Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848570 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3225 Dátum: 2011.02.23 14:17:36 »
innen van, az 1157 Piranha jelű izzó az enyém.

köszi, ez így egyszerű lesz,már csak egy kérdés, honnét tudom hogy milyet (pontos típust) kell vennem a fék ill. a hátsó helyzetjelző helyére?
Ezt tudni fogják a boltba, vagy pontos elképzeléssel menjek?
21/5W-ost kérj, ha esetleg tudsz egy kicsit többet szánni rá, akkor érdemes a még több LED-es izzókat venni amiatt, amit pü-ben írtam neked (a gyári foncsor a simaz izzó fényszórásához lett tervezve, a LED izzó pontokban világít, ezáltal néhol az általa kibocsátott fény nem a foncsor által megjelölt úton hagyja el a búrát, ezáltal bizonyos nappali fényviszonyok között halványabbnak hat, mint a sima izzó.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kapasp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • 1,4 16V VVT-i Hatchback Sport ICE
Re: Minden ami világít
« Válasz #3226 Dátum: 2011.02.24 22:43:52 »
...

Nagyon állat lett a lámpa! Én is szeretnék. Esetleg tudnánk boltolni valahogy? Mennyi idő egy ilyen kivitelezése, illetve mennyibe fáj (kb) egy ilyen mutatvány? :eek: :clap: :helpsmilie:

kapasp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • 1,4 16V VVT-i Hatchback Sport ICE
Re: Minden ami világít
« Válasz #3227 Dátum: 2011.02.24 23:07:56 »
...

Tudnál még képeket feltenni a lámpáról, hogy mliyen lett? (közelről) :cool2: :yes: :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3228 Dátum: 2011.02.24 23:09:47 »
Szerintem vedd ki ami benne van és vidd be. Utána pedig rögtön próbáld be a LED-est, nehogy gond legyen a "fej" mérete miatt - átférjen a neki való lukon.
Ez jó ötlet. :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re: Minden ami világít
« Válasz #3229 Dátum: 2011.02.25 11:57:36 »
sziasztok!
elébe akarok menni az első izzóim kiégésének és még a kiégésük előtt be akarok spájzolni 2-3 darabot az égőkből. T25-ös avém van, H7-es 55 wattos foglalattal. Mi szerintetek a lehető legjobb fényű nappali égő? Philips H7-ről olvastam h elég jó, de kicsit drága. Valakinek vmi tapasztalata ezekkel kapcsolatban?
köszi
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3230 Dátum: 2011.02.25 19:03:47 »
Kicsit kellene visszaolvasnod, ha van rá éppen érkezésed.
Én személy szerint vagy Osram NB+-t, vagy Phillips NG-t vennék. Előbbi fehéresebb, utóbbi sárgásabb, de utóbbi ködben, esőben, hóesésben sokkal jobb.

Nekem jelenleg PNG van benne, de  most fogom lecserélni egy brutál 100W-os Narva speciál izzóra, ami sárga fényű izzó, de én elkötelezett sárga-fan vagyok.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Minden ami világít
« Válasz #3231 Dátum: 2011.02.26 22:59:27 »
...

Nagyon állat lett a lámpa! Én is szeretnék. Esetleg tudnánk boltolni valahogy? Mennyi idő egy ilyen kivitelezése, illetve mennyibe fáj (kb) egy ilyen mutatvány? :eek: :clap: :helpsmilie:

Szia!

Örülök hogy tetszik. A bixenon lámpaszett 30e ft körül volt. d2S xenon fejjel, trafó nélkül. Az még kb 8-10 ezer forint. a lámpatestet magamnak szedtem szét. Az a legszopósabb meló. ha valaki profi elvállalná, biztos vele szedetném szét. Vagyis nem, mert már nagyjából tudom, hogy merre kell szétszedni, hogy ne törjön. De a fülek tuti letörnek, és könnyen deformálódik az egész, műanyag lámpatest, mert fel kell melegíteni (és 20percet melegítettem egy dobozban, hőlégfúvóval). Összerakni kicsit könnyebb, de a lámpákat alaposan be kell állítani még összeszerelés előtt. De mindez szórakoztató lett volna, ha nem 8-10 fokban kell csinálni. Most még nincs kész, de tavasszal majd folytatom.

Képeket csinálok még holnap.

kapasp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • 1,4 16V VVT-i Hatchback Sport ICE
Re: Minden ami világít
« Válasz #3232 Dátum: 2011.02.27 11:59:09 »
Várom a képeket!  Az angel-eyes projektort honnan szerezted? Bontott, vagy új? Itthoni, vagy külföldről?
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.27 18:05:53 írta kleingy »

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Minden ami világít
« Válasz #3233 Dátum: 2011.02.28 08:58:44 »
Várom a képeket!  Az angel-eyes projektort honnan szerezted? Bontott, vagy új? Itthoni, vagy külföldről?

