Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848811 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden ami világít
« Válasz #3705 Dátum: 2013.05.29 08:35:15 »
mit hallottam ma a rádióban? jun1től kötelező a nappali menetfény használata?
ez megint vmi e.ü.csomag-féle hisztériaroham?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3706 Dátum: 2013.05.29 09:24:54 »
mit hallottam ma a rádióban? jun1től kötelező a nappali menetfény használata?
ez megint vmi e.ü.csomag-féle hisztériaroham?
Az új autókon...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden ami világít
« Válasz #3707 Dátum: 2013.05.29 09:32:54 »
hát remélem!
kiderült a turpiszkodás eü csomag terén is.
a nagy felhalmozott mennyiséget kikellett üríteni. elhintették,h büntetik,ha nincs e.ü.csomag.
mindenki rohant megvenni. utána meg jött a határozat, jan1töl nem kell eü.csomag,ahogy izzokészlet se.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3708 Dátum: 2013.06.18 11:00:19 »
DRL:

Nézegetem én is a lehetőségeket, lehet, hogy az Avéra szereltetek fel DRL-t, mert a tompított izzó cseréjénél észrevettem, hogy az izzó foglalatát megvezető-védő műanyag burkolat a folyamatos hőmérsékletkülönbség miatt rideggé vált a 12 év alatt és törik szét, ahányszor csak hozzáérek. Ezzel a DRL-lel lehetne vigyázni rá a kevesebb tompított használattal, minden egyéb előnye mellett.

Ahogy utánaolvastam, ez a típus gyakorlatilag mindennel rendelkezik egy szettben, ami kell, csak fel kell szerelni és bekötni a helyzetjelő(?) vezetékére. Az ára most 10% kedvezmény kupon használatával csak 8505Ft + a szállítás, ami szerintem teljesen korrekt. Teljesítménye elég, gari 1 év van rá.
Ettől a cégtől vettem már több eszközt (3 szett tolatóradar), mindegyik hibátlanul működik, és úgy vettem észre, hogy viszonylag minőségi dolgokat árulnak, legalábbis nem ultragagyit.

A linkelt példány egyébként helyzetjelzőként (ENSZ-EGB rend. R7 02A) is funkcionál, valamint DRL-ként (ENSZ-EGB rend. R87 RL00) is, a szükséges szabványoknak megfelel.

Van esetleg valakinek olyan észrevétele, ami fontos, de elkerülte a figyelmemet?

Van egy egyszerűbb típus is, EZ. Árban is jóval kedvezőbb, de kb fele lumen fényereje van.
Ez az akciós kuponnal, szállítási költséggel együtt lenne kb 6500Ft.

Kérdés, hogy a fényerő mennyire fontos tényező? Kell az a 400-500 lumen? Vagy elegendő ennek a fele? Valószínűleg az építési minőségben is lehet különbség, bár mindkettő vízálló... 
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3709 Dátum: 2013.06.18 12:45:01 »
Olvass vissza egy kicsit.
Jelzések: működési feszültség ha duálos akkor azt is, a gyártási sorszám, a típusszám, a jóváhagyó ország száma, a funkció, a gyártó, a teljesítmény. Ha ezek közül valamelyik is hiányzok, akkor az a DRL a szarral egyenlő. Elég kis felbontásúak a képek, de én ezeket nem látom rajta... Tehát valószínűleg ez egy hulladék, és szabálytalan is. Csodák nincsenek, olcsó húsnak híg a leve. Na meg ez jó kis Ave normális minőségű cuccokat érdemel.
Ajánlom inkább az OSRAM-ot. Nekem DRL301 van, ez 23000 FT volt. http://www.vilagitas.eu/osram_led_drl_301 Tökéletesen működik, állja a vizet is, ha jól emlékszem 300 lumen-es, ennél szerintem ne add alább. A 200 szerintem kevés (és minden bizonnyal szabálytalan is). Linkeltem is be róla fotót, ahogyan az autómon van. Vagy van a 101-es, ami drágább, kicsit nagyobb teljesítményű, és helyzetjelzős.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 12:49:23 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3710 Dátum: 2013.06.18 14:39:05 »
Visszaolvastam, és azt gondolom, hogy szinte már túlzottan a részletekbe menően körbejártad a témát.  :)
Én is felhívtam most a békéscsabai NKH Közúti Jármű Osztályát, ahol segítőkész - hangja alapján idősebb - emberrel sikerült beszélgetnem.
Elmondása szerint, - miután türelmemet kérve egyeztetett a vizsgáztató kollégákkal, majd visszajött a vonalba - a műszaki vizsgán konkrétan azt ellenőrzik, hogy a rendeletben leírtaknak megfelelően van-e elhelyezve a DRL és, hogy az előírtak szerint működik-e. Ezen kívül a jelzések közül csak az R87, R7 és E jelnek kell a készüléken rajta lenni, már ha helyzetjelőnek is alkalmas az adott modell, egyéb iránt csak az R87-nek.
A fényerejét nem nézik, hiszen, erre nincs konkrét előírás, sem a teljesítménye nem számít. Azzal sincs gond, ha az egyik fény meghibásodik, mert leköti a rendszerről az ember és kész. Ami nem működik, az nem szabálytalan (kvázi olyan, mint egy vadriasztó).

