Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837742 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

haven

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Re:Minden ami világít
« Válasz #4005 Dátum: 2018.09.11 19:09:06 »
Köszönöm!

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Minden ami világít
« Válasz #4006 Dátum: 2019.11.03 07:42:13 »
Sziasztok!

2013-as Aurisomba szeretnék első fényszoró izzókat cserélni mert a gyári halogén izzók szinte semmit nem világítanak, életveszély velük sötétben közlekedni. Nem mentek tönkre, csupán gyárilag is nagyon gyengén világítanak. Gondoltam teszek bele ledes izzókat, a youtube tele van ilyen videókkal, sokkal jobb is lett a fényerő utána a videókban. De ahogy jobban beleolvastam ezek mind illegális módszerek, hivatalosan nem szabad led izzóra cserelni a gyári halógén izzókat. Hogyan lehet akkor legálisan javítani a fényszórókat, hogy az ember lásson is vmit és a foncsor, burkolat se menjen tőle tönkre?
Köszönöm szépen!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4007 Dátum: 2019.11.03 08:16:54 »
Sziasztok!

2013-as Aurisomba szeretnék első fényszoró izzókat cserélni mert a gyári halogén izzók szinte semmit nem világítanak, életveszély velük sötétben közlekedni. Nem mentek tönkre, csupán gyárilag is nagyon gyengén világítanak. Gondoltam teszek bele ledes izzókat, a youtube tele van ilyen videókkal, sokkal jobb is lett a fényerő utána a videókban. De ahogy jobban beleolvastam ezek mind illegális módszerek, hivatalosan nem szabad led izzóra cserelni a gyári halógén izzókat. Hogyan lehet akkor legálisan javítani a fényszórókat, hogy az ember lásson is vmit és a foncsor, burkolat se menjen tőle tönkre?
Köszönöm szépen!
Foncsor cserével, műanyag helyett fém foncsorral, majd ebbe tegyél emelt fényű halogént.
Tibi72 segít ebben neked, keresd meg!

Tapatalkkal küldve
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.03 08:20:05 írta Nagycitrom »

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Minden ami világít
« Válasz #4008 Dátum: 2019.11.03 08:47:20 »
Nagyon szépen köszönöm, keresni fogom!

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden ami világít
« Válasz #4009 Dátum: 2019.11.03 09:46:57 »
Sziasztok!

2013-as Aurisomba szeretnék első fényszoró izzókat cserélni mert a gyári halogén izzók szinte semmit nem világítanak, életveszély velük sötétben közlekedni. Nem mentek tönkre, csupán gyárilag is nagyon gyengén világítanak. Gondoltam teszek bele ledes izzókat, a youtube tele van ilyen videókkal, sokkal jobb is lett a fényerő utána a videókban. De ahogy jobban beleolvastam ezek mind illegális módszerek, hivatalosan nem szabad led izzóra cserelni a gyári halógén izzókat. Hogyan lehet akkor legálisan javítani a fényszórókat, hogy az ember lásson is vmit és a foncsor, burkolat se menjen tőle tönkre?
Köszönöm szépen!
Szia!
Ez típushiba, hogy 6 év alatt bekövetkezik?

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4010 Dátum: 2019.11.03 12:05:10 »
Szia!
Ez típushiba, hogy 6 év alatt bekövetkezik?
Nekem is fura - a tiz éves T27-nél nem tapasztaltam.
De Toyotáéknál meglepődöm meg ezen sajnos [emoji853]

Tapatalkkal küldve


micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden ami világít
« Válasz #4011 Dátum: 2019.11.03 14:43:49 »
Nekem is fura - a tiz éves T27-nél nem tapasztaltam.
De Toyotáéknál meglepődöm meg ezen sajnos [emoji853]

Tapatalkkal küldve



?????????????????????????

JA!!!!!!!!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

KZoli

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Minden ami világít
« Válasz #4012 Dátum: 2019.11.03 17:48:43 »
Szia!
Ez típushiba, hogy 6 év alatt bekövetkezik?


