Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837615 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szaboj09

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden ami világít
« Válasz #4020 Dátum: 2021.09.21 15:43:41 »
Üdv Mindenkinek, 2008-as Aurisra szeretnék nappali menetfényt szereltetni, de elég szűk az orra és a 60cm-es szabály miatt csak rövid lámpatest fér be a hűtőrácsokhoz. Esetleg még a ködlámpa mellett. Csinált már valaki ilyet, hova és milyen menetfényt lehet szabályosan feltenni? Köszönöm szépen előre is: Szabó

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re:Minden ami világít
« Válasz #4021 Dátum: 2021.09.21 16:01:10 »
Üdv Mindenkinek, 2008-as Aurisra szeretnék nappali menetfényt szereltetni, de elég szűk az orra és a 60cm-es szabály miatt csak rövid lámpatest fér be a hűtőrácsokhoz. Esetleg még a ködlámpa mellett. Csinált már valaki ilyet, hova és milyen menetfényt lehet szabályosan feltenni? Köszönöm szépen előre is: Szabó
Szia,

nem csináltam ilyet még, de léteznek jobb nevű gyártók (Osram) kínálatában csereszabatos, 2-ős működésű ködlámpa, mely lehet ködlámpa, de DRL (nappali menetfény) is. Az előírások szigorúan meghatározzák, hogy hogyan kell elhelyezni az autó elején a menetfényt (konkrét méretekkel) és szigorú előírások vannak a működési módra és a fényerőre is (annak érdekében kell ezeket mind betartani, hogy a műszaki vizsgán ne legyen probléma). Ezek a típus specifikus "ködlámpák" drágábbak, de szabályosak, minden szereléket tartalmaznak és a beépítés után is megmarad az autó gyári kinézete. 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #4022 Dátum: 2021.09.21 18:28:07 »
Üdv Mindenkinek, 2008-as Aurisra szeretnék nappali menetfényt szereltetni, de elég szűk az orra és a 60cm-es szabály miatt csak rövid lámpatest fér be a hűtőrácsokhoz. Esetleg még a ködlámpa mellett. Csinált már valaki ilyet, hova és milyen menetfényt lehet szabályosan feltenni? Köszönöm szépen előre is: Szabó

Nézz körbe a www.lumenet.hu oldalon.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden ami világít
« Válasz #4023 Dátum: 2021.09.21 19:10:26 »
Szia,

nem csináltam ilyet még, de léteznek jobb nevű gyártók (Osram) kínálatában csereszabatos, 2-ős működésű ködlámpa, mely lehet ködlámpa, de DRL (nappali menetfény) is. Az előírások szigorúan meghatározzák, hogy hogyan kell elhelyezni az autó elején a menetfényt (konkrét méretekkel) és szigorú előírások vannak a működési módra és a fényerőre is (annak érdekében kell ezeket mind betartani, hogy a műszaki vizsgán ne legyen probléma). Ezek a típus specifikus "ködlámpák" drágábbak, de szabályosak, minden szereléket tartalmaznak és a beépítés után is megmarad az autó gyári kinézete. 

Az meg hogyan??? Beépítés után megváltozik!! Te sem úgy nézel ki hafelteszel egy fejlámpát, mint előtte!!?
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4024 Dátum: 2021.09.21 20:39:23 »
Az meg hogyan??? Beépítés után megváltozik!! Te sem úgy nézel ki hafelteszel egy fejlámpát, mint előtte!!?
Mondjuk úgy, hogy a beépített lámpa kinézetre olyan, mint a gyári ködlámpa volt, aminek a helyére betették.  :tt2:
Egy fejlámpát hafelteszel (bármit is jelentsen ez), attól még ugyan úgy nézel ki, mint előtte, nem leszel Kelemen Pista kinézetű.

szaboj09

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden ami világít
« Válasz #4025 Dátum: 2021.09.22 10:42:56 »
Köszönöm szépen mindkét érdemben hozzászólónak, de nem szívesen nyúlnék bele a gyári világítási rendszerbe és ilyen korú autónál már nem rentábilis a drága lámpa utólagos felszerelése, főleg nem a gyári ködlámpa helyett. A lényege pont az lenne, hogy a 6 izzó helyett csak a nappali menetfény LED izzói világítsanak napközben, de anyagilag nem éri meg több 10 ezer forintot rákölteni. Már körbejártam a kérdést, kezdve a menetfények keresésével (a 100x18mm méret nem létezik E jeles verzióban, ami beférhetne a hűtőrácsok közé), autósboltok, egyéb boltokban is, a toyota hungary (nincs információjuk), sőt már a használt autós hirdetésekben is kerestem ötletet, de ott sem találtam menetfényes aurist.
A felső hűtőrács max. 75cm széles, azért számoltam a 10cm-es lámpával, az alsó max. 60, tehát oda szabályosan nem fér be. A ködlámpa mellett is megoldható kerek lámpával, de ott is alig van hely. Ezért tettem fel a kérdést a hozzáértőknek, hátha csinált már valaki ilyet.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden ami világít
« Válasz #4026 Dátum: 2021.09.22 12:40:41 »
Mondjuk úgy, hogy a beépített lámpa kinézetre olyan, mint a gyári ködlámpa volt, aminek a helyére betették.  :tt2:
Egy fejlámpát hafelteszel (bármit is jelentsen ez), attól még ugyan úgy nézel ki, mint előtte, nem leszel Kelemen Pista kinézetű.

