Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848259 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3720 Dátum: 2013.06.18 21:38:06 »
bepi:  Amit linkeltél, azt NE vedd meg! Nagyon gyenge, kevés a teljesítménye. Legalább 6W legyen oldalanként a teljesítmény.  Amit zsooc kolléga is linkelt olyan van nekem is Osram DRL 301. A Mazdába van szerelve. Tökéletes DRL ÉS DPL is.
Egy kis pontosítás: a tiéd DRL101 (Light@Day) (helyzetjelzős, és kicsit nagyobb teljesítményű), az enyém a DRL301 (LEDriving).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Re:Minden ami világít
« Válasz #3721 Dátum: 2013.06.18 21:54:45 »
Egy kis pontosítás: a tiéd DRL101 (Light@Day) (helyzetjelzős, és kicsit nagyobb teljesítményű), az enyém a DRL301 (LEDriving).
Okés Urak, meggyőztetek. Nem veszem meg. Gyűjtök még egy kis zsét inkább az Osramhoz.

Köszi mindkettőtöknek! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3722 Dátum: 2013.06.19 05:26:32 »
Egy kis pontosítás: a tiéd DRL101 (Light@Day) (helyzetjelzős, és kicsit nagyobb teljesítményű), az enyém a DRL301 (LEDriving).

Igen, igazad van!  :1eye: 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Minden ami világít
« Válasz #3723 Dátum: 2013.06.22 08:37:46 »
Nézegetem én is a lehetőségeket, lehet, hogy az Avéra szereltetek fel DRL-t, mert a tompított izzó cseréjénél észrevettem, hogy az izzó foglalatát megvezető-védő műanyag burkolat a folyamatos hőmérsékletkülönbség miatt rideggé vált a 12 év alatt és törik szét, ahányszor csak hozzáérek.
Erre van a DRL-nél olcsóbb megoldás - máshol is lehet kapni, én innen rendeltem. Én is kicseréltem, nem tartott tovább 3 percnél.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden ami világít
« Válasz #3724 Dátum: 2013.06.22 08:40:13 »
hova kell ez a csati?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Minden ami világít
« Válasz #3725 Dátum: 2013.06.22 09:06:32 »
Nálad sehova, neked HB4 van. ;) Az Avensisben H7 és ez a csati közvetlenül az izzóra megy.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden ami világít
« Válasz #3726 Dátum: 2013.06.22 09:19:40 »
de hogy lesz ebböl dlr?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3727 Dátum: 2013.06.22 10:02:36 »
Nem lesz DRL sehogysem, ez a sima H7 izzó foglalata. Afekete azért ajánlotta nekem, mert írtam, hogy azért szeretnék DRL-t, mert ezek a műanyag foglalatok az autómban a hő hatására 12,5 év alatt annyira elridegültek, hogy egy szimpla izzócserénél is legalább 3 darabja letörik és a kezemben marad.

@afekete:
Köszi!  :clap: Nem is gondoltam, hogy külön is lehet ilyet venni... Egyből rendeltem 4db-ot...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden ami világít
« Válasz #3728 Dátum: 2013.06.22 10:10:47 »
jaa. értem.
vili.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Minden ami világít
« Válasz #3729 Dátum: 2013.07.28 12:50:30 »
Büszke vagyok magamra, mint a fene, mivel teljesen egyedül beszereltem és bekötöttem az Osram DRL 101-et a Hiace-be :D

Lesznek majd képek is ;)

Trotter, a helyzetjelzőt ki kellett venni a B bekötési mód (mint a tied) szerint, ilyenkor be kell rakni helyére azt az ellenállást, ami a csomagban volt, vagy szimplán üresen lehet hagyni?
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.28 12:53:47 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3730 Dátum: 2013.07.28 16:55:40 »
Büszke vagyok magamra, mint a fene, mivel teljesen egyedül beszereltem és bekötöttem az Osram DRL 101-et a Hiace-be :D

Lesznek majd képek is ;)

Trotter, a helyzetjelzőt ki kellett venni a B bekötési mód (mint a tied) szerint, ilyenkor be kell rakni helyére azt az ellenállást, ami a csomagban volt, vagy szimplán üresen lehet hagyni?
Szerintem a Hiace nem can-bus-os, üresen maradhat. Csak a cann-bus-osnál, aminek van kiégett izzófigyelő szolgáltatása, ott kell betenni a vakizzót.

A Mazdába sem tettem be.  Tedd el jól a bekötési tervrajzot, mert ha a yard megállít lehet magyarázni, hogy DRL és DPL, nem mindegyik érti, miről beszélsz. Tapasztalat.

Zsooc kolléga korábban belinkelte-ollózta a vonatkozó KÖHÉM rendeletet, ami hatályos, azt kell megemlíteni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re: Minden ami világít
« Válasz #3731 Dátum: 2013.07.28 17:48:05 »
Szerintem a Hiace nem can-bus-os, üresen maradhat. Csak a cann-bus-osnál, aminek van kiégett izzófigyelő szolgáltatása, ott kell betenni a vakizzót.

A Mazdába sem tettem be.  Tedd el jól a bekötési tervrajzot, mert ha a yard megállít lehet magyarázni, hogy DRL és DPL, nem mindegyik érti, miről beszélsz. Tapasztalat.