Nem hinném, h tipushiba. 3 éves kora óta nálam van, már akkor ilyen volt. Cseréltem benne gyári izzót is, nem lett jobb, bemattulva sincs a fenyszóró. Ráadasul a komplett fényszóró is cserélve lett kb másfél éve jobb oldalt szintén gyárira de semmi változás. Ez ennyit tud ez a technika.  Eddig is zavart, hogy alig látni vmit vele sötétben de úgy döntöttem, h vmit teszek mert így nem érzem biztonságosnak a kocsit, pl a 20 éves Carinánkban van ilyen "jó" világitás vagy jobb is ott....

Bosszantó nagyon a dolog. Ráadásul úgy , h vannak már jobb techikák, pl led de legálisan semmit sem lehet beszerelni
 Inkább poroszkáljon az ember tovább sötétben mintha az biztonságosabb lenne... Nem értem ezeket a dolgokat. Van jobb és biztonságosabb világítás már de tilos beszerelni. Akkor minek vannak....
« Utoljára szerkesztve: 2019.11.03 18:05:51 írta KZoli »

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #4013 Dátum: 2019.11.03 18:23:25 »
?????????????????????????

JA!!!!!!!!!!
T25  - népbetegség a lámpa vakulás. Kb annyira köztudott, mint a korai vvti-k olajfogyasztása

Tapatalkkal küldve

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10229
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden ami világít
« Válasz #4014 Dátum: 2019.11.03 19:53:33 »

Nem hinném, h tipushiba. 3 éves kora óta nálam van, már akkor ilyen volt. Cseréltem benne gyári izzót is, nem lett jobb, bemattulva sincs a fenyszóró. Ráadasul a komplett fényszóró is cserélve lett kb másfél éve jobb oldalt szintén gyárira de semmi változás. Ez ennyit tud ez a technika.  Eddig is zavart, hogy alig látni vmit vele sötétben de úgy döntöttem, h vmit teszek mert így nem érzem biztonságosnak a kocsit, pl a 20 éves Carinánkban van ilyen "jó" világitás vagy jobb is ott....

Bosszantó nagyon a dolog. Ráadásul úgy , h vannak már jobb techikák, pl led de legálisan semmit sem lehet beszerelni
 Inkább poroszkáljon az ember tovább sötétben mintha az biztonságosabb lenne... Nem értem ezeket a dolgokat. Van jobb és biztonságosabb világítás már de tilos beszerelni. Akkor minek vannak....
Megértem, engem is nagyon bosszantana  :cry:
Pont tegnap este jöttünk haza Bp-ről, Kiskunlacháza-Solt-Dunaföldvár... irányába. Sötét, folyamatos eső, igaz, nem túl erős. Sajnos egyik fényszóró sem gyári már, a balt nyáron törtem össze, a jobb már 2010-ben is TYC volt.  Tompítotton még so-so, de reflektoron szinte tökéletesen lehet látni vele hála Istennek. Tungsram (GE?) Megalight van benne (120%), de az Osram NightBreakerek is jók voltak (+90%). Ha a foncsorok jók, akkor javaslom, hogy próbálj meg egy ilyet, mert teljesítményre ugyanaz, a fényerő magasabb, ártani nem tud semminek.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden ami világít
« Válasz #4015 Dátum: 2019.11.03 20:55:11 »
Megértem, engem is nagyon bosszantana  :cry:
Pont tegnap este jöttünk haza Bp-ről, Kiskunlacháza-Solt-Dunaföldvár... irányába. Sötét, folyamatos eső, igaz, nem túl erős. Sajnos egyik fényszóró sem gyári már, a balt nyáron törtem össze, a jobb már 2010-ben is TYC volt.  Tompítotton még so-so, de reflektoron szinte tökéletesen lehet látni vele hála Istennek. Tungsram (GE?) Megalight van benne (120%), de az Osram NightBreakerek is jók voltak (+90%). Ha a foncsorok jók, akkor javaslom, hogy próbálj meg egy ilyet, mert teljesítményre ugyanaz, a fényerő magasabb, ártani nem tud semminek.

