Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837692 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden ami világít
« Válasz #3975 Dátum: 2016.01.11 20:24:40 »
Köszönöm! Kíváncsi vagyok, úgyhogy Nightbreaker unlimited lesz.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3976 Dátum: 2016.01.12 05:48:53 »
Köszönöm! Kíváncsi vagyok, úgyhogy Nightbreaker unlimited lesz.
Jaja, unlimited, némileg elírtam.  :flowers: :whistling:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden ami világít
« Válasz #3977 Dátum: 2016.01.12 14:55:58 »
Használ valaki Osram H7 Night breaker izzót? Cserélnem kell holnap izzót és gondolkozom, hogy kipróbálom, de nem tudom, hogy egy sima alap H7-eshez képest nyújt-e jelentős többletet?
én ilyen nájtbéka izzót használok a mazdába 2013szept megvásárlás óta...
h7 a tompitott(projektoros), hb3 a másik...egy würth hella párost váltottam osramra,érezhetöen jobb a fény...
tavasszal a motorban is kicseréltem a xar 15éves gyári koito h4 izzót osramra...ott még szembetünőbben virít a nájtbéka...csak ajánlani tudom...
dicsérik még a kúlblút is meg az emelt fényerős tungsramot is...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden ami világít
« Válasz #3978 Dátum: 2016.04.10 08:51:48 »
fényszorokapcsolo elektronikat tudtok ajanlani? adott egy motorbringa, gyujtaskor egyböl vilagit a fényszoroban 2db 60w H4 izzo,ha jar a motor,ha nem... valahogy azt akarom elérni,h csak akkor kapcsoljanak,ha mar jar a motor és van töltés...
inditózáskor ugyan elveszi az izzokrol az áramot,tehát nem terheli az aksit...
de vhogy az volna a tuti,ha nem is világitanának gyujtáskor,csak akkor ha már jár a motor...

vmi hasonlo kéne...  http://www.sportmotor.hu/video/xV8HrPFwflr
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.10 08:53:53 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

eger.jeno

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden ami világít
« Válasz #3979 Dátum: 2016.04.23 07:14:57 »
Sziasztok !

Egyik pillanatról a másikra nem világít egyik tompított lámpám sem a Yaris II ben. A helyzetjelző és a reflektor világít. Mivel a két izzó külön biztosítékon van, és az egyiken a magasság állítás is rajta van ami működik ezért gondolom nem a biztosíték a hiba oka.

Találkozott már valaki ilyennel ?

Jenő

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Minden ami világít
« Válasz #3980 Dátum: 2016.04.23 12:01:58 »
Sziasztok !

Egyik pillanatról a másikra nem világít egyik tompított lámpám sem a Yaris II ben. A helyzetjelző és a reflektor világít. Mivel a két izzó külön biztosítékon van, és az egyiken a magasság állítás is rajta van ami működik ezért gondolom nem a biztosíték a hiba oka.

Találkozott már valaki ilyennel ?

Jenő

Átnéztem a kapcsolási rajzokat: a tompítottat egy relé kapcsolja. "H-LP/AMT" a neve. Megtalálható a nyitott motorháztetőnél, bal oldalon, egy kisebb fekete bakelit tokban...(ha igaz) A relé kattanása hallható, ha tompítottat kapcsolnál. Ez adja a negatív 12 V-ot a H4 égők tompítottjára, mert a közös biztosíték mindkét izzószálra a +12 V-on van. Ha nem hallani a kattanást, akkor a relé behúzótekercse nem kap áramot, (kapcsoló a kormánynál), illetve "meghalt". Mivel ez a tekercs a +12 V-ot ugyanonnan kapja ahol az izzók biztosítva vannak, csak három hibaforrás lehet: vagy a lámpakapcsoló a kormánynál, vagy a behúzótekercs, vagy relé érintkező, tehát relécsere.
Összefoglalva: motor nélkül tompított kapcsolás, ha kattan, akkor még lehet a relé érintkező is beégve, tehát szintén csere, ha nem kattan , akkor relé tekercs, vagy kapcsoló a kormánynál.
Remélem érthető voltam...???:wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

eger.jeno

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden ami világít
« Válasz #3981 Dátum: 2016.04.23 17:29:04 »
Átnéztem a kapcsolási rajzokat: a tompítottat egy relé kapcsolja. "H-LP/AMT" a neve. Megtalálható a nyitott motorháztetőnél, bal oldalon, egy kisebb fekete bakelit tokban...(ha igaz) A relé kattanása hallható, ha tompítottat kapcsolnál. Ez adja a negatív 12 V-ot a H4 égők tompítottjára, mert a közös biztosíték mindkét izzószálra a +12 V-on van. Ha nem hallani a kattanást, akkor a relé behúzótekercse nem kap áramot, (kapcsoló a kormánynál), illetve "meghalt". Mivel ez a tekercs a +12 V-ot ugyanonnan kapja ahol az izzók biztosítva vannak, csak három hibaforrás lehet: vagy a lámpakapcsoló a kormánynál, vagy a behúzótekercs, vagy relé érintkező, tehát relécsere.
Összefoglalva: motor nélkül tompított kapcsolás, ha kattan, akkor még lehet a relé érintkező is beégve, tehát szintén csere, ha nem kattan , akkor relé tekercs, vagy kapcsoló a kormánynál.
Remélem érthető voltam...???:wub:

Először is köszönöm a szakszerű választ.  :clap: Nagyon is érthető, részletes válasz ! :clap:
Megnéztem, nem hallani kattanást: valószínű relé csere.
Más: a kis dobozban két egyforma relé van. Azt gondoltam, hogy a másik a reflektor, de az nem kattant.
Érdekesség: a fedélben megtaláltam a relé azonosítóját, amit írtál, de a másik relé jelét nem, mert helyette (a fedélben) mintha két 'kisebb' relé azonosítót írtak.
Persze ez nem lényeges, a hiba oka remélem egy relé cserével kiküszöbölhető...

