Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848899 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #3150 Dátum: 2010.12.19 17:56:41 »
A jól működő oldalról is vedd ki az izzót, és tedd át, hátha az új izzó sem jó. Első körben... A többihez már kell próbalámpa vagy multiméter. Az van?
Xanyi

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Minden ami világít
« Válasz #3151 Dátum: 2010.12.19 22:06:29 »
Megtettem délután, és láss csodát: a régi/jó balos, működött jobb oldalon is :-) Az új meg nem működött bal oldalon sem. Utána nézem, hogy a régi/jó balos az HB4-es, a régi/rossz jobbos HB3-as, az új égő is HB3-as. OK, meg van a probléma oka, nem HB3as kell, hane HB4-es. Csak egy dolog nem fér a fejembe, hogy az az égő, ami eredetileg volt a jobb oldalon, és kiégett, az HB3as, miért HB3as, és miért működött eddig? Most meg az új HB3-as nem működik. Egyébként rá van írva a fényszóróra is, hogy HB4-es kell bele. (amúgy vicces volt cserélgetni az égőket: egyrészt sok a hely ott elől, másrészt az akksit folyamatosan ki-be rakni is kellemes, harmadrészt még a garázsban is -1°C volt ezen a szép téli napon ;-) )

kelemes ünnepeket
Laci

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Minden ami világít
« Válasz #3152 Dátum: 2010.12.19 22:07:19 »
azaz kellemes

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Minden ami világít
« Válasz #3153 Dátum: 2010.12.19 22:14:15 »
Megtettem délután, és láss csodát: a régi/jó balos, működött jobb oldalon is :-) Az új meg nem működött bal oldalon sem. Utána nézem, hogy a régi/jó balos az HB4-es, a régi/rossz jobbos HB3-as, az új égő is HB3-as. OK, meg van a probléma oka, nem HB3as kell, hane HB4-es. Csak egy dolog nem fér a fejembe, hogy az az égő, ami eredetileg volt a jobb oldalon, és kiégett, az HB3as, miért HB3as, és miért működött eddig? Most meg az új HB3-as nem működik. Egyébként rá van írva a fényszóróra is, hogy HB4-es kell bele. (amúgy vicces volt cserélgetni az égőket: egyrészt sok a hely ott elől, másrészt az akksit folyamatosan ki-be rakni is kellemes, harmadrészt még a garázsban is -1°C volt ezen a szép téli napon ;-) )

kelemes ünnepeket
Laci
HB3 az távolsági izzó ennél a típusnál, a HB4, meg a tompított.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #3154 Dátum: 2010.12.20 09:58:18 »
Megtettem délután, és láss csodát: a régi/jó balos, működött jobb oldalon is :-) Az új meg nem működött bal oldalon sem. Utána nézem, hogy a régi/jó balos az HB4-es, a régi/rossz jobbos HB3-as, az új égő is HB3-as. OK, meg van a probléma oka, nem HB3as kell, hane HB4-es. Csak egy dolog nem fér a fejembe, hogy az az égő, ami eredetileg volt a jobb oldalon, és kiégett, az HB3as, miért HB3as, és miért működött eddig? Most meg az új HB3-as nem működik. Egyébként rá van írva a fényszóróra is, hogy HB4-es kell bele. (amúgy vicces volt cserélgetni az égőket: egyrészt sok a hely ott elől, másrészt az akksit folyamatosan ki-be rakni is kellemes, harmadrészt még a garázsban is -1°C volt ezen a szép téli napon ;-) )

kelemes ünnepeket
Laci
Nem is ertem, hogy hogyan lehetett benne HB3-as izzo eredetileg. Ha az volt benne, akkor gonolom vakithatott, mint az allat, mert annak masutt van a fokusza, illetve nincsen az elejen az a takaro, kupakszeru anyag.

A tompitottba HB4 kell, ami nem osszekeverendo a sima H4-essel, teljesen mas a ketto. 9006 neven is fut a HB4, ugyan az a ket izzo ez esetben.

Ami erdekesseg, hogy a HB4 nem 55W-s, csak 51.

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Minden ami világít
« Válasz #3155 Dátum: 2010.12.20 21:45:38 »
Én sem értem, hogy lehetett benne HB3as, de valszeg csak valami hanyagság: nem volt épp HB4-es raktáron. Egyébként abszolút nem vakított a HB3-as sem, nem zavart, amikor szembe mentem magammal, meg akkor sem amikor megelőztem magam, nem égette ki a szemem a tükrön keresztül. Soha nem villogott senki rám szemből.  A hiba oka egyébként ma a boltban tisztázódott: rossz volt az izzó, amit vettem. Az egyetlen különbség az a más teljesítmény. Konzekvenciaként annyit lehetne levonni, hogy máshogy néz ki egy kicsit a csatlakozó - ennek megfelelően nem csere kompatibilis, illetve más a teljestmény. Viszont, ha a két különböz izzót külön-külön belepréseljük a csatlakozóba, akkor mindkettő fog működni.

Most 55Wos HB4 van benne, és a régi is az.

