Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848187 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

g.peter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Minden ami világít
« Válasz #3690 Dátum: 2013.03.19 12:37:01 »
Fel szabad szerelni, csak engedélyeztetni kell!!!  :lol:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3691 Dátum: 2013.03.19 18:31:23 »
Utánanéztem és azon a véleményen vagyok, hogy az utólagos DRL felszerelése - ha egyébként teljesíti a normákat - nem minősül átalakításnak, ennélfogva nem engedélyeztetésköteles.  Szerintem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3692 Dátum: 2013.03.19 18:37:36 »
Utánanéztem és azon a véleményen vagyok, hogy az utólagos DRL felszerelése - ha egyébként teljesíti a normákat - nem minősül átalakításnak, ennélfogva nem engedélyeztetésköteles.  Szerintem.
Ma kaptam még 2 választ és ezek is erpsítik meg, hogy nem engedélyeztetésköteles, amennyiben megfelel az előírásoknak. Tehát szerintem ezt 100%-nak vehetjük. Sajnos azonban teljesen nem lehetünk "biztonságban", mert előfordul, hogy az illetékesek sincsenek tisztában a helyzettel... De ezért ez a ritka kivétel valószínűleg.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3693 Dátum: 2013.03.20 03:32:11 »
Köszönet érte, hogy utánajártál. Így kristálytiszta (majdnem :D)  a kép.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3694 Dátum: 2013.03.23 14:50:18 »
Összefoglalásként a DRL-es ügyemhez:
Először ezt a DRL-t néztem ki: http://imgfrm.index.hu/imgfrm/9/0/4/8/BIG_0011049048.jpg
Minden szükséges jelöléssel rendelkezik, tehát elvileg teljesen szabályos és 4,8W-os. Ajánlották nekem. Márkája: A.T.U vagy Devil Eye vagy MyCarr (utóbbi a gyártó valójában), ára 13 ezer Ft. Trotter cartárssal volt ezzel kapcsolatban egy kis vitánk a teljesítményével/fényerejével kapcsolatban. Ugye 400 cd a minimum fényerő, ami kell. De én csak a teljesítményt tudom, de az meg nem váltható át candelába, mivel sok mindentől függ a fényerő a teljesítményen túl. Ezt az NKH-s válaszok is megerősítéették (azóta már mindenhonnan kaptam választ). Ők is azt írták, hogy a jelölések számítanak, azok mindenképpen kellenek, és ha jól van bekötve, illetve elhelyezve, akkor nem lesz probléma. Azionban az ENSZ-EGB-87 tartalmaz egy olyan előírást is, miszerint ha az egyik fényforrás meghibásodik, akkor is tudnia kell a 400 cd-t. Viszont itt már 95%, hogy elbukna ez a 4 LED-es, 4,8W-os DRL.
Azonban más fórumokon többek is panaszkodtak ennek a DRL-nek a a vezérlő egységére, ami el szokott halálozni. Ezután kicsit utánanéztem a gyártónak, természetesen kínai (Mycarr). Már a honlapjuk is háányadék, hihetetlenül gagyi. Ezután kértem tőlük e-mailben egy bevizsgálási jegyőzökönyvet, ami tanúsítja, hogy 100%-ig megfelel az előírásoknak. Az idióta kínai nem is volt képes értelmezni az angolul írt e-mailemet, helyette küldött egy termék-katalógust :lol: Ekkor eldöntöttem, hogy ilyen szemét nekem nem kell, még annak tudatában sem, hogy 99%-os valószínűséggel semmi problémát nem okozna műszakin és a rendőr se b*szogatna miatta (ha jól van bekötve és felszerelve).

Végül megfogadtam Trotter tanácsát és az OSRAM LEDriving (DRL 301) típust választottam, 23450 Ft-ért. Remélhetőleg nem bántam meg (nagyon jó minőségűnek tűnik, bár az A.T.U se rossz első ránézésre), most éppen a felszerelés fázisánál tartok. A Corollára nem olyan egyszerű a szabályoknak megfelelően felszerelni, egy kicsit barkácsolni kell, de menni fog. A ködlámpa helyén lévő fekete műanyaghoz fogom csavarozni, más választásom nincs is. Azonban a maximálisan megengedett 10 fokos eltérésre figyelni kell, ami kicsit megnehezíti a dolgot, de ahogy nézem, menni fog, már csak néhány alátétet kell beszereznem. A többi kritériummal nincs probléma. Ha kész lesz, lefotózom.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3695 Dátum: 2013.03.23 16:50:32 »
Jól választottál nem vitás.

