Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848075 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Minden ami világít
« Válasz #3315 Dátum: 2011.06.15 14:27:37 »
Nem auto, de talan itt tudtok segiteni:
Akváriumomban a fénycső csak a két végén világít halványan narancssárgán (csak ki és bekapcsoláskor villan be teljesen).
Mi romolhatott el benne?
Sajnos nem egyszerű szétszedni az egészet, és nincs másik fénycsövem kipróbálni.

Köszi előre is.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Minden ami világít
« Válasz #3316 Dátum: 2011.06.15 14:45:34 »
Valszeg a fenycso. A ballaszt probalja ujra gyujtani de nem megy (a sargan vilagitas is ettol van: izzitja az elektrodokat ami szukseges az inditashoz, de mar halott a cso)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Minden ami világít
« Válasz #3317 Dátum: 2011.06.15 16:17:29 »
Én is a csőre gondoltam csak még sosem láttam milyen ha "kiég."
Amugy is ezt a legkönnyebb kicserélni.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #3318 Dátum: 2011.06.16 13:50:52 »
Nem auto, de talan itt tudtok segiteni:
Akváriumomban a fénycső csak a két végén világít halványan narancssárgán (csak ki és bekapcsoláskor villan be teljesen).
Mi romolhatott el benne?
Sajnos nem egyszerű szétszedni az egészet, és nincs másik fénycsövem kipróbálni.

Köszi előre is.


 A gyújtó lesz a hunyó, valszeg.(az a kis kerek patron szerü micsoda)Próba: üzem közben vedd ki a gyújtót (óramut.v.ellenk. irányu fordítás) és ha akkor elkezd folyamatosan világítani, akkor igazam van. :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Thomasino

  • Night-bird
  • Klubtag
  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 422
Re: Minden ami világít
« Válasz #3319 Dátum: 2011.06.17 21:06:19 »
A gyújtó volt a hibás. Most már müködik.  :) De nem tudtam kiprobálni ezt a gyujtó kivevős dolgot, mert ha benn van a cső nem lehet kivenni a gyujtót.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3321 Dátum: 2011.07.25 09:27:04 »
http://www.dt-xenon.com/hu/xenon-hatasu-izzok/hb4mtec/details/93/46/mtec-9006/hb4-superwhite-xenon-hatasu-izzo-55w
Szerintem az összes ilyen xenon-hatású izzó egy nagy kalap szar! Egy sima sárga dobozos Hella kell 1000Ft-ért és az a legjobb. Ezek a kékes semmirekellő izzók csak parasztvakításnak jók. Ha már kékes, akkor, ahogy a másik topicban említetted, a 4300k-s színhőmérsékletű utólagos valódi xenon a jó, de halogén izzóból csak és kizárólag a sima fehér, vagy sárga izzó "működik". Pláne, hogy ezek a gagyik (gyártótól függetlenül mondom) min. 2500Ft/db árért durva lehúzásnak számítanak, miközben fele annyi élettartamuk nincs (mindegy, mit írnak rá), mint a normál izzónak...  :whistling: :flowers:

szerk.: most nézem, hgy a linkelt darabok 4850Ft-ért vannak  :censored: :censored: :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.25 09:28:56 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3322 Dátum: 2011.07.25 11:30:22 »
Nézegettem az e-bay-on, ha valóban eredeti japó az izzó, akkor is olcsóbban jön ki, olyan 3-4E között, postával.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden ami világít
« Válasz #3323 Dátum: 2011.07.26 20:26:32 »
http://www.dt-xenon.com/hu/xenon-hatasu-izzok/hb4mtec/details/93/46/mtec-9006/hb4-superwhite-xenon-hatasu-izzo-55w
Szerintem az összes ilyen xenon-hatású izzó egy nagy kalap szar! Egy sima sárga dobozos Hella kell 1000Ft-ért és az a legjobb. Ezek a kékes semmirekellő izzók csak parasztvakításnak jók. Ha már kékes, akkor, ahogy a másik topicban említetted, a 4300k-s színhőmérsékletű utólagos valódi xenon a jó, de halogén izzóból csak és kizárólag a sima fehér, vagy sárga izzó "működik". Pláne, hogy ezek a gagyik (gyártótól függetlenül mondom) min. 2500Ft/db árért durva lehúzásnak számítanak, miközben fele annyi élettartamuk nincs (mindegy, mit írnak rá), mint a normál izzónak...  :whistling: :flowers:

szerk.: most nézem, hgy a linkelt darabok 4850Ft-ért vannak  :censored: :censored: :censored:
Szia, találkoztál már, sima , normál hb4-el, ami 55w-os? A hella izzó nem érthető, mert 51/55w van ráírva .   / 1 szálas / Vagy, gyárt kétfajta teljesítményűt?
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3324 Dátum: 2011.07.27 08:22:37 »
Nem, mivel nem is kerestem. De az általam említett Hella 51W-ja is hibátlanul világít éjszaka minden körülmény között, ráadásul már a mi piskóta lámpás egységünk sem olyan vaksi, mint a béka corié. Erre van tervezve (HB4/51W), ezzel tökéletesen működik. Bármikor, bármiben hajlandó vagyok veled fogadni, hogy a 55W-nak írt ilyen-olyan szedett-vetett színezett izzót bármilyen körülményben "levilágítja" ez a kis Hella. Hidd el, próbáltam már én is ilyeneket, drágábbakat is, mind egy kalap xar volt fényben, ráadásul 4-5 hónapnál többet egyik sem bírt ki. A mostani Hellák több, mint 1 éve üzemelnek hibátlanul, még egyszer mondom, 1000Ft/db árért.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden ami világít
« Válasz #3325 Dátum: 2011.07.27 17:20:34 »
Ok , köszi a választ. Nem érdekel  a kék színezés,  spontán a fényerő növelés miatt keresgéltem.Az tény , hogy gyengébben világít a lámpatest, mint bármelyik / H1, H4 ,H7 / 55w-os halogén fényszóró .Engem zavar, hogy a többi autómnak jobb fénye volt / még a 120-as Skodámnak is  / Ha lenne olyan gyártó, aki sima fehérben gyártana 55w-os izzót, biztos emelne a Cori fényén.Ha nem találok, marad így. Tényleg nem ér 5000Ft-ot, két bizonytalan fényű ,élettartamú " tuning" izzó.
De kösz, még egyszer a véleményt.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden ami világít
« Válasz #3326 Dátum: 2011.07.27 17:58:19 »
http://www.morepowertuning.hu/index.php?p=termek&mode=data&id=1115
Tehát ,létezik sima fehér hb4 55w-os  elérhető áron!
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.27 18:01:06 írta Csazso »
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re: Minden ami világít
« Válasz #3327 Dátum: 2011.07.27 21:39:35 »
Az általad linkelt gyártó fényszóró izzóival nincs tapasztalatom, de ennek a gyártónak használtam helyzetjelző izzóját. Kék színű üvegből (tehát nem festett, hanem anyagában színezett izzók) Szóval ezeket még anno a Feliciába vettem. Azt végigszolgálta 4 évig, majd átörökítettem a Corollába, amiben 3 évig működtek. Most is meg vannak, tökéletesen működnek, csak váltottam LED -re.
Szóval tuning, meg minden, de ez éppen nem a gagyi kategória, szerintem. Bár az ára elég borsos ez tény.

Más téma. Nem tud valaki esetleg tanácsot adni, hogy hol lehet fellelni a Philips LED -es, utólagos nappali lámpáit(Philips Day Light 4; 6; 8 ) ? Sajnos Google nem sokat segített a dologban, bár az installálásról nagyon jó videókat találtam. Vagy esetleg nem használ valaki ilyet?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3328 Dátum: 2011.07.28 08:17:54 »
Ok , köszi a választ. Nem érdekel  a kék színezés,  spontán a fényerő növelés miatt keresgéltem.Az tény , hogy gyengébben világít a lámpatest, mint bármelyik / H1, H4 ,H7 / 55w-os halogén fényszóró .Engem zavar, hogy a többi autómnak jobb fénye volt / még a 120-as Skodámnak is  / Ha lenne olyan gyártó, aki sima fehérben gyártana 55w-os izzót, biztos emelne a Cori fényén.Ha nem találok, marad így. Tényleg nem ér 5000Ft-ot, két bizonytalan fényű ,élettartamú " tuning" izzó.
De kösz, még egyszer a véleményt.
Szívesen. Remélem, nem vetted magadra a talán kicsit erősebb hangnememet, nem Neked szólt, hanem ezeknek a gagyi izzóknak.  :flowers:
Az egész mondandóm lényege az akart leni, hogy tapasztalatom szerint az említett olcsó sima Hellával összehasonlítva lehet bármi ráírva a "tuning" izzó dobozára, hogy 55W, meg 100W, mivel ez kékítve van, nem fog Neked olyan homogénen világítani, mint a sima, és nem is lesz fényerő növekedés. Ha azonban lehetőséged nyílik kipróbálni egy ilyen izzót (tuning), tedd meg, hiszen az ember a saját tapasztalatában hisz a legerősebben.

Én anno a G Astránkba egy fajta ilyen tuning izzót vettem 2500Ft/db áron a www.xenonizzo.hu oldalról. Most néztem, már nincs fent, de arany színű műanyag doboza volt, és nem színezett izzó, hanem xenon gázzal töltött "halogén". Na, az talán még úgy, ahogy jó volt, jó színe volt, nem vakult esőben sem, de annyival az sem volt jobb a simánál, mint, amennyivel drágábban adták.

Nagyon sokat jelenthet, ha a fényszóróbúrádat kicsit felpolírozod, már, amennyiben látszik rajta mattulás, opálos elszíneződés, homály. Illetve, helyesen be kell állítani, mondom, jól világít a piskóta lámpás Cori, szemben az facelift előttiekkel. Szerintem nem szükséges bele semmilyen speckós izzó.  :whistling: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3329 Dátum: 2011.07.28 08:19:32 »
Más téma. Nem tud valaki esetleg tanácsot adni, hogy hol lehet fellelni a Philips LED -es, utólagos nappali lámpáit(Philips Day Light 4; 6; 8 ) ? Sajnos Google nem sokat segített a dologban, bár az installálásról nagyon jó videókat találtam. Vagy esetleg nem használ valaki ilyet?
De, ITT!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i