Szerző Téma: Minden ami világít  (Megtekintve 848869 alkalommal)

0 Felhasználó és 26 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #3135 Dátum: 2010.11.19 16:42:30 »
Jaja, jól írtad. De a Tiéd is működik úgy, hogy DRL+helyzetjelző.
Igen, de nem így kértem (mert minek minek is világítson nappal a hátsó h.j meg a rdsz tábla világítás?)  :yes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3136 Dátum: 2010.11.19 16:51:35 »
Jaja, jól írtad. De a Tiéd is működik úgy, hogy DRL+helyzetjelző.
Igen, de nem így kértem (mert minek minek is világítson nappal a hátsó h.j meg a rdsz tábla világítás?)  :yes:
Nem erről van szó... A Tiéd is és az enyém is EU szabvány szerint működik. Gyújtásra DRL.  A jelenlegi magyar szabvány szerint azonban a DRL+ helyzetjelző a szabályos.
Naná, hogy a miénk önállóan is világít.

Megjegyzem, hogy a gyárilag szerelt DRL-ek is önállan világítanak helyzetjelző nélkül. (Audi-BMW-VW-Skoda usw.)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agave

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • '10 Avensis 2.0 D4D Exe
Re: Minden ami világít
« Válasz #3137 Dátum: 2010.11.20 12:59:30 »
Üdv Mindenkinek!
Az a megtiszteltetés ért, hogy márkatárs lettem egy  T27 Avensis 2.0D4D Executive által.
Nagy örömmel találtam erre a témára, és érdekelne a DRL megoldás, mivel sajnálom a kanyar-xenont égetni egész nap.
Kérdéseim - ha már volt ezeke válasz elnézést - a következők:
Lehet-e a gyári xenon + AFS lámpából DRL-t csinálni? Valamint legoptimálisabb az lenne, hogy a fényszórókapcsolómat AUTO állásban használhatnám,
tehát gyújtás ráadásakor csak az általatok bemutatott DRL (helyzetjelző nélkül is jó lenne nekem, mivel rossz látási viszonoyk között automatikusan bekapcsol úgyis a világítás)
indulna és a szürkület érzékelő által vezérelve, amikor kell, bekapcsolna a helyzetjelző és a tompított xenon (sötétben úgy is indulna gyújtás ráadásakor rögtön).
Mivel az autó tartósbérletes, ezért hamarosan, a 15000-es szerviznél mindenképpen rákérdeznék, hogy megengedik-e a fekete doboz beszerelését.
Köszönöm a segítséget!
Agave

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #3138 Dátum: 2010.11.20 14:27:59 »
Nagycitromnak van benne, és éppen így működik... Gyakorlatilag a világítás kapcsolót el lehet felejteni, AUTO állásba kell hagyni, és akkor a DRL mindig megy, ha sötétedik akkor pedig kapcsol autómatán a tompított+helyzetjelző!

Hivatalosan senki nem fogja azt mondani, hogy beszerelheted, no dehát kinek tünne fel?
Xanyi

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden ami világít
« Válasz #3139 Dátum: 2010.11.20 14:53:23 »
Csak az a kérdés, hogy a gyári xenon esetén a távolsági halogén? Ha igen, akkor meg lehet, nálam így így van. Javasolnám még a fényérzékelőt a legérzékenyebb állásba tetetni a szervizben (gyárilag 3 helyett 1) és akkor tényleg helyesen működik az AUTO mód 99%-ban.
Pesten szerelték be nekem (nem márkaszerviz, mert hivatalos Toyotaéknál ilyen nincs), kb 1-1,5 óra. Pontosan beszabályozható a fényerő, gyújtásra kapcsol (de megvárja az önindító leállását), tehát mindig DRL világítással közlekedsz (viszont nincs hátsó helyzetjelző és rdsz. világítás feleslegesen) és szürkületre átkapcsol normál tompítottra.
Elérhetőséget Trotter66-tól vagy tőlem kaphatsz.

Végre egy új T27-es  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2010.11.20 14:56:23 írta Nagycitrom »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3140 Dátum: 2010.11.20 17:37:44 »
Bocs, Pajtás, de kapcsolatfelvétel rajtam keresztül, ha lehet!  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3141 Dátum: 2010.11.20 17:39:03 »
Az automata világításvezérlő nálam is teljesen korrektül működik a DRL-el, igaz én kikapcsolva tartom, de ez az én heppem, hogy ÉN szeretem eldönteni, mint mikor.  :nonono:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #3142 Dátum: 2010.11.20 17:45:50 »
Idézet
Csak az a kérdés, hogy a gyári xenon esetén a távolsági halogén? Ha igen, akkor meg lehet, nálam így így van. Javasolnám még a fényérzékelőt a legérzékenyebb állásba tetetni a szervizben (gyárilag 3 helyett 1) és akkor tényleg helyesen működik az AUTO mód 99%-ban.

