Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 837457 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #105 Dátum: 2005.07.31 13:24:39 »
A következő problémával fordulok a nagyérdemű fórumozókhoz. Most mentünk először a Carinával éccak, és nagyon gyenge a lámpa. Mit lehet kezdeni vele, foncsorozást érdemes, vagy nagyobb wattos izzó? Új lámpa ha jól tudom 25ezer/darab, szal az kicsit drága megoldás lenne.
Laco 73 :D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Minden ami világít
« Válasz #106 Dátum: 2005.07.31 19:04:23 »
Idézetet írta: "KLaco"
A következő problémával fordulok a nagyérdemű fórumozókhoz. Most mentünk először a Carinával éccak, és nagyon gyenge a lámpa. Mit lehet kezdeni vele, foncsorozást érdemes, vagy nagyobb wattos izzó? Új lámpa ha jól tudom 25ezer/darab, szal az kicsit drága megoldás lenne.

A Tungsram-nak pl elég széles izzó választéka van. A szabvány a halogéneknél 60/55W, lehet, hogy neked nem halogéned van? Mert az csak 45W körül van...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #107 Dátum: 2005.07.31 19:06:51 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
A következő problémával fordulok a nagyérdemű fórumozókhoz. Most mentünk először a Carinával éccak, és nagyon gyenge a lámpa. Mit lehet kezdeni vele, foncsorozást érdemes, vagy nagyobb wattos izzó? Új lámpa ha jól tudom 25ezer/darab, szal az kicsit drága megoldás lenne.

A Tungsram-nak pl elég széles izzó választéka van. A szabvány a halogéneknél 60/55W, lehet, hogy neked nem halogéned van? Mert az csak 45W körül van...

Én vmi magasabb wattszámúra gondoltam, az mennyire égeti szét az amúgy szar foncsort?
Laco 73 :D

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Minden ami világít
« Válasz #108 Dátum: 2005.07.31 20:52:18 »
nekem a yarisban 140/100-as tungsram van...na az süt éccaka rendesen!
meg kell hozzá reléztetni a kormánykapcsolót és utána tuti...a  foncsort nekem biztos nem égeti szét mert városon kívül elég keveset használom,úgyhogy erről nem tok nyilatkozni, de lehet kapni tescoban blue ice izzót ami 100/80-as és az is nagyon tuti!

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Minden ami világít
« Válasz #109 Dátum: 2005.07.31 21:10:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
A következő problémával fordulok a nagyérdemű fórumozókhoz. Most mentünk először a Carinával éccak, és nagyon gyenge a lámpa. Mit lehet kezdeni vele, foncsorozást érdemes, vagy nagyobb wattos izzó? Új lámpa ha jól tudom 25ezer/darab, szal az kicsit drága megoldás lenne.

A Tungsram-nak pl elég széles izzó választéka van. A szabvány a halogéneknél 60/55W, lehet, hogy neked nem halogéned van? Mert az csak 45W körül van...

Én vmi magasabb wattszámúra gondoltam, az mennyire égeti szét az amúgy szar foncsort?

Hát... nemtom neked mennyire esik jól amikor szemből, vagy a hátadnál jön egy-egy marha és kiégeti a szemedet 2x100 Wattal... Nemcsak hogy nem legális, de zavaró a többieknek is, és nem utolsó sorban rád nézve is veszélyes lehet... Szal én biztos nem tennék ilyet... ennyire önző nem lennék.
(Ezeknek lámpázni szoktam, vagy a hátsó ködlámpát bekapcsolom nekik egy kis időre)
Van a Tungsram Megalight, az ugyanannyi Wattnál több fényt ad. Megér egy próbát. Többen is itt a fórumon azt használják.
Nembeszélve, hogy ugye még az a veszély is fenn áll, hogy tönkre megy a lámpád egy idő után...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #110 Dátum: 2005.07.31 22:41:20 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "KLaco"
A következő problémával fordulok a nagyérdemű fórumozókhoz. Most mentünk először a Carinával éccak, és nagyon gyenge a lámpa. Mit lehet kezdeni vele, foncsorozást érdemes, vagy nagyobb wattos izzó? Új lámpa ha jól tudom 25ezer/darab, szal az kicsit drága megoldás lenne.

