Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848097 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #3195 Dátum: 2011.01.18 13:18:01 »
Oda jo lehet, mert nincsen kupak, amiben az esetlegesen hosszabb izzo elakadhat, meg nem is eg sokat, meg a vetitett kep sem szamit.

lexuxka

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Minden ami világít
« Válasz #3196 Dátum: 2011.01.19 18:56:01 »
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy a 2000es kiadású ránc felvarrott Corollámon az első dupla optikás lámpába ugyebár hb3 és hb4-es izzók mennek(most már tudom)!Most vettem bele xenon gázzal töltött kék izzókat h7-eseket :eek: Aztán jött a meglepetés,hogy ez bizony nem oda való!Szóval a kérdésem az lenne,hogy ahova a hb-s izzókat betekerem foglalat az a lámpatestbe 3 csavarral kapcsolódik!?Annak a cseréjével nem tudnám a h7-es izzókat beletenni?Egyáltalán lehetséges ez?Vagy van ilyen átalakító szett esetleg?Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv.:TOM

[a csatolmányt egy admin törölte]
Svájcban órát,Japánban Autót gyártanak!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3197 Dátum: 2011.01.19 19:11:03 »
Ne barkácsolj, nem fog belemenni. De ne bánd, mert amit vettél izzót, azzal nem fogsz látni, ezek a kék üvegesek max a polcon mutatnak jól.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden ami világít
« Válasz #3198 Dátum: 2011.01.24 06:40:29 »
Egyetértek, ezeket a "xenon" izzókat inkább vissza kéne vinni a boltba (ha ott lettek vásárolva, és nem mondjuk az ebayen), és kicseréltetni őket egy-egy pár normális, emelt fényerejű, a fényszórókba passzoló izzóra.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #3199 Dátum: 2011.01.24 18:11:41 »
Tudna valaki segíteni hol kapok ilyen drótlábú rizsszem izzót?

(az sem baj ha nem ilyen girbe-görbe a lába  :sorcerer:)
Kb. 4 mm átmérőjű, 9 mm hosszú.
Gondolom 12V-os (a klímavezérlő LCDjének háttérvilágítását adja), a teljesítménye sajnos sehonnan nem derül ki, nem tudom létezik-e belőle több féle.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3200 Dátum: 2011.01.24 18:13:36 »
Tudna valaki segíteni hol kapok ilyen drótlábú rizsszem izzót?

(az sem baj ha nem ilyen girbe-görbe a lába  :sorcerer:)
Kb. 4 mm átmérőjű, 9 mm hosszú.
Gondolom 12V-os (a klímavezérlő LCDjének háttérvilágítását adja), a teljesítménye sajnos sehonnan nem derül ki, nem tudom létezik-e belőle több féle.

Menjél ki Zuglóba, a XIV. ker. Cinkotai út 90. vs 92. szám alá a Bárókerhez. keresd a Báró urat és megoládst nyer a probléma.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #3201 Dátum: 2011.01.24 18:32:18 »
Erre gondoltál, ugye? (Csömöri út 92.)
A Cinkotai 98-ban laktam pár évig, az feltűnt volna ha ott van 3-4 házzal odébb ;)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3202 Dátum: 2011.01.24 19:37:31 »
Erre gondoltál, ugye? (Csömöri út 92.)
A Cinkotai 98-ban laktam pár évig, az feltűnt volna ha ott van 3-4 házzal odébb ;)

Pedig ott van az a szuterénba a sarki ku....  izé szálloda mellett.  Említsd meg, hogy én küldtelek. Lehet, hogy ki kell fizetned a tartozásomat, nem sok, pár ezres csak, tudod, így szoktam.....  :devil: :devil: :whistling: [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] 

Na a viccet félretéve, segíteni fognak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Minden ami világít
« Válasz #3203 Dátum: 2011.01.24 23:31:27 »
Sziasztok!
Trotter mesterhez fordulok. Gondolkodom DRL beépítésén. Ugyan még nem találtam megfelelőt, de ledes megoldásban gondolkodom. (nem a gagyi csík). Ezt valamiféle feketedobozzal kell beépíteni, hogy úgy mukoggyon mint neked? Sokat agyaltam a relés megoldásokon, de én nem tudtam ugyanolyan funkcióval bíró kapcsolási rajzot kiagyalni, mint neked. (pl. ha csak önmagában működik pl.: gyujtásra  és tompitott vagy távfény esetén magátol lekapcsol, akkor a fénykürtre is kialszik, ha meg a távfényt nem relézem le, akkor meg refinél ismét bekapcsol, ha pedig már helyzetjelzőnél kialszik, akkor meg nem a magyar szabványnak felel meg)  :hmmmm:

Némely led DLR-hez adnak fekete dobozt, de az eladók nem tudták mire jó.  :wacko:  Persze sok boltot még nem néztem, de mindet egyenlőre nem hívom fel...

A jobb márkák led DRL-ben jók??? Vagy csak a távfény, csökkentett üzemben a jó?

thanks
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.24 23:35:50 írta Bundi »
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3204 Dátum: 2011.01.25 09:47:29 »
Ha LED-ben gondolkodsz, akkor csak háromvezetésest vegyél, mert az nagy valószínűséggel DRL és nem DPL. A kettő közötti különbséget sok árus sem tudja, neki mindegy, hogy az user mit és milyen céllal vesz, csak vegye.  A DRL tehát mindíg három vezetékes és nagy fényerejű LED, vagy LED panel van beleépítve. Ezen már tudnak DRL-ként viselkedni, vagyis teljesítik az idevonatkozó normát, beléjük van építve a a megfelelő elektronika. Ezek a DRL-ek értelemszerűen rendelkeznek EUS tanúsító normával és ez a búrájukon is látszik.

