Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837557 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #135 Dátum: 2005.10.07 16:33:40 »
A valódi xenonizzó gázkisüléses fényforrás (mint a fénycső, vagy higanygőz lámpa) spec nagyfesz trafóval gujtófeszültség ~1 000-10 000V nagyságrend, üzemi feszültség 135-400v  Szettek ára 60-100e Ft
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #136 Dátum: 2005.10.07 21:34:54 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kmr"
Végigolvastam a topicot, xenon-ból már nagyon okos lettem :)
Én viszont valamilyen hagyományos (H4) izzót szeretnék a Yaris-ba, mert a gyárinak nem túl meggyőző a fénye.
Tudnátok segíteni hogy teljesítmény-ár-élettartam(garancia) vonatkozásában melyik márka milyen típusa lenne az optimális megoldás? Esetleg ajánlott bolt Bp.-en...


Tungstram megalight (+50-+60%) Osram Silverstar +50% -fényerővel nagyon kellemesen világítanak (2-3000 Ft/Db)

Köszi, és ezek közül valamelyik az amire 5 évet garantálnak???

Érdekes, lehet, hogy csak megszokás kérdése, de nekem pont elég a fénye a kocsinak gyárilag, mondjuk azért legközelebb ha kimegy, én is +50eset teszek bele  :twisted:
Laco 73 :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #137 Dátum: 2005.10.07 22:24:53 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kmr"
Végigolvastam a topicot, xenon-ból már nagyon okos lettem :)
Én viszont valamilyen hagyományos (H4) izzót szeretnék a Yaris-ba, mert a gyárinak nem túl meggyőző a fénye.
Tudnátok segíteni hogy teljesítmény-ár-élettartam(garancia) vonatkozásában melyik márka milyen típusa lenne az optimális megoldás? Esetleg ajánlott bolt Bp.-en...


Tungstram megalight (+50-+60%) Osram Silverstar +50% -fényerővel nagyon kellemesen világítanak (2-3000 Ft/Db)

Köszi, és ezek közül valamelyik az amire 5 évet garantálnak???

Érdekes, lehet, hogy csak megszokás kérdése, de nekem pont elég a fénye a kocsinak gyárilag, mondjuk azért legközelebb ha kimegy, én is +50eset teszek bele  :twisted:

Biztos nagy szerepe van annak ki milyen világításhoz szokott. Én felváltva járok a Yarissal és az OFF Xsarával ON, és ahhoz képest érezhetően gyengébb a fénye... Ha már egyszer megszoktad hogy jobban látsz, akkor már nem jó visszalépni.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #138 Dátum: 2005.10.08 09:50:30 »
Idézetet írta: "kmr"

Biztos nagy szerepe van annak ki milyen világításhoz szokott. Én felváltva járok a Yarissal és az OFF Xsarával ON, és ahhoz képest érezhetően gyengébb a fénye... Ha már egyszer megszoktad hogy jobban látsz, akkor már nem jó visszalépni.

Aha, éreztem, hogy itt van elásva a ...
Szal minden csak megszokás kérdése. Tény, én eddig amiket vezettem, ennél csak rosszabb világítással rendelkeztek. Jobb lehet a foncsora a Xarának? Mást nem tudok elképzelni, mert gondolom az izzó hasonló alapból. Szal hiába teszel bele nagyobbat a Yarisba, ha nem tükrözi eléggé, mert akkor nem érsz el akkora javulást, hogy jobb legyen, mint a Xaráé, csak megközelíteni tudod.
Laco 73 :D

mad_a

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 52
Minden ami világít
« Válasz #139 Dátum: 2005.10.11 13:36:16 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kmr"
Végigolvastam a topicot, xenon-ból már nagyon okos lettem :)
Én viszont valamilyen hagyományos (H4) izzót szeretnék a Yaris-ba, mert a gyárinak nem túl meggyőző a fénye.
Tudnátok segíteni hogy teljesítmény-ár-élettartam(garancia) vonatkozásában melyik márka milyen típusa lenne az optimális megoldás? Esetleg ajánlott bolt Bp.-en...


