Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848539 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Minden ami világít
« Válasz #3840 Dátum: 2014.01.30 17:45:30 »
Csak ez, vagy úgy álatalában a LED-es?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3841 Dátum: 2014.01.30 17:56:07 »
Csak ez, vagy úgy álatalában a LED-es?

A törvény(rendelet) betűje szerint, ami nincsen benne az adott gyártmány és típus engedélyezési iratában, az illegális.

Így a világítótestekben se lehet más, csak olyan izzó/led/hid, amit a gyár beletett és azt jóváhagyták a korábban említett nemzeti/EU-s iratban.

Lefordítva:  a gyári xenonos autó HID csöve helyett halogén izzót betenni, vagy a halogénre tervezett lámpatestbe HID csövet applikálni, nem ledes lámpatestbe ledet beletenni nem legális.

Az már egy másik kérdés, hogy a ledesítést mennyire tolerálja az éppen akutális hatóság. Persze az is lényeges, hogy hol ledesít az ember fia. Rendszámtábla világításba, vagy beltéri világításba, szvsz. simán elfér. Az indexben, féklámpában, helyzetjelzőben már nem lennék ennyire biztos, pláne műszakin, vagy egy lemeszelős NKH vizsgálaton.

A korábban videón bemutatott pókledet én is szívesen kipróbálnám, ámbár a fényerősség intenzitásában a halogén standardhoz képest nem vagyok meggyőződve. De 3E HUF egy pár.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Minden ami világít
« Válasz #3842 Dátum: 2014.01.30 19:05:52 »
Nekem az a fő bajom ezekkel a LED-es "égők"-kel, hogy nem szórják úgy a fényt, mint egy hagyományos - mert ugye a LED alapból elég kevéssé szórja a fényt. És emiatt hiába van meg a Lumen, mégis erősebbnek tűnik a hagyományos.
Ennél az 5 águnál ezt egész jól megoldották.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3843 Dátum: 2014.01.30 19:56:18 »
Nekem az a fő bajom ezekkel a LED-es "égők"-kel, hogy nem szórják úgy a fényt, mint egy hagyományos - mert ugye a LED alapból elég kevéssé szórja a fényt. És emiatt hiába van meg a Lumen, mégis erősebbnek tűnik a hagyományos.
Ennél az 5 águnál ezt egész jól megoldották.
Naná, hogy nem szórják, mert a hagyományos izzó kör, vagy inkább gömbsugárzó (az izzó mögött lévő tükör áldásos tevékenységéről ne is beszéljünk), a LED meg pontsugárzó.   
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3844 Dátum: 2014.01.30 22:48:20 »
Nekem az a fő bajom ezekkel a LED-es "égők"-kel, hogy nem szórják úgy a fényt, mint egy hagyományos - mert ugye a LED alapból elég kevéssé szórja a fényt. És emiatt hiába van meg a Lumen, mégis erősebbnek tűnik a hagyományos.
Ennél az 5 águnál ezt egész jól megoldották.
Én ezzel vitatkoznék. Ez szerintem egy kalap kaka. A legfőbb hibája pont abból adódik, hogy nem szór. A lámpatest foncsoros, úgy lesz jó a hatásfoka, ha a foncsor teljes felületét megvilágítja a fény és arról visszatükröződik a fény.
Ez ennél az izzónál sincs meg, hiszen a kihajtott lábak hátulján nincs fényforrás. Ez így sz.rnak egy pofon kategória jó drágán.

 ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Minden ami világít
« Válasz #3845 Dátum: 2014.01.30 23:11:16 »
Én ezzel vitatkoznék. Ez szerintem egy kalap kaka. A legfőbb hibája pont abból adódik, hogy nem szór. A lámpatest foncsoros, úgy lesz jó a hatásfoka, ha a foncsor teljes felületét megvilágítja a fény és arról visszatükröződik a fény.
Ez ennél az izzónál sincs meg, hiszen a kihajtott lábak hátulján nincs fényforrás. Ez így sz.rnak egy pofon kategória jó drágán.

 ;)
Nem vagy valami figyelmes. Pont hogy minden lábon 4 db SMD LED van az egyik oldalán, 2 a másikon.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden ami világít
« Válasz #3846 Dátum: 2014.01.31 08:18:22 »
Én ezzel vitatkoznék. Ez szerintem egy kalap kaka. A legfőbb hibája pont abból adódik, hogy nem szór. A lámpatest foncsoros, úgy lesz jó a hatásfoka, ha a foncsor teljes felületét megvilágítja a fény és arról visszatükröződik a fény.
Ez ennél az izzónál sincs meg, hiszen a kihajtott lábak hátulján nincs fényforrás. Ez így sz.rnak egy pofon kategória jó drágán.