Ez a fókuszos téma nem biztos, hogy teljesen úgy van. Én úgy gondolom, hogy a tompított és a távosági izzó között ilyen szempontból nincs különbség, mert az izzó mögötti foncsorozásban van a dolog nyitja. Az izzó a tükör fókuszpontjában van, mely pontszerű fényforrásként működik így. A pontszerű fényforrásként működő izzó által kibocsájtott fénysugarakat képezi le a foncsorozás, és vetíti előre az autó elé. És a fényszóró magasságnak beállításán kivül a foncsorozástól függ, hogy milyen messzire is világít az adott izzó. Mert egy 55W-os (tompitott) és 65 W-os(távolsági) között teljesítményben nincs akkor különbség, hogy az egyik 30 a másik 100 méterre világítson(nem logaritmikus skála). Illetve a távolsági izzó a tompított helyén tompítottként fog világítani, illetve a tompított a  távolsági helyén távolsági funkciót fog betölteni. Persze 10-15%-os teljesítmény (fényerősség) különbséggel az 55/65 arány  miatt.

Szerintem. Logikussnak tűnik, ennél a típusnál (az új bi-tri xenon csúcs motoros halogén eszem ***om esetben ez más)

barna.czukor

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #3156 Dátum: 2010.12.21 10:14:55 »
De ahogyan emlekszem, a HB3-nak mas a bajonett zarreszenek a kikepzese is. Ezert is furcsa nekem, hogy egyaltalan hogyan lehetett azt az izzot oda beletenni.  :hmmmm: De ha azt mondod, hogy csak a kupak a lenyegi kulonbseg, akkor elhiszem.

Azt vagom, hogy a foncsor a donto a feny tavolsaganak es a vetitett kep szempontjabol. De ugy tudtam en eddig, hogy masutt van a 2 izzoban a szal, ebbol gondoltam, hogy tutira rosszabb lesz a vetitett kepe is.

Amit nem vagok most, hogy mi az, hogy 55W-s, meg 51W-os. En eddig meg nem is lattam 55W-osat, csak 51W-osat. A gepkonyvem is az 51-eset irja csak. Mi a kulonbseg a ketto kozott pontosan. Miert is nem volt jo? Es milyen fajtaban lehet 55W-osat kapni?

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Minden ami világít
« Válasz #3157 Dátum: 2010.12.21 20:17:32 »
Sikerült valahogy betenni, de ha már egy kicsit korábban feszegették, tágították, akkor bemehet az is. Lehet, hogy egyébként a zárrészben is van1-2 mm jobbra v balra, nem mértem. A kupak: sikerült betenni, de egy kicsit sérült volt már korábbról, de ahogy néztem, nem érdemes erőltetni, ez elvileg egy jó tanács lenne.

http://www.argep.hu/trend/HB4I/Hb4-izzo.html
http://www.argep.hu/trend/HB3I/Hb3-izzo.html

Ennyit tudok a témáról. HB4-esből van 51 ill 55W-os is. Gondolom csak az a 4 W lehet a különbség a két HB4-es között.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Minden ami világít
« Válasz #3158 Dátum: 2010.12.24 23:08:16 »
Találtam egy érdekességet az Osram honlapján. A HB3-as foglalata P20d, a HB4-esé meg P22d, ezek biztos nem cserélhetők. Viszont van náluk HB4A izzó is (51W), annak P20d a foglalata, vagyis a HB3-al megegyezik. Ha jól látom itt nem is ez volt a probléma tárgya, csak ahogy jeleztem, érdekességként írtam, nem is tudom mibe használatos egy HB4A.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Hátsó izzócsere LED-izzóra
« Válasz #3159 Dátum: 2011.01.10 14:25:02 »
Tegnap este kicseréltem a hátsó 21/5W-os izzókat 18 LED-esre (360 fokban világít a foncsor miatt), hát, állat, ahogy világít! Tiszta Lexus!!!  :D Látványos, mennyivel gyorsabba villan fel, mint a sima izzós pótféklámpa középen!  :clap: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hátsó izzócsere LED-izzóra
« Válasz #3160 Dátum: 2011.01.10 16:50:21 »
Megkérdezhetem hol vetted és pontosan milyet?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Hátsó izzócsere LED-izzóra
« Válasz #3161 Dátum: 2011.01.11 22:01:34 »
Tegnap este kicseréltem a hátsó 21/5W-os izzókat 18 LED-esre (360 fokban világít a foncsor miatt), hát, állat, ahogy világít! Tiszta Lexus!!!  :D Látványos, mennyivel gyorsabba villan fel, mint a sima izzós pótféklámpa középen!  :clap: :wub:

Fényerőben hogy viszonyul az eredetihez?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Hátsó izzócsere LED-izzóra
« Válasz #3162 Dátum: 2011.01.12 09:27:24 »
Meg ami érdekelne, hogy van benne áram korlátozás vagy feszültség stabilizálás?

Köszi,
Attila 31
  - Avensis
- Prius

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Hátsó izzócsere LED-izzóra
« Válasz #3163 Dátum: 2011.01.12 09:35:37 »
Megkérdezhetem hol vetted és pontosan milyet?
Innen: xenonizzo.hu

1157 Piranha
18 LED-es
180 fokban világító

Ez a típus van az enyémben, még 2006-7-ben vettem. Az árát megtaláljátok az árlistában a típus alapján. Nem vészes.   
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23131
Re: Hátsó izzócsere LED-izzóra
« Válasz #3164 Dátum: 2011.01.12 09:36:54 »
Meg ami érdekelne, hogy van benne áram korlátozás vagy feszültség stabilizálás?

Köszi,
Azt hiszem nincs, emiatt az előző autónkban (G Astra caravan) a hátsó pótféklámpa villóddzást okozott. Ma már lehet szintén náluk kapni stabilizált izzót is!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i