A gyári xenonosnál úgy van, hogy van külön halogén reflektor (amit ugye lehet használni DRL-ként), viszont a xenon is átvált reflektorra!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3143 Dátum: 2010.11.20 17:47:22 »
Ezexerint bi-xeonon?  :eek:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Agave

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
  • '10 Avensis 2.0 D4D Exe
Re: Minden ami világít
« Válasz #3144 Dátum: 2010.11.20 19:09:00 »
Ezexerint bi-xeonon?  :eek:
Sziasztok!
Köszönöm a gyors válaszokat, reméltem, hogy működhet. Én is úgy láttam, hogy bi-xenon + halogén reflektor is van.
Az elérhetőség ügyében keresni foglak mailben, de azért mindenképpen rákérdezek a flottakezelőre,
az előző autóimnál másik flottakezelővel álltam kapcsolatban, bármilyen márkaszervizben szervizeltethettem.
Itt a gumicserét is saját telephelyükön végzik (a 17-es alufelnire tettek téligumit), és szervizre is hozzájuk kell vinni, nem szeretnék kellemetlenséget
senkinek, nem mintha bármi kétségem lenne a fekete doboz beszerelésének minőségével, szakszerűségével kapcsolatban.
Üdv.
Agave

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #3145 Dátum: 2010.11.20 21:00:18 »
Ezexerint bi-xeonon?  :eek:

Ha ezt nevezik annak akkor az... Magyarúl a tompított xenon, a reflektor pedig xenon+halogén!
Xanyi

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Minden ami világít
« Válasz #3146 Dátum: 2010.11.21 19:57:15 »
Az akkor nem bi. A bi-nél a fókuszpont változik egy árnyákolólemez mechanikus mozgatásával. A tom+refi általában a duplalámpásoknál alap, ha halogén, ha xenon, ha kombó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Minden ami világít
« Válasz #3147 Dátum: 2010.11.21 20:21:49 »
Az akkor nem bi. A bi-nél a fókuszpont változik egy árnyákolólemez mechanikus mozgatásával. A tom+refi általában a duplalámpásoknál alap, ha halogén, ha xenon, ha kombó.

Így van itt is. Azért írtam, hogy a reflektor halogén+xenon, mert a xenonizzó elött is elmozdul az árnyékolólemez refire váltáskor, csak plusszba még felkapcsol a halogén is.
Xanyi

1 Fiatos

  • Vendég
Re: Minden ami világít
« Válasz #3148 Dátum: 2010.12.17 10:38:35 »
Szevasztok.. érdekes a téma...szóval ledes indexre 2féle megoldás van...az 1ik h.a ledek elé terhelő ellenállást rakunk h.szépen villogjanak a másik h.pulzuseletronikát használunk...1részt mechanikus alkatrésztől mentes másrészt állít6tó a sebessége,az előbbinél bekell szerezni 1 megfelelő indexrelét ha valaki nem akar bajlódni az otthoni barkácsolással

G5238B

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
Re: Minden ami világít
« Válasz #3149 Dátum: 2010.12.19 15:37:11 »
Helló Villalakók,

2001-es, 1.6-os, ráncfelvarott Corolla, Liftback-m van.

Van egy kis problémám.

Kiégett a jobboldali tompított fényszóróm.  Nézem a  régit, el van szakadva az izzószál.  --> Izzó csere. Vettem H4-est, mert azt írta a könyv: „B típus: H4 halogén izzó” – de nem jó bele. Elmentem autósboltba, és megvettem a belevaló HB4-t (izzó, foglalattal együtt) Kicseréltem és nem működik. Megnéztem a biztosítékokat, minden rendben. Egy biztosíték tartozik a jobb oldali fényszóróhoz, a biztosíték tábla a motortérben, rendben, nincs kiégve.

Tapogattam a reléket is: a nagy csúnya barna kapcsol, amikor a műszerfalról kapcsolok. (Denso – 90987-02006 a típusa)

Nem tudom miért nem működik a tompitottam a jobb oldalon, vagy az bezavarhat, ha 65Wos izzó került bele. Nem hiszem.
Hol lehet még baj? A relé kapcsol. Vagy az is lehet, hogy egy relével, de több kimenettel vezéreljük a bal/jobb fényszórót? 4 kivezetése van a relének

http://img172.imagevenue.com/img.php?image=18517_DSC03898_122_136lo.JPG

Kérdés:

Ez az egy kapcsolja mindkét fényszórót? Ez kapcsolja a távolságit is? Jobb oldalon jó a távolsági.

Teljesen tanácstalan vagyok.