Ami két vezetékes az csak DPL  (DaytimePositionLighting) lehet, ami magyarul helyzetjelző. Ezek jellemzően gyengébb teljesítményűek, napfényben már nem jól láthatóak, nem használhatóak DRL-ként, nem teéljesítik a normát. Hozzáteszem, hogy természetszerűen ezeket is bele lehet kötni DRL-szerűen, de ettől még nem teljesítik a nappali menetfény normáit, és a búrájukon sem lesz ott a normatanúsítvány jele.

A DRL-ek drágábbak, jellemzően 10K körül lehet megbízható, hosszabb távon is működőket vásárolni, a DPL ehhez képest filléres áru.

A távfény DRL-ként működtetése egy teljesen más kérdés, ehhez valóban be kell építeni a fekete dobozt, ami a vezérlést tartalmazza.
Én a magam részéről ezt preferálom, gyári kinézet nem változik, nem kell fúrni faragni és külön kitalálni, hogy a szabvány szerinti helyére hogyan tudom feltenni a DRL testeket úgy, hogy még esztétikus legyen. Annyi az egész, hogy a motortérbe elhelyezzük a fekete dobozt és rákapcsoljuk a kocsi meglévő világításvezetékeire, önindítójára és az akksira.
Ez utóbbit már egyre több klubtársunk alkalmazza, utoljára egy Prius III-ba lett applikálva. Az AveII-be már rutinművelet, hála a projektor-foncsorhalálnak.



Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bundi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 376
Re: Minden ami világít
« Válasz #3205 Dátum: 2011.01.25 18:24:52 »
Megint sokat megtudtam  :hug: Sok felesleges pénzkidobástól mentesz meg  :yes:

Köszönöm
A Toyota az autók Hondája.
(Carina e 2.0 GLI)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Minden ami világít
« Válasz #3206 Dátum: 2011.01.26 15:23:09 »
Erre gondoltál, ugye? (Csömöri út 92.)
A Cinkotai 98-ban laktam pár évig, az feltűnt volna ha ott van 3-4 házzal odébb ;)

Pedig ott van az a szuterénba a sarki ku....  izé szálloda mellett.  Említsd meg, hogy én küldtelek. Lehet, hogy ki kell fizetned a tartozásomat, nem sok, pár ezres csak, tudod, így szoktam.....  :devil: :devil: :whistling: [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] [rohog] 

Na a viccet félretéve, segíteni fognak.
Kösz a tippet Trotter.
Segíteni próbáltak, de sajnos nem tudtak. Nem volt az üzletben sem (csak 4.5mm átmérőjű, ami a foglalatba már nem fér bele) és sajnos a nagykerben sem találtak pont ilyet.

Ha esetleg van további ötlete valakinek, szívesen várom.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Minden ami világít
« Válasz #3207 Dátum: 2011.01.26 17:09:36 »
Én megkísérelném az autórádió-szervízekben, mert a régebbi autórádiók LCD kijelzőit még ilyen minatűr izzók világították meg.(Pioneer-Blaupunkt stb.)Conrad-nál is körülnéznék.
Kb. 12 V 0,1-(max.0,2) A lehet!
Üdv és sok szerencsét!
« Utoljára szerkesztve: 2011.01.26 17:11:20 írta kleingy »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

LionTR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
    • http://www.abbys.hu
Re: Minden ami világít
« Válasz #3208 Dátum: 2011.02.01 09:54:42 »
Ezen a DRL-en én is gondolkodom egy ideje. Olvasgattam a fórumot, sokat megtudtam belőle, és a következő lenne a helyzetem:

Van egy utólagosan beépített ködlámpa szettem, aminek külön kapcsolója van (így vettem a kocsit, gyárilag nincs rajt ködlámpa), de elég harmatosan világít, és arra gondoltam, hogy helyette lehetne DRL, hogyha mondjuk nappal jó látási viszonyok között közlekedek közúton vagy autópályán, akkor ne legyenek nyitva a fékezőernyők :)
Van rá mód, hogy a jelenlegi lámpát átalakíttassam - mondjuk olyan izzót teszek bele - hogy megfeleljen, vagy mindenképp új lámpatestet kell vennem, ami rendelkezik ilyen minősítéssel? Azon túl persze, hogy át kell kábelezni hogy helyzetjelzővel világítson, de tompítottnál már ne. Elég beszerelni, vagy engedélyeztetni kell külön, hogy az ott már nem ködlámpa hanem DRL?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3209 Dátum: 2011.02.01 11:07:07 »
Szia!

Nem lehet "berhelni" a DRL-hez lámpatest is kell, ha nem is a szó szoros értelmében, ha LED-es szabványnak megfelelőről beszélünk.
Vagyis a meglévő ködlámpáid nem használhatóak DRL-ként.

jelenleg elég beszerelni, nem kell elvinni ezért műszakiztatni.
Ha rám hallgatsz, akkor mindenféleképpen - a korábbi HSZ-emben körülírt DRL-t veszel, így lesz a legkevesebb bajod vele a későbbi ellenőrzéseknél, vagy a műszakinál.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.