Ezen a linken pár kép van, az utolsó képeken a DRL és a DPL funkció látszik. Szerintem beszédes a kettő közötti különbség.  A Mazdán sem volt egyszerű a kellő elhelyezés és a szabályok szerinti felszerelés, de azért sikerült. Az eredmény pedig magáért beszél.  Ez az Osram termék megéri a kiadást.
Örülök, hogy végül is vitánk happy end-el záródott. Kíváncsian várom a  fényképeket!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3696 Dátum: 2013.03.23 17:58:40 »
Jól választottál nem vitás.

Ezen a linken pár kép van, az utolsó képeken a DRL és a DPL funkció látszik. Szerintem beszédes a kettő közötti különbség.  A Mazdán sem volt egyszerű a kellő elhelyezés és a szabályok szerinti felszerelés, de azért sikerült. Az eredmény pedig magáért beszél.  Ez az Osram termék megéri a kiadást.
Örülök, hogy végül is vitánk happy end-el záródott. Kíváncsian várom a  fényképeket!

Remélem én is, hogy jó lesz. Azonban én E12-es Corolla tulajoknak nem ajánlom! Nagyon nehézkes a felszerelése. Lényegében csak a ködlámpatartó műanyag az egyetlen hely, ahová fel lehet rögzíteni, de az is eléggé íves, és nincs egy teljesen vízszintes felület se rajta, fúrkálni, faragni kell, tehát ha csak nincs speciális eszköze az embernek, eléggé szívás. Persze megtehettem volna, hogy szerelőre bízom, de akkor még jó néhány ezressel drágább lett volna.

Kép:
http://www.kepfeltoltes.hu/130323/P3230262_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130323/P3230261_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130323/P3230263_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130323/P3230264_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ti hova tennétek? Én az alsó részére tettem, alulról rögzítve, szerinrem ez az egyetlen olyan hely, ami még elfogadható, esetleg még felülre lehetett volna tenni, felülről rögzítve, bár az se vízsintes... Azért lóg ki ennyire, hogy a szöge ne legyen több mint 10 fok, így most kb. határeset, bár ezt nem is lehet megmérni igazán pontosan. A kép kicsit csalóka, sajnos nem vízszintes az a felület, tehát lehetséges, hogy majd alá kell még rakni valamit, hogy feljebb világítson, de ez majd kiderül, ha letesztelem. Az viszont tény, hogy nagyon stabilan lett rögzítve. Ha valaki egyszer bepattintotta  akeretbe, azt onnan nagyon-nagyon hezék kiszedni, beszéltem a forgalmazóval, még ők sem tudták kipattintani, legalább 3 csavarhúzó kell hozzá szerintem... Ettől tartok én, hogy igazítani kell rajta, ahhoz pedig ki kell pattintani...
Holnap folytatom a munkát a másikkal, majd következik a teszt.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.23 18:03:30 írta zsoooc »
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3697 Dátum: 2013.03.23 19:09:46 »
Remélem én is, hogy jó lesz. Azonban én E12-es Corolla tulajoknak nem ajánlom! Nagyon nehézkes a felszerelése. Lényegében csak a ködlámpatartó műanyag az egyetlen hely, ahová fel lehet rögzíteni, de az is eléggé íves, és nincs egy teljesen vízszintes felület se rajta, fúrkálni, faragni kell, tehát ha csak nincs speciális eszköze az embernek, eléggé szívás. Persze megtehettem volna, hogy szerelőre bízom, de akkor még jó néhány ezressel drágább lett volna.

Kép:




Ti hova tennétek? Én az alsó részére tettem, alulról rögzítve, szerinrem ez az egyetlen olyan hely, ami még elfogadható, esetleg még felülre lehetett volna tenni, felülről rögzítve, bár az se vízsintes... Azért lóg ki ennyire, hogy a szöge ne legyen több mint 10 fok, így most kb. határeset, bár ezt nem is lehet megmérni igazán pontosan. A kép kicsit csalóka, sajnos nem vízszintes az a felület, tehát lehetséges, hogy majd alá kell még rakni valamit, hogy feljebb világítson, de ez majd kiderül, ha letesztelem. Az viszont tény, hogy nagyon stabilan lett rögzítve. Ha valaki egyszer bepattintotta  akeretbe, azt onnan nagyon-nagyon hezék kiszedni, beszéltem a forgalmazóval, még ők sem tudták kipattintani, legalább 3 csavarhúzó kell hozzá szerintem... Ettől tartok én, hogy igazítani kell rajta, ahhoz pedig ki kell pattintani...
Holnap folytatom a munkát a másikkal, majd következik a teszt.