Ellenben, ami számomra furcsa, hogy műbizonylatot kérnek hozzá (hasonlóan, mint az ablakfóliára is), mert nem elég nekik az "E" jelzés. A műbizonylattal azt tanusítják, hogy az EU szabályai szerint bevizsgált és annak megfelelő a termék. De pont ezt jelzi az "E" jel is, tudtommal (vagy tévednék?). Ehhez hasonló módon, egy fényszórót, amiben nincs "E" jelzés, nem használhatunk EU-ban, csak "E" jelzéssel ellátottat. Utóbbi két mondatot már a kereskedő mondta nekem telefonban, akitől venném a terméket.

Mondjuk, abból kiindulva, hogy az eddigi 2db műszaki vizsgán egyszer sem kérték tőlem az ablakfóliáról szóló műbizonylatot, de még csak közúti ellenőrzés során sem, úgy nem vagyok benne biztos, hogy a DRL-lel is ennyire foglalkoznának. Megnézik az elhelyezést, a működést és "jónapot, átment!"...  :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3711 Dátum: 2013.06.18 14:40:46 »
Olvass vissza egy kicsit.
Jelzések: működési feszültség ha duálos akkor azt is, a gyártási sorszám, a típusszám, a jóváhagyó ország száma, a funkció, a gyártó, a teljesítmény. Ha ezek közül valamelyik is hiányzok, akkor az a DRL a szarral egyenlő. Elég kis felbontásúak a képek, de én ezeket nem látom rajta... Tehát valószínűleg ez egy hulladék, és szabálytalan is. Csodák nincsenek, olcsó húsnak híg a leve. Na meg ez jó kis Ave normális minőségű cuccokat érdemel.
Ajánlom inkább az OSRAM-ot. Nekem DRL301 van, ez 23000 FT volt. http://www.vilagitas.eu/osram_led_drl_301 Tökéletesen működik, állja a vizet is, ha jól emlékszem 300 lumen-es, ennél szerintem ne add alább. A 200 szerintem kevés (és minden bizonnyal szabálytalan is). Linkeltem is be róla fotót, ahogyan az autómon van. Vagy van a 101-es, ami drágább, kicsit nagyobb teljesítményű, és helyzetjelzős.
A vastaggal kiemeltet nálunk nem kérik és nem is ellenőrzik.
Köszi a tippet az Osramra, de ennyit nem adok érte.  ;) Egy készülék nem attól lesz gagyi, vagy szr, mert a felirat hiányzik róla...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3712 Dátum: 2013.06.18 14:55:58 »
A vastaggal kiemeltet nálunk nem kérik és nem is ellenőrzik.
Köszi a tippet az Osramra, de ennyit nem adok érte.  ;) Egy készülék nem attól lesz gagyi, vagy szr, mert a felirat hiányzik róla...  ;)

Természetesen a te döntésed, de itt az igényességről és a megbízhatóságról is szó van, ugyanis az autód észlelhetőségét komolyan befolyásolja, tehát a biztonságra is hatással van :excl:Ezért Én inkább drágább, de márkás cuccot vettem, mint a noname-et. Először Én is egy ilyesmi gagyi szart akartam venni (mert olcsó), de Trotter lebeszélt róla (jól is tette, végül is ész érvekkel meggyőzhető vagyok).
Lehet, hogy nem kérik, de nem hülyeség ám, elő is van írva (ha gondolod belinkelem a rendeletet). Minden bizonnyal az a 4-500 lumen is csak találomra van megállapítva (ettől függetlenül természetesen világíthat jó fényerővel, bár 2,4W nagyon kevésnek tűnik), mivel semmilyen engedélyeztetési eljárás nem történt (ezért is ilyen olcsó).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3713 Dátum: 2013.06.18 14:57:08 »
Természetesen a te döntésed, de itt az igényességről és a megbízhatóságról is szó van, ugyanis az autód észlelhetőségét komolyan befolyásolja, tehát a biztonságra is hatással van :excl:Ezért Én inkább drágább, de márkás cuccot vettem, mint a noname-et. Először Én is egy ilyesemit akartam venni, de Trotter lebeszélt róla (jól is tette, végül is ész érvekkel meggyőzhető vagyok).
Lehet, hogy nem kérik, de nem hülyeség ám, elő is van írva (ha gondolod belinkelem a rendeletet). Minden bizonnyal az a 4-500 lumen is csak találomra van megállapítva (ettől függetlenül természetesen világíthat jó fényerővel), mivel semmilyen engedélyeztetési eljárás nem történt (ezért is ilyen olcsó).
Ha nem történt volna engedélyeztetés, akkor az "E" jel sem lehetne benne...  :hmmmm:
Az igényesség pedig nálam a Lexus GS 450h.  :cool2: Addig, naa...ezek is bőven megteszik, ha jól működnek. Amúgy a láthatóság nem önmagában a valós lumeneken múlik, hiszen - gondolj csak bele - a ledes fényforrások általában irányított fényűek, szórásuk gyakorlatilag minimális. Ezért nagyon fontos a megfelelő magasságú és állású (vízszintes és a haladási irányba mutató) elhelyezés, amit a rendelet pontosan elő is ír. Az, hogy 300 lumen, vagy 500 lumen már kevésbé fontos, szerintem, hiszen a fény irányított mivoltából fakadóan az látható lesz!
Én jobban gondolkodom ezen a műbizonylaton...  :surrender:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 15:02:06 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3714 Dátum: 2013.06.18 14:58:13 »
Ha nem történt volna engedélyeztetés, akkor az "E" jel sem lehetne benne...  :hmmmm:
Dehogynem, ez már alap dolog, a kínaiak erre a szintre már eljutottak a hamisítás során... Hiszen anélkül senki nem veszi meg.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 14:59:49 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3715 Dátum: 2013.06.18 15:02:54 »
Dehogynem, ez már alap dolog, a kínaiak erre a szintre már eljutottak a hamisítás során... Hiszen anélkül senki nem veszi meg.
Hát, igen, sajnos, ez sem zárható ki manapság...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3716 Dátum: 2013.06.18 15:34:21 »
Közben olvasom az ENSZ-EGB 87. sz. rendeletet és találtam benne egy érdekes bekezdést:

"5.27.2. Minden, az elektromos energiaellátás feltételeit nem érintõ 5.27.1. bekezdés által nem érintett
esetben, a feszültség, a készülék(ek) vagy funkció(k) csatlakozásainál ne haladja meg több
mint 3%-al a 6,76 V-ot (6 voltos rendszer), a 13,5 V-ot (12 voltos rendszer) vagy a 28 V-ot
(24 voltos rendszer)."


Namármost... az általam vásárolni készült termék 24V-os alapból, de a controller box segítségével 12V-os átalakító funkciót is betölt. Ezen azt hiszem, lehetne vitatkozni, hogy akkor jó-e vagy sem...  :)

a szerk.: És a következő bekezdésben a válasz:

"5.27.3. Az 5.27.1. és az 5.27.2. berendezések szerinti rendelkezések ne vonatkozzanak elektronikus
fényforrás-vezérlõ berendezést tartalmazó készülékekre, vagy ha a készülék része a változó
fényerõsség szabályozó."
  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3717 Dátum: 2013.06.18 15:37:37 »
A valódi lényeg, azonban ez a műbizonylattal kapcsolatban:
"5.27.4 A típus jóváhagyási dokumentációhoz csatoljanak egy jelentést, amely leírja a megfelelõség
igazolására használt módszereket és az elért eredményeket
."

Tehát, kell egy minimum igazolás, inkább műbizonylat a készülékhez...  :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3718 Dátum: 2013.06.18 18:29:32 »
Tehát, kell egy minimum igazolás, inkább műbizonylat a készülékhez...  :sorcerer:
Igen, de ezt nem kell magaddal hordanod, a gyártónak van rá szüksége, hogy engedélyezzék. Egyébként Trotter érti itt legjobban ezt a DRL-témát, tőle kellene megkérdezni. De amíg nincsenek rajta az általam leírt jelzések, addig egyértelműen szabálytalan. Persze jó eséllyel ennek sok helyen átmenne műszakin. (még NKH-nál is talán, ott is dolgozik néhány idióta, én alaposan utánajártam a témának, sajnálatos, hogy egyes vezető beosztású emberek is ennyire hülyék tudnak lenni ebbena  témában..., ha kell, át tudom neked küldeni az e-maileket, mind a 19 megyébe elküldtem, és kaptam is választ)
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3719 Dátum: 2013.06.18 19:11:32 »
bepi:  Amit linkeltél, azt NE vedd meg! Nagyon gyenge, kevés a teljesítménye. Legalább 6W legyen oldalanként a teljesítmény.  Amit zsooc kolléga is linkelt olyan van nekem is Osram DRL 301. A Mazdába van szerelve. Tökéletes DRL ÉS DPL is.

Ajánlom szíves figyelmedbe EZT.

Külön köszönöm zsooc kollégának az elismerő szavakat, de azt hiszem, hogy Ő jobban belemászott a hatósági elvárásokba (lásd. e-mailok), mint én.  Én inkább a gyakorlati oldaláról fogtam meg a dolgot.  Két autónkban van különböző megoldású DRL, és a látókörömben van számos. Nemcsak a Toyota, hanem a Renault Megane klub cartársai között van elégedett DRL tulaj, aki általam "jutott" a hőn áhított kütyühöz.

Amennyiben LEDES cuccos kell, akkor szívből tudom ajánlani az előbb említett Osram terméket.  Nem olcsó, de minőségi és Te hosszú távra tervezel.
Én más terméket nem ajánlanék Neked.

Amennyiben a ScenicII rendszerére hajazó kell(ene), abban is tudok segíteni.
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.18 19:15:23 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.