A Tungsram-nak pl elég széles izzó választéka van. A szabvány a halogéneknél 60/55W, lehet, hogy neked nem halogéned van? Mert az csak 45W körül van...

Én vmi magasabb wattszámúra gondoltam, az mennyire égeti szét az amúgy szar foncsort?

Hát... nemtom neked mennyire esik jól amikor szemből, vagy a hátadnál jön egy-egy marha és kiégeti a szemedet 2x100 Wattal... Nemcsak hogy nem legális, de zavaró a többieknek is, és nem utolsó sorban rád nézve is veszélyes lehet... Szal én biztos nem tennék ilyet... ennyire önző nem lennék.
(Ezeknek lámpázni szoktam, vagy a hátsó ködlámpát bekapcsolom nekik egy kis időre)
Van a Tungsram Megalight, az ugyanannyi Wattnál több fényt ad. Megér egy próbát. Többen is itt a fórumon azt használják.
Nembeszélve, hogy ugye még az a veszély is fenn áll, hogy tönkre megy a lámpád egy idő után...

Namármost a probléma, hogy rossz a foncsor, ez 80%, mert még nem szedtem szét, tehát hiába teszek bele 1000wattos izzót, akkor se lesz sokkal nagyobb fénye. A ladában a sima izzó szart se ér, a Yarisban viszont a gyári is király, vajh miért? Azért, mert jó a foncsor. 1 jó lámpa fénye 70%-ban a foncsortól függ, tehát ha szar a foncsor, akkor nagyon nem tudom kivilágítani a másik szemét és a szar lámpát nem tudom még szarabbá tenni sztem.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Minden ami világít
« Válasz #111 Dátum: 2005.07.31 22:42:44 »
Idézetet írta: "SzzS"
nekem a yarisban 140/100-as tungsram van...na az süt éccaka rendesen!
meg kell hozzá reléztetni a kormánykapcsolót és utána tuti...a  foncsort nekem biztos nem égeti szét mert városon kívül elég keveset használom,úgyhogy erről nem tok nyilatkozni, de lehet kapni tescoban blue ice izzót ami 100/80-as és az is nagyon tuti!

Valahol a 100/80 és az 55/60 között vmi? Mert annyira nem gondoltam erősre, nekem se jó, ha kivilágítják a szemem.
Laco 73 :D

rezol

  • Vendég
Minden ami világít
« Válasz #112 Dátum: 2005.08.02 19:18:19 »
Univerzális xenon szet mintegy 75 ezer forintért complete.
(Katt a nagyításra!)
Persze felvetődik,hogyan oldjuk meg a biluxot,mivel a xenonnál ezt az égő mozgatásával,s ezzel a gyújtópont változtatásával érik el,
vagy pedig olyan lámpatestet kell beépíteni,amelyikben külön van a reflektor.De így már többe van a hús,mint a leves.

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden ami világít
« Válasz #113 Dátum: 2005.09.15 11:58:54 »
Idézetet írta: "robi"
Van a Tungsram Megalight, az ugyanannyi Wattnál több fényt ad. Megér egy próbát. Többen is itt a fórumon azt használják.

Mostanában elgondolkodtam, hogy kellene nekem is valami nagyobb fényerejű lámpa előre, és olvastam, hogy a Megalightot használjátok jópáran, ezért kérdeznék kettőt. Ez miylen árban van kb? Élettartamra ugyanannyi, mint a hagyományos?
Köszi!
pacedolphin

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden ami világít
« Válasz #114 Dátum: 2005.09.15 19:00:42 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "robi"
Van a Tungsram Megalight, az ugyanannyi Wattnál több fényt ad. Megér egy próbát. Többen is itt a fórumon azt használják.

Mostanában elgondolkodtam, hogy kellene nekem is valami nagyobb fényerejű lámpa előre, és olvastam, hogy a Megalightot használjátok jópáran, ezért kérdeznék kettőt. Ez miylen árban van kb? Élettartamra ugyanannyi, mint a hagyományos?
Köszi!