Szia!

Ezt így egy komplett szettben lehetett kapni, a következő helyen:
http://ledautos.uw.hu/projektorok.html

több infót itt találsz róla:
http://www.xenon-man.com/Angel-Eye_Bi-Xenon_Lens_Light.html (ez amit rendeltem, a G3 jelölésű, nincs színes háttérvilágítása)

az izzófoglalatot nekem szét kellett vágni, mert h4-es szett volt, és nem fért be a h7 izzó helyére.


[a csatolmányt egy admin törölte]

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #3234 Dátum: 2011.02.28 10:03:30 »
Lehetne egy keresem?

Kerlek, csinalj fotokat a xenon vetitett keperol, ha megoldhato!

En is regebben nezegettem ezeket a kinai xenonos "lampakat", csak azert vetettem el, mert nagyon rosszul vilagitottak (vetitett kep) a gyari projectoros xenonokhoz kepest.
Ha szep a vetitett kepe, akkor lehet, hogy en is megcsinalom majd magamnak a dolgot.

kapasp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
  • 1,4 16V VVT-i Hatchback Sport ICE
Re: Minden ami világít
« Válasz #3235 Dátum: 2011.02.28 12:01:36 »
Várom a képeket!  Az angel-eyes projektort honnan szerezted? Bontott, vagy új? Itthoni, vagy külföldről?

Szia!

Ezt így egy komplett szettben lehetett kapni, a következő helyen:
http://ledautos.uw.hu/projektorok.html

több infót itt találsz róla:
http://www.xenon-man.com/Angel-Eye_Bi-Xenon_Lens_Light.html (ez amit rendeltem, a G3 jelölésű, nincs színes háttérvilágítása)

az izzófoglalatot nekem szét kellett vágni, mert h4-es szett volt, és nem fért be a h7 izzó helyére.


Állatul néz ki! Hülyézzetek le nyugodtan, de tiszta TRANSFORMERS!
Nekem a G5-ös tetszik, azt hiszem, az 5 mm-rel hosszabb, mint a G3 és 5 mm-rel szélesebb is. Belefér a búra alá még?

Köszi!!!

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Minden ami világít
« Válasz #3236 Dátum: 2011.02.28 12:56:18 »
Lehetne egy keresem?

Kerlek, csinalj fotokat a xenon vetitett keperol, ha megoldhato!

En is regebben nezegettem ezeket a kinai xenonos "lampakat", csak azert vetettem el, mert nagyon rosszul vilagitottak (vetitett kep) a gyari projectoros xenonokhoz kepest.
Ha szep a vetitett kepe, akkor lehet, hogy en is megcsinalom majd magamnak a dolgot.

Itt egy korrekt összehasonlítás a vetítési képekről. Az enyém még nincs kész, a xenon egyelőre nincs bekötve.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Minden ami világít
« Válasz #3237 Dátum: 2011.02.28 12:57:47 »
Várom a képeket!  Az angel-eyes projektort honnan szerezted? Bontott, vagy új? Itthoni, vagy külföldről?

Szia!

Ezt így egy komplett szettben lehetett kapni, a következő helyen:
http://ledautos.uw.hu/projektorok.html

több infót itt találsz róla:
http://www.xenon-man.com/Angel-Eye_Bi-Xenon_Lens_Light.html (ez amit rendeltem, a G3 jelölésű, nincs színes háttérvilágítása)

az izzófoglalatot nekem szét kellett vágni, mert h4-es szett volt, és nem fért be a h7 izzó helyére.


Állatul néz ki! Hülyézzetek le nyugodtan, de tiszta TRANSFORMERS!
Nekem a G5-ös tetszik, azt hiszem, az 5 mm-rel hosszabb, mint a G3 és 5 mm-rel szélesebb is. Belefér a búra alá még?

Köszi!!!

ÁÁÁ! ennél nagyobb elismerés nekem nem kell  :clap:

a g5 rövidebb, mint a g3, és keskenyebb is...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3238 Dátum: 2011.02.28 13:03:06 »
Itt egy korrekt összehasonlítás a vetítési képekről. Az enyém még nincs kész, a xenon egyelőre nincs bekötve.

Hol?  :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re: Minden ami világít
« Válasz #3239 Dátum: 2011.02.28 22:46:42 »
Itt egy korrekt összehasonlítás a vetítési képekről. Az enyém még nincs kész, a xenon egyelőre nincs bekötve.

Hol?  :eek:

mármint itt:
http://www.jvxdriver.com/Asian-Made%20G1,G3%20Bixenon%20Projectors.htm