No, nálam sem volt egyszerű, rendesen meg kellett faragni a műanyag elemet.

Mellesleg simán ki lehet pattintani egy (1!!) vékony csavarhúzó segítségével, legalább háromszor lett kipattintva a próbálgatások közben. Az a trükk, hogy óvatosan a fül alá nyúlsz és pár milliméterre kitolod, annyit enged. Aztán a másik oldalt. Ha megvan a kettő, a másik kettő tényleg gyerekjáték.

Tettem még fel képeket a korábban linkelt albumba, hátha ötletet ad.

Nálad azért szélesebb a lehetőség, szép mély fészke van, és az újrahasznosított műanyag is könnyebben faragható. Szerintem simán megoldod.  Egyébként a lámpatest precíz elhelyezése viszi el a sok időt, ha megvan a tuti helye, onnantól már gyorsan megy a kábelezés stb.
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.23 19:14:12 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3698 Dátum: 2013.04.02 11:55:23 »
Íme az ígért képek:
http://www.kepfeltoltes.hu/130402/P4020267_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130402/P4020268_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (ez kb. 2 m magasból lett fotózva)

Szemből nézve a bal oldalit talán picit pontosabban is el lehetett volna helyezni, de igazából a különbség alig észervehető.
Egyébként a kép nem adja vissza jól a fényerejét (a gépem egyébként is hidegebb színű fotókat készít, mint a valóság). Az általad készített fotón is kicsit gyengébbnek tűnik a fényereje, de szabad szemmel nézve a tiéd is biztosan erősebb fényű (az adatai alapján annak a színhőmérséklete is picit különbözik).
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden ami világít
« Válasz #3699 Dátum: 2013.04.02 14:07:14 »
El kell menni bő 100 m-re és onnan megnézni a fényerejét. A legtöbb utólagos LED eleve a kis világító felület miatt nem igazán tölti be a nappali fény funkcióját (azt, hogy több 100 m-ről is feltűnő legyen)

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3700 Dátum: 2013.04.02 14:35:06 »
El kell menni bő 100 m-re és onnan megnézni a fényerejét. A legtöbb utólagos LED eleve a kis világító felület miatt nem igazán tölti be a nappali fény funkcióját (azt, hogy több 100 m-ről is feltűnő legyen)
Ez egy Osram DRL, jónak kell lennie. De azért majd megnézem 100 m-ről is.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Minden ami világít
« Válasz #3701 Dátum: 2013.04.02 15:32:18 »
Íme az ígért képek:
http://www.kepfeltoltes.hu/130402/P4020267_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/130402/P4020268_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (ez kb. 2 m magasból lett fotózva)

Szemből nézve a bal oldalit talán picit pontosabban is el lehetett volna helyezni, de igazából a különbség alig észervehető.
Egyébként a kép nem adja vissza jól a fényerejét (a gépem egyébként is hidegebb színű fotókat készít, mint a valóság). Az általad készített fotón is kicsit gyengébbnek tűnik a fényereje, de szabad szemmel nézve a tiéd is biztosan erősebb fényű (az adatai alapján annak a színhőmérséklete is picit különbözik).

a jobb oldali mintha ferdén állna,nem?
vagy csak az én szemem kassu...

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3702 Dátum: 2013.04.02 15:46:31 »
a jobb oldali mintha ferdén állna,nem?
vagy csak az én szemem kassu...
Így igaz, írtam is, hogy nem tökéletesen lett felszerelve. De a gyakorlatban ekkora eltérés nem számít, ezért nem is nyúlok hozzá.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Minden ami világít
« Válasz #3703 Dátum: 2013.04.03 10:34:38 »
Így igaz, írtam is, hogy nem tökéletesen lett felszerelve. De a gyakorlatban ekkora eltérés nem számít, ezért nem is nyúlok hozzá.

hát ha neked jó. akkor nekem is jó :clap:


zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden ami világít
« Válasz #3704 Dátum: 2013.04.03 11:08:28 »
hát ha neked jó. akkor nekem is jó :clap:
Igazából csak esztétikai "hiba", szerencsére a láthatóságot, fényerőt nem igazán befolyásolja.
Corolla 1,4 VVT-i 2005