Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837496 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #225 Dátum: 2006.02.05 18:56:21 »
teljesen korrekt módon lehet szerelni. Vannak H7, H4-es szettek is, ponmtosan azért, hogy nem kelljen barmolni. Szépen el kell vezetni a dolgokat, úgy, hogy korrekt legyen. Bontható kapcsolatok, könnyen átalakíthatóan. Így a vizsga sem okoz gondot. A bi-xenon a drágább, a sima szettek kb. 80E HUF körül beszerezhetőek. Itt is vannak gyengus és jobb termékek.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden ami világít
« Válasz #226 Dátum: 2006.02.05 19:42:38 »
Idézetet írta: "Trotter66"
teljesen korrekt módon lehet szerelni. Vannak H7, H4-es szettek is, ponmtosan azért, hogy nem kelljen barmolni. Szépen el kell vezetni a dolgokat, úgy, hogy korrekt legyen. Bontható kapcsolatok, könnyen átalakíthatóan. Így a vizsga sem okoz gondot. A bi-xenon a drágább, a sima szettek kb. 80E HUF körül beszerezhetőek. Itt is vannak gyengus és jobb termékek.


Hááát ... értem , de asszem ez nekem ennyit nem ér meg . Inkább maradok a bevált nagyobb fényerejű hagyományos izzónál , ha pedig lesz fölös pénzem világításra , akkor abból inkább újrafoncsoroztatom a fényszóróim tükrét , továbbá veszek egy pár kiegészítő reflektort , nomeg egy pár ködfényszórót . Mindez együtt a fent említett összegnek talán a fele .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #227 Dátum: 2006.02.06 08:51:09 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hááát ... értem , de asszem ez nekem ennyit nem ér meg . Inkább maradok a bevált nagyobb fényerejű hagyományos izzónál , ha pedig lesz fölös pénzem világításra , akkor abból inkább újrafoncsoroztatom a fényszóróim tükrét , továbbá veszek egy pár kiegészítő reflektort , nomeg egy pár ködfényszórót . Mindez együtt a fent említett összegnek talán a fele .

Igen, érthető a dolog. Én is szkeptikus voltam. De most, hogy egy olyan autóban ülök, amiben gyárilag van, hát.... ég és föld. Olyan érzés lehet, mint egy Trabantból átülni egy egyhatos Carinába.  Elkezdessz éjszaka is látni. Gyakorlatilag 100 km/h-ig nem használok refit. Nincsen rá szükség. Valamint MINDKÉT útszéli padkát gyönyörűen lehet látni, beleértve a vakon közlekedő biciklist, és az éjfeketébe öltözött gyalogbékát is. Még akkor is, ha éppen szembe jön egy másik autó is.
Szóval nagyon jó dolog. Az már egy más kérdés, hogy beletenném-e egy olyan autóba, amibe hagyományos halogén van. :hmm:  De hát ez is csak anyagi kérdés.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden ami világít
« Válasz #228 Dátum: 2006.02.07 15:31:46 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hááát ... értem , de asszem ez nekem ennyit nem ér meg . Inkább maradok a bevált nagyobb fényerejű hagyományos izzónál , ha pedig lesz fölös pénzem világításra , akkor abból inkább újrafoncsoroztatom a fényszóróim tükrét , továbbá veszek egy pár kiegészítő reflektort , nomeg egy pár ködfényszórót . Mindez együtt a fent említett összegnek talán a fele .

Igen, érthető a dolog. Én is szkeptikus voltam. De most, hogy egy olyan autóban ülök, amiben gyárilag van, hát.... ég és föld. Olyan érzés lehet, mint egy Trabantból átülni egy egyhatos Carinába.  Elkezdessz éjszaka is látni. Gyakorlatilag 100 km/h-ig nem használok refit. Nincsen rá szükség. Valamint MINDKÉT útszéli padkát gyönyörűen lehet látni, beleértve a vakon közlekedő biciklist, és az éjfeketébe öltözött gyalogbékát is. Még akkor is, ha éppen szembe jön egy másik autó is.
Szóval nagyon jó dolog. Az már egy más kérdés, hogy beletenném-e egy olyan autóba, amibe hagyományos halogén van. :hmm:  De hát ez is csak anyagi kérdés.


Nem vonom kétségbe , hogy klassz :) ... csak hát drága  :szemforgat: ... szóval ki nem zárom , de az említett dolgokra biztosan előbb fordítok majd , ha lesz miből .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

rezol

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #229 Dátum: 2006.02.07 22:22:21 »
Meister Trotter (essig kraft),
a tiédnél megvan az a bizonyos, automata fényszórómagasság állítás?

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Minden ami világít
« Válasz #230 Dátum: 2006.02.07 22:56:22 »
Idézetet írta: "Trotter66"

Sztem a Te kocsidba simán beapplikálható a szett, de ha jól sejtem, a Tiédben H4 izzók vannak, így a bixenon játszhat csak. Ennek mechanikus a fényváltása, egy sapka rohangászik a megfelelő pozíciók között, ezzel éri el a megfelelő fényvetést.

Állítólag létezik H4 dual-xenon izzó is, abban nincs szükség elektromechanikus izzó mozgatásra, mert 2 buborék ("izzószál")van egy csőben, egy a tompítottnak és egy másik a távfénynek, akár a halogén izzóban. Asszem Poweramper gyártmányú. A fényváltás működését ha egyébként egyszerre világít mind a 2 bubi, hogy oldják meg? Ha meg mégsem egyszerre égnek, akkor a ki be kapcsolgatástól elég hamar elhalálozhat az izzó.  :hmm: Tudsz erről valamit?  :?:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #231 Dátum: 2006.02.08 10:29:50 »
Idézetet írta: "Szonár"
Meister Trotter (essig kraft),
a tiédnél megvan az a bizonyos, automata fényszórómagasság állítás?