Kérdés: honnan lehet letölteni a kapcsolási rajzot, ha publikus?

Jenő

eger.jeno

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Minden ami világít
« Válasz #3982 Dátum: 2016.04.23 18:21:48 »
Először is köszönöm a szakszerű választ.  :clap: Nagyon is érthető, részletes válasz ! :clap:
Megnéztem, nem hallani kattanást: valószínű relé csere.
Más: a kis dobozban két egyforma relé van. Azt gondoltam, hogy a másik a reflektor, de az nem kattant.
Érdekesség: a fedélben megtaláltam a relé azonosítóját, amit írtál, de a másik relé jelét nem, mert helyette (a fedélben) mintha két 'kisebb' relé azonosítót írtak.
Persze ez nem lényeges, a hiba oka remélem egy relé cserével kiküszöbölhető...

Kérdés: honnan lehet letölteni a kapcsolási rajzot, ha publikus?

Jenő

Megtaláltam a kapcsolási rajzot: benne van a Repair manual ban EWD.PDF fájlban.
Ez alapján - ha jól értelmezem - a reflektor nincs relézve...

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Minden ami világít
« Válasz #3983 Dátum: 2016.04.23 18:54:12 »
Megtaláltam a kapcsolási rajzot: benne van a Repair manual ban EWD.PDF fájlban.
Ez alapján - ha jól értelmezem - a reflektor nincs relézve...

Jól látod, a távolsági fény nem relézett...a dobozban valóban 2 relének kell lennie!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3984 Dátum: 2016.04.24 13:48:36 »
Sziasztok !

Egyik pillanatról a másikra nem világít egyik tompított lámpám sem a Yaris II ben. A helyzetjelző és a reflektor világít. Mivel a két izzó külön biztosítékon van, és az egyiken a magasság állítás is rajta van ami működik ezért gondolom nem a biztosíték a hiba oka.

Találkozott már valaki ilyennel ?

Jenő

Azért nézd meg, hogy a lámpa kapocspontjánál ON állásban van-e delej... Láttam én már egyszerre kiégni izzót!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4159
Re:Minden ami világít
« Válasz #3985 Dátum: 2016.12.07 20:09:37 »
Igen, speciel a távfényben van, jelentős többletet nyújt az ONB+, mint a hagyományos.  a Plusznál egy lépcsővel feljebb az Ultimate, ha teheted azt vegyél.  Egyébként egy alap H7-hez képest majd minden márkás izzó többet tud.
Addig halogattam, hogy megjelent az Osram Nightbreaker Laser, úgyhogy azt vettem. Ára 7000 ft volt. Sajnos csak H7-hez tudom hasonlítani, mivel a Nightgreaker Unlimited kimaradt. A fénye nagyon kellemes fehér, a fényudvar határozott, nincsenek halvány részek. Sokkal messzebbre világít el mint a normál H7, és sokkal többet látni vele azon a részen is amit a régi izzó megvilágított. Kicsit olyan érzés kanyarban mint valami Jedi fénykard, szabályosan kaszál a fénykévéje. :)
Az Avensis 0-ás lámpa pozíciójában sem villogott le eddig senki, hogy vakítana. Az izzó nagyon kellemes minőségi volt kézbe fogva. A dobozon szimpatikus a marketing, bevallottan rajta van, hogy a várható élettartam a normál H7 fele (50%-a).

Hoffmann G.

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Minden ami világít
« Válasz #3986 Dátum: 2016.12.07 21:46:28 »
Mondjuk a normál H7 izzó normál élettartama se örök ... nem autóban hanem off Opel Astra G ben be csukott szemmel fél kézzel közben Cyrano -t szavalva ki tudom cserélni annyiszor megtettem már . Előző autómat Off Ford Sierra -t úgy adtam el 17 évesen hogy az egyik fenyszorojaban a gyári Motorcraft izzó volt, igaz h4-es

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Minden ami világít
« Válasz #3987 Dátum: 2016.12.07 21:58:07 »
A kiá cee'd-et 5 évesen gyári izzókkal adtam el én is. H7

csgeri80

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Minden ami világít
« Válasz #3988 Dátum: 2016.12.08 10:03:32 »
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Az E10-es 96-os Hatchback Corollámban rossz a Depo tipusu első lámpám, foncsor hibás és az állítás nem segít rajta sajnos.
Utángyártottak közül mit tudnátok ajánlani? Olyan kellene, amivel tudom belülről állítani a magasságát, mert belül megvan az állító, csak most éppen nem működik (feltételezem, hogy nem motoros a mostani lámpatest)

Gyáriban gondolom brutál ára van, esetleg bontóban lehet értelme megnézni, de rossz állapotút meg nem szeretnék venni.

Köszi, előre is.



robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Re:Minden ami világít
« Válasz #3989 Dátum: 2016.12.08 11:30:36 »
Nem hinném hogy utángyártottban létezik motoros kivitelű - valszeg a bontó az egyetlen esélyed, ha azt szeretnéd, hogy a magasság állítás elektromos legyen.
A Madarassy László utca 9.-ben lévő bontó annyiban korrekt, hogy néhány napos cseregaranciát ad, azaz, ha megveszed tőlük a bontott cuccot, és beszerelés után kiderül hogy nem jó, akkor visszaveszik, vagy adnak helyette másikat.