Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848452 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Minden ami világít
« Válasz #3390 Dátum: 2011.12.01 09:10:52 »
Garázsban van a verda, de akárhogy is emlékszem (kapcsoló, és a láma alakja alapján) ez lesz az, boltban megvéve mondjuk kicsi több volt, valami 11e...
csudilámpa
Ez is csak úgy fért volna el, ha szétfaragom a lámpát és a lökhárítót is, inkább rallye-autós lett kicsit :D Még talán kell állítani egy kicsit rajta, majd meglátom...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden ami világít
« Válasz #3391 Dátum: 2011.12.01 09:21:15 »
Köszi! Ááá, nekem ennyit nem ér. Max 4-5 ezret adnék egy ködlámpa-szettért.  :no: Amúgy eszembe jutott, Hella ködlámpicskuk voltak a Kadetten.
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Minden ami világít
« Válasz #3392 Dátum: 2011.12.01 09:42:00 »
Biztos van olcsóbban is, ezt csak amiatt vettem, mert az asszony vergődött, hogy jaj, köd, nem látnak stb... illetve egybe volt kapcsolóval, relével, meg valahogy ki is néz, bár nem egy Hella...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3393 Dátum: 2011.12.01 10:40:24 »
Na, majdnem ilyen van nekem is, amit linkeltél.  Ez jófajta.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Minden ami világít
« Válasz #3394 Dátum: 2011.12.01 11:12:01 »
Akkor nem nyúltam nagyon mellé?!  :clap:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3395 Dátum: 2011.12.01 13:55:15 »
Az E10-re amikor vettük (2005-ben) mi is akartunk ködlámpát rakni, de nem ilyet. Gyárit, ami a spojlerbe (jól mondom?) van építve.
Hiába jártam pár évig a bontókat, meg a koccanás után is spojler csere miatt megint, ködlámpás spojlert sehol sem találtam. Pedig számos E10-es Corollát látni az utakon, gyári ködlámpákkal. Lámpatestet lehet, valami reflektoros kerek nem gyári cuccot beraktam volna, de a gyári elhelyezkedés a spojleren fontos lett volna. Aztán nem lett semmi belőle, így maradt. Pedig a ködlámpa gyári kábele ott van a sppjler alatt...

A cee'd_sw-be viszont valamikor január/február magasságába tervezem a gyári ködlámpák beszerelését. A macera az, hogy állítólag van valami jogszabály, mely tiltja, hogy elől és hátúl egyszerre világítsanak a ködlámpák. Emiatt indexkart is cserélni kéne, melyen gyárilag külön kapcsolható ködlámpa kezelőszerv van. Merthogy szétfúrni a műszerfalat egy béna nyomógomb miatt biztos nem akarom. Cserébe jó borsos lesz az ára az "uprgrade"-nak...

Még DRL-en is gondolkozom, csak nem tudom, hogy rakhatnám fel esztétikusan. Meg hogy majd mit szólnának a vizsgán.

« Utoljára szerkesztve: 2011.12.01 13:59:03 írta robi »

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Minden ami világít
« Válasz #3396 Dátum: 2011.12.01 14:06:28 »
Nem ugy volt, hogy januar 1-tol csak DRL-el kerulhetnek forgalomba az autok?  :?:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3397 Dátum: 2011.12.01 14:29:14 »
Nem ugy volt, hogy januar 1-tol csak DRL-el kerulhetnek forgalomba az autok?  :?:

Asszem még december 2.-a van.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Minden ami világít
« Válasz #3398 Dátum: 2011.12.01 14:43:03 »
Nyilvan 2011-re gondoltam  ;)
Rosszul hiszed btw, nincs masodika  :winkiss:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3399 Dátum: 2011.12.01 18:29:45 »
Nyilvan 2011-re gondoltam  ;)
Rosszul hiszed btw, nincs masodika  :winkiss:
OK, még, de lessz!  :devil:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3400 Dátum: 2011.12.02 06:58:06 »
Még DRL-en is gondolkozom, csak nem tudom, hogy rakhatnám fel esztétikusan. Meg hogy majd mit szólnának a vizsgán.
Neked is az volna DRL ügyben célszerű, amit Trotter tud megoldásnak, az idős szaki sprckó doboza. Én a helyedben a ledcsíkot hagynám a francba (nem tudom, erre gondoltál-e, nem írtad), a refibe köttetném bele a mesterrel, ahogy Palaczk is csináltatta az Avén, Trotter, pedig az SC-n. Ez a legkevésbé gányolt megoldás, a legkevésbé "homasita feeling".

Xenonon nem gondolkoztál még? A Cee'dnek már vetítőlencsés a tompítottja, nem szórná felelselegesen szét a fényt, mint a sima foncsoros búra...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Minden ami világít
« Válasz #3401 Dátum: 2011.12.02 09:04:37 »
Attol meg a bunti jar erte.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3402 Dátum: 2011.12.02 10:44:52 »
Neked is az volna DRL ügyben célszerű, amit Trotter tud megoldásnak, az idős szaki sprckó doboza. Én a helyedben a ledcsíkot hagynám a francba (nem tudom, erre gondoltál-e, nem írtad), a refibe köttetném bele a mesterrel, ahogy Palaczk is csináltatta az Avén, Trotter, pedig az SC-n. Ez a legkevésbé gányolt megoldás, a legkevésbé "homasita feeling".

Xenonon nem gondolkoztál még? A Cee'dnek már vetítőlencsés a tompítottja, nem szórná felelselegesen szét a fényt, mint a sima foncsoros búra...

Speckónak speckó, de nem idős mester csinálja.  :D

Mérnök Úr, Önnek kellene a legjobban tudnia, hogy a vetítőlencsés megoldásnál a halogén és a DRL projektor nem azonos, habár úgy látszik.  Apró különbség van azért és pontosan a terelőlemezek vonatkozásában. Kívülről szinte meg sem lehet mondani, melyik melyik, ezért van a lámpatestben jelölve, hogy éppen az halogénra, vagy xenonra van tervezve.

Egyébként való igaz, hogy a halogénes projektorba tett utólagos xenon kevésbé szórja a fényt, mint az FF türkösbe szerelt.
(a HID-re tervezett projektornál a 45 fokos törésnél nincs felengedve a sugár, minimális magasságnövekedésnél vízszintesre van letörve, míg a halogénesnél nem. Ennyi a különbség.)

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3403 Dátum: 2011.12.02 10:52:46 »
Nem, az utólagos xenont bunkóságnak tartom. Azért, mert a fénytest nem erre lett tervezve, és össze-vissza vakítja a szembejövőket. Ezért én nem akarok kitolni senkivel sem. Ennek megfelelően amikor jön velem szemben egy ilyen bunkó barom, refizek is neki rendesen, hadd érezze ő is, mi az, amit én látok.

Tegnap egy kis smart-nak volt itt a Corvin-nál ilyenje, elsőként állt a pirosnál szemben. Bevilágította a köcsög az egész teret vele, gondolom, szép látvány a konzervdobozból. Hát köszi. Nem refiztem a szemébe, mert mégis egy kereszteződésben voltunk, de azért elmormogtam magamban egyet-kettőt.
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.02 10:55:25 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3404 Dátum: 2011.12.02 10:56:34 »
Neked is az volna DRL ügyben célszerű, amit Trotter tud megoldásnak, az idős szaki sprckó doboza. Én a helyedben a ledcsíkot hagynám a francba (nem tudom, erre gondoltál-e, nem írtad), a refibe köttetném bele a mesterrel, ahogy Palaczk is csináltatta az Avén, Trotter, pedig az SC-n. Ez a legkevésbé gányolt megoldás, a legkevésbé "homasita feeling".

Dobjatok már egy linket, mert ez a LED-csík szerintem is elég gáz. Ha van ennél profibb megoldás, mindenképp érdekelne.