Te sem fejlámpával a kobakodon születtél, akár a "Kelemen Pista"!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

gogca

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden ami világít
« Válasz #4027 Dátum: 2021.09.22 18:13:06 »
Sziasztok
Toyota Corolla touring sport 1.8 hybrid autót vettem ha kinyitom csak a belső világítás kapcsol  be .
Lehet valahol beállítani hogy a helyzetjelző is bekapcsoljon?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4028 Dátum: 2021.09.23 09:08:06 »
Sziasztok
Toyota Corolla touring sport 1.8 hybrid autót vettem ha kinyitom csak a belső világítás kapcsol  be .
Lehet valahol beállítani hogy a helyzetjelző is bekapcsoljon?
Nem VW csoportos autó, nincs ilyen állítási lehetőség.

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Minden ami világít
« Válasz #4029 Dátum: 2024.01.08 11:08:06 »
Sziasztok.
Adott egy Szlovéniából behozott 2011- es Toyota Verso.
Ha elindítom a motort, felkapcsolnak a lámpái, 0 álláson is.
Hogy lehetne ezt megszüntetni/ kikapcsolni?
Menetfényt szeretnék beszereltetni.
Esetleg akinek hasonló autója van, sikerült - e neki kikapcsolni, vagy együtt kell élnem vele?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4030 Dátum: 2024.01.09 14:41:37 »
Sziasztok.
Adott egy Szlovéniából behozott 2011- es Toyota Verso.
Ha elindítom a motort, felkapcsolnak a lámpái, 0 álláson is.
Hogy lehetne ezt megszüntetni/ kikapcsolni?
Menetfényt szeretnék beszereltetni.
Esetleg akinek hasonló autója van, sikerült - e neki kikapcsolni, vagy együtt kell élnem vele?
Szia, kikapcsolható, de nem egyszerű.
Többször is volt már ez, de nem emlékszem, hogy pontosan mi volt a megoldás.  :hmmmm:

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Minden ami világít
« Válasz #4031 Dátum: 2024.01.09 17:32:27 »
Esetleg arra emlékszel, hogy szoftveresen lehet, vagy ki kell kötni?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4032 Dátum: 2024.01.09 20:28:27 »
Esetleg arra emlékszel, hogy szoftveresen lehet, vagy ki kell kötni?
Csak szoftveresen nem lehet, erre emlékszem. Elég rendesen integrálták ezt az autóba, mert olyan piacra készült, ahol ez kötelező, így nem lehet egy egyszerű comuteres átírássak kiiktatni.

Én valószínű elengedném ezt, hiszen mindig van tompítottad, tehát semmi dolgod vele. Ezért nem költenék DRL-re.
De persze ez csak az én véleményem  ;)

feconike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 109
Re:Minden ami világít
« Válasz #4033 Dátum: 2024.01.09 20:53:09 »
Én valószínű elengedném ezt, hiszen mindig van tompítottad, tehát semmi dolgod vele. Ezért nem költenék DRL-re.
De persze ez csak az én véleményem  ;)
Persze, van előnye is, de pl. nyáron teljesen felesleges a díszkivilágítás.
Szerinted merre induljak/ kit keressek vele?
Nem tudom ki csinált már hasonlót.
« Utoljára szerkesztve: 2024.01.09 21:23:14 írta Nagycitrom »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4034 Dátum: 2024.01.09 21:31:20 »
Persze, van előnye is, de pl. nyáron teljesen felesleges a díszkivilágítás.
Igazad van. Itt ebben az esetben csak azt mérlegeltem, hogy mekkora munka és kiadás azért, hogy ne tompított legyen, hanem DRL ;)

Szerinted merre induljak/ kit keressek vele?
Nem tudom ki csinált már hasonlót.
Itt a fóromon nem tudok senkiről, aki belefutott volna ebbe. A Toyota Klub FB oldalán vagy a FB Toyota Avensis T27 Club Hungary csoportjában volt több ilyen eset is.