 ;)
némmá meg még1x azt a videót cimbi. tán köd van bcsabán? a hátulján is van led,meg elején is. mikor piszkálja az ürge a kis pöcköket,akkor látszik.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3847 Dátum: 2014.01.31 10:03:15 »
Igazatok van, nem figyeltem. Ennek ellenére sem javaslom ezt a megoldást, mert az eredetileg NEM ledre tervezett fényszóróban a led fényforrás nem fog úgy világítani, mint a szórt fényt adó izzó.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3848 Dátum: 2014.01.31 10:51:33 »
Igazatok van, nem figyeltem. Ennek ellenére sem javaslom ezt a megoldást, mert az eredetileg NEM ledre tervezett fényszóróban a led fényforrás nem fog úgy világítani, mint a szórt fényt adó izzó.  :surrender:

Ezért írtam, hogy kipróbálnám....  :1eye:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3849 Dátum: 2014.01.31 15:52:51 »
Én a beltért sikeresen LED-esítettem a Yaris-ban. Brutál jó fény lett. A csomagteret még a KIÁban is. Sokkal nagyobb fény van LED-el mint a pilács izzóval.

A lakásba kísérleti jelleggel egy ilyet vettem a gyerek IKEÁs fali lámpájába:
http://www.ebay.com/itm/331044916732?var=540254012127&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649
Kábé egy 40W-os hagyományos izzó fényerejével világít. Melegfényűt vettem, a színhőmérséklete is nagyjából ugyanaz - igaz végűl egy színes búra mögött tökmindegy mi a színe.

Általába véve a hidegfényűeket szeretem, de adott helyzetben jobb a melegfényű - a Yaris-ban a hidegfehér kellemetlen érzést kelt a beltér szürkés/zöldes hatása miatt, oda jobb a melegfehér. Konyhapult felé hidegfehéret fogok majd tenni a zasszonynak.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3850 Dátum: 2014.01.31 15:57:17 »
A törvény(rendelet) betűje szerint ... Rendszámtábla világításba, ... szvsz. simán elfér.
Sajna egyik ismerősömet amikor megállították, a rendszámtábla világítás miatt megbüntették. Tény, hogy bizonyos LED-es izzó utánzatok nagyon gagyik, és gyengén világítanak. Neki is ilyen volt - a rendszám tábla széleit és közepét nem lehetett látni a sötétben, csak.

Ezért én úgy vélem, hogy minden olyan fényforrás ami kifelé szórja a fényt, azt nem szabad módosítani. A beltér, meg a kesztyűtartó az valóban más tészta. Azzal a többi közlekedőt, no meg a hatóságot sem bántod.

FUBA

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3630
  • a versenyző
Re:Minden ami világít
« Válasz #3851 Dátum: 2014.02.16 20:19:38 »
Ezt a Lambót szívesen elvinném a Mozaik utcába vizsgáztatni, közelről videóznám az arcukat közben...  [rohog]
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae,     "It is more fun to drive a slow car fast than to drive a fast car slow." - Abner Perney,
"Oversteer scares passengers, understeer scares drivers.",     "A bad day at the racetrack beats a good day at the office"...

espero1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1483
Re:Minden ami világít
« Válasz #3852 Dátum: 2014.02.19 15:10:11 »
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy miképp lehet megtisztitani egy hagyomànyos (H1 vagy H7) izzo buràjàt, ha beszerelés közben véletlenül megfogtam az ujjaimmal?

Elég egy szàraz, puha törlökendö, vagy ajànlott valami alkoholos oldatot hasznàlni a tisztitàshoz? Valahol olvastam, hogy nem ajànlott ùgy beszerelni, ha meg vol fogdosva az izzo üvegbùràja...

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.
E12 Corolla HB 2005 ; 1.6l 110 VVTi ; angol szerelés, 5 ajtos

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3853 Dátum: 2014.02.19 15:57:36 »
Én pusztán csak nem fogom meg. Ha mégis hozzáérek, akkor féktisztítót fújok egy puha rongyra és két mozdulattal letörlöm. Szerencsére a T22-es Avén még lehet kis "nőgyógyászkodás" után saját kezűleg izzót cserélni és, mivel már volt erre alkalmam, többedjére már viszonylag rövid idő alatt megy.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3854 Dátum: 2014.02.19 19:43:11 »
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy miképp lehet megtisztitani egy hagyomànyos (H1 vagy H7) izzo buràjàt, ha beszerelés közben véletlenül megfogtam az ujjaimmal?

Elég egy szàraz, puha törlökendö, vagy ajànlott valami alkoholos oldatot hasznàlni a tisztitàshoz? Valahol olvastam, hogy nem ajànlott ùgy beszerelni, ha meg vol fogdosva az izzo üvegbùràja...

Elöre is köszönöm a vàlaszokat.

Simán töröld le egy puha, szálbiztos pamutronggyal.  Ha maximalista vagy, akkor féktisztítóval zsírtalanítsd, szárítsd és annyi, mehet a helyére.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.