Tungstram megalight (+50-+60%) Osram Silverstar +50% -fényerővel nagyon kellemesen világítanak (2-3000 Ft/Db)


Én éppen tegnap vettem megalight-ot (60%) és két db volt 3199 Ft... Ez sokkal olcsóbb, mint a tungsram márkaboltban.. Ez csak egy sima mezei autósbolt volt....
Üdv,
mad_a

Toyota Carina E 1.6XLI Sedan
JT153ATK0000xxxx
86kW
Born in Japan

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #140 Dátum: 2005.10.11 13:45:01 »
Idézetet írta: "mad_a"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kmr"
Végigolvastam a topicot, xenon-ból már nagyon okos lettem :)
Én viszont valamilyen hagyományos (H4) izzót szeretnék a Yaris-ba, mert a gyárinak nem túl meggyőző a fénye.
Tudnátok segíteni hogy teljesítmény-ár-élettartam(garancia) vonatkozásában melyik márka milyen típusa lenne az optimális megoldás? Esetleg ajánlott bolt Bp.-en...


Tungstram megalight (+50-+60%) Osram Silverstar +50% -fényerővel nagyon kellemesen világítanak (2-3000 Ft/Db)


Én éppen tegnap vettem megalight-ot (60%) és két db volt 3199 Ft... Ez sokkal olcsóbb, mint a tungsram márkaboltban.. Ez csak egy sima mezei autósbolt volt....

Pont ma délelőtt beszéltem a Tungsram márkabolttal.
+60%-os megalight 2db-os csomagban 2098Ft...

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden ami világít
« Válasz #141 Dátum: 2005.10.11 14:51:13 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "mad_a"
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "kmr"
Végigolvastam a topicot, xenon-ból már nagyon okos lettem :)
Én viszont valamilyen hagyományos (H4) izzót szeretnék a Yaris-ba, mert a gyárinak nem túl meggyőző a fénye.
Tudnátok segíteni hogy teljesítmény-ár-élettartam(garancia) vonatkozásában melyik márka milyen típusa lenne az optimális megoldás? Esetleg ajánlott bolt Bp.-en...


Tungstram megalight (+50-+60%) Osram Silverstar +50% -fényerővel nagyon kellemesen világítanak (2-3000 Ft/Db)


Én éppen tegnap vettem megalight-ot (60%) és két db volt 3199 Ft... Ez sokkal olcsóbb, mint a tungsram márkaboltban.. Ez csak egy sima mezei autósbolt volt....

Pont ma délelőtt beszéltem a Tungsram márkabolttal.
+60%-os megalight 2db-os csomagban 2098Ft...


Nnna, én pont ezt vettem pár hete 3000-ért!
Még az is olcsóbb, mint az autósboltos 3200, pedig ez is T márkabolt volt...   :)
De 2100-ért szerintem simán megéri! Nagyon jó fénye van!  8)
pacedolphin

FLInt

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 527
  • Carina E 1.6 XLi '95 4A-FE Lean Burn
Minden ami világít
« Válasz #142 Dátum: 2005.10.11 15:49:30 »
Nekem is +60%-os Megalight van a lámpában, de éjszaka már azokkal sem látok elég jól, mert vénségemre erősen romlik a szemem. Lehet hogy xenonra kellene váltanom :roll:
Sokféle utólag beépíthető HID H4 bi-xenon szettet látni a neten, némelyik persze horror áron van. Nem is ez a baj, de még senkitől sem olvastam arról,hogy Carinába utólag beépített bi-xenon mennyire világít jól, hogy van vele megelégedve. Néhányan azt írták az Index topicon, hogy lámpamosó és automatikus magasság állító is előrt hozzá, az utólagos xenont ezek nélkül műszakin nem engedik át (egyébként pár perc alatt visszarakható a halogén izzó, mert semmiféle vezetéket nem kell elvágni a xenon szett beépítéséhez), de hát azért vannak a szabályok, hogy legyen mit áthágni.  :wink:  Azon kívül  azt is írták, hogy a recézett búrájú lámpa nagyon szétszórhatja a xenon fényét és ez elvakíthatja a szembejövőket. Ezt azért már nem akarnám, így tőletek várok infót, hátha rakott már közületek vagy ismerőseitek közül valaki ráncfelvarrás előtti Carinába xenont.  :?: Előre is köszi a válaszokat és bocsi hogy hosszú voltam. :oops:
Toyotáról csak jót vagy semmit...

