világít . Itt csak a kombinált műszernek és a középkonzolon a fűtés/szellőzés szabályozásnak van világítása , oszt' csókolom  :szemforgat: ... szóval elkelne még néhány fény .


-Annak idején az öreg 626 mazdámban az tetszett, hogy a műszerfal fényerőszabályzása minden belső fényt szabályzott, egészen a 0 állásig, éjjel imádtam töksötét műszerfallal menni, semmi más krlátozó dolog nem volt, csak én, a kocsi, meg az út, semmi pszihólógiai nyomás, hogy nem illene éjjel az erdőn keresztül 180-al menni, vagy hasonlók, annyival mentem, amennyit jónak éreztem.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden ami világít
« Válasz #252 Dátum: 2006.02.12 19:01:34 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Palaczk"
Újabban azon filózok , hogy be lehetne építeni a Camrybe a belső kilincsek házába egy-egy kis zöld LED-et , hogy háttérvilágítást adjon a kilincseknek . Szvsz jól mutatna , mert amúgy elég sötét az autó belseje , nem olyan mint a modern autók , amelyekben mindenféle gomb meg kapcsoló világít . Itt csak a kombinált műszernek és a középkonzolon a fűtés/szellőzés szabályozásnak van világítása , oszt' csókolom  :szemforgat: ... szóval elkelne még néhány fény .


-Annak idején az öreg 626 mazdámban az tetszett, hogy a műszerfal fényerőszabályzása minden belső fényt szabályzott, egészen a 0 állásig, éjjel imádtam töksötét műszerfallal menni, semmi más krlátozó dolog nem volt, csak én, a kocsi, meg az út, semmi pszihólógiai nyomás, hogy nem illene éjjel az erdőn keresztül 180-al menni, vagy hasonlók, annyival mentem, amennyit jónak éreztem.


Ezt az elsötétítést meg lehet csinálni a Carinával is , a Camryvel is , sőt a Moszkviccsal is meg lehetett csinálni  :nagymosoly: ... próbáltam is néha , de nekem nem tetszett (amúgy a Camryben nem lehet teljes sötétet csinálni , mert az econométer ledje mindig világít)  :szemforgat: ... én szeretem azt a pilótafülke-érzést , amit a kivilágított műszerfal ad , sőt úgy vagyok vele , hogy minél több dolog világít , annál jobban tetszik  :D ... persze nem mini karácsonyfára meg ilyesmikre gondolok .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden ami világít
« Válasz #253 Dátum: 2006.02.13 10:37:56 »
A sötétítés csak az izzóknál érvényes,a ledes műszerfal sajna nem reagál az áramlevételre.  :sunyi:
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #254 Dátum: 2006.02.13 10:46:45 »
Idézetet írta: "Profy"
A sötétítés csak az izzóknál érvényes,a ledes műszerfal sajna nem reagál az áramlevételre.  :sunyi:

Miért nem?
A led kicsit más elvű, de ha csökkented a feszültséget, akkor a fényerő is csökken az tuti.
Laco 73 :D