Azért én ezt még sokáig továbbsütném, mert még nem kész!!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden ami világít
« Válasz #4016 Dátum: 2019.11.29 17:42:02 »
Ráadásul úgy , h vannak már jobb techikák, pl led de legálisan semmit sem lehet beszerelni
Osram Nightbreaker Lasert vegyél. 7k két darab izzó, de úgy világít mint a fénykard és full legális.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Re:Minden ami világít
« Válasz #4017 Dátum: 2020.01.05 21:06:52 »
Tolatólámpámnak keveslem a fényét (COV). Sima 21W-os izzó kell bele, és sajnos, csak az egyik oldalon van, bal oldalt ködlámpa van a helyén.
Van ennek nagyobb fényerejű észszerű alternatívája, ami nem fog kiégni két hónap múlva, nem olvasztja meg a hátsó lámpát, és a műszaki vizsgán sem kekeckednek miatta?
Észszerű alatt azt értem pl., hogy mivel a lednek sokkal kevésbé szór a fénye, azaz, amit megvilágít, az jobban látszik, de csak az, a környezete rosszabbul, ezért nem feltétlenül jobb alternatíva. (de készséggel elhiszem a tapasztalaton alapuló ellenvéleményeket).
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Minden ami világít
« Válasz #4018 Dátum: 2020.01.07 17:26:36 »
a lednek sokkal kevésbé szór a fénye, azaz, amit megvilágít, az jobban látszik, de csak az, a környezete rosszabbul
Ez mára már erősen elavult felfogás. Rengeteget fejlődtek a LED-es fényforrások az elmúlt években ilyen tekintetben. Nálunk az egész házban mindenhol már csakis kizárólag LED-ek adják a fényt, még hagyományos csillárokban is. Biztos találsz rükilámpába olyan LED-es fényforrást az izzó helyébe, melynek színhőmérséklete a hagyományos izzóéval megegyezik (3800-4000K), és sugárzási karakterisztikája, fényereje is megfelelő lesz, sőt jobb.

Én ezt a táblázatot használom amikor izzót LED-re akarok cserélni:
Power Output  Efficiency
(W) (lm) (lm/W)
15 100 6.7
25 200 8.0
34 350 10.3
40 500 12.5
52 700 13.5
55 800 14.5
60 850 14.2
67 1000 15.0
70 1100 15.7
75 1200 16.0
90 1450 16.1
95 1600 16.8
100 1700 17.0
135 2350 17.4
150 2850 19.0
200 3900 19.5
300 6200 20.7
Ugyanis míg a z izzókat a teljesítményük szerint tudták árulni (hiszen a fogyasztásukkal egyenesen arányosan alakult a fényerejük is), a LED-eknél ez nem így van, ezért (végre) a helyes mértékegysége ennek a Lumen ami szerint érdemes keresni a megfelelőt.
« Utoljára szerkesztve: 2020.01.07 17:49:19 írta robi (Robi) »

budait

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden ami világít
« Válasz #4019 Dátum: 2021.07.07 10:17:56 »
Sziasztok!

Elnézést ha rossz szálra válaszolok, új vagyok a fórumok. Kerestem a keresővel és ez tűnt a legalkalmasabb helynek:
2017-es Yaris (hibrid)-el van olyan problémám, hogy az első lámpákban a nappali menetfény csík takarékra vette magát (értsd baromi halványan pislákol csak). Szakszerviz azt mondta, hogy ők csak cserélni tudják az egész lámpatestet egyben, viszont hallottam olyat, hogy van aki foglalkozik ezeknek a javításával.
Tudtok nekem ajánlani ilyen szervizt/embert?