A Csaszi

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #143 Dátum: 2005.10.11 16:09:53 »
Hamár így összegyűltünk kérdeznék egyet, jól. Szereztem vala 2db Osram +50-es H7-es cuccot, amiket már le szeretnék szedni a polcról s beapplikálni a járgányba. :-)

Még nem láttam közelről a foglalatot:
- Ugye csak egyféleképpen lehet berakni abba valamit?
- Ha be oda berakom, s visszanyomorintom a helyire, akkor az pont ugyanoda fog világítni mint azelőtt, vagy van vmi trükk?

Előre is köszönöm a helpet   :boldog:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #144 Dátum: 2005.10.11 16:58:07 »
Idézetet írta: "A Csaszi"
Hamár így összegyűltünk kérdeznék egyet, jól. Szereztem vala 2db Osram +50-es H7-es cuccot, amiket már le szeretnék szedni a polcról s beapplikálni a járgányba. :-)

Még nem láttam közelről a foglalatot:
- Ugye csak egyféleképpen lehet berakni abba valamit?
- Ha be oda berakom, s visszanyomorintom a helyire, akkor az pont ugyanoda fog világítni mint azelőtt, vagy van vmi trükk?

Előre is köszönöm a helpet   :boldog:

A foglalat kialakítása olyan hogy csak egyféle helyzetben tudod berakni, és állítani sem szükséges, elvileg ugyanabba a pozícióba kerül be.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #145 Dátum: 2005.10.11 17:03:48 »
Délután megvettem a Megalight +60 -t.
Tényleg 2100 volt egy pár, nem vertek át a telefonban :)
Sikerült bekűzdeni a helyére, a bal oldalihoz nem árt ha valakinek vékony a keze és lazák az izületei :) Mondjuk legalább kiszerelni nem kell semmit hogy hozzá lehessen férni...
Este megnézem mi lett az eredmény... :vag2:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Minden ami világít
« Válasz #146 Dátum: 2005.10.11 18:36:18 »
Idézetet írta: "kmr"
Délután megvettem a Megalight +60 -t.
Tényleg 2100 volt egy pár, nem vertek át a telefonban :)
Sikerült bekűzdeni a helyére, a bal oldalihoz nem árt ha valakinek vékony a keze és lazák az izületei :) Mondjuk legalább kiszerelni nem kell semmit hogy hozzá lehessen férni...
Este megnézem mi lett az eredmény... :vag2:


Egy cimet mondanal ?
Kerestem, a Tungsram oldalan, de ott jopar fel van sorolva.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #147 Dátum: 2005.10.11 19:07:57 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "kmr"
Délután megvettem a Megalight +60 -t.
Tényleg 2100 volt egy pár, nem vertek át a telefonban :)
Sikerült bekűzdeni a helyére, a bal oldalihoz nem árt ha valakinek vékony a keze és lazák az izületei :) Mondjuk legalább kiszerelni nem kell semmit hogy hozzá lehessen férni...
Este megnézem mi lett az eredmény... :vag2:


Egy cimet mondanal ?
Kerestem, a Tungsram oldalan, de ott jopar fel van sorolva.

Persze...
Király utca 43., a Gólya áruházzal szemben.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #148 Dátum: 2005.10.11 22:02:16 »
Idézetet írta: "kmr"
Idézetet írta: "A Csaszi"
Hamár így összegyűltünk kérdeznék egyet, jól. Szereztem vala 2db Osram +50-es H7-es cuccot, amiket már le szeretnék szedni a polcról s beapplikálni a járgányba. :-)

Még nem láttam közelről a foglalatot:
- Ugye csak egyféleképpen lehet berakni abba valamit?
- Ha be oda berakom, s visszanyomorintom a helyire, akkor az pont ugyanoda fog világítni mint azelőtt, vagy van vmi trükk?

Előre is köszönöm a helpet   :boldog:

A foglalat kialakítása olyan hogy csak egyféle helyzetben tudod berakni, és állítani sem szükséges, elvileg ugyanabba a pozícióba kerül be.


Nekem még sose sikerült úgy cserélni H7-est, hogy ne kelljen állítani!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Minden ami világít
« Válasz #149 Dátum: 2005.10.11 22:27:52 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Nekem még sose sikerült úgy cserélni H7-est, hogy ne kelljen állítani!

Akkor sorry!!!
Én nem tapasztalatból mondtam, csak gondoltam...
Ha már itt tartunk, miért van szükség az állításra?