Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848521 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Re: Minden ami világít
« Válasz #3765 Dátum: 2013.09.03 15:53:54 »
Gondolom ennek semmi akadálya, de:
- honnan tudom melyik a normális?
- hol találok a normálisak között olyat, aminek a nagysága, formája, felfogatása azonos a mostanival?
vagy mit csináljak a jelenlegihez fúrt és vágott lyukakkal?
- ha csak az egyet kötöm rá, tök jó fénye van.
- szeretném olcsón megúszni.
- szeretem a kihívásokat ( ez csak vicc :)  )
hát igen...nem könnyű dolog. a felfogatás majdnem mindenhol azonos, szóval elsősorban a méret a lényeg, meg a márka. érdemes olyat keresni, aminek könnyen megtalálod a neten a gyártóját, és korrekten leír mindent. Azzal valszeg nem lesz ilyen gond.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3766 Dátum: 2013.09.03 17:30:21 »
Asszem az elején leírtam, hogy alap fapad. Ezek ennyit tudnak, nem többet.

Lehet, hogy tudok segíteni, jó lenne, ha a pontos méreteket PÜ-ben el tudnád küldeni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Minden ami világít
« Válasz #3767 Dátum: 2013.09.03 21:50:42 »
Érdemes fényszórót foncsoroztatni - T22 Ave? Vagy inkább poliroztassam + UV védelem és ha akkor is kevés a fénye, csak akkor foglalkozni vele?
Ezt találtam. Viszont szétszedés után vajon jó lesz a párazárása - én a szétszedésre nem vállalkoznék.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Minden ami világít
« Válasz #3768 Dátum: 2013.09.26 09:00:32 »
Én is elszántam magam a DRL beépítésre. Ebay-röl rendeltem egy Avensishez (03-06) ajánlott típust. Az íve teljesen passzol a lökhárító ívéhez, a szélessége is, a magassága pár mm -el nagyobb (kicsit kilóg) ezen még alakítani kell.
Egy ismerösöm aki jó a mechanikai dolgokban, szerelte be. (az elöbb említett magassági problémát orvosolva olyan lesz mint a gyári).
Én a villanyban vagyok jó egy 2-2,5 óra alatt bekötöttem. Aksira +/-, helyzetjelzöre a vezérlö szál (ez alapon halványít).
Plusz az irányjelzö, ugyan is azt is tud.
A lényeg viszont az, hogy mikor végeztem elmentem a helyi közlekedés felügyelet vezetöjéhez (kis áttételes ismeretség által). Megmutattam a fickónak, telefonon elötte egyeztettem, hozta is nyomtatva a szabályt.
A jelölések, beépítés jó. A helyzetjelzöre halványodás nem, ki kell kapcsolni ahogy írtátok is. A vadi új audikon halványít, azt mondta  Ö is tudja , hogy az EU-ban úgy van lehet késöbb itt is így lesz, de most ki kell kapcsoljon.
Az index-re azt mondta nincs szabályozva, elvileg lehet, de szerinte kössem le.
Mindent egy-egy 3A-es lengö biztosítékkal kötöttem, be így bármikor pillanatok alatt kiiktatom illetve zárlat esetén megvédi az eredeti áramkört. Délután tettem egy relét és most kikapcsol helyzetjezöre.
(sajnos hosszú "Ö""Ü"-t nem tudok írni)
Saját véleményen szerint biztonságosabb lenne mind a halványítás, mind az index, ugyan is a LED üzem biztosabb az izzóknál és ha kiégett valamelyik izzó akkor még világítana azon az oldalon valami. De nem  akarok alkudozni az út szélén a renörrel, be is tettem a szabályt a kesztyütartóba , legfeljebb az izzó készlet hiánya miatt büntetnek meg ::)
« Utoljára szerkesztve: 2013.09.26 09:23:45 írta bec »

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3769 Dátum: 2013.09.26 09:11:46 »
Izzókészlet hiánya miatt már nem büntethet a rendőr, emiatt ne aggódj.  ;)

Viszont ici-picit vitatkoznék az index/halványítás témában. Lehet, hogy csak én vagyok ezzel így, de nekem kifejezetten kellemetlen az Audi ilyen irányú megoldása. Az a bajom vele, hogy hiába halványít, nem válik el egyértelműen az index fénye a környező éles LED-fényektől. Számomra ez zavaró. A magam részéről azt tartanám jó megoldásnak, ha az index villogás idejére teljesen kialudnának a menetfények az adott fényforrásban.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bec

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 89
Re:Minden ami világít
« Válasz #3770 Dátum: 2013.09.26 09:26:45 »
igen talán zavaró, hogy nem teljesen alszik el bár az enyém totál sárgának látszik mikor indexel és ott van még az erdeti index is. Egyenlöre az indexet hagytam mqködni, a helyzetjelzö viszont kikapcsolja.
Az izzó készlet poén a kart lenni :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3771 Dátum: 2013.09.26 09:38:22 »
 :surrender:  :hug:
Okézsoké.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

viziborz

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 954
    • http://www.dilimania.hu
Re:Minden ami világít
« Válasz #3772 Dátum: 2013.10.14 16:47:12 »
Sziasztok!

