Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848902 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Minden ami világít
« Válasz #3330 Dátum: 2011.07.28 11:44:57 »
Hopp, most látom, hogy nem voltam elég potos. Szóval a két link közül az elsőre reflektáltam, amiben az MTEC gyártmányáról van szó.  :szemez: Na olyan a helyzetjelző izzóm, amiről írtam. A másikat passzolom.

Bepi, köszi a segítséget, ez is sajnos az általad is említett átveréses, tuningos, gagyis eset. Mert ez nem a Philips Day Light lámpája, csak egy Philips ledekkel gyártott valami. Amit én keresek az teljesen az amit a videóban a pultra kitesz az eladó. Olyan dobozban stb. Szóval az echte Philips Day Light.   :yes:

Az ebay -en bogarászva találtam, onnan 26 -ból lenne itthon a 4 -es, ami nekem méretben pont jó lenne. De nem bánnám, ha lenne itthoni forgalmazója is, akkor azért bepróbálkoznék ott előbb.
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.28 11:49:43 írta Maxim »

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden ami világít
« Válasz #3331 Dátum: 2011.07.28 17:21:01 »
Hali, rendeltem izzókat. Nagyon jó árban vannak.Sima fehér burás halogén,de 55w-os. És mivel  jó árban volt, hb3-t is kértem ,2-2-t. Postaköltséggel együtt 2580 ft !!!. Holnap hozzák, kíváncsi vagyok, lesz e minimális erősödés a tompított fénynél.
http://www.smpower.hu/cikkek?tcs_one=149&tcs_onename=12%20V&pagenum=4
Ennyiért nem lehet ilyen izzókat kapni, remélem nem lesz rosszabb mint volt a világításom./ hátha nem gagyi /
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3332 Dátum: 2011.07.28 17:25:35 »
Hali, rendeltem izzókat. Nagyon jó árban vannak.Sima fehér burás halogén,de 55w-os. És mivel  jó árban volt, hb3-t is kértem ,2-2-t. Postaköltséggel együtt 2580 ft !!!. Holnap hozzák, kíváncsi vagyok, lesz e minimális erősödés a tompított fénynél.
http://www.smpower.hu/cikkek?tcs_one=149&tcs_onename=12%20V&pagenum=4
Ennyiért nem lehet ilyen izzókat kapni, remélem nem lesz rosszabb mint volt a világításom./ hátha nem gagyi /

Nem fogsz csalódni, ugyanis ők a (volt) Helvox-os csapat, csak beköltöztek Angyalföldre. Sok mindent vettem már tőlük.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden ami világít
« Válasz #3333 Dátum: 2011.07.28 18:23:31 »
Hali, rendeltem izzókat. Nagyon jó árban vannak.Sima fehér burás halogén,de 55w-os. És mivel  jó árban volt, hb3-t is kértem ,2-2-t. Postaköltséggel együtt 2580 ft !!!. Holnap hozzák, kíváncsi vagyok, lesz e minimális erősödés a tompított fénynél.
http://www.smpower.hu/cikkek?tcs_one=149&tcs_onename=12%20V&pagenum=4
Ennyiért nem lehet ilyen izzókat kapni, remélem nem lesz rosszabb mint volt a világításom./ hátha nem gagyi /

Nem fogsz csalódni, ugyanis ők a (volt) Helvox-os csapat, csak beköltöztek Angyalföldre. Sok mindent vettem már tőlük.
Ok ,köszi.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden ami világít
« Válasz #3334 Dátum: 2011.07.30 21:41:28 »
Jelentem, beszereltem az új izzókat,  jobb lett a  tompított fénye. Jól látszik a vizes úton is . A Hb3-as reflektor is jobb lett, mivel az is nagyobb teljesítményű ./ 60 helyett 65 w  / Postaköltséggel együtt is megérte a 2580 forintot, ajánlom mindenkinek!
Csináltam a telóval képet a tompított fényről , bár nem adja vissza élőben, de látszik, szépen világít.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3335 Dátum: 2011.09.06 12:53:18 »
DRL ügyben írok, továbbra is igény esetén van lehetsőség a gyári rendszerhez való integrálásra.

Úgy lehetőség, hogy lehetsőég nyílt egy újabb komfortnövelő kütyü illesztésére, ez a FAG csoport, illetve az EU-s GM csoport típusaiban már gyárilag létező három (négy) villogós index üzemmód Toyotákba (és a többi japán+francia autókba is) integrálására is.

Ez köznyelven annyit tesz, hogy sávváltáskor az indexkar billentésére (alapból egy villogás) hármat villog az index, utána automatikusan kikapcsol.

Továbbra is elérhető az utólagos tempomat is, ezt viszont csak azon típusokban ajánlom, ahol  már elektronikus a gázpedál-vezérlés, ugyanis a nagyományosra is van kétfajta megoldás (vákuumos és elektromos), azonban 40E-90E ársávban mozognak, ez szerintem egyszerűen nem éri meg. Az elektromos gázpedálos megoldás, viszont ár/értékarányban tűréshatár alatt marad.