Zsooc kolléga korábban belinkelte-ollózta a vonatkozó KÖHÉM rendeletet, ami hatályos, azt kell megemlíteni.
jaja, észben van, be is tettem,  meg amint lesz kis időm, mellérakom a jogszabály kivonatokat is.

Köszi!
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Minden ami világít
« Válasz #3732 Dátum: 2013.08.01 00:17:29 »
Akkor egy rövid szösszenet arról, hogy mire érdemes figyelni a DRL berakásakor, ha te csinálod:

Szükséges eszközök: rövid vagy hosszú nyelű csillag csavarhúzó, általában 10 és 12-es villáskulcs, fűrészlap, maszkoló szalag, ceruza, mérőszalag, multiméter vagy kisáramú fázisceruza


A. elhelyezés

1. Az természetes, hogy olyan helyre rakod, ahova szabad, tehát a megfelelő távolságokat meg kell hagyni,  de ez csak az első feltétel.

2. Következő fontos dolog, hogy a kiszemelt helyre lehessen is rögzíteni csavarral, azaz vagy alul, vagy felül, vagy mögötte legyen olyan rész,  amihez rögzül a lámpatestet tartó elem

3. Ha minden klappol, még mindig ne kezdj el fűrészelgetni, hanem nézd meg, hogy van -e olyan méretű csavarhúzód, ami befér az adott helyre a rögzítéshez

4. Ez az autók nagy többségénél csak úgy lesz megoldható, ha leveszed a lökhárítót, tehát már a kezdés előtt légy tisztában azzal, hogyan kell leszedni azt (ha vannak patentos rögzítések, az sem árt, ha van tartalékban)

B.  Beszerelés

5. Ha a fentieken túl vagy, akkor maszkoló szalaggal vond be a helyet,  és jelöld be a fűrészelés határait, majd a DRL egyedi beszerelési útmutatója szerint oldd meg

6. Ha a lámpa a helyén van, már túl vagy a nehezén,  húzd át a vezetékeket a motortérbe,  majd kábelkötegelővel rögzítsd a megfelelő helyeken, vagy csatornában

7. találd ki, hova rakod a vezérlő egységet, és rögzítsd (csavar, vagy kétoldalú ragasztó)

C. Bekötés

8. a három vezetékes bekötésnél egyik az akksi + (piros), másik az akksi - (fekete),  a harmadikat a helyzetjelző tápkábeléhez kell kötni, amelyet megtalálni könnyű : a lámpába menő csatlakozót kihúzod, felkapcsolod a helyzetjelzőt, és multiméterrel, vagy kisáramú fázisceruzával megnézed, melyik az.

9. ha négy vezetéked van (DRL/DPL funkció) akkor a negyedik vezeték szintén az akksi - pólusához kötendő

 az Osram DRL 101 esetén a narancs megy a helyzetjelzőhöz, a piros a +,  a fekete és kék pedig a - sarura.

10. Ha készen vagy, akkor ellenőrizd a működést, indítsd el a motort, és hamarosan felkapcsol.

Természetesen mindig az számít, hogy az adott DRL leírásában mi szerepel, aszerint kell megcsinálni, és a fentiek miatt javaslom, hogy alaposan nézd meg a kiválasztott terméket vásárlás előtt, mert lehet, hogy a rögzítési módja miatt pont a te kocsidba nem lesz jó!

Átlagosan a szívás-faktortól függően ez a kb. 2-3 órás munka 6-20 ezer forintot spórolhat meg neked, ha te csinálod,  persze minimális kézügyesség és bátorság kell hozzá.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.01 00:29:21 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3733 Dátum: 2013.08.01 06:59:57 »
Klassz, de a méreteket beírhattad volna, ami az aplication  manualban van.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Minden ami világít
« Válasz #3734 Dátum: 2013.08.01 07:48:16 »
Klassz, de a méreteket beírhattad volna, ami az aplication  manualban van.
Abszolút jogos, tehát a következő pont még igen fontos a számunkra megfelelő DRL kiválasztásánál:


+1. Ahhoz, hogy a DRL-t valóban be tudjuk szerelni, két tényezőt kell vizsgálni, az egyik a már korábbiakban említett rögzítés módja, a másik pedig a DRL mérete!

Ez utóbbi egyébként az OSRAM Light&Day 101 esetén a csatolt képen látható

még egy bónusz infó: ha sima DRL-t szerel be valaki, akkor annak minimum 25 cm-re kell lenni a földtől, ha viszont DPL funkciót is használ (vagy azt szerel be), akkor egyrészt el kell távolítani a helyzetjelző izzót (azért, mert ezáltal maga a DPL lesz a helyzetjelző), másrészt a földtől mért távolság esetében -a KÖVIM rendelet helyzetjelzőre vonatkozó előírásai miatt- minimum 35 cm magasságra kell elhelyezni, a többi szabály nem változik.

ha valakit érdekel, hogy néz ki egy ilyen DRL beszerelési útmutatója, akkor itt megnézheti. Őszintén szólva elsőre blikkre nincs épp túlszofisztikálva a dolog, én hiányoltam belőle egy pontról-pontra haladó útmutatást.
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.01 07:59:13 írta marcedli »
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018