Ganz natürlich, mein Kamerad!
Und mein Wagen hat zwo Scheinwerfer-wascheanlage.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #232 Dátum: 2006.02.08 10:34:28 »
Idézetet írta: "FLInt"
Állítólag létezik H4 dual-xenon izzó is, abban nincs szükség elektromechanikus izzó mozgatásra, mert 2 buborék ("izzószál")van egy csőben, egy a tompítottnak és egy másik a távfénynek, akár a halogén izzóban. Asszem Poweramper gyártmányú. A fényváltás működését ha egyébként egyszerre világít mind a 2 bubi, hogy oldják meg? Ha meg mégsem egyszerre égnek, akkor a ki be kapcsolgatástól elég hamar elhalálozhat az izzó.  :hmm: Tudsz erről valamit?  :?:


Én még nem hallottam róla, de lehet, hogy valóban van ilyen. Az viszont biztos, hogy a ki-bekapcsolás erősen rövidíti az HID egység élettartamát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #233 Dátum: 2006.02.08 10:42:23 »
Ilyet találtam:

H4 Bi kit
-Tompított/reflektor, duál xenon égővel. Két ballaszt, két duál xenon égő, vagy tompított, vagy reflektor ég35W 95.000.- HUF
-Tompított/reflektor, duál xenon égővel. Két ballaszt, két duál xenon égő, a tompított mindig világít, és mellé kapcsolódik be a reflektor35W 125.000.- HUF


Forrás
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Minden ami világít
« Válasz #234 Dátum: 2006.02.08 12:11:31 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ilyet találtam:...

Köszi a gyors választ, ezt a weblapot még nem láttam. A folyamatos üzemű tompítottal szerelt izzó elég jónak tűnik, de annál is fennáll (bár kevésbé mint a másiknaál) a távolsági fényt adó buborék gyors elhalásának veszélye a sok kapcsolgatástól. Egy másik érv is szól ellene: q***a drága. :shock:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

rezol

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #235 Dátum: 2006.02.08 12:32:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Idézetet írta: "Szonár"
Meister Trotter (essig kraft),
a tiédnél megvan az a bizonyos, automata fényszórómagasság állítás?


Ganz natürlich, mein Kamerad!
Und mein Wagen hat zwo Scheinwerfer-wascheanlage.
So, ist das leben,
Bán Zoli bolhát fogott ingében.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #236 Dátum: 2006.02.08 12:41:15 »
Idézetet írta: "Szonár"
Idézetet írta: "Trotter"
Ganz natürlich, mein Kamerad!
Und mein Wagen hat zwo Scheinwerfer-wascheanlage.

So, ist das leben,
Bán Zoli bolhát fogott ingében.


????? úgy illik, hogy azon a nyelven válaszoljuk a kérdésre, ahogy feltették.... (már ha 1általán értjük, ugye..)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden ami világít
« Válasz #237 Dátum: 2006.02.10 09:33:09 »
Na itt vagyok. :D

Neon csőhöz hasonló dolgom van de van kék ledem is. :D
Azt a műszerfal világításra használtam de nagyon pont fényt ad. :(





Így néz ki a cső lábtér világításként. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Minden ami világít
« Válasz #238 Dátum: 2006.02.10 14:44:14 »
Valami ilyet gondoltam én is, annyi extrával, hogy kékes színűre cserélném a plafonlámpát (japán szofita 5W) valamint a napellenzők közötti mennyezetarmatúra két irányított spotját is. Normál fénye van, és az alsó kék területvilágítással nagyon gagyiul nézne ki. Ezt a projktet csak tavasszal kívánom előadni, mert ilyenkor a fene sem csúszkál-mászkál a trutyis kocsi mellett a pár fokban...
Holnap megyek a Lurdyhoz - talizunk a Nissanos cimbikkel -, ott van a Boombastik shop, és megtekintem a választékot.
Állítólag van olyan is, amiben egy LED adja a fényt és egy optika csőben fut a fény, amit állítólag lehet hajlítani is... Meg van normál beltéri neon is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden ami világít
« Válasz #239 Dátum: 2006.02.10 15:00:17 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Valami ilyet gondoltam én is, annyi extrával, hogy kékes színűre cserélném a plafonlámpát (japán szofita 5W) valamint a napellenzők közötti mennyezetarmatúra két irányított spotját is. Normál fénye van, és az alsó kék területvilágítással nagyon gagyiul nézne ki. Ezt a projktet csak tavasszal kívánom előadni, mert ilyenkor a fene sem csúszkál-mászkál a trutyis kocsi mellett a pár fokban...
Holnap megyek a Lurdyhoz - talizunk a Nissanos cimbikkel -, ott van a Boombastik shop, és megtekintem a választékot.
Állítólag van olyan is, amiben egy LED adja a fényt és egy optika csőben fut a fény, amit állítólag lehet hajlítani is... Meg van normál beltéri neon is.


Ez 11 euró volt. :D Számgép bótba megkapod kb 2500Ft-ért. :D

A bomboastikba kérdezd már meg hogy valami carina cuccos van-e nekik. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16