Nekem kb 1 éve van Megalight +50-esem. Az elején nem is használnam a reflektort, annyira érezhető volt a különbség a régi izzóhoz képest. Esőben nagyon érezhető volt  a különbség. Nekem bejött. Ha jól emlékszem, 2.000-2.500 Ft között vettem darabját. Azóta már vettem egy tartalékot kb ugyanennyiért. Sokszor megszokásból már bekapcsolom a világítást, akkor is ha csak városban megyek. Kb 20ezer km-t mentem vele.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #115 Dátum: 2005.09.15 22:22:11 »
Osram Silverstar +50 volt ben nekem, most másfajta +50-es van nagyon érezhető a + fény, életartam kb a fele, mint az eredeti, nem +-os izzóé, kb 20e km-et bírt ki, de gyakorlatilag állandóan világít.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden ami világít
« Válasz #116 Dátum: 2005.09.15 22:22:14 »
Idézetet írta: "molnarl"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "robi"
Van a Tungsram Megalight, az ugyanannyi Wattnál több fényt ad.

Mostanában elgondolkodtam, hogy kellene nekem is nagyobb fényerő előre, és olvastam, hogy a Megalightot használjátok jópáran, ezért kérdeznék kettőt. Ez miylen árban van kb? Élettartamra ugyanannyi, mint a hagyományos?


Nekem kb 1 éve van Megalight +50-esem. Az elején nem is használnam a reflektort, annyira érezhető volt a különbség a régi izzóhoz képest. Esőben nagyon érezhető volt  a különbség. Nekem bejött. Ha jól emlékszem, 2.000-2.500 Ft között vettem darabját. Azóta már vettem egy tartalékot kb ugyanennyiért. Sokszor megszokásból már bekapcsolom a világítást, akkor is ha csak városban megyek. Kb 20ezer km-t mentem vele.


Nos, köszönöm a infót, akkor még az őszi-téli sötétek előtt ezt a beruházást is megejtem...   8)
pacedolphin

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden ami világít
« Válasz #117 Dátum: 2005.09.15 22:24:23 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Osram Silverstar +50 volt ben nekem, most másfajta +50-es van nagyon érezhető a + fény, életartam kb a fele, mint az eredeti, nem +-os izzóé, kb 20e km-et bírt ki, de gyakorlatilag állandóan világít.


Ez majdnem egyszerre sikerült az enyémmel!  :D  :D  :D

Köszi, szerintem a 20e-es élettertam is kielégítő, nekem az kb másfél év, vagy kicsit kevesebb... Annyi időnként szerintem megengedhetem magamnak az izzócsere luxusát!  8)
pacedolphin

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden ami világít
« Válasz #118 Dátum: 2005.09.15 22:55:38 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "Tamás69"
Osram Silverstar +50 volt ben nekem, most másfajta +50-es van nagyon érezhető a + fény, életartam kb a fele, mint az eredeti, nem +-os izzóé, kb 20e km-et bírt ki, de gyakorlatilag állandóan világít.


Ez majdnem egyszerre sikerült az enyémmel!  :D  :D  :D

Köszi, szerintem a 20e-es élettertam is kielégítő, nekem az kb másfél év, vagy kicsit kevesebb... Annyi időnként szerintem megengedhetem magamnak az izzócsere luxusát!  8)


Nekem alig több, mint fél év , de találtam egy típust, ami 5 év garanciával adnak, egy garnitúrát már visszacseréltem, (kicsit bosszantott, hogy egy napon égett ki mindkét oldal) már ígyis olcsóbbra jött ki, mint az Osram, ha méegy cserét összehozok, akkor egyenesen nagyon megéri, ha valóban 5 évig tudom cserélgetni, akkor kb 7-8 garnitúra lesz :) 4500Ft-ért
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden ami világít
« Válasz #119 Dátum: 2005.09.16 08:15:05 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Idézetet írta: "Tamás69"
Osram Silverstar +50 volt ben nekem, most másfajta +50-es van nagyon érezhető a + fény, életartam kb a fele, mint az eredeti, nem +-os izzóé, kb 20e km-et bírt ki, de gyakorlatilag állandóan világít.


Köszi, szerintem a 20e-es élettertam is kielégítő, nekem az kb másfél év, vagy kicsit kevesebb... Annyi időnként szerintem megengedhetem magamnak az izzócsere luxusát!  8)


találtam egy típust, ami 5 év garanciával adnak


És mi ennek a neve? Mert ez így meglehetősen jól hangzik?  :twisted:
pacedolphin