Akit érdekel ezen lehetőség bármelyike, keressen PÜ-ben.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3336 Dátum: 2011.10.03 10:21:26 »
A hétvégén kicseréltem 5db izzót a Coriban: Az első helyzetjelzőket, a rendszámtábla izzókat (2-2db 5W-os üvegizzó) és a beltéri világítás izzóját is. Semmi ledes flancolás, sima izzókat kapott mindenhol. De a lényeg nem ez,. hanem az izzók állapota:
Az első helyzetjelzők közül 1 még úgy, ahogy kinézett sima üvegizzónak, de a másik, illetve a rendszámtábla izzók konkrétan KRÓMIZZÓnak néztek ki.  :eek: :eek: Még világított mind, de már nem nagyon... Ez mitől lehet? Természetes elhasználódás, vagy a vezetékeimben lehet kis bibi? A rendszám világítás foglalata (színtelen, vagy törtfehér műanyag ház,) elkezdett kicsit barnulni, mintha túlmelegedés nyomai lennének. Belenézve a foglalatba, nem látszódott semmilyen korrózió, vagy kosz, vagy bármi, az tiszta volt.  :?:

Az 5. izzó a hátsó szélvédő aljában lévő pótféklámpának a sima 21W-os izzója volt, ami még nálam, a 3 év alatt nem volt cserélve. Kissé füstös volt már, de gyorsan kicseréltem... Ezzel kapcsolatban nem volt semmi egyéb észrevételem nem volt...  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Minden ami világít
« Válasz #3337 Dátum: 2011.10.03 10:33:15 »
Ez mitől lehet? Természetes elhasználódás, vagy a vezetékeimben lehet kis bibi?
A wolfram parolog ido kozben, az elszinezheti az uvegburat. Ez normalis. Nem sok volt mar hatra akkor.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3338 Dátum: 2011.10.03 10:39:29 »
Hát, nem, de ez látszott is az aszott fényén...  :) mondjuk, 30Ft-ért vettem darabját a kis izzóknak, úgyhogy különösebben nem ráz meg, ha cserélni kell, szerencsére...  ::)

Ja, az utastér világítás izzóját is kicseréltem, az sima kis szofita izzó, jól meg is égette az ujjamat, meg aznap este is éreztem... De most már újra szépen világít minden, amolyan Toyotásan...  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Minden ami világít
« Válasz #3339 Dátum: 2011.10.03 10:46:24 »
Jol tetted! A mult heten 800km-t mentem autopalyan vegig csak sotetben idekinnt. Kb 10 autot lattam, amiken semmifele hatso vilagitas nem mukodott, meg a rendszamtabla se  :wacko: Alig lehetett eszrevenni oket. Java resze francia auto volt (mas is eszrevette mar, hogy tobbsegeben a francia autokon nem vilagit vmi?  :?: ).
De a csucs egy Punto volt: hatul semmi nem vilagit, elol pedig csak egy oldalt a tompitott masik oldalt meg a helyzetjelzo sem  :wacko:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re:Minden ami világít
« Válasz #3340 Dátum: 2011.10.03 11:25:51 »
Megdöbbentően sok kocsin hibás a világítás. A vezetők igénytelensége (figyelmetlensége) is lehet az ok.
Ami valóban meglepő: "zsír" új Citroen jön mögöttem és az egyik oldalon már nincs világítás!?
Akkor még a pontatlanul szerelt és beállított tompítottakról nem is szóltunk...
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3341 Dátum: 2011.10.03 11:30:24 »
Hát igen, valóban nagyon idegesítő, amikor még a legszükségesebb dolgok sem világítanak egy autón. Az, hogy egy izzó elöl, vagy hátul kiég, még lehet életszerű, de, hogy a hátulja abszolút ne világítson, az már nemcsak gáz az autó tulajára nézve, de rendkívül balesetveszélyes is.
Ahogy a mondás is tartja: Látni, és látszani!  :excl: :yes: ... pláne, ha a kiskrapek is ott ül majd az autósülésben mögöttem... na, akkor hajlandó leszek a beszólásra is...  :gun_bandana:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Minden ami világít
« Válasz #3342 Dátum: 2011.10.04 11:06:26 »
Nekem se világít a hátulján egy izzó sem, ha DRL módban van a kocsi.  ;)

Igaz szürkületben már helyzetjelző+DRL-el járok, egy mostanában már csak 10 perc kb, mert gyorsan sötétedik,utána már a tompított játszik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re:Minden ami világít
« Válasz #3343 Dátum: 2011.10.04 11:08:14 »
Nekem se világít a hátulján egy izzó sem, ha DRL módban van a kocsi.  ;)

Igaz szürkületben már helyzetjelző+DRL-el járok, egy mostanában már csak 10 perc kb, mert gyorsan sötétedik,utána már a tompított játszik.
Jól van, de világosban a hátsó világítás különösebb szerepet nem játszik. De, amikor valakinek este nem világít a "seneke", na, az bicskanyitogató...  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9519
Re:Minden ami világít
« Válasz #3344 Dátum: 2011.10.04 11:28:02 »
Egy hét alatt kétszer is láttam olyan autót (1 Skoda és 1 Audi), ahol előremenetben ezerrel virítottak a rükwerz lámpák. Ez is bosszantó nagyon, mert nem mersz elindulni mögötte a lámpa zöldre váltáskor - nem tudni, hogy most tényleg tolatni akar, vagy csak sz@rik rá utánanézni, hogy miért van ez...