Csak érdeklődnék, hogy tudtok e megoldást ajánlania a következő problémámra. Van egy 99-es yaris-om aminek eléggé matt a fényszóró "üvege" . ELkezdtem felpolírozni amitől jobb is lett, de már láthatók apróbb hajszálrepedések rajta.
Szóval a kérdés - érdemes e vacakolni vele, mint leszedni a plexit és másikat keríteni hozzá, vagy inkább lámpa csere, de abból is milyet ?

Előre is köszönöm, üdv
99-es 1.0 Yaris alapfeszereltseggel


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3773 Dátum: 2013.10.14 19:46:00 »
Sziasztok!

Csak érdeklődnék, hogy tudtok e megoldást ajánlania a következő problémámra. Van egy 99-es yaris-om aminek eléggé matt a fényszóró "üvege" . ELkezdtem felpolírozni amitől jobb is lett, de már láthatók apróbb hajszálrepedések rajta.
Szóval a kérdés - érdemes e vacakolni vele, mint leszedni a plexit és másikat keríteni hozzá, vagy inkább lámpa csere, de abból is milyet ?

Előre is köszönöm, üdv
Megette az UV. Vidd el egy lámpapolírozással foglalkozó szakihoz, az megmondja, hogy menthető, vagy sem. Ha újat kell  venni, akkor semmiféleképpen ne vegyél tunninglámpát, ugyan nagyon trendi megjelenésűek,  ehhez mérten drágák, de legalább a vetítési képük csapnivaló. Szerintem Hella-ban, Stanlay-ban, vagy Klokkerholmban lehet találni Yarishoz első lámpát.

Például itt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3774 Dátum: 2013.10.24 17:47:24 »
Tortter Mester, a jó kis reflektorfényből alakított DRL áramkör szabályos megoldásod elérhető még?

A Yaris-nál gondolkodom ezen, mert H4-es van benne, illetve mert nagyon nem szeretem hogy napközben halványodik a műszerfal ha felkapcsolom a tompítottat...

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Minden ami világít
« Válasz #3775 Dátum: 2013.10.24 19:38:08 »
Tortter Mester, a jó kis reflektorfényből alakított DRL áramkör szabályos megoldásod elérhető még?

A Yaris-nál gondolkodom ezen, mert H4-es van benne, illetve mert nagyon nem szeretem hogy napközben halványodik a műszerfal ha felkapcsolom a tompítottat...

Én is DRL-ezek, de azt ugye, tudod, hogy a dimmelő-funkció kikapcsolható!?  :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3776 Dátum: 2013.10.24 21:25:37 »
Én is DRL-ezek, de azt ugye, tudod, hogy a dimmelő-funkció kikapcsolható!?  :yes:
Igen? Hol?

Egyébként én nem akarnám végérvényesen kikapcsolni, mert este/éjjel kiveri a szemem. Engem csak az zavar, hogy napközben a dimmelt műszerfalat alig látom napszemüveg mögül (amire szükségem van fényérzékenység miatt). Tehát napközben nem szeretném a tompítottat használni, ami egyébként sem igazán arra van kitalálva hogy napközben legyen használva.

« Utoljára szerkesztve: 2013.10.24 21:35:50 írta robi (Robi) »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3777 Dátum: 2013.10.25 05:29:21 »
Tortter Mester, a jó kis reflektorfényből alakított DRL áramkör szabályos megoldásod elérhető még?

A Yaris-nál gondolkodom ezen, mert H4-es van benne, illetve mert nagyon nem szeretem hogy napközben halványodik a műszerfal ha felkapcsolom a tompítottat...

Igen. :)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Minden ami világít
« Válasz #3778 Dátum: 2013.10.25 10:53:55 »
Igen? Hol?

Egyébként én nem akarnám végérvényesen kikapcsolni, mert este/éjjel kiveri a szemem. Engem csak az zavar, hogy napközben a dimmelt műszerfalat alig látom napszemüveg mögül (amire szükségem van fényérzékenység miatt). Tehát napközben nem szeretném a tompítottat használni, ami egyébként sem igazán arra van kitalálva hogy napközben legyen használva.

1. Világítás bekapcsolva
2. Baloldali gombbal összkilométer "ODO" kiválasztva. (figyelj az ODO-ra mert véletlenül törölheted a napi km-számlálót!)
3. Baloldali gomb 3 sec-nál tovább nyomva--> dimmelés felold--> dimmelés vissza.

És mindezt megjegyzi!!! Tehát, ha sokáig nem jársz sötétben, akkor hozzá sem kell nyúlnod... :clap:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3779 Dátum: 2013.10.25 11:20:34 »
Igen. :)
Király! Akkor felvettelek a 'to do' listámra a